Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Kad je vec pomenut Ristic, sta je sa njim u Arizoni, videh neke mizerne brojke u prvoj sezoni. Ima li nade da se to popravi? 

tesko, tarczewski ostaje i sl. sezone prvi centar

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad je vec pomenut Ristic, sta je sa njim u Arizoni, videh neke mizerne brojke u prvoj sezoni. Ima li nade da se to popravi?

Popravice se, ali ne onoliko koliko se ocekivalo, a to je da bude prvi centar.

Link to comment

nema skilla i nema fizikalija, bar onih relevantnih za vrhunske kosarkase, a koje nece steci vremenom. ima igraca bez izrazenog talenta koji su pretrenirani za svoje godine i koji mogu vrsnjake da nose u zubima. sve sam to vec gomilu puta pisao, a ti ces svaki put da izignorises to i da  se pravis da sam samo lupio oneliner iz valjda neke zlobe. ne svidja mi se ta grupa igraca i to sto igraju uopste mi nije zanimljivo za gledanje. izuzeo bih(kao sto je i prosle godine bio slucaj) radanova i simanica iz te jednacine kao momke koji definitivno imaju ono sto treba ali nisam primetio da je bilo sta u ekipi podredjeno razvijanju njihovog potencijala pa da vredi gledati bar zbog toga i da moze da se kaze da se radi nesto sto bi stavrno moglo biti korisno i za prvi tim jednog dana. ovako, stvaranje nekog uspeha koji je sam sebi cilj tamo gde ne bi trebalo to da bude, kao i vecina radjenog u nasim mladjim kategorijama.

 

i tacno je da je hemofarm svetao primer, ako si gledao njihovu ekipu koju su sacivnjavli dangubic, milutinov, mitrovic, krstic i one kasnije, mogao si tacno da vidis na sta tacno mislim.

 

Drago mi je da si pomenuo i Mitrovica, posto sam se upravo s tobom pre manje od dve godine svadjao oko njega jer si tvrdio da je dunster i da nikad nece biti nista od njega. Nadam se da ces imati isto tako kvalitetnu procenu i sa ovim klincima. 

Link to comment

tesko da sam ja te reci o mitrovicu napisao

 

Verovatno nisi tim recima ali je kontekst taj. Nije bas velika mudrost posrati se preventivno po svemu i svakome pa onda kako ko uspe praviti izuzetke. To nije stav, to je frizura.

Link to comment

Da se Ristić nije odlučio za SAD bilo bi ih dva. Đukanović nije napredovao, Rebić nema upside, Gudurić nije po ukusu trenera, ali će biti solidan igrač bez obzira igrao u CZ ili ne. Prosek od jednog igrača po generaciji je odličan. FMP je navikao ljude da proizvodi ozbiljne igrače kao što su Teodosić, Erceg i Mačvan, ali ne ide to tako lako.

 

Simanić, Radanov, Aranitović i Kenić su meni interesantni igrači iz ovog tima. To je sve što Zvezda ima uz Gudurića i Davidovca iz FMP što možda ima materijal za evroligaški nivo.

 

Pa to je fantazija ako u sopstvenom pogonu imamo cak sest igraca za EL nivo. Al cenim da si ipak malo preterao, neka cetvorica dodju do prvog tima (i da u prvom timu ne budu fikusi poput Rebica) i bice to sasvim fenomenalno.

Edited by Nikodije
Link to comment

S obzirom da su 95. godiste, Guduric i Davidovac bi trebalo vec sledece sezone da budu u timu, ili makar u statusu Kaplanovica i Cvorovica, da budu pri prvom timu.

 

Ako ne budu, onda i nisu neki materijal, posebno Guduric koji je vec duze "u sistemu".

Edited by Nikodije
Link to comment

Verovatno nisi tim recima ali je kontekst taj. Nije bas velika mudrost posrati se preventivno po svemu i svakome pa onda kako ko uspe praviti izuzetke. To nije stav, to je frizura.

e trt milojka, ti bas znas da sam ja konkretno o mitrovicu napisao nesto lose i ne znas sta tacno, i to je ti je krunski dokaz da se ja preventivno poseravam po igracima da bih ispao na kraju u pravu. ni ne kazem ja da moram da budem u pravu, ali sad i ti mlatis napamet. evo ti moj prvi post o mitrovicu kad je dosao u zvezdu, pa reci posteno da li je to preventivno poseravanje 

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17475&p=1839743

Edited by Joe D
Link to comment

Pa to je fantazija ako u sopstvenom pogonu imamo cak sest igraca za EL nivo. Al cenim da si ipak malo preterao, neka cetvorica dodju do prvog tima (i da u prvom timu ne budu fikusi poput Rebica) i bice to sasvim fenomenalno.

