Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Kontam. Kad se MW odmara, igraćemo samo odbranu i agresivno krvaviti kolena™, a kad se vrati, onda idemo u napad.

jedna kvalitetna zamena teza

kapiram da je po tvom shvatanju selekcije kao zamenu za MW trebalo dovesti nekog poor poor's man MW-a umesto ove blasfemije gde se tezi da po poziciji imas 2 igraca koji se medjusobno dopunjuju?

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

a to je od kakve tacno vaznosti za raspravu o zvezdinom timu?

 

 

ne vidim problem ni sa jovicem, nisam ga video ni bez njega. nema savrseno selektirane ekipe. najbitnije je za ekipu koliko ce igraci unaprediti igru i samopouzdanje kroz evroligu.

 ne vidis problem u organizaciji naseg napada kad igramo bez vilijamsa?

 

Ne. Vi ovde pisete na nekom nerealnom nivou sa velikim odsustvom realnosti (ne svi naravno), da stvarno postaje smesno.

 

 

Nikakve. Samo merim patku.

ajd malo konkretnije, u cemu se ogleda to nerealno? Edited by pbg12345
Link to comment

jedna kvalitetna zamena teza

kapiram da je po tvom shvatanju selekcije kao zamenu za MW trebalo dovesti nekog poor poor's man MW-a umesto ove blasfemije gde se tezi da po poziciji imas 2 igraca koji se medjusobno dopunjuju?

 

Odgovorio čovek post iznad tebe. Ne verujem baš da je Jović jeftinjara posle ovog SP, a imali smo mnogo kritičnija mesta u ekipi za krpljenje. Doduše, to zahteva i malo mozga i skautinga u upravi.

Link to comment

jedna kvalitetna zamena teza

kapiram da je po tvom shvatanju selekcije kao zamenu za MW trebalo dovesti nekog poor poor's man MW-a umesto ove blasfemije gde se tezi da po poziciji imas 2 igraca koji se medjusobno dopunjuju?

ne mora tako, moze i neka jeftinija verzija markovica, ili da u ekipi imas nekog poput silba, ili da imas trenera sa malo vecim repertoarom uigranih akcija

 

ili mozda i najjednostavnije kao sto rece pantelia, da se ne odreknes igraca koji je dve godine mladji od jovica, koji je prosao sve mladje reprezentativne selekcije i bio lider u njima, koji ima podjenako uspesnu sezonu kao jovic u klubu jako slicnih kvaliteta kao sto je bivsi jovicev klub

i pri tom je siguran sam osetno jeftiniji u odnosu na jovica i podjednako bitno ponikao je u zvezdi, pa bi mozda i to bio mali signal i ostalim mladim igracima, da ipak ima mesta za njih, ako mora i tim zaobilaznim putem, a na njega su svi zaboravili

Link to comment

@timmy    pa tesko da zvezda ima bolji roster nego onaj sa pocetka prosle sezone. a sezona i nije bila nesto uspesna. doduse, vrlo kvalitetno je sjebana jos u januaru a nema razloga da se isti ili slican scenario ne ponovi i sada. recimo, dovodjenje jovica posle svetskog je odlican potez u tom smeru.

Edited by Psihodelija
Link to comment

ne mora tako, moze i neka jeftinija verzija markovica

pa jovic upravo i jeste jeftinija verzija markovica

i da ne ispadne da sam neki njegov fan, moja konstatacija se odnosi samo na to da je takav tip igraca apsolutno poslednje sto smo trebali da uparimo sa marcusom na pleju

ta teza jednostavno ne stoji

Link to comment

pa jovic upravo i jeste jeftinija verzija markovica

i da ne ispadne da sam neki njegov fan, moja konstatacija se odnosi samo na to da je takav tip igraca apsolutno poslednje sto smo trebali da uparimo sa marcusom na pleju

ta teza jednostavno ne stoji

 

Ne, rečeno je da je on jedna od poslednjih varijanti na koju treba skrckati ozbiljne pare, s obzirom da imamo daleko više problema u drugim aspektima igre, a to su već sto puta pomenuti šut i ozbiljna organizacija igre.

Link to comment

pa jovic upravo i jeste jeftinija verzija markovica

i da ne ispadne da sam neki njegov fan, moja konstatacija se odnosi samo na to da je takav tip igraca apsolutno poslednje sto smo trebali da uparimo sa marcusom na pleju

ta teza jednostavno ne stoji

pa i ne bas, markovic nema sut, pa ga se cesto potcenjuje

ali markovic je organizator igre, jovic to nije, bar ne na ovom nivou i u tom smislu se nema on sta uparivati sa vilijamsom, osim mozda u situaciji da igraju istovremeno, pa da mu ovaj prevede loptu i odradi tezi deo posla u odbrani, dakle nesto slicno kao sto je bilo sa teodosicem na sp

Link to comment

 ne vidis problem u organizaciji naseg napada kad igramo bez vilijamsa?

 

 

Prvi put igramo skoro kompletni i to protiv ekipe koja spada u glavne favorite za osvajanje EL svake godine. Jovic je sa ekipom 2-3 dana i ti ocekujes da igramo kao svajcarski sat... nije li to malo nerealno?

