Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma jasno da oni ništa protivno logici ekonomske stabilnosti ne traže ali štos je u tome što te stabilnosti i održivosti i nema baš u toj meri.

Nemojmo se lagati atraktivnost gledanja tih liga je da svake godine neko "iznenadi" i uleti među favorite...

A da ne pričam kakve su mašine za pranje para ti kao ozbiljni klubovi, ali njima se gleda kroz prste, njihove šeme su ozbiljnije od prostog dugovanja para igračima.

Ajde videćemo. Kad sam video koliko se recimo žmuri od strane medija pula oko prenosa za EL mogu da mislim kako će i ovde...Ili će da zatvore kombinu i onda gledamo "velike" i imaš to a ostali valjanje u blatu...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Ma jasno da oni ništa protivno logici ekonomske stabilnosti ne traže ali štos je u tome što te stabilnosti i održivosti i nema baš u toj meri.

Nemojmo se lagati atraktivnost gledanja tih liga je da svake godine neko "iznenadi" i uleti među favorite...

A da ne pričam kakve su mašine za pranje para ti kao ozbiljni klubovi, ali njima se gleda kroz prste, njihove šeme su ozbiljnije od prostog dugovanja para igračima.

Ajde videćemo. Kad sam video koliko se recimo žmuri od strane medija pula oko prenosa za EL mogu da mislim kako će i ovde...Ili će da zatvore kombinu i onda gledamo "velike" i imaš to a ostali valjanje u blatu...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

OK, to je sve realna opasnost. S tim sto ja nemam pojma kako sve to funkcionise, samo gledam sta pise u tekstu i pokusavam da odgonetnem sta im je ideja da ovo predloze. Poslednjih godina u kosarci je bilo dosta te ad hoc politike, narocito u zemljama na istoku. Partizan je jedne godine ispusio prilicno realnu A licencu zbog jebenog Prokoma koji je plesao samo to jedno leto i onda se vratio na uobicajeni Evrokup nivo, a o Rusima da i ne govorim, kad pogledam atmosferu na njihovim utakmicama klubova koji kostaju po 20 miliona tacno mi se slosi.

 

Nama (Zvezdi) sve ovo osim minimalnih 4 miliona budzeta prilicno ide na vodenicu, delom zato sto se nas naterati na transparentnije poslovanje a delom i zbog toga sto je na moje veliko iznenadjenje ova Coviceva Zvezda prilicno dobro organizovan klub. Kad igrac koji je kod nas dosao iz Nemacke kaze da nikada nije igrao u tako dobro organizovanom klubu to definitivno ima odredjenu tezinu, s obzirom na to da su Nemci velemajstori organizacije. Ide nam u prilog i to da su iz nedozvoljenog deficita izdvojena sredstva koja se ulazu u mladje kategorije i investicije u infrastrukturu jer ova Zvezda ima i mladje kategorije i razvojni klub (koji je sad sve samo nije razvojan ali hajde da to zanemarimo na trenutak) i pozamasnu sportsku infrastrukturu. Takodje, sada je vec sasvim izvesno da ce biti pojacane nagrade za pobede u Evroligi, prica se na nekih 30-40 hiljada po pobedi, sto nije mnogo ali za nas ovako kilave i pod pretpostavkom da ponovimo ovih desetak pobeda po sezoni to je solidna cifra od 300-400 hiljadarki koja ce nam pasti ravno niotkuda.

 

Naravno, ostaje nam kao i svim drugim ovdasnjim klubovima, ako izuzmemo Cedevitu, kljucni problem glavnih sponzora koji treba da obezbede onih 65-75% prihoda kluba, sto je kod nas usko povezano s politikom pa je samim tim neizvesno.

