Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danas je bilo prilično slabo, pogotovo IIp. Držanje Bobija u igri skoro 30 minuta na pripremnim mečevima je verovatno najgori potez koji može da se povuče na takvoj vrsti meča. Pored potencijalnog problema sa zdravljem i istrajnošću tokom sezone, umesto da natera ostatak tima da proba da postigne koš bez Bobija, pokazuje nedostak poverenja u ostatak igrača. Uz taj nedostatak inovativnih rešenja (što je opet crta isključivo top trenera Evrope), meni je to najveći problem sa Radonjićem. Često se taj nedostatak poverenja pretvori u pesnicu koja njegov tim nokautira tokom sezone. Na turniru nismo šutnuli bar 7-8 otvorenih šuteva, jer su igrači navukli strah kao "nešuterska" ekipa, a sa druge strane ih čeka Radonjić sa klupom kao odrazom "poverenja". Imao je ispad sa Tejićem protiv Fenera kada mu je pružio šansu da završi meč i gde je ovaj podelio (zaista glupu) paralelu sa ivice reketa na drugu koja je završena ukradenom loptom i za to dobio nagradno putovanje na klupu do kraja meča. Generalno, prva dva meča smo igralo dobro, treći slabo. Šuta nema i moraćemo da uigranošću i spuštanjem lopte u reket da otvaramo prosor za otvorene šuteve, gde bi procenat trebao biti veći.

 

Nevezano za turnir, izrazito me nervira već par godina princip po kome dovode igrače na dva načina, kontaktiraj Miška i ABA/KLS skauting. Jasno je da ne raspolažu budžetom da imaju ozbiljan skauting tim i bila je ovde priča oko onog BW-ovog prijatelja, ali mi je nejasno da u vreme moderne tehnologije niko iz stručnog štaba, što da ne i sam Radonjić za svoje dobro, a ne dobro kluba, ne uzme i ne otvori internet i pogleda stotine američkih i evropskih igrača koji bi mogli odgovarati njegovoj igri. Izbor igrača se očigledno isključivo svodi na spisak FA igrača koji im da Miško, pa oni proberu ono što smatraju da je najbolje ili najbolji fit. Zabode se ponekada odličan igrač kao Nelson, ali je problem što je manevar sužen. Retko kada su igrači selektirani da dobro timski čine celinu, pa je tako i Jenkins kod nas nedovoljno dobro iskorišćen.

 

Zvezda ove sezone očekuje puno od Blažiča, jer na kraju sezone će očekivati da pokupe neko sitno obeštećenje za njega. U kakvom je mentalnom stanju nakon SP, a uzimajući u obzir gužvu na pozicijama uz taj gore pomenuti pritisak Radonjića, biće zanimljivo da li će moći da izraste u bitnu opciju ovog tima. Nije Radonjić ubio taj elan koji Jaka ima, ali ga je Zdovc dovršio. Ima prostora da napravi iskorak, ali ulazak u sezonu mu je očajan. Od njega, Mitrovića i Jenkinsa očekujem korak napred u ovoj sezoni. Njih trojica, uz Bobija i Williamsa bi trebali biti i više nego dovoljno za uspešnu sezonu.

Link to comment

Ovako sa strane,ja ne znam što se očekuje toliko više od Blažića. On je po meni taj effort guy koji će ponekad da bljesne i pre svega iz odbrane  da crpi neki svoj napadački potencijal. Videli smo prošle sezone dosta dobrih njegovih utakmica i ja ako bih ove sezone video nešto više od toga od njega bih se baš iznenadio. Bez obzira što na ovom turniru nije ništa maltene pokazao ja bih više očekivao od Dangubića,samo mu treba naći ulogu. Mada nije ovo idealan tim da se mladi igrač razvija u njemu,pogotovo kada ima mnogo jaku konkurenciju i ovakvu dubinu na njegovoj poziciji. Mislim da i vrapci na grane vide da vam je roster napravljen amaterski,sa jednim igračem viška spolja a jednim manjka unutra. Bar da ste umesto Lazića recimo doveli nekog klasičnog šutera..Zanimaće me da vidim kako ćete ove sezone igrati protiv zone,da vidimo tu jel Radonjić nešto napredovao,može li da pronađe neka rešenja u bitnim utakmicama jer je do sad tu bio najtanji i nije bilo nekog pomaka. Ipak,da ne bude da vas mračim,eto vam na areni igra Kuća,imaju preterano mnogo stranaca Amerikanaca sa nekim zvučnim imenima navodno,nekom NBA karijericom ali izgledaju kao najobičnija grupa građana

Edited by theanswer
Link to comment

Držanje Bobija u igri skoro 30 minuta na pripremnim mečevima je verovatno najgori potez koji može da se povuče na takvoj vrsti meča. Pored potencijalnog problema sa zdravljem i istrajnošću tokom sezone, umesto da natera ostatak tima da proba da postigne koš bez Bobija, pokazuje nedostak poverenja u ostatak igrača. Uz taj nedostatak inovativnih rešenja (što je opet crta isključivo top trenera Evrope), meni je to najveći problem sa Radonjićem. 

 

Zdravstveni rizik na stranu, meni se sviđa što rade na tome da im Bobi bude prva opcija, umesto da kao prošle sezone postavlja blokove na 6 metara od koša da bi neko pripalio trojku bez ikakve šanse da on uzme ofanzivni skok. Pokušavaju da mu spuste loptu lob pasovima i iz prodora, što je otprilike jedini efikasan način - prošle sezone su se i za njega prečesto igrale Raško Katić akcije, dodaju mu je bilo gde dole pa on kao nešto treba da zida. O pokušajima p&r sa Bobijem smo dovoljno trubili početkom godine, nadam se da nećemo opet morati da često gledamo njegovo petosekundno odmotavanje iz picka...

Link to comment

Da dodam još par misli. Realno gledano mi imamo kvalitet u EL za 2 ili 3 pobede i sve preko je uspeh. Biće gadan meč sa Neptunasom, jer im je to prvi EL meč u istoriji, a dolaze iz zemlje u kojoj je košarka sport broj 1. Cele pripreme su prošli samo Bobi i Tejić. Jenkins i Williams su dozvoljeno kasnili; Mitrović je otpao zadnji sa spiska; Zirbes igrao kvalifikacije za Nemačku; Dangubić otpao ranije sa spiska zbog povrede i počeo da igra pre 10ak dana; Blažič bio sa repkom do pred turnir u Francuskoj; Lazić slomio prst na prvom prijateljskom meču, a Jović i Kalinić igrali meč za zlato na SP. Sve u svemu, ubistvo za tim koji je doveo novi par PG i ima 5 novih igrača, a čija se šansa u EL zasniva na dobroj uigranosti, jer nema veći kvalitet od protivnika. Biće ovo duži proces nego prethodne godine.

 

ABA liga je ozbiljno propala. Pre 2 sezone je bilo paklena konkurencija, prošle je bila slabija, ali je izbacila nekoliko odličnih igrača. Ove sve još tanje. 14 Amera u isto toliko timova uz po nekog evropljanina koji traži transfer u bolje lige, glavni talenti i najbolji igrači su skoro svi zapalili. Imamo najboljih pet, najdublji roster, play-off sistem -> sada ili nikada. Cedevita ima vrlo dobar sastav, Partizan će se pojačati, Budućnost je kao i uvek kompaktna. Iza ćoška za play-off viri Olimpija sa dobrom unutrašnjom linijom, ali sve to su izgovori.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...