Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Nisam gledao danasnju utakmicu ali tesko mi je da poverujem da ne dominiramo fizikalijama. Bas cu da vidim kasnije kakvi su to kiborzi ako su jaci od ovih nasih. Narocito sto smo ih ovako ugazili.

 

Nemamo top talente - yes, to je najveci problem.

 

Jeste Stojanovic vukao dosta iz izolacije na snagu ali on nije mnogo ni igrao. Ostali su tu negde po snazi i visini sa momcima iz Bosne, nisu slabiji ali nisu ni nesto jaci da ih razgrcu. Popili smo jedno deset banana ispod kosa. Jedino sto je bilo primetno je da su juniori Zvezde dosta brzi, najvecu razliku smo napravili iz tranzicije i sabackih kontri.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemamo talente kao što su Hezonja, Šarić i Dončić, ali verujem da će od ovih igrača biti 3-4 za prvi tim CZ kroz par godina. Meni su ovi momci interesantniji od generacije FMPa sa Rebićem, Gudurićem, Đukanovićem, Tejićem i Ristićem.

Link to comment

ova konkretna utakmica zato sto je bila juniorska ekipa protiv seniorske. a i dalje nemam nameru da pisem 20. isti post na temu gresaka u pristupu selekciji i vodjenju jedne juniorske ekipe. samo da smo toga gledali i previse u nasoj kosarci, a vrlo retko neku selekciju koja se vodila zahtevima i tokovima moderne kosarke. zato nam sve vise osvajaca medalja propada, a sve cesce izvlacimo reprezentativce slucajno iz nekih kosarkaskih zabiti. 

 

I sunce izlazi na istoku a zalazi na zapadu, voda je mokra, nebo je plavo a opste mesto iako napisano 20 puta jos uvek ostaje opste mesto.

 

Zahtevi i tokovi moderne kosarke. :lolol:

Link to comment

Nemamo talente kao što su Hezonja, Šarić i Dončić, ali verujem da će od ovih igrača biti 3-4 za prvi tim CZ kroz par godina. Meni su ovi momci interesantniji od generacije FMPa sa Rebićem, Gudurićem, Đukanovićem, Tejićem i Ristićem.

 

3-4 igraca tesko, niti iko trazi da 3-4 igraca izadju iz dve generacije. ne secam se da je fmp u poslednjih 5 godina jednog jedinog igraca izbacio. jedino je tejic dogurao do prvog tima i to je sve.

Link to comment

3-4 igraca tesko, niti iko trazi da 3-4 igraca izadju iz dve generacije. ne secam se da je fmp u poslednjih 5 godina jednog jedinog igraca izbacio. jedino je tejic dogurao do prvog tima i to je sve.

 

Da se Ristić nije odlučio za SAD bilo bi ih dva. Đukanović nije napredovao, Rebić nema upside, Gudurić nije po ukusu trenera, ali će biti solidan igrač bez obzira igrao u CZ ili ne. Prosek od jednog igrača po generaciji je odličan. FMP je navikao ljude da proizvodi ozbiljne igrače kao što su Teodosić, Erceg i Mačvan, ali ne ide to tako lako.

 

Simanić, Radanov, Aranitović i Kenić su meni interesantni igrači iz ovog tima. To je sve što Zvezda ima uz Gudurića i Davidovca iz FMP što možda ima materijal za evroligaški nivo.

Link to comment

sta tu ima smesno?

 

Smesno je sto je u pitanju opste mesto i ostaje opste mesto sve dok ne napises na sta tacno mislis. Ako su jaci ne valja, ako su brzi ne valja, ako imaju vise skill-a ne valja, ako su takticki pismeniji ne valja, ako bolje razumeju igru ne valja. Sta onda valja? Razumeo bih da se kritikuje, recimo, Gurovicev rad jer talentovani klinci ne uspevaju lako da se probiju do prvog tima ali sta je tacno toliko lose u radu sa mladjim selekcijama sto stvara tolike talente koje onda Gurovic stigne da upropasti?