Link to comment

Mene uopšte ne čudi što je klub dobro organizovan, jer je od starta bilo jasno da je Ćokiju stalo da klub bude uspešan i da nije ušao u klub da ga razbuca i pokrade, kao što je predpostavljam radio dok je obavljao javne funkcije. On je vodio mnogo ozbiljnije sisteme od košarkaškog kluba, a i FMP je još devedesetih u vreme opšteg raspada bio odlično organizovan klub. Pre će takav neki tip koji još ima i iskustvo u sportu da dobro vodi klub nego neki bivši igrač direktno sa parketa. Rahmetli Zvezda i Partizan nisu nikad bili ni blizu organizacije FMP-a. Najveća mana mu je što ne ceni struku, pa drži loše (u smislu da ima mnogo boljih) trenere poslušnike u klubu. Probao je to i sa prvim timom ove Zvezde sa nesrećnim Lazićem, tu se ispravio ali u FMP-u i mlađim kategorijama i dalje fura istu priču.

Link to comment

Najbolje da se Coki sada povuce i pokaze svima da je njegova namera bila da vrati Zvezdu narodu. Verujem da se moze naci neko sposoban da vodi Zvezdu na slican nacin a i nasledio bi sjajno organizovan klub. Verujem da je povlacenje Cokija od presudne vaznosti za dugorocni uspeh KK CZ

Link to comment

Najbolje da se Coki sada povuce i pokaze svima da je njegova namera bila da vrati Zvezdu narodu. Verujem da se moze naci neko sposoban da vodi Zvezdu na slican nacin a i nasledio bi sjajno organizovan klub. Verujem da je povlacenje Cokija od presudne vaznosti za dugorocni uspeh KK CZ

 

Da, zasluzni sportski radnici Andrej Vucic i Goran Vesic cekaju kao zapete puske.

Link to comment

 Verujem da se moze naci neko sposoban da vodi Zvezdu na slican nacin

naravno

dovoljno je pogledati poslednjih 20-ak godina i videti mnostvo uspesnih rukovodilaca

prosto mi neprijatno koliko je kkcz uspesan klub

Link to comment

Mene uopšte ne čudi što je klub dobro organizovan, jer je od starta bilo jasno da je Ćokiju stalo da klub bude uspešan i da nije ušao u klub da ga razbuca i pokrade, kao što je predpostavljam radio dok je obavljao javne funkcije. On je vodio mnogo ozbiljnije sisteme od košarkaškog kluba, a i FMP je još devedesetih u vreme opšteg raspada bio odlično organizovan klub. Pre će takav neki tip koji još ima i iskustvo u sportu da dobro vodi klub nego neki bivši igrač direktno sa parketa. Rahmetli Zvezda i Partizan nisu nikad bili ni blizu organizacije FMP-a. Najveća mana mu je što ne ceni struku, pa drži loše (u smislu da ima mnogo boljih) trenere poslušnike u klubu. Probao je to i sa prvim timom ove Zvezde sa nesrećnim Lazićem, tu se ispravio ali u FMP-u i mlađim kategorijama i dalje fura istu priču.

Klub verovatno jeste dobro organizovan. Priča o Ćokiju kao dobrom organizatoru datira još iz doba devedesetih kada je bio deo opozicione političke ekipe. Svašta je taj dobro umeo da organizuje, kažu anegdote. Bez zezanja.

 

Ćoki vrlo dobro pliva u ovim govnima, a argumenti koji se nude kao pohvala Čoviću neodoljivo podsećaju na argumente za ostanak Vujoševića u Partizanu - jer živimo u Srbiji.

 

Samo što ume da se zanemari da se uspešnost u upravljanju manifestuje na nečiju štetu. Ta šteta je uglavnom nevidljiva javnosti i medijima. To su verovatno poverioci čijih dugova naprasno nema, korisnici usluga javnih preduzeća koji plaćaju nešto veću cenu usluge zbog sponzorstava, poneki neiformisan roditelj talenta u pokušaju, itd.

