Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

На страну те медијске патке о Милутинову, у Новостима данас Лука Капитен најављује готово сигуран останак и наредне сезоне.

 

To je kul, sto znaci da na leto treba traziti samo jednog visokog, umesto Bobija, ostala trojica ostaju. Eventualno pridodati nekog Apica iz FMPa zarad upotpunjenosti rotacije od pet visokih, i to je to. A Luka da obeca da nece imati rupu u sezoni kakvu je imao od januara do aprila.

Link to comment

O da, Milojko je mrzeo dve stvari: Partizan i košarku. Tako da u sezoni kad je Partizan postao prvak Evrope, nijedna utakmica iz EL nije prenošena direktno. Štaviše, snimci su puštani u nekim bizarnim terminima. Tako se sećam da sam u neku subotu pre podne gledao snimak iz Milana, kako Vlada Dragutinović zabija 4 trojke Filipsu za ključnu pobedu u EL. PArtizan-Huventud iz Fuenlabrade je dato posle ponoći itd (ovo sve pišem po sećanju). Tek od 1/4 finala su krenuli prenosi (ostalo mi je u sećanju da su možda Estudijantes-Partizan prenosili, to je bilo poslednje ili pretposlednje kolo). Iz Partizana su, razumljivo, popizdeli zbog svega toga, tako da je krenulo pičkaranje sa Milojkom preko medija. Na kraju, ne sećam se da li je Partizan zabranio prenose finala sa Zvezdom ili je Milojko odbio da prenosi, ljut zbog prethodno osvojene titule EL (verovatno ovo drugo, pošto mi se čini da ni utakmica kad je Zvezda bila domaćin nije prenošena).

 

Ima ona angedota kad je Milojko čitao sportske vesti na kraju dnevnika i, nakon 5 minuta fudbala, zatim po minut rukometa, vaterpola, paraglajdinga i hokeja na travi, rekao: i na kraju, da vidimo šta ima novo u košarci, Partizan je igrao utakmicu EL, bla bla. Dileja.

 

Forum je mama. Sve sam zaboravio.

Link to comment

Ladno sam tek sad provalio šta si hteo da kažeš. Duboko sam potisnuo tu epizodu u podsvest.

 

Btw, morao bih da proverim stare brojeve Koša, ali sam prilično siguran da je, nakon jednog od poraza od 20 razlike u finalu plejofa protiv Partizana, dotični izjavio kako Partizan ima ogromnu protekciju sudija kroz celu seriju (svaka od 3 utakmice je završila sa 15-20 razlike). Mislim da je nešto i isključivan u tom finalu (koje, ako se sećam, nije prenošeno zato što tadašnji direktor sportskog programa Milojko Pantić, nije podnosio košarku). 

  

 

          Vujošević je isključen u drugoj utakmici, tu je Zvezda bila najbliža (ako je to moguće reći, razlika u kvalitetu je bila...pa, poprilična) nekom egalu, ali se ne sećam nekih oštrih reči po pitanju suđenja. Partizan i RTS jesu bili u ratu, prva utakmica finala basketa se poklapala sa derbijem u vaterpolu (takođe finale plej-ofa) koje je dobilo prednost, Partizan iz inata nije dozvolio ni snimak u neko zlo doba. Druga utakmica je išla u snimku, tu se Guza Janković iživljavao šutevima sa pola terena, milsim bukvalno sa pola, nije ništa ubacio, kasnije mu se i Danilović pridružio, sve se pretvorilo u opštu lakrdiju. Inače, i Zvezda je plasmanom u finale izborila učešće u Evroligi, ali su je nepravedne i ničim izazvane sankcije omele u tome. Tek da se zna.

Link to comment

"Šuuut" i Guzu nije bilo tako teško naložiti :)

 

Pričao je nešto Vujošević o suđenju - probaću da nađem.

Link to comment

"Šuuut" i Guzu nije bilo tako teško naložiti :)

 

Pričao je nešto Vujošević o suđenju - probaću da nađem.

 

     Moguće, samo se ne sećam, generalno je atmosfera bila maltene prijateljska, bez tenzija, milsim da ni na jednom meču nije bila puna hala. 

 

     Zvezda je naredne godine uzela titulu sa skoro nepromenjenim timom, otišli Guza i Trunić, došli Ljuba Vidačić i Lija, moglo bi se reći da je Vujošević postavio temelje jednog sistema. I da, pre ovogodišnjeg polufinala ABA-e pričalo se da Vujošević nikada nije izgubio plej-of seriju na 3 dobijene, tada je bilo 0:3. 

Link to comment

Izgubio je od Bože Maljkovića '89 (incident u Splitu), Pavličevića (POP 84) i od CSKA u Top 8.

 

Ne bih rekao da je on postavio ikakve temelje, štaviše, prilično sam siguran da nije. Ta sezone je bila skroz čudna: Guza se posvađao a upravom i startovali smo sa 0-4, nda se vratio i bio praktično čovek-tim, davao preko 25 u proseku. Igrali smo košarku po sistemu daj Guzi i skloni se u stranu. Ekipa koja je osvojila titulu sledeće sezone bila je ekipa starosedelaca - Neša Ilić, Zoran Jovanović, Saša Obradović, Trifa, Rastko Cvetković - svi su oni već godinama bili u klubu, tako da...Vujoševićeva sezona je više incident, nego udaranje nekih temelja.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Izgubio je od Bože Maljkovića '89 (incident u Splitu), Pavličevića (POP 84) i od CSKA u Top 8.

 

Ne bih rekao da je on postavio ikakve temelje, štaviše, prilično sam siguran da nije. Ta sezone je bila skroz čudna: Guza se posvađao a upravom i startovali smo sa 0-4, nda se vratio i bio praktično čovek-tim, davao preko 25 u proseku. Igrali smo košarku po sistemu daj Guzi i skloni se u stranu. Ekipa koja je osvojila titulu sledeće sezone bila je ekipa starosedelaca - Neša Ilić, Zoran Jovanović, Saša Obradović, Trifa, Rastko Cvetković - svi su oni već godinama bili u klubu, tako da...Vujoševićeva sezona je više incident, nego udaranje nekih temelja.

 

     Hm, ovo za temelje, pokušavao sam da budem duhovit. 

 

     Jel' su se te serije sa Jugoplastikom igrale na 3 dobijene? Zapravo, mora de jesu i Zvezda je 90. izgubila 1:3 od Splićana. 

 

     I Jovanović nije igrao dobar deo na startu sezone zbog povrede.

Edited by fandorin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...