Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne znam Kojote šta je problem, ali problema očigledno ima. Kada vrhunski talenat fejluje u materijalizaciji potencijala, za to postoje objektivni razlozi. Nekada su oni u samom igraču i njegovom nemaru, nekada u okolini koja ne prepoznaje talenat, nekada u okolini koja talenat ne razvija na pravi način. Ako sva tri eliminišemo, nemoguće je da igrač tri godine stagnira. Pričamo o opštim mestima, a ja ne posedujem rutinu da mogu da kažem da li se na utakmicama Milutinov koristi na pravi način i ne poznajem detalje treninga, a ni teoriju indivudualnog košarkaškog treninga, da bih mogao da ti kažem tačno šta mislim da je problem. Samo mogu da konstatujem da problem postoji.

 

Pa ti kazes da problem postoji i da je problem u Duletu, a sta bi tu Dule jos mogao da radi, da se skine i da igra petorku? Milutinov ima sve uslove da postane sjajan igrac, i talenat i prostora za igru na svojoj poziciji i trening za napredak. Problem je u njemu sto on to vec sad nije.

 

 

Đoko Š. me je potpuno razočarao, insajderi su prošle godine po raznim forumima predviđali da će do Nove Godine biti starter i da će lansirati bezvrednog Muslija u materinu. Sem ovog poslednjeg, ništa se nije dogodilo, gori je nego što je došao. 

 

Čovek se najlogičnije zapita da li je problem u selekciji centara, ili je ipak rad Vlade J. na mestu pomoćnog trenera bio potcenjen.

 

Djoka je nazalost tezak bolid, splavari kad stigne, a neretko je tamo i u toplesu.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mu zameram sto je pustio takvog talente da dve cele godine provede pored Muslija i Gagica. Da je i Pekovic trenirao sa njima dve godine, sad bi igrao za Lovcen.

kako je onda taj isti gagic napredovao za te 3 godine, a ovaj nije?

 

mnogo se zanemaruje mentalni aspekt pristupa treninzima i utakmicama. moze tu trener da pomogne, ali nema svako u sebi snagu volje i takmicarski mentalitet potreban za visi nivo. nije kao da je to samo posao dati treneru igraca i on ce vec nesto uraditi sa njim. propadali su i veci talenti kod boljih trenera.

Link to comment

A možda je problem i u tome što dve sezone nema pored sebe pravog pleja. Meni on više deluje kao dobar p'n'r, p'n'p materijal nego neka zver na postu

Link to comment

Ne znam Kojote šta je problem, ali problema očigledno ima. Kada vrhunski talenat fejluje u materijalizaciji potencijala, za to postoje objektivni razlozi. Nekada su oni u samom igraču i njegovom nemaru, nekada u okolini koja ne prepoznaje talenat, nekada u okolini koja talenat ne razvija na pravi način. Ako sva tri eliminišemo, nemoguće je da igrač tri godine stagnira. Pričamo o opštim mestima, a ja ne posedujem rutinu da mogu da kažem da li se na utakmicama Milutinov koristi na pravi način i ne poznajem detalje treninga, a ni teoriju indivudualnog košarkaškog treninga, da bih mogao da ti kažem tačno šta mislim da je problem. Samo mogu da konstatujem da problem postoji.

 

Moj utisak je da rasprava od pre dve tri strane o Aranitovicevom polaganju ima veze i sa ovim problemom.

 

Dakle, kada kod tvrdoglavog Duleta dodje igrac kao Pekovic, Velickovic (nadam se i Aranitovic) njima je jasno da je to sto im Dule objasnjava vrlo lepo, ali da je ipak prioritet na utakmici dati kos. Pa ako treba i levom rukom sa desne strane ili bilo kako, samo ga dati.

 

Sa druge strane, ako je licnost tipa Tepic, Tripkovic, Perovic, Milutinov... (dopisi po zelji) dobijes igraca kome je usled straha od Duleta vaznije da to sto je izveo izgleda kako bi Dule zeleo nego da bude uspesno. 

 

Postoji i treci tip igraca, to su oni koji su jos i uvereni da je to sto rade kako trener zeli bas ispalo kako treba. Recimo odbrambeni specijalisti Lazic, Bozic... Oni su malo korisniji za ekipu jer bar imaju iracionalno samopouzdanje za razliku od druge vrste.

 

Edit: sad sam procitao sta je Joe napisao i otprilike to bi trebalo da znaci i ovaj post.

Edited by Borisha
Link to comment

A zasto se ovde uzima za aksiom da je Milutinov nekakav vanserijski talenat? Mladje kategorije ne pratim, ali ovo sto sam video u Partizanu za dve godine ne daje bas previse osnova za takvu decidnu tvrdnju.

 

Milutinov je po meni najinteligentiji centar koga smo imali od Divca. Ima ogroman potencijal da bude defanzivna zver i brutalno raznovrstan napadač. Ima i brze noge i glavu i meku ruku. Moguće da mu ne odgovara Vujoševićev pristup treningu i utakmici, na to sam i mislio kada sam napisao da je ovaj omanuo.

Link to comment

Moj utisak je da rasprava od pre dve tri strane o Aranitovicevom polaganju ima veze i sa ovim problemom.

 

Dakle, kada kod tvrdoglavog Duleta dodje igrac kao Pekovic, Velickovic (nadam se i Aranitovic) njima je jasno da je to sto im Dule objasnjava vrlo lepo, ali da je ipak prioritet na utakmici dati kos. Pa ako treba i levom rukom sa desne strane ili bilo kako, samo ga dati.

 

Sa druge strane, ako je licnost tipa Tepic, Tripkovic, Perovic, Milutinov... (dopisi po zelji) dobijes igraca kome je usled straha od Duleta vaznije da to sto je izveo izgleda kako bi Dule zeleo nego da bude uspesno. 

 

Postoji i treci tip igraca, to su oni koji su jos i uvereni da je to sto rade kako trener zeli bas ispalo kako treba. Recimo odbrambeni specijalisti Lazic, Bozic... Oni su malo korisniji za ekipu jer bar imaju iracionalno samopouzdanje za razliku od druge vrste.

 

Edit: sad sam procitao sta je Joe napisao i otprilike to bi trebalo da znaci i ovaj post.

 

+1

Link to comment

Verujem da je taj stav kontraverzan, ali sve i da grešim, tri inteligentija ne možeš da se setiš, makar do sutra lupao glavu.

Edited by kralj
Link to comment

Verujem da je taj stav kontraverzan, ali sve i da grešim, tri inteligentija ne možeš da se setiš, makar do sutra lupao glavu.

 

NIje taj stav kontraverzan nego glup i besmislen. Posle generacije Divca su kod nas igrali centri kao sto su Krstic, Tarlac, Pekovic, Tomasevic, da pomenem samo one najbolje. Pa, jebeni Rasko Katic je po inteligenciji, u smislu nacina na koji koristi svoje igracke prednosti, akademik za Milutinova. Milutinov nas najinteligentniji centar posle Divca? To je cisto lupetanje da se na silu ispadne "kontraverzan" i nista vise.

Link to comment

To uopšte nije bilo duhovito. Svako ko se sprda sa košarkaškom inteligencijom Milutinova, ne zna šta je to košarkaška inteligencija. Videlo se i dok je gurao pubertet.

Link to comment

To uopšte nije bilo duhovito. Svako ko se sprda sa košarkaškom inteligencijom Milutinova, ne zna šta je to košarkaška inteligencija. Videlo se i dok je gurao pubertet.

 

Niko se ne sprda sa kosarkaskom inteligencijom Milutinova vec sa tvojom opstom inteligencijom.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...