Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma nema sta da verujem, sada me ta prica ne zanima. u srbiji 99,99% klubova ne bi postojalo kada ne bi dobijali lovu od drzave ili lokalnih samouprava, to je realnost. prva liga je amaterska, mislim na kls, ogroman broj igraca igra bez para ili za 500 evra godisnje. partizanova uprava je nesposobna, to nije nikakva novost, ali finansiranje privatnim novcem skoro da ne postoji, nije to samo problem partizana.

Link to comment

imam utisak da se svaka tri meseca reciklira ista tema na topiku :(

 

reciklira se, u pravu si. zato sam i pitao kojota direktno, jer je on lik koji se najbolje razume u prilike u srpskoj kosarci (moj utisak). nije mi bila namera da ponovo recikliramo tu pricu.

 

edit

@ kojot

to jeste cinjenica, pogotovo danas. ali sam ja ubedjen da je partizan, pogotovo 2000ih, mogao od sponzora da zabode znacajan novac. da se razumemo, ne mislim da su mogli da dobijaju milione svake godine.

Edited by nenad
Link to comment

ma nema sta da verujem, sada me ta prica ne zanima. u srbiji 99,99% klubova ne bi postojalo kada ne bi dobijali lovu od drzave ili lokalnih samouprava, to je realnost. prva liga je amaterska, mislim na kls, ogroman broj igraca igra bez para ili za 500 evra godisnje. partizanova uprava je nesposobna, to nije nikakva novost, ali finansiranje privatnim novcem skoro da ne postoji, nije to samo problem partizana.

 

Jel razumes razliku kad napisem da ne sme klub da zavisi SAMO od drzave. Naravno da drzava treba da pomaze i profesionalni sport (ne fudbal, tu ima dovoljno). Ali ne sme da izvor finansiranja jednog kluba budui samo drzavne i pare od navijaca. Ima gomila sponozora koja bi dala izmedju 1K i 100K godisnje, ali ovi to ne umeju da izvedu.

Link to comment

Pa dobro, šta da se radi... pre 3-4 godine je bila opšta zabrinutost da će naša klupska košarka da propadne ako se ne obuzda Partizan i da će biti katastrofa ako pored konkurentne Zvezde ne budu postojali i jaki HF, Radnički, Vojvodina. Sada su svi naši klubovi sem Zvezde propali ali ne vidim neku zabrinutost oko budućnosti srpske košarke, "dovoljno je da imamo jednog u EL. šta će nam više".

Link to comment

reciklira se, u pravu si. zato sam i pitao kojota direktno, jer je on lik koji se najbolje razume u prilike u srpskoj kosarci (moj utisak). nije mi bila namera da ponovo recikliramo tu pricu.

 

ma daleko od toga, ima ovde ljudi koji mnogo vise znaju o tome. evo, cnim da bi djolle knjigu mogoa da napise o onome sto sam napisao.

 

@timmy

 

ne zajebavaj, kakva gomila sponzora, to su price za malu decu koje se prosipaju po forumima.

Link to comment

ma nema sta da verujem, sada me ta prica ne zanima. 

 

Ali je sadasnje stanje posledica te price. Godinama smo pravili rezultate zahvaljujuci kojima smo imali sansu da obezbedimo i dugorocniju finansijsku stabilnost. Ali to ocigledno nekome nije odgovaralo, jer nije kompatibilno sa despotizmom, muljanjem i demagogijom.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Jel razumes razliku kad napisem da ne sme klub da zavisi SAMO od drzave. Naravno da drzava treba da pomaze i profesionalni sport (ne fudbal, tu ima dovoljno). Ali ne sme da izvor finansiranja jednog kluba budui samo drzavne i pare od navijaca. Ima gomila sponozora koja bi dala izmedju 1K i 100K godisnje, ali ovi to ne umeju da izvedu.

 

ovo je mozda bilo tacno 2000ih (mada ni tada nije bila bas gomila), sada para u srbiji za sponzorisanje sportskih klubova nema.

 

edit

ovo sto milogled kaze je i moj utisak.

Edited by nenad
Link to comment

Ali je sadasnje stanje posledica te price. Godinama smo pravili rezultate zahvaljujuci kojima smo imali sansu da obezbedimo i dugorocniju finansijsku stabilnost. Ali to ocigledno nekome nije odgovaralo, jer nije kompatibilno sa despotizmom, muljanjem i demagogijom.

 

moguce, mada ne verujem u tu pricu o dugorocnoj finansijskoj stabilnosti, to je mit. niko sada nije zainteresovan da ulaze u kosarku i to je realnost. ono u cemu s eogleda nesposobnost uprave je ovaj slucaj oko klobucara i ono oko poreza, dugorocnu finansijusku stabilnost niko ovde ne moze da obezbed, osim pijanog milionera koji hoce da ulozi, a znamo koliko je to realno.