Edited by pacey defender
Link to comment

Klub verovatno jeste dobro organizovan. Priča o Ćokiju kao dobrom organizatoru datira još iz doba devedesetih kada je bio deo opozicione političke ekipe. Svašta je taj dobro umeo da organizuje, kažu anegdote. Bez zezanja.

 

Ćoki vrlo dobro pliva u ovim govnima, a argumenti koji se nude kao pohvala Čoviću neodoljivo podsećaju na argumente za ostanak Vujoševića u Partizanu - jer živimo u Srbiji.

 

Samo što ume da se zanemari da se uspešnost u upravljanju manifestuje na nečiju štetu. Ta šteta je uglavnom nevidljiva javnosti i medijima. To su verovatno poverioci čijih dugova naprasno nema, korisnici usluga javnih preduzeća koji plaćaju nešto veću cenu usluge zbog sponzorstava, poneki neiformisan roditelj talenta u pokušaju, itd.

 

Na stranu to sta ja mislim o Covicu, pisao sam o tome na politici bezbroj puta, cinjenica je da on nije jedini koji je imao ovo sto sam boldovao ali je jedini koji je to iskoristio da u ovom trenutku ima opipljiv i sveobuhvatan kosarkaski program i infrastrukturu, ako izuzmemo izgradnju sportske hale u Vrscu koja se negde poklapa sa usponom KK Hemofarm. Zvezdu su vodili zajebaniji igraci i nista manje mutni likovi od Covic dr Nebojse i ostavili su za sobom pustos, iako nisu imali nista manja politicka ledja.

 

Prica o dobro organizovanom klubu, ova koju sam ja pomenuo, dosla je od Maika Cirbesa i stara je par meseci, nema veze ni sa kakvim devedesetim i politickom opozicijom. Cirbes, uzgred nije jedini Zvezdin igrac koji je pohvalno govorio o uslovima u kojima igraci Zvezde treniraju i rade. Ima tu i nekih drugih stvari koje promicu neopazeno, kao sto je, na primer, veoma dobra saradnja sa Evroligom u organizaciji takmicenja mladjih kategorija i slicno. Ukratko, Covic dolazi do para onako kako se kod nas dolazi do para ali je ovo prva i do sada jedina Zvezda na kojoj se uglavnom tacno vidi kako su te pare potrosene i na sta su upotrebljene, bar kad je ova sezona u pitanju. Formiran je odlican takmicarski tim, stvorena je dobra klupska organizacija oko njega, primecen je povecan trend u prodaji karata pre svega zato sto je pametno procenjen rizik u angazovanju Arene, bilo je sijaset valjanih marketinskih akcija... Generalno se dobro radilo u Zvezdi ove godine, o cemu svedoci niz podataka, pocev od samih rezultata pa sve do rekordne gledanosti u Evroligi u odnosu na druge klubove.

Link to comment

 Zvezdu su vodili zajebaniji igraci i nista manje mutni likovi od Covic dr Nebojse i ostavili su za sobom pustos, iako nisu imali nista manja politicka ledja.

 

 

ko je to zajebaniji i mutniji od covica vodio zvezdu?

covic je izmedju ostalog i bivsi potpredsednik vlade i gradonacelnik beograda

jebiga nije on jedan od likova iz sive zone koji se znalaze kako mogu, prihvataju "realno stanje" u ovom raspadu i u skladu sa tim plivaju najbolje sto umeju

on je jedan od kreatora ovog haosa i beznadja u kom zivimo, najpre kroz sps, potom kroz dos i javne funkcije na najvisem politickom nivou koje je obavljao

Edited by pbg12345
Link to comment

Haha dobra saradnja u organizaciji junior turnira.coki vizionar.odlican marketing ako se poredi sa partizanom.budzet se ne zna niti ce se saznati, osim ako jednog dana ne propeva neki zasticeni svedok.pa i partizan imao rekordnu gledanost u evroligi cak i prosle sezone.tim odlican i solidan ra.sve ostalo opijenost pobedom u aba ligi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...