 

Ono sto sam ja danas video je ogromna razlika u individualnom igrackom (ne fizickom) kvalitetu pojedinih igraca (mada su bila i dva-tri klinca iz Sarajeva koji igraju dopadljivu kosarku ali im ne znam imena) kod klinaca istog godista. Ne verujem da ce mnogo od ovih klinaca i u Zvezdi da napravi ne znam kakvu karijeru, bez obzira na ovih 50 razlike, ali ima njih par koji imaju veliki potencijal i mnogo slobode od trenera da igraju. Ne razumem sta je trebalo danas da urade da bi ti bio zadovoljan.

Link to comment

Da se Ristić nije odlučio za SAD bilo bi ih dva. Đukanović nije napredovao, Rebić nema upside, Gudurić nije po ukusu trenera, ali će biti solidan igrač bez obzira igrao u CZ ili ne. Prosek od jednog igrača po generaciji je odličan. FMP je navikao ljude da proizvodi ozbiljne igrače kao što su Teodosić, Erceg i Mačvan, ali ne ide to tako lako.

 

Simanić, Radanov, Aranitović i Kenić su meni interesantni igrači iz ovog tima. To je sve što Zvezda ima uz Gudurića i Davidovca iz FMP što možda ima materijal za evroligaški nivo.

 

da, mozda bi sa njim bilo dva u rotaciji, ali on nije ostao.

 

ne postoji prosek od jednog igraca po generaciji, bukvalno nikog ozbiljnog nisu izbacili godinama a uzimaju prakticno sve sto vredi u srbiji. vise je uradio hemofarm poslednjih nekoliko godina, a jasno je i zasto. eto, i davidovac se pojavio i na kraju mozda ispadne da on bude bolji igrac od svih iz fmp-a.

Link to comment

ne postoji prosek od jednog igraca po generaciji, bukvalno nikog ozbiljnog nisu izbacili godinama a uzimaju prakticno sve sto vredi u srbiji. vise je uradio hemofarm poslednjih nekoliko godina, a jasno je i zasto. eto, i davidovac se pojavio i na kraju mozda ispadne da on bude bolji igrac od svih iz fmp-a.

 

Mislim da me nisi dobro razmeo, valjalo bi da FMP proizvodi igrača po generaciji. Definitivno sam bliži mišljenju da FMP ima pogrešnu strategiju i da ne umeju da talente dovedu do prvog tima, ali nemam utisak da nemaju talentovane igrače. Ima i do pogrešne strategije, ima i do selekcije, ima i do igrača, ima i do trenera. Svakako da treneri idu linijom manjeg otpora i jure radije trofeje nego rad sa igračima koji imaju veći uspide. Negde sam pročitao i ostao iznenađen (još uvek se nadam da to nije istina) da većina igrača koja igra u FMPu nema individualne treninge. Uz sve uslove koje FMP ima, nisam siguran da ljudski faktor je na zadovoljavajućem nivou. To je nešto što je FMP posedovao nekada, a sada nema.

Link to comment

Mislim da me nisi dobro razmeo, valjalo bi da FMP proizvodi igrača po generaciji. Definitivno sam bliži mišljenju da FMP ima pogrešnu strategiju i da ne umeju da talente dovedu do prvog tima, ali nemam utisak da nemaju talentovane igrače. Ima i do pogrešne strategije, ima i do selekcije, ima i do igrača, ima i do trenera. Svakako da treneri idu linijom manjeg otpora i jure radije trofeje nego rad sa igračima koji imaju veći uspide. Negde sam pročitao i ostao iznenađen (još uvek se nadam da to nije istina) da većina igrača koja igra u FMPu nema individualne treninge. Uz sve uslove koje FMP ima, nisam siguran da ljudski faktor je na zadovoljavajućem nivou. To je nešto što je FMP posedovao nekada, a sada nema.

 

znam igrace koji su angazovali trenere i trenirali individualno van fmp-a. e sad, znam i da su ranije pored dva treninga uvek imali slobodnu halu u odredejnom periodu gde su igraci iz svih generacija dolazili da rade. tako je sigruno bilo i u periodu kad je heavi irgao tamo, ne verujem da se nesto promenilo. doduse, taj trening nije obavezan i tu sve zavisi od samih igraca.

Link to comment

Da, i dalje imaju taj slobodni termin kada trenira ko želi.