Link to comment

moguce, mada ne verujem u tu pricu o dugorocnoj finansijskoj stabilnosti, to je mit. niko sada nije zainteresovan da ulaze u kosarku i to je realnost. ono u cemu s eogleda nesposobnost uprave je ovaj slucaj oko klobucara i ono oko poreza, dugorocnu finansijusku stabilnost niko ovde ne moze da obezbed, osim pijanog milionera koji hoce da ulozi, a znamo koliko je to realno.

 

Ne znam, meni ta prica sa Telenorom deluje sasvim realno.

Link to comment

Ne znam, meni ta prica sa Telenorom deluje sasvim realno.

 

ma ok, moguce je da je telenor nekada hteo da ulozi, to ne znaci da bi oni i sada bili sponzori niti da bi to osiguralo finansijsku stabilnost.

Link to comment

Ne znam, meni ta prica sa Telenorom deluje sasvim realno.

 

To je od A do SH tacna prica ali je od nje proslo nekoliko godina i taj covek koji je hteo da sponzorise Partizan odavno vise nije u Srbiji. Radi se o Norvezaninu koji je bio prvi direktor sektora za korporativnu odgovornost ili kako se vec zovu te sluzbe kad je Telenor kupio Mobtel. To odavno vise nije aktuelno.

Link to comment

ma ok, moguce je da je telenor nekada hteo da ulozi, to ne znaci da bi oni i sada bili sponzori niti da bi to osiguralo finansijsku stabilnost.

 

Naravno, ali bi postojala mogucnost. Ovako, jedino sto sa sigurnoscu mozemo tvrditi je da smo danas na korak od raspada.

Link to comment

Sponzorisanje nije davanje para, kao sto pojedinci ovde predsatavljaju. Privreda ima jasan interes da se reklamira u sportu. I to radi na razne nacine. Svedoci smo svi u sta se pretvorilo potrosacko drustvo.

 

Mnoga preduzeca bi videli jasan interes da daju kintu, ako bi imali direktnu korist od toga. Igrom slucaja provereno znam neke slucajeve gresaka koje nasa uprava konstantno pravi, tipa ne prodavanja ni dela onog sto moze da se proda na i oko terena za vreme EL utakmica (sad bez EL je to verovatno sve mnogo skromnije). To nisu ni tada milioni, ali po tekmi moze da se nakupi par desetina hiljada evra bez prevelikih cimanja. A nasima je premija kad im neko plati carter od 10K.

 

Prica o Telenoru nema veze sa ovim. Tu je rec o potencijalnom ozbiljnom sponzoru koji bi usao na veliko, a ne ovi mali o kojima ovde pricam..

Link to comment

Sponzorisanje nije davanje para, kao sto pojedinci ovde predsatavljaju. Privreda ima jasan interes da se reklamira u sportu. I to radi na razne nacine. Svedoci smo svi u sta se pretvorilo potrosacko drustvo.

 

Mnoga preduzeca bi videli jasan interes da daju kintu, ako bi imali direktnu korist od toga. Igrom slucaja provereno znam neke slucajeve gresaka koje nasa uprava konstantno pravi, tipa ne prodavanja ni dela onog sto moze da se proda na i oko terena za vreme EL utakmica (sad bez EL je to verovatno sve mnogo skromnije). To nisu ni tada milioni, ali po tekmi moze da se nakupi par desetina hiljada evra bez prevelikih cimanja. A nasima je premija kad im neko plati carter od 10K.

 

Prica o Telenoru nema veze sa ovim. Tu je rec o potencijalnom ozbiljnom sponzoru koji bi usao na veliko, a ne ovi mali o kojima ovde pricam..

 

Ne pričam o sposobnosti ili nesposobnosti Partizanove uprave, ali ovo da privreda ima jasan interes da se reklamira u sportu ne stoji kod nas. Najstabilniji i najjači klubovi u regionu su Cedevita i Zvezda i nijedan ne funkcioniše na principu klasičnog sponzorisanja. Znam i ja za mnoge primere propusta uprave KKP da namakne neki dinar, ali bogme i znam priče ozbiljnih sponzora koji su ulazili u sport i izlazili iz njega, jer to ovde nema smisla. Kad kažem "ovde", mislim na SFRJ prostor.

Jedan od nekadašnjih sponzora KKP koji je bio vidljiv uvek i svuda kad je Partizan igrao kod kuće, odustao je posle jedne sezone. Posle mi je predsednik UO te firme rekao da su odustali od obnavljanja ugovora jer nisu imali ništa od toga. A rezonovali su kao i mnogi, vidljivost, proboj na druga tržišta, trm-mrt.

Edited by Lrd
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...