Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li sam ja jedini koji je apsolutno oduševljen Kalinićem? Moram priznati da ovaj nivo ni u napadu najvećeg optimizma nisam očekivao (ni blizu). Kako je u ovoj poslednjoj utakmici osramotio Murića kod jedne odbrane, ono se stvarno retko viđa - prvo mu izmakao stolicu, a onda ga sačekao sa rampom - kao protiv nekog juniora. Malo mu još nedostaje bolji dribling i činjenica da se ponekad zanese, pa izigrava nekog kreatora (ali i to sve ređe). Ostalo je fenomenalno.

 

Osim što je odličan 1 na 1 defanzivac (sa povremenim gubicima koncentracije), sjajan je kao korektor, odličan skakač, ali je meni najfascinantnija njegova brzina reakcije i gibkost, koji mu mnogo pomažu da, recimo, x puta uzme ofanzivni skok nakon promašenog penala. Prosto se izmigolji protivniku. Osim one čuvene špage protiv Cedevite, impresivna su bila još dva detalja - kad je Murić u 4. utakmici pokušao da odbije od njega loptu nakon auta, reakcija je bila nestvarno brza (za jednog belca) i drugo, kad je, u 1/2 treće utakmice, kad su Laziću svirani koraci, Pavlović poput muflona krenuo da ga gura pod košem, da bi na kraju, pošto nije uspeo da ga sruši, sam popio patos po inerciji, dok se Kalinić izmigoljio i ostao na nogama.   :)

 

 

Link to comment

Jos davno je neko napisao da je Kalina najbolji srpski igrac u novoj eri Crvene zvezde (racunajuci i period pre poslovno - tehnicke saradnje) :)  Koliko je znacajan i koliki impakt on ima na tim, bojim se, postacemo u potpunosti svesni tek kada ode.

Link to comment

Kalinic ako zadrzi ili jos unapredi ovu formu imacemo opasno skockanu reprezentaciju na EP. Bio je dobar i na SP ali ovo sto igra ove godine u Zvezdi je ipak za klasu vise.

 

 

 

Da li sam ja jedini koji je apsolutno oduševljen Kalinićem? Moram priznati da ovaj nivo ni u napadu najvećeg optimizma nisam očekivao (ni blizu). Kako je u ovoj poslednjoj utakmici osramotio Murića kod jedne odbrane, ono se stvarno retko viđa - prvo mu izmakao stolicu, a onda ga sačekao sa rampom - kao protiv nekog juniora. Malo mu još nedostaje bolji dribling i činjenica da se ponekad zanese, pa izigrava nekog kreatora (ali i to sve ređe). Ostalo je fenomenalno.

 

Osim što je odličan 1 na 1 defanzivac (sa povremenim gubicima koncentracije), sjajan je kao korektor, odličan skakač, ali je meni najfascinantnija njegova brzina reakcije i gibkost, koji mu mnogo pomažu da, recimo, x puta uzme ofanzivni skok nakon promašenog penala. Prosto se izmigolji protivniku. Osim one čuvene špage protiv Cedevite, impresivna su bila još dva detalja - kad je Murić u 4. utakmici pokušao da odbije od njega loptu nakon auta, reakcija je bila nestvarno brza (za jednog belca) i drugo, kad je, u 1/2 treće utakmice, kad su Laziću svirani koraci, Pavlović poput muflona krenuo da ga gura pod košem, da bi na kraju, pošto nije uspeo da ga sruši, sam popio patos po inerciji, dok se Kalinić izmigoljio i ostao na nogama.   :)

 

:s_a:

Link to comment

Da li sam ja jedini koji je apsolutno oduševljen Kalinićem? Moram priznati da ovaj nivo ni u napadu najvećeg optimizma nisam očekivao (ni blizu). Kako je u ovoj poslednjoj utakmici osramotio Murića kod jedne odbrane, ono se stvarno retko viđa - prvo mu izmakao stolicu, a onda ga sačekao sa rampom - kao protiv nekog juniora. Malo mu još nedostaje bolji dribling i činjenica da se ponekad zanese, pa izigrava nekog kreatora (ali i to sve ređe). Ostalo je fenomenalno.

 

Osim što je odličan 1 na 1 defanzivac (sa povremenim gubicima koncentracije), sjajan je kao korektor, odličan skakač, ali je meni najfascinantnija njegova brzina reakcije i gibkost, koji mu mnogo pomažu da, recimo, x puta uzme ofanzivni skok nakon promašenog penala. Prosto se izmigolji protivniku. Osim one čuvene špage protiv Cedevite, impresivna su bila još dva detalja - kad je Murić u 4. utakmici pokušao da odbije od njega loptu nakon auta, reakcija je bila nestvarno brza (za jednog belca) i drugo, kad je, u 1/2 treće utakmice, kad su Laziću svirani koraci, Pavlović poput muflona krenuo da ga gura pod košem, da bi na kraju, pošto nije uspeo da ga sruši, sam popio patos po inerciji, dok se Kalinić izmigoljio i ostao na nogama. :)

Ja isto. Po meni, on je prevaga u odnosu na proslu sezonu, narocito u poslednjih par - odlucujucih - meseci. Jaka, okretna i skocna zver sa sve boljim sutem.

 

Sto je jos ludje, to kad ga je Muric pogodio iz auta, nije u prvom trenutku ni skontao sta se dogadja, a izvukao je mrtvu loptu. Nadam se da cu ga gledati bar jos dve godine u Zvezdi.

Link to comment

     Još jednom, Kalina je ključni čovek za Zvezdine uspehe ove godine. Kad je krenulo špekulisanje u medijima da koketira sa Zvezdom i kad je bio onaj neuspeli potpis za FMP, ja sam bio prilično ravnodušan, mislio sam da to nije neki specijalni upgrade u odnosu na Simona. Kakva procena, boktemazo.

 

     Inače, pojavila se informacija, potpuno neproverena, ali od čoveka koji je tu i tamo umeo nešto da dozna, da smo završili Seada Šehovića umesto Jake. 

Link to comment

Ja sam čuo da se vraća Mirko Kovač. 

 

Sad si me podsetio na srećna vremena kad je trojka Kovač - Šljivančanin - Tragija terorisala italijanske velikane po Govno ULEB kupu. Jedino im je onaj Cook smetao tada.

Link to comment

 

     Inače, pojavila se informacija, potpuno neproverena, ali od čoveka koji je tu i tamo umeo nešto da dozna, da smo završili Seada Šehovića umesto Jake. 

 

Od dva Sehovica, mi bi da dovedemo losijeg? Ovaj iz Buducnosti ima bar odlicnu prangiju. Ovaj drugi je mladji, ali stvarno ne vidim kako bi on bio pojacanje... Mada da ne gresim dusu, bilo je i dosta skepse oko ovogodisnjih pojacanja, pa se pokazalo da nije bas bilo tako :) Ipak, nadam se da je ovo netacan info...

Link to comment

Od dva Sehovica, mi bi da dovedemo losijeg? Ovaj iz Buducnosti ima bar odlicnu prangiju. Ovaj drugi je mladji, ali stvarno ne vidim kako bi on bio pojacanje... Mada da ne gresim dusu, bilo je i dosta skepse oko ovogodisnjih pojacanja, pa se pokazalo da nije bas bilo tako :) Ipak, nadam se da je ovo netacan info...

 

   Na tog iz Budućnosti sam i mislio, onda je Suad. My bad. Izvinjavam se vaskolikoj ciganiji.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...