Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Ni Tejić nije neko ko je još izašao. I kod njega je realno da može da završi na strani propalih talenata, a ima elemente da bude solidan EL igrač. Gudurić je solidan igrač koji ume sa pozicije 2 i 3 da malo kreira i za sebe i za druge, ima vrlo dobar šut i ume dosta toga u napadu da uradi. S druge strane, prilično mu škripi odbrana. Ovo leto je za njega presudno, ili Zvezda ili bi trebali da ga pustimo da zaradi hleb igrajući košarku. Nemam dilemu da on može da bude kroz par godina vrlo koristan igrač za neki solidan evropski klub, a ako popravi i odbranu možda i više. Od Čvorovića i Kaplanovića je sigurno talentovaniji.

 

Pisao je Joe D o Davidovcu koji se više uklapa u moderni košarkaški profil i svakako više u Radonjićevu filozofiju košarke. Igrače ne otpisujem tako brzo, Mitroviću je ovo izlazna godina na draftu, ima 22 godine, ja očekujem još da napreduje, isto važi i za Dangubića. Davidovac ima šansu da izađe na još dva drafta i snažno verujem da ako iskoristi svoj potencijal može da bude igrač za evroligašku Zvezdu, verovatno i više.

 

Ako se u necemu slazem sa JoeD-om, a tesko mi je da to priznam, onda je to teza da nama i ne treba mnogo mladih poluigraca bez narocitog upside-a u timu. Za evroligaske prilike Zvezda ima dosta mlad tim a taj prosek ce jos pasti kad odu Bobi i verovatno Markus, koji odskacu po godinama od ostatka tima. Ono sto nam treba je da se maksimalno posvetimo individualnom razvoju jednog ili dvojice najtalentovanijih igraca, ako takvih ima, i pokusamo da stvorimo ozbiljnu klasu.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je indikativna minutaza koju ima Davidovac, cini mi se preko 30 minuta po utakmici. To moze znaciti da se na njega ozbiljno racuna.

 

Ako Radonjic ostane on ce gotovo sigurno biti prikljucen prvom timu, s kojim je inace i potpisao ugovor. Decko je formalno pozajmljen FMP-u do kraja sezone jer Radonja nije hteo da prcka po timu koji je izabrao ali je doveden da igra u Zvezdi a ne u FMP-u.

Link to comment

Meni je indikativna minutaza koju ima Davidovac, cini mi se preko 30 minuta po utakmici. To moze znaciti da se na njega ozbiljno racuna.

to moze znaciti da je najbolji igrac u svojoj ekipi. radonjic ne utice na to koliko ce ko igrati u fmp-u. 

Link to comment

Ako se u necemu slazem sa JoeD-om, a tesko mi je da to priznam, onda je to teza da nama i ne treba mnogo mladih poluigraca bez narocitog upside-a u timu. Za evroligaske prilike Zvezda ima dosta mlad tim a taj prosek ce jos pasti kad odu Bobi i verovatno Markus, koji odskacu po godinama od ostatka tima. Ono sto nam treba je da se maksimalno posvetimo individualnom razvoju jednog ili dvojice najtalentovanijih igraca, ako takvih ima, i pokusamo da stvorimo ozbiljnu klasu.

 

Al uvek je bolje imati sopstvenog poluigraca u timu iz svog pogona (recimo Guduric, Davidovac) kojeg placas 50 k, nego da dovodis poluigraca (Simonovic) sa strane, i platis ga tri puta vise.

Link to comment

to moze znaciti da je najbolji igrac u svojoj ekipi. radonjic ne utice na to koliko ce ko igrati u fmp-u. 

 

Pa ako je FMP neki kao razvojni centar Zvezdin, onda koordinacija treba da postoji. I onda kazu Gurovicu "forsiraj ovog malog Davidovca, racunamo na njega dogodine".

Link to comment

sve u vezi fmp-a pada u vodu kad se pogleda 5 minuta neke njihove utakmice.

jebes selekciju, trening, trenera kad filip covic radi ono sto radi

Link to comment

sve u vezi fmp-a pada u vodu kad se pogleda 5 minuta neke njihove utakmice.

jebes selekciju, trening, trenera kad filip covic radi ono sto radi

 

Jbg, to je istina. Svi ti igraci bi bili bolji i brze napredovali da imaju normalnog pleja uz sebe, a ne pateticnog tatinog sina.

Link to comment

Malo je van pameti da talentovaniji igraju sa Ficom besmisleni KLS, i da ih Gurovic trenira, a da Rebic greje klupu, cisto grejanja radi. Talentovanijem igracu valjda vise je u interesu da bude pri prvom timu, da trenira sa njim, makar i ne igrao, nego da dangubi u FMPu. Tako da je nejasno zasto su Rebic, Kaplanovic i Cvorovic u prvom timu, a Guduric, na kojeg se navodno racuna, vec nekoliko godina u FMPu.

Link to comment

zar nije bila prica da je rebic u timu cisto da grije klupu, a da oni talentovaniji koji bi bili van rotacije igraju u fmp-u

 

Ne, to je bila priča za Čvorovića i Kaplanovića. Rebić je, koliko znam, smatran za jednog od trojice najtalentovanijih u generaciji (Ristić, Tejić)

Link to comment

Amerikanac Elton Braun (28 godina, 206 cm), pozicija 4/5, prosle sezone clan Trabzona, potpisao je za Crvenu zvezdu! Trece pojacanje danas! 

Link to comment

Elton Braun - Rasko - Samardziski   :lolol:

 

A onda u finalu ostanes samo na Rasku, iako masno placas i ovu dvojicu. Genijalno. Na vreme se opametise, inace bi i ova Zvezda u zamrzivac.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...