Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Ево вам рапорт Александра са РСБа

 

 

Gledao sam utakmicu u Pioniru, pa da prenesem par utisaka (moram ovde kada je tema o pripremama zakljucana).

Prvo, Buducnost je vrlo ozbiljna i iskusna ekipa, popunjeni su na svim pozicijima sa po 2 kvalitetna igraca (za ABA nivo), negde sam procitao da su dobili sve utakmice u pripremnom periodu i bas se vidi da su uigrani. Igraju njihovu prepoznatljivo agresivnu i cvrstu odbranu, dobro trce tranziciju, a veceras ih je hteo i sut, tako da su potpuno zasluzeno dobili i deluje mi da ce opet biti kandidati za F4.

Mec smo otvorili izuzetno mlako, kao da su nas iznenadili pojacanom agresivnoscu, pa smo gubili lopte na prvom pasu i na urucenju, organizacija je bila vrlo losa i u pozicionom napadu nismo odigrali skoro nista. U odbrani smo bili katastrofalni, punili su nas iz pika uglavnom preko Bobija, strana pomoci je konstantno kasnila, imali su i dosta poena iz tranzicije, tako da su u jednom trenutku otisli na +19. Do kraja poluvremena smo uspeli malo da smanjimo prednost (29-44), ali je utisak bio vrlo los. U drugom poluvremenu smo mi pojacali agresivnost u odbrani, odmah smo napravili seriju 9-2 i prisli na 38-46, ali su nam onda ubacili dve trojke i opet se odlepili. Celo drugo poluvreme smo pokusavali da ih stignemo i generalno igrali sasvim solidno na obe strane terena, ali su svaki nas nalet odbijali i drzali nas na od 9 do 14 razlike. U poslednjih par minuta smo dva puta prisli na -6, prvi put nam je cini mi se Dasic dao trojku, a drugi put je Vilijams izgubio loptu, a Dangubic napravio nepotreban faul daleko od kosa i tako im dao dva bacanja. Na 15 sekundi do kraja Vilijams daje trojku u tranziciji za 73-77, nakon toga smo pokusali da ukrademo loptu, pa napravili faul (ostalo 9 sekundi do kraja), oni pogodili jedno bacanje, Jenkins otisao coast to coast za 75-78 na 2-3 sekunde do kraja i tako se i zavrsilo jer nismo hteli da pravimo faul.

Sve u svemu, utisak je da sabijamo u tranziciji, ali se u pozicionom napadu jos uvek mucimo i gubimo dosta lopti zbog neuigranosti. I tu imamo lep potencijal, dovoljno dobrih ball handler-a i dodavaca, legitimne opcije pod kosem, jedino me brine sut koji opet fali. Sto se tice odbrane, u prvom poluvremenu je izgledala tragikomicno, rasturali su nas iz pick and roll-a, ali smo u drugom poluvremenu odigrali neuporedivo agresivnije i kvalitetnije, strana pomoci je dobro funkcionisala i ukrali smo dosta lopti. Igrali smo i zonu 2-3 koja je izgledala sasvim solidno za ovu fazu priprema, cak se moze reci da smo se zonom i vracali u mec.

Individualno:

Vilijams je ubacio dve trojke (jednu iz pika, drugu u tranziciji), dva lepa floutera (jedan iskosa, od tablu), dva puta je pogodio sa poludistance, imao jedan lep ulaz kada je promesao citavu odbranu...  Dakle napadao je raznovrsno i bio prilicno efikasan (i atraktivan), mada je uzeo i par potpuno suludih suteva iz driblinga, preko ruke. Imao je nekoliko asistencija, dosta dobrih ideja, ali se vidi da jos nije uigran sa ostatkom ekipe, pa je izgubio 4 ili 5 lopti. Nije mi se svidelo kako je resio dva preuzimanja, oba puta je na njemu bio Bojan Subotic, prvi put je napravio faul u napadu (gurnuo ga u pokusaju da napravi prostor za sut), a drugi put ga je Subotic naterao na tezak sut iz driblinga iz koga prakticno nije ni dobacio. U odbrani se nije proslavio (posebno je bilo problematicno kada su on i Bobi bili na parketu), ali je u drugom poluvremenu odigrao nesto bolje i agresivnije. Deluje nespremno, al' je i takav bio najbolji posle Dzenkinsa i vidi se da je klasa.

Dzenkins je odigrao fenomenalno, pogodio je dve trojke iz dva pokusaja (jednom ga je Vilijams nasao samog u cosku, drugi put je sutnuo dotrcavajucu u tranziciji), jednom je gazio liniju (opet ga je Vilijams nasao, ovaj put u suprotnom cosku), cesto je isao jako i do samog kraja, bio vrlo agresivan u tranziciji i izveo je dosta bacanja (promasio samo jedno). Ja sam mu izbrojao 24 poena, al' 'ajde da verujem ovima sa sajta. Solidan u odbrani, ispao je par puta, ali je i ukrao nekoliko lopti. Bez dileme najbolji igrac veceras.

