Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hajde jedno pitanje.

 

Je l biste voleli da dovedemo pleja koji bi nam podigao sanse na osvajanje ABA lige na 95% ili da ostane Tepa da bude plej i da su nam sanse, realno ko sto jesu, oko 60%? Ja imam taj problem sto bih vise volela da sa Tepom kao prvim plejom osvojimo ABA, a ne da smanjujemo ukupne minute na terenu svim ovim bekovima, prvenstveno maleckom kretenu Vanji ili Mihajlu, Edu...

 

Tepa bi procvetao da mu se dovede plej pored kog može da igra ono što najviše zna. Ovo što on igra trenutno je iznuđeno rešenje.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1

 

Dilema je nepostojeca. Plus sto nam ni Toni Parker ne bi podigao sanse za osvajanje ABA lige na 95%.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Hajde jedno pitanje.

 

Je l biste voleli da dovedemo pleja koji bi nam podigao sanse na osvajanje ABA lige na 95% ili da ostane Tepa da bude plej i da su nam sanse, realno ko sto jesu, oko 60%? Ja imam taj problem sto bih vise volela da sa Tepom kao prvim plejom osvojimo ABA, a ne da smanjujemo ukupne minute na terenu svim ovim bekovima, prvenstveno maleckom kretenu Vanji ili Mihajlu, Edu...

 

Nije baš malo 35% šansi. Voleo bih da vidim pleja pa makar šanse i ostale iste. Vanjina minutaža svakako nije projektovana unapred da bude ovolika, sve što je on odigrao je bonus za njega, biće vremena a naći će DV minute sa Edom, on je glavni projekat ovog tima, ove sezone, tako da mora da igra. Što se pleja tiče, mi već 2 godine ko nije primetio igramo jako rigidnu košarku koja se svodi na neke improvizacije i igru 1 na 1 u napadu, na stranu što nam je Andrija Milutinović jedini igrač koji u kontri ili tranziciji™ može da povuče loptu. Prošle godine smo imali Bogdanovo ludilo, neverovatnu utakmicu Pavlovića kada je bilo najbitnije, Lovernja koji je kupio lopte i pravio poene iz ničega i opet nismo ostvarili cilj i plasirali se u EL. Bez obzira što smo prošle godine uzeli domaću titulu i što nam je to svima da se ne lažemo prijalo, prošla sezona je bila neuspeh a ključni nedostatak je bio plej.

Link to comment

Pavlovićeva odbrana je trenutno za čupanje kose, konstantno se nađe negde između pomaganja i vraćanja na svog igrača, ni tu ni tamo.

samo odbrana? covjek konstantno kanali ostatak tima igrom u napadu, covjek tenutno mnogo vise steti nego sto pomaze timu. zato je u isto vrijeme potencijalno najveca dobit ovog tima, jer ostali igraju na nekom svom vrhuncu, bar kad je ova sezona u pitanju.

 

mau, sanse su taman pet puta manje od tih 60%.

Link to comment

Hajde jedno pitanje.

 

Je l biste voleli da dovedemo pleja koji bi nam podigao sanse na osvajanje ABA lige na 95% ili da ostane Tepa da bude plej i da su nam sanse, realno ko sto jesu, oko 60%? Ja imam taj problem sto bih vise volela da sa Tepom kao prvim plejom osvojimo ABA, a ne da smanjujemo ukupne minute na terenu svim ovim bekovima, prvenstveno maleckom kretenu Vanji ili Mihajlu, Edu...

 

:thumbup:

carica si !!!

Link to comment

@TheAnswer

Pa znam sve, nego pitam ovo na sta mi je Milogled dao svoj stav, koji ja ne delim.

 

Moj san je da KKP bude power house za odgajanje mladih talenata Evrope. Za to ne mozemo da igramo samo sa placenicima. OK, ove sezone moramo da prezivimo. Sledece takodje. Ali ja bih da osvajamo titule sa mladim timom i nekim ultra simpaticnim placenicima (dva-tri komada).

Link to comment

Pa dobro, znam da bi sa plejom sve bilo bolje, ali pitam vas sta vam je u dusi. :D

 

Ako ćeš tako, svaki igrač u timu je bolji počev od Tepića završno sa Gagićem sa kvalitetnim plejom. Tako da posmatraj onda sa te strane. Naravno ne mislim na bilo kog pleja nego na nekog ko ima neki iole prihvatljiv kvalitet.

 

samo odbrana? covjek konstantno kanali ostatak tima igrom u napadu, covjek tenutno mnogo vise steti nego sto pomaze timu. zato je u isto vrijeme potencijalno najveca dobit ovog tima, jer ostali igraju na nekom svom vrhuncu, bar kad je ova sezona u pitanju.

 

mau, sanse su taman pet puta manje od tih 60%.

 

Meni odbrana upada u oči jer je igra tako kao što sam rekao, ni tu ni tamo i u nedostatku spuštanja u nešto što bi približno ličilo na košarkaški stav, nikad nisam video nekog da tako "visoko" igra odbranu u smislu položaja tela. Što se napada tiče, stoji delimično to što si rekao ali to je ona priča koju sam napisao u prethodnom postu, da je napad rigidan i da zavisi od 1 na 1 igre u velikom broju slučajeva a u takvim situacijama on je igrač koji mora da uzme loptu u ovoj ekipi, tu nema dvojbe. Dal on igrao 1 na 1 ili neko šutnuo preko ruke ili ne dao Bog neko pokušao da zavrti pik na isteku napada, za mene je izbor jasan.

Link to comment

@TheAnswer

Pa znam sve, nego pitam ovo na sta mi je Milogled dao svoj stav, koji ja ne delim.

 

Moj san je da KKP bude power house za odgajanje mladih talenata Evrope. Za to ne mozemo da igramo samo sa placenicima. OK, ove sezone moramo da prezivimo. Sledece takodje. Ali ja bih da osvajamo titule sa mladim timom i nekim ultra simpaticnim placenicima (dva-tri komada).

 

Ja se ne slažem sa onim što je on napisao, to što si ti napisala je verovatno približnije mom shvatanju Partizana u evropskim okvirima a mislim da ništa drugo nikad nije ni bilo realno. O ovom sad trenutku u kome se nalazimo za mene je nezamislivo da mi dogodine igramo EL. Bez obzira da li se kvalifikovali u nju ili ne, a optimista sam sa sportske strane mada mi je još uvek teško da nađem racionalne razloge za to. Ali ako pitaš mene ja sam mislio da će nas Zvezda pokidati prošle godine u finalu KLS.

Link to comment

Meni se ukazuje prije da ćemo mi biti ono što je Obala Slonovače u fudbalu, talentovani ali ima da nam kupe djecu prije nego li stignu u kadete. Jednostavno, i dalje se za vrhunski sport u Srbiji izdvaja previše nego što to ova država (i njeni privredni subjekti željni sponzorisanja) mogu da podnesu. Jedino kako naši klubovi mogu da budu to što mau hoće jeste da budu neki feeder klub nekom Makabiju, Realu, itd, ali ko bi normalan slao svoju djecu u Srbiju ili uopšte ulagao u državu i klubove sa tako netransparentnim poslovanjem i klimom. 

Edited by James Marshall
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...