Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Šta podrazumevaš pod nezavisno stabilnim klubom? Ja se slažem sa tobom da ne postoji stabilan evroligaš recimo na balkanu ali to ne znači da ne može da postoj stabilan klub koji bi svoje ambicije projektovao skladno načinu finansiranja i trenutku i stanju u državi jer ako se finansiraš od državnih preduzeća a država je u kurcu ne možeš biti stabilan. Onda prilagodiš svoje amcibije toj činjenici i kažeš naš cilj je da igramo aba ligu i to je to,za više nemamo para i ako ti se posreći da uđeš u EL a nemaš para kažeš "ne,hvala,to nije naš cilj". Ne pričam ni o jednom klubu konkretno nego generalno kako bi mogao da postoji stabilan klub u dužem periodu u ovakvim uslovima. Makabi je valjda stabilan klub? U razvijenim zemljama i nije bitan način finansiranja,dal je državni ili privatni ako je država stabilna ako razumeš šta hoću da kažem.

 

Makabi je stabilan za naše uslove, ali i tamo ima previranja, odnosno menjaju se periodi sa više para i manje para. Ali, Makabi, Real,  Barselona...su manje-više državni projekti, samo što su Španija i Izrael...da ih ne poredim sa Srbijom. Stabilan je i skoro svaki bundesligaš i većina klubova na zapadu bez velikih ambicija.

 

Cela priča je ovde počela oko državnih para i traženja sponzora, a ja sam napisao da ovde ne možeš da imaš evroligaške ambicije bez državnih para i da je nemoguće da klub živi od klasičnog sponzorisanja. Kao primer toga sam naveo da su najstabilniji klubovi u regionu Cedevita i Zvezda, a onda je sve meandriralo. Objašnjavao sam više puta šta mislim da je za SFRJ "stabilno", mrzi me da se ponavljam.

 

Od ovih koji su negirali da je Zvezda sada stabilan klub (a za ove uslove je  stabilna već četvrtu sezonu) sam samo tražio da mi navedu neki stabilan klub koji nije državni projekat i koji nije ljubimče bogataša koji voli košarku. Oko toga smo se vrteli.

 

I samo da ti odgovorim, mislim da je trenutno nemoguće da imaš i finansijski zdrav i nezavisan klub koji bi vremenom došao do evroligaškog nivoa.

Edited by Lrd
Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

I samo da ti odgovorim, mislim da je trenutno nemoguće da imaš i finansijski zdrav i nezavisan klub koji bi vremenom došao do evroligaškog nivoa.

 

Mozes da ga imas ako si prebogat, ali onda nije pitanje je li klub stabilan vec jesi li ti stabilan. :lolol:

Link to comment

Makabi je stabilan za naše uslove, ali i tamo ima previranja, odnosno menjaju se periodi sa više para i manje para. Ali, Makabi, Real,  Barselona...su manje-više državni projekti, samo što su Španija i Izrael...da ih ne poredim sa Srbijom. Stabilan je i skoro svaki bundesligaš i većina klubova na zapadu bez velikih ambicija.

 

Cela priča je ovde počela oko državnih para i traženja sponzora, a ja sam napisao da ovde ne možeš da imaš evroligaške ambicije bez državnih para i da je nemoguće da klub živi od klasičnog sponzorisanja. Kao primer toga sam naveo da su najstabilniji klubovi u regionu Cedevita i Zvezda, a onda je sve meandriralo. Objašnjavao sam više puta šta mislim da je za SFRJ "stabilno", mrzi me da se ponavljam.

 

Od ovih koji su negirali da je Zvezda sada stabilan klub (a za ove uslove je  stabilna već četvrtu sezonu) sam samo tražio da mi navedu neki stabilan klub koji nije državni projekat i koji nije ljubimče bogataša koji voli košarku. Oko toga smo se vrteli.

 

I samo da ti odgovorim, mislim da je trenutno nemoguće da imaš i finansijski zdrav i nezavisan klub koji bi vremenom došao do evroligaškog nivoa.

 

Ne verujem da je boldovano tačno, ali i ako jeste, onda nemojmo imati evroligaške ambicije, nemojmo ni trošiti para kojih nemamo, nemojmo terati državne funkcionere u kriminal, pa nećemo imati nebuloze tipa 'košarka je neprofitabilan sport'.

Link to comment

Чекајте мало, јел то ја трокирам ил се овде провлачи теза да Звезда добија паре од власти а да се исте Партизану ускраћују?