 

Nisam bio za dolazak Jovica, pre svega zbog ovoga sto si i sam pisao - signal mladjim igracima da ce dobiti sansu. A i simpa mi je Rebic. Ali opet ako cemo realno ni Rebic se nije bas proslavio do sada, a ni fizikalije mu nisu nesto sto obecava. Nit ima neki super sut, nit razigrava ekipu, nit igra neku super odbranu, nit vidim sta ce od svega toga ikad moci. Smilar napisa da je u Francuskoj gde su rivali bili priblizniji nasem nivou protivnika od Borca i Rumuna Rebic bio prilicno los i da nije pokazao da moze da igra na tom nivou. U istom rtenutku se pojavio Jovic kao otkrovenje SP i igrac koji moze da igra protiv Uertasa, Navara i slicnih velikih igraca. Nije doveden da bude prvi plej, vec drugi. Ako gledamo igracki veliki upgrade na osnovu trenutnuh mogucnosti. Ne verujem da je puno kostao, jer u Radnickom nije primao nista, al ne bih da nagadjam (vise od Rebica ima sigurno, ali se vise i ocekuje). Rebic iza sebe ima 1,5 minut KLSa i 0,5 minuta ABA. Jovic ima nekoliko sezona u obe plus EK. 

 

U timu imamo Mitrovica i Tejica koji su pokazatelj da moze da se dodje do tima ako radis kako treba i izboris se za mesto. Zao mi je sto i ostali nisu uspeli da se izbore za svoje minute, ali nije da nam je tim bas mator. Naprotiv. Razlika ipak postoji jer su ti igraci koji su dosli nakrcali iskustvo kroz ABA ligu, koje nema ni jedan od nasih mladih igraca...

 

U principu, da ne duzim - moglo je i bez Jovica, ali njegovo prisustvo tesko da je minus za ekipu. Mnogo veci problem ce biti organizacija pozicionog napada u Radonjinoj reziji jer tu ima problema i sa MWom a ne sa Jovicem ili Rebicem. 

 

Sem loseg suta spolja i sa penala, mi smo danas izgledali dosta dobro, bez obzira sto je ovo nebitna prijateljska utakmica. Do pocetka EL ima vremena da se to uigra i kroz ovih par prijateljskih i kroz nekoliko ABA utkamica gde ce se vec traziti takmicarska forma, a gde nam raspored nije los i pruza mogucnost da se lepo razigramo (Levski kod kuce, gostovanje Ciboni, Olimpija kod kuce)...

Link to comment

..,osim mozda u situaciji da igraju istovremeno, pa da mu ovaj prevede loptu i odradi tezi deo posla u odbrani, dakle nesto slicno kao sto je bilo sa teodosicem na sp

 

ovo je toliko ocigledno da boli. a takav igrac vec postoji u zvezdinom timu, tako da jovic ima jedino smisla ukoliko lazic odlazi, a da pritom jovic nasledjuje njegovu platu. a sve to tesko da je slucaj.

Link to comment

 ne vidis problem u organizaciji naseg napada kad igramo bez vilijamsa?

 

mislio sam da ima dovoljno kvaliteta u ekipi da se pokrije nedostatak organizatora sa klupe. samo treba da se iskoristi na pravi nacin.

Link to comment

Ni šut ni organizacija nisu problem ovog tima/kluba.

 

Problem je što klub vode ljudi kojima vizija ima domet od tri meseca. Jedino što ovaj klub donekle favorizuje u odnosu na ostale i čini potencijalno konkurentnim (vlastiti resursi iz kojih se crpe igrači za prvi tim), glavno i neodgovorno uredništvo ne samo da ignoriše nego i sputava. Dolazak Jovića je na toliko nivoa katastrofalan, da na red ne treba ni da dođe usporedba sa Rebićem ili kompatibilnost sa Markusom.

Edited by kralj
Link to comment

Videlo se i na ovoj utakmici da je za klub koji ima budzet na dodjem ti prilicno sasava ideja da imas sedam niskih igraca koji ocekuju neku ravnopravniju minutazu. Ima trenera koji ce cak radije selektirati 6+6 nego 7+5. Ne znam kako Radonjic uopste planira da raspodeli minutazu ovim igracima kad se Lazic vrati u tim, bice tu da se menja kao na traci. U tome je bio glavni kamen spoticanja kad je kupovina Jovica u pitanju ali to je sad zavrsena prica i nema je potrebe dalje razvlaciti. Ako je tacno da se trazi klub Lazicu to je dobro i za klub i za njega jer tesko da ce on biti zadovoljan time da mase peskirom s klupe nakon sezone u kojoj je imao finu minutazu, a ne vidim gde bi tacno mogao da doprinese podjednako ili vise od onoga sto mogu igraci koji kod nas igraju na pozicijama 2 i 3. S druge strane, nekom Guduricu ili Rebicu bi ti minuti koje bi mogao da sakupi bili vrlo znacajni za sledecu godinu.

 

Nama treba treca petica jer ce u mnogim utakmicama Bobijeva minutaza biti brutalno eksploatisana od ozbiljnijih ekipa koje znaju kako da iskoriste njegove slabosti u odbrani i imaju igrace da to sprovedu. Taj mora da bude brz i skocan, a napred da se guzi, pravi blokove, pokusa da uhvati neki skok u napadu i dalje ne smeta mnogo. Vrlo sam prijatno iznenadjen onim sto je Tejic veceras igrao dok je imao snage, izgleda se malo radilo na snazi.

Link to comment

Prijatno sam iznenađen partijom protiv CSKA, očekivao sam dosta aljkaviju igru. Ok, CSKA je igrao bez tri vrlo bitna igrača, ali smo delovali sasvim solidno u oba pravca kada se uzme sve u obzir.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...