Mitrovic ce ove sezone ocigledno imati mnogo vecu slobodu u napadu, posto se ne libi da sutne za tri (veceras 1/3), pametno napada sa visokog posta i lepo razigrava saigrace. U odbrani je bio verovatno nas najbolji igrac, trudio se da zakrpi sve rupe, lupio dve blokade, ukrao dve lopte, napravio par cvrstih faulova... Mora bolje da finisira oko kosa, bacanja je izvodio 2/4 ako se ne varam i naivno je izgubio par lopti, ali je ostavio jako dobar utisak.

Marjanovic je bio uzasan u prvom poluvremenu, nije mogao da odbrani apsolutno nista (Planinic ga razbio), a u napadu su svi pokusavali da mu spuste loptu, koju nikako nije uspevao da uhvati. U drugom poluvremenu je odigrao neuporedivo bolje na obe strane, u napadu je ubacivao njegove standardne koseve (finisiranje na pas saigraca, poneki ofanzivni skok, slobodna bacanja), a u odbrani je sasvim solidno stitio obruc. Dopalo mi se kako je izgledao u zoni 2-3, mogli bi to cesce da gledamo sa njim na parketu.

Dangubic je ubacio jednu trojku u tranziciji i jedno od 2 bacanja (prethodno je lepo povukao kontru, fintom digao jednog igraca, drugom fintom drugog igraca i onda je fauliran), ali je imao i par teskih promasaja (cini mi se dva air ball-a za tri i jedan sa poludistance). Imao je lep prodor i asistenciju za Bobija, jednu lepu asistenciju u tranziciji za Dzenkinsa, ali je dva puta izgubio loptu kada je nekontrolisano krenuo na ulaz. U odbrani je par puta bas naivno ispao, ali je imao i dobrih momenata na strani pomoci i u skoku (visoko iznad obruca). Vidi se da nije u formi i trebace mu vremena da se uigra sa ekipom.

Blazic jako los, imao je jedan sjajan coast to coast (opet zavrsio desnom sa leve strane biggrin.gif), ali sem toga nije uradio bukvalno nista. Trudio se na obe strane, ali bez nekog ucinka.

Cirbes nije puno igrao, a i to sto je igrao-nije se video. Ubacio jedno od dva bacanja, jednom ga izblokirali ispod kosa, pokusao jednom ledjima, pa kada su ga udvojili bacio protivniku pas u ruke i tako im otvorio kontru. U odbrani pokretljiviji od Bobija (ko nije?), al' nista posebno.

Rebic nije odigrao nista, promasio je jednu trojku iz driblinga i cini mi se da vise nije ni pokusavao. Nije ni razigravao saigrace, tako da je bio prilicno nekonkretan-prenos lopte, dodavanje prvom saigracu, driblinzi u prazno. U odbrani se trudio i vrsio dobar pritisak na lopti, ali ga fizikalije ozbiljno limitiraju.

Tejic je prvo igrao odbranu rukama i nakupio par licnih gresaka, ali je posle toga odigrao mnogo zrelije, odbranio nekoliko puta protivnike na niskom postu, bio aktivan na strani pomoci i pokupio nekoliko skokova. Dva puta je krenuo na ulaz sa trojke, jednom promasio, jednom iznudio faul. Pogodio sva cetiri bacanja.

Guduric je igrao vrlo malo, imao je prodor uz ceonu kada je fauliran (pogodio oba bacanja) i izgubljenu loptu u tranziciji.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ево вам рапорт Александра са РСБа

Vrlo realan opis tekme.

 

Marcus i Charls odlični, deluju i kao dobar tandem.Luka takodje, svi ostali prilično loši.

 

Dangubić je igrao puno, iako je počeo u utorak da trenira sa ekipom. Vidi se da zna i da želi. Biće on super. Jaka je u totalnom kurcu, i trebaće mu vreme da se oporavi od reprezentativne epizode. Rebić je bio baš loš, i nažalost potvrdio da on nije spreman za taj nivo košarke.Ako nam ne dodje Jović, imaćemo ozbiljan problem na pleju.

 

Budućnost izgleda mnogo dobro.Mislim da će se boriti za titulu ove sezone. Planinić i Rikić odlični, veliki, čvrsti, oba Amerikanca dobra, Dašić i Ćapin deluju napaljeni i sveži, uz ove pit bilove tipa Šehović, Čeda, Popović...vrlo zajebana ekipa. Još ih je hteo šut, a i napalili se da dobiju ...

Link to comment

Blažič je očigledno dosta loše podneo ovu epizodu u repki Slovenije. Trebaće vreme da se mentalno vrati u normalu. Biće zanimljivo ko će biti izbor Radonjića za startnu postavu na 2 i 3.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...