 

edit. Finalsiti smo u Madridu, Unicaja je dobila Žalgiris i samim tim je meč sa Litvancima nebitan za naš plasman u finale.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Smesno je sto je u pitanju opste mesto i ostaje opste mesto sve dok ne napises na sta tacno mislis. Ako su jaci ne valja, ako su brzi ne valja, ako imaju vise skill-a ne valja, ako su takticki pismeniji ne valja, ako bolje razumeju igru ne valja. Sta onda valja? Razumeo bih da se kritikuje, recimo, Gurovicev rad jer talentovani klinci ne uspevaju lako da se probiju do prvog tima ali sta je tacno toliko lose u radu sa mladjim selekcijama sto stvara tolike talente koje onda Gurovic stigne da upropasti?

 

nema skilla i nema fizikalija, bar onih relevantnih za vrhunske kosarkase, a koje nece steci vremenom. ima igraca bez izrazenog talenta koji su pretrenirani za svoje godine i koji mogu vrsnjake da nose u zubima. sve sam to vec gomilu puta pisao, a ti ces svaki put da izignorises to i da  se pravis da sam samo lupio oneliner iz valjda neke zlobe. ne svidja mi se ta grupa igraca i to sto igraju uopste mi nije zanimljivo za gledanje. izuzeo bih(kao sto je i prosle godine bio slucaj) radanova i simanica iz te jednacine kao momke koji definitivno imaju ono sto treba ali nisam primetio da je bilo sta u ekipi podredjeno razvijanju njihovog potencijala pa da vredi gledati bar zbog toga i da moze da se kaze da se radi nesto sto bi stavrno moglo biti korisno i za prvi tim jednog dana. ovako, stvaranje nekog uspeha koji je sam sebi cilj tamo gde ne bi trebalo to da bude, kao i vecina radjenog u nasim mladjim kategorijama.

 

i tacno je da je hemofarm svetao primer, ako si gledao njihovu ekipu koju su sacivnjavli dangubic, milutinov, mitrovic, krstic i one kasnije, mogao si tacno da vidis na sta tacno mislim.

Link to comment

Nisam gledao danasnju utakmicu ali tesko mi je da poverujem da ne dominiramo fizikalijama. Bas cu da vidim kasnije kakvi su to kiborzi ako su jaci od ovih nasih. Narocito sto smo ih ovako ugazili.

 

Nemamo top talente - yes, to je najveci problem.

los sistem. jel onaj zare vucurovic u vizuri? taj jedini radi kako treba i ova goveda iz saveza treba da mu daju sva ovlascenja tj da ga zaposle i da on izabere saradnike i napravi program.kao nekad rajacic i ne mogu da se setim imena drugih.takvi nam trebaju. u mne dobro radi jadran vujacic.ova dvojica samo ponavljaju ono sto se radilo sa klincima u sfrjot uz modifikacije koje diktira vreme.

 

ovo sto veli @joe. valda je vucurovic bio trener u hemofarmu kad su se ispilila ova 5-orica

 

ee kad se setim 68-og godista u basketu

kako se tad radilo sa decom.ne bi danas bilo kukoca ili skoro grbavoga divca u ono vreme.tad je bio i pesic tu i cosa i plejada "nepoznatih" trenera koji su radili da stvore reprezentativce ili makar za seniore a ne da sa 15-16 godina budu mvp igraci

Edited by bradilko
Link to comment

jedan deo price o 68. godistu su treneri. drugi je da su ti momci imali 10 godina kad smo uzeli zlato u manili, a 12 kad smo izeli zlato u moskvi. bosna je bila prvak evrope, 3 ili 4 godine zaredom su nase ekipe osvajale kup koraca. to ozbiljno utice na masovnost. ovi klinci koje sad gledamo su odrastali uz generacije koje su se opako blamirale na evropskim i svetskim, a olimpijade nisu ni igrale. bice bolje za 3-4 godine.

Edited by ikar
Link to comment

Nemamo talente kao što su Hezonja, Šarić i Dončić, ali verujem da će od ovih igrača biti 3-4 za prvi tim CZ kroz par godina. Meni su ovi momci interesantniji od generacije FMPa sa Rebićem, Gudurićem, Đukanovićem, Tejićem i Ristićem.

 

Kad je vec pomenut Ristic, sta je sa njim u Arizoni, videh neke mizerne brojke u prvoj sezoni. Ima li nade da se to popravi? 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...