 

 

Naravno da ne. Zvezda budžet puni sa marketingom. Prodaja privezaka je eksplodirala ove sezone. 

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment

Naravno da ne. Zvezda budžet puni sa marketingom. Prodaja privezaka je eksplodirala ove sezone. 

 

ajde da se ne pravimo blesavi. jedina razlika je u tome sto je zvezda nedavno pocela od nule, i stoga ima vise para sada. mozda tu neku sitnu ulogu ima i cinjenica da se ove godine igra evroliga, ali mislim da je to zanemarljivo.

Link to comment

ajde da se ne pravimo blesavi. jedina razlika je u tome sto je zvezda nedavno pocela od nule, i stoga ima vise para sada.

 

 

mozda tu neku sitnu ulogu ima i cinjenica da se ove godine igra evroliga, ali mislim da je to zanemarljivo.

 

1) Ogromnim delom da... Ali opet, ima razlike i u prihodima. Što naravno meni nije problem. Nekad smo mi imali više, sada oni, samo mi je smešno da to neko spori. I da osobe starije od 7 godinica piju priče o marketingu.

 

2) oko 200k + karte 

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment

Ne verujem da je boldovano tačno, ali i ako jeste, onda nemojmo imati evroligaške ambicije, nemojmo ni trošiti para kojih nemamo, nemojmo terati državne funkcionere u kriminal, pa nećemo imati nebuloze tipa 'košarka je neprofitabilan sport'.

 

Kakva radikalska "sedi di si jerbo ni za di si nisi" logika.

Link to comment

1) Ogromnim delom da... Ali opet, ima razlike i u prihodima. Što naravno meni nije problem. Nekad smo mi imali više, sada oni, samo mi je smešno da to neko spori. I da osobe starije od 7 godinica piju priče o marketingu.

 

2) oko 200k...

 

1) ja nisam video da to neko spori, moze biti da nisam dobro pratio (nije ironija)

2) ne bih rekao da tih 200k pravi ozbiljnu razliku u smislu dugorocnog finansiranja kluba. to ce biti potroseno vec ove godine.

Link to comment

Naravno da ne. Zvezda budžet puni sa marketingom. Prodaja privezaka je eksplodirala ove sezone. 

 

Zvezda, naravno, puni budzet marketingom kao sto ga puni i drugim stvarima. To ni blizu nije dovoljno da pokrije ukupno poslovanje kluba, verovatno nije ni deseti deo prihoda, ali jeste pristojan deo prihoda. Ta logika "ako nije 100% necu time da se zajebavam" je potpuno promasena. Sve i da marketing donese 100 evra profita godisnje isplati se, a donosi mnogo vise. Ali kad vidim kako se marketing izjednacava sa prodajom klupskih suvenira ne znam ni zasto sam odgovarao na ovaj tvoj post. Da li ti je mozda palo na pamet da agresivna kampanja moze da znaci 3-4 hiljade prodatih karata vise za jednu evroligasku utakmicu?

Link to comment

Kakva radikalska glupost.

 

Da, to sam i napisao, ne znam zasto ponavljas. Drzava treba da se trudi da obezbedi uslove kako bi mogao da imas najvise ambicije a ne da te lisi svih ambicija zato sto ona nije sposobna da sebe dovede u red.

Link to comment

Da, to sam i napisao, ne znam zasto ponavljas. Drzava treba da se trudi da obezbedi uslove kako bi mogao da imas najvise ambicije a ne da te lisi svih ambicija zato sto ona nije sposobna da sebe dovede u red.

 

Sad si mi ga i šuknuo poput Nataše Jovanović.

 

Država generalno treba da stvara investicioni ambijent i obezbedi pravnu sigurnost, a od profesionalnog sporta treba samo da ubira porez koji će investirati u fizičku kulturu.

Link to comment

Država generalno treba da stvara investicioni ambijent i obezbedi pravnu sigurnost, a od profesionalnog sporta treba samo da ubira porez koji će investirati u fizičku kulturu.

 

Upravo. I sad lepo sravni ovaj post sa onim prvim koji si napisao i valjda ce ti biti jasno zasto je taj prvi radikalska logika.

Link to comment

Naravno da ne. Zvezda budžet puni sa marketingom. Prodaja privezaka je eksplodirala ove sezone. 

 

А како иде продаја Партизанових привезака? Контам добро јер се од тијех пара отплаћује порез.

Edited by EmptyClip
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...