Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Smilar napisa da je u Francuskoj gde su rivali bili priblizniji nasem nivou protivnika od Borca i Rumuna Rebic bio prilicno los i da nije pokazao da moze da igra na tom nivou. U istom rtenutku se pojavio Jovic kao otkrovenje SP i igrac koji moze da igra protiv Uertasa, Navara i slicnih velikih igraca. Nije doveden da bude prvi plej, vec drugi. Ako gledamo igracki veliki upgrade na osnovu trenutnuh mogucnosti. Ne verujem da je puno kostao, jer u Radnickom nije primao nista, al ne bih da nagadjam (vise od Rebica ima sigurno, ali se vise i ocekuje). Rebic iza sebe ima 1,5 minut KLSa i 0,5 minuta ABA. Jovic ima nekoliko sezona u obe plus EK. 

 

 

U principu, da ne duzim - moglo je i bez Jovica, ali njegovo prisustvo tesko da je minus za ekipu. Mnogo veci problem ce biti organizacija pozicionog napada u Radonjinoj reziji jer tu ima problema i sa MWom a ne sa Jovicem ili Rebicem. 

 

Sem loseg suta spolja i sa penala, mi smo danas izgledali dosta dobro, bez obzira sto je ovo nebitna prijateljska utakmica. Do pocetka EL ima vremena da se to uigra i kroz ovih par prijateljskih i kroz nekoliko ABA utkamica gde ce se vec traziti takmicarska forma, a gde nam raspored nije los i pruza mogucnost da se lepo razigramo (Levski kod kuce, gostovanje Ciboni, Olimpija kod kuce)...

dakle jos jedan koji se pravi blesav

jovic jeste otkrovenje svetskog prvenstva i da igrao je dobro protiv igraca koji imaju rejting daleko veci od njegovog

u odbrani!

te njegove igre ga nikako ne kvalifikuju da bude organizator igre evroligaske ekipe

porediti ga sa rebicem nema nikakve potrebe jer uopste nisu konkurencija, niti sam video da iko tvrdi da je rebic u ovom trenutku igracki ispred jovica

ima ga smisla porediti sa cvetkovicem

jer cvetkovic je i dalje nas igrac i rekao bih da je on upravo idealan da se uparuje sa vilijamsom

svi cvetkovica pamte po onih 5-10 minuta koje je dobijao u rezultatski resenim utakmicama u zvezdi, a zaboravljaju da je cvetkovic napadacki dominirao u mladjim kategorijama, da je uz bogdanovica i mitrovica bio lider tih ekipa, uvek prvi asistent i redovno medju najboljim strelcima

u drugom delu prosle sezone po odlasku u mzt je opet proigrao,a u jednom kolu bio i mvp lige

po svim statistickim elementima bolji od jovica

pri tom je tri godine mladji od jovica, pogresio sam malopre

 

zvezda je dakle imala resenje za rezervnog organizatora igre na svom platnom spisku, ali se uprava odlucila da dovede skupljeg, starijeg igraca koji to zapravo i nije

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ni šut ni organizacija nisu problem ovog tima/kluba.

 

Problem je što klub vode ljudi kojima vizija ima domet od tri meseca. Jedino što ovaj klub donekle favorizuje u odnosu na ostale i čini potencijalno konkurentnim (vlastiti resursi iz kojih se crpe igrači za prvi tim), glavno i neodgovorno uredništvo ne samo da ignoriše nego i sputava. Dolazak Jovića je na toliko nivoa katastrofalan, da na red ne treba ni da dođe usporedba sa Rebićem ili kompatibilnost sa Markusom.

 

To su hronični sistemski problemi, time se ne treba ni baviti. Najviše što očekujem je malo mozga u rešavanju akutnih.

Link to comment

 

da je cvetkovic napadacki dominirao u mladjim kategorijama

 

laki umem da citam, a i dobro vidim jos uvek

da u mladjim kategorijama, pre dve sezone, rame uz rame sa bogdanovicem, mitrovicem, miljenovicem, dangubic je tu bio sporedan lik

a nije cvetkovic nesto fizicki dominantan bio u odnsou na konkurenciju, pa da kazes da je to razlog njegovih igara

ali i pored toga, on je kao sto malopre napisah u drugom delu prosle sezone dobacio do mvp-a kola

Link to comment

Mislim da je prica o pozajmici Cvetkovica samo "sarena laza" za navijace i da on vise nije nas igrac.

nebitno, ispravije bi bilo i kupiti ga nazad, nego kupiti jovica da bude plej

jovicem su eventualno mogli da zamene blazica, mada bi i to bio tupav potez

Link to comment

ali i pored toga, on je kao sto malopre napisah u drugom delu prosle sezone dobacio do mvp-a kola

Да ли си одгледао иједну његову утакмицу у МЗТу.