 

Neko je vec ranije napisao, FMP nije proizveo kvalitetnog igraca godinama i to je prilicno zabrinjavajuce kad su ovi klinci u pitanju. U tom prostoru izmedju juniora i prvog tima nesto bitno mora da se promeni a sumnjam da ce se to desiti dok ne bude izvesno kakva ce sudbina Zvezde i FMP-a biti nakon UPPR-a. Ocigledno je da Covic jos uvek drzi FMP kao leverage, koristi Zvezdino ime da dovuce sve talentovane klince na koje je bacio oko ali ne odustaje potpuno od takmicarskih ambicija FMP-a i taj tim se nimalo ne ponasa kao razvojni iako ga tako predstavlja.

Link to comment

e trt milojka, ti bas znas da sam ja konkretno o mitrovicu napisao nesto lose i ne znas sta tacno, i to je ti je krunski dokaz da se ja preventivno poseravam po igracima da bih ispao na kraju u pravu. ni ne kazem ja da moram da budem u pravu, ali sad i ti mlatis napamet. evo ti moj prvi post o mitrovicu kad je dosao u zvezdu, pa reci posteno da li je to preventivno poseravanje 

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17475&p=1839743

 

Pa necu sad da idem pet godina unazad i da kopam individualne postove kako bih dokazao nekakvu poentu. Secam se odlicno te rasprave s pocetka prosle sezone i rezolutnog stava da on u Zvezdi nije napredovao, niti ce. Nisi ti bio jedini mudrac u toj raspravi ali sam tebe trenutno uzeo na zub. :)

Link to comment

Neko je vec ranije napisao, FMP nije proizveo kvalitetnog igraca godinama i to je prilicno zabrinjavajuce kad su ovi klinci u pitanju. U tom prostoru izmedju juniora i prvog tima nesto bitno mora da se promeni a sumnjam da ce se to desiti dok ne bude izvesno kakva ce sudbina Zvezde i FMP-a biti nakon UPPR-a. Ocigledno je da Covic jos uvek drzi FMP kao leverage, koristi Zvezdino ime da dovuce sve talentovane klince na koje je bacio oko ali ne odustaje potpuno od takmicarskih ambicija FMP-a i taj tim se nimalo ne ponasa kao razvojni iako ga tako predstavlja.

 

Da, status FMPa i njegova svrsishodnost spram potreba Zvezde jeste upitna, ali ajde, diskutujemo u kontekstu najverovatnijeg scenarija - da nakon isteka UPPRa dolazi do privatizacije Zvezde od strane dr Covica, a samim tim i mladji igraci koje je Posrbica nabrojao ostaju Zvezdini. U slucaju razlaza sa Covicem, oni pripadaju Covicu, pretpostavljam.

Link to comment

S obzirom da su 95. godiste, Guduric i Davidovac bi trebalo vec sledece sezone da budu u timu, ili makar u statusu Kaplanovica i Cvorovica, da budu pri prvom timu.

 

Ako ne budu, onda i nisu neki materijal, posebno Guduric koji je vec duze "u sistemu".

 

Ni Tejić nije neko ko je još izašao. I kod njega je realno da može da završi na strani propalih talenata, a ima elemente da bude solidan EL igrač. Gudurić je solidan igrač koji ume sa pozicije 2 i 3 da malo kreira i za sebe i za druge, ima vrlo dobar šut i ume dosta toga u napadu da uradi. S druge strane, prilično mu škripi odbrana. Ovo leto je za njega presudno, ili Zvezda ili bi trebali da ga pustimo da zaradi hleb igrajući košarku. Nemam dilemu da on može da bude kroz par godina vrlo koristan igrač za neki solidan evropski klub, a ako popravi i odbranu možda i više. Od Čvorovića i Kaplanovića je sigurno talentovaniji.

 

Pisao je Joe D o Davidovcu koji se više uklapa u moderni košarkaški profil i svakako više u Radonjićevu filozofiju košarke. Igrače ne otpisujem tako brzo, Mitroviću je ovo izlazna godina na draftu, ima 22 godine, ja očekujem još da napreduje, isto važi i za Dangubića. Davidovac ima šansu da izađe na još dva drafta i snažno verujem da ako iskoristi svoj potencijal može da bude igrač za evroligašku Zvezdu, verovatno i više.

Link to comment

Meni je indikativna minutaza koju ima Davidovac, cini mi se preko 30 minuta po utakmici. To moze znaciti da se na njega ozbiljno racuna.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...