Link to comment

laki umem da citam, a i dobro vidim jos uvek

da u mladjim kategorijama, pre dve sezone, rame uz rame sa bogdanovicem, mitrovicem, miljenovicem, dangubic je tu bio sporedan lik

a nije cvetkovic nesto fizicki dominantan bio u odnsou na konkurenciju, pa da kazes da je to razlog njegovih igara

ali i pored toga, on je kao sto malopre napisah u drugom delu prosle sezone dobacio do mvp-a kola

 

Imam utisak da nakon juniora nisi Cvetkovića ni gledao. Naročito ne ono što je isporučivao u napadu tokom seniorske košarke. Nervozan, rastrzan, bez jasne ideje, neprestano u grču. Ovo boldovano je u stvari ključno; bez obzira s kim smo igrali, on je sve vreme proveo u nekom strahu i grču. Nije pokazao kvalitet koji se očekivao, čak ni izbliza. Bolje za njega da napreduje u manje zahtevnoj sredini.

Link to comment

ustvari, u juniorima sam ga bas malo i gledao

mahom delove utakmica koje su preporucene

utakmice u zvezdi, sam gledao manje vise sve sto se moglo pogledati

i da, uglavnom nije licio na kosarkasa

sigurno je i do njega, a mnogo vise do ovog usranog kluba i nas jos usranijih navijaca istog, koji smo uvek imali nerealna ocekivanja

pa onda kad se nadje nekolicina majmuna, a uvek se nadje da mu u pioniru jebu sve po spisku za los potez, proziva i kad nema mesta prozivci jer ne poznaju osnove igre, pa do ponizavanja u vidu "podrske" kao da se radi o petlicu a ne igracu od 18, 19 godina

kk crvena zvezda je verovatno najgore moguce mesto za razvoj karijere, pogotovo ako si prvi znacajan talenat posle 10ak godina

da i nedovic je bio pre njega, a i njemu je krenulo kad je otisao..

Link to comment

to je poanta. cvetkovicu nije imao niko srca da pruzi mu sansu.risticu takodje.moze da se istrpi 1 klinjoz od 12.mogu i 2.to radi i fuckin' barsa a da ne pricam o mom Partizanu

Link to comment

ustvari, u juniorima sam ga bas malo i gledao

mahom delove utakmica koje su preporucene

utakmice u zvezdi, sam gledao manje vise sve sto se moglo pogledati

i da, uglavnom nije licio na kosarkasa

sigurno je i do njega, a mnogo vise do ovog usranog kluba i nas jos usranijih navijaca istog, koji smo uvek imali nerealna ocekivanja

pa onda kad se nadje nekolicina majmuna, a uvek se nadje da mu u pioniru jebu sve po spisku za los potez, proziva i kad nema mesta prozivci jer ne poznaju osnove igre, pa do ponizavanja u vidu "podrske" kao da se radi o petlicu a ne igracu od 18, 19 godina

kk crvena zvezda je verovatno najgore moguce mesto za razvoj karijere, pogotovo ako si prvi znacajan talenat posle 10ak godina

da i nedovic je bio pre njega, a i njemu je krenulo kad je otisao..

 

Nedovic je vece minute imao u Zvezdi nego kad je otisao iz nje, a Cvetkovic je imao i dobijao sanse i nije ih iskoristio. Nije to toliko do zvezde nego do Cveleta i mladjih kategorija i njihove tranzicije u seniore. Kontam sto zelis reci ali kupovina Jovica nije losa stvar za zvezdu. Jovic nije kreator ali dobio se igrac za kojeg znas na se nece slomiti pod pritiskom, koji ce ubaciti kad je otvoren, i igrac koji se neplasi da napadne obruc. Rebic nemoze nista od toga, niti je jaki razigravac. Cvele je slican slucaj, a nije da imamo jos metar mladih plejeva pa da izvucemo slijedeceg.

Link to comment

ustvari, u juniorima sam ga bas malo i gledao

mahom delove utakmica koje su preporucene

utakmice u zvezdi, sam gledao manje vise sve sto se moglo pogledati

i da, uglavnom nije licio na kosarkasa

sigurno je i do njega, a mnogo vise do ovog usranog kluba i nas jos usranijih navijaca istog, koji smo uvek imali nerealna ocekivanja

pa onda kad se nadje nekolicina majmuna, a uvek se nadje da mu u pioniru jebu sve po spisku za los potez, proziva i kad nema mesta prozivci jer ne poznaju osnove igre, pa do ponizavanja u vidu "podrske" kao da se radi o petlicu a ne igracu od 18, 19 godina

kk crvena zvezda je verovatno najgore moguce mesto za razvoj karijere, pogotovo ako si prvi znacajan talenat posle 10ak godina

da i nedovic je bio pre njega, a i njemu je krenulo kad je otisao..

 

Cvele jednostavno nije dobacio onda kad se iznenada nasao u klubu koji je igrao Evroligu i ciji su apetiti naglo porasli. Eno ga i Miljenovic rastura u Megi a njega je Dule otpilio bez milosti iz svog evroligaskog Partizana. Mozda bi bilo drugacije da Cvele nije kuburio s povredama one sezone kad nas je vodio Pesic ali sumnjam.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...