Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Apsolutno. Jedina začkoljica kod Vilijamsa može biti motivacija za sledeću sezonu, nakon što je ove već sve osvojeno, a on je i na početku došao ovde sa ciljem da se nakon dobre sezone proda za neke veće novce.

 

U principu, najidealnije bi bilo izvršiti samo dve izmene. Bobija zameniti sa nekim mamojebcem, a Jaku sa nekim prospektom (ako ne Gudurić, onda neko od ovih klinaca '98 - kao sedmi spoljni u rotaciji i određene minute u ABA sigurno može da se proba, kad jedan Real daje šansu 16-godišnjaku). Treba voditi računa o tome da Dangubić mora imati veću ulogu sledeće sezone, jer ima strašan potencijal. Inicijalno sam mislio da je potreban još jedan dodatni igrač pod košem (zbog povrede Zirbesa), ali u suštini taj problem se rešava napretkom Tejića + sa još jednim igračem ispod smanjuju se minuti za Kalinića na 4, a samim tim i za Dangubića na 3. Možda eventualno neki prospekt sa dugogodišnjim ugovorom. Radonja je moje najveće simpatije u selekciji upravo pokupio hrabrim insistiranjem na dvojc Mitrović-Tejić.

Ja sam malo skeptican u pogledu Dangubicevog strasnog potencijala koji samo sto nije realizovao, jer kad vec 4 sezone slusas isto o igracu, znas da nesto nije kako treba. On je od onih igraca koji ne znaju kvalitet da pretvore u prednost na terenu na konstatnoj osnovi, i mislim da ce to sa njim ostati slucaj. Medjutim, ako jos malo ojaca u gornjem delu tela, on ce izrasti u jezivo dorog defanzivca, to je ono gde ja pre vidim njegov znacaj.

 

Meni bi idealne bile rokade blazic-guduric, bobi-kuzmic i umesto rebica staviti jednog od Kaplanovica i Cvorovica na 12. mesto u rosteru, i na tome da ostane. U realnosti, verovatno ce oba Amera otici. Dobro bi bilo i da Davidovac bude pri prvom timu, meni veoma interesantan igrac.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, ja sam skeptičan u pogledu Tejarine glave, ne znam koliko to može da se menja. Još mi je u glavi ona scena iz ZG, on pada i treba da se bori za loptu sa cedevićaninom, i onda krene to da radi manirom iskusnog lenjivca, mislim da ni mrtvu nismo dobili.

 

Na stranu svi kvaliteti, dečko je mrtvo puvalo.

Edited by ljakse
Link to comment

Za Radanova je pretpostavljam rano sledece sezone za prvi tim? Ono malo sto je odigrao protiv Metalca (valjda) je bilo neverovatno zrelo za njegove godine i (ne)iskustvo koje poseduje, bez treme, zelje da se za kratko vreme dokaze i pokaze, racionalnije od mnogih prvotimaca. 

Link to comment

Pita nas Dule šta to slavimo? Plasman u Evroligu i osvajanje ABA ili izbacivanje Partizana? :frust:

Edited by Moća
Link to comment

Ja sam malo skeptican u pogledu Dangubicevog strasnog potencijala koji samo sto nije realizovao, jer kad vec 4 sezone slusas isto o igracu, znas da nesto nije kako treba. On je od onih igraca koji ne znaju kvalitet da pretvore u prednost na terenu na konstatnoj osnovi, i mislim da ce to sa njim ostati slucaj. Medjutim, ako jos malo ojaca u gornjem delu tela, on ce izrasti u jezivo dorog defanzivca, to je ono gde ja pre vidim njegov znacaj.

 

Meni bi idealne bile rokade blazic-guduric, bobi-kuzmic i umesto rebica staviti jednog od Kaplanovica i Cvorovica na 12. mesto u rosteru, i na tome da ostane. U realnosti, verovatno ce oba Amera otici. Dobro bi bilo i da Davidovac bude pri prvom timu, meni veoma interesantan igrac.

 

To što nedostaje Dangubiću se stiče vremenom i kroz povećanje samopouzdanja i rutine. On je ove godine kontinuirano napredovao i defanzivno i u šutu, tako da sam mnogo veći optimista u vezi njega, nego što sam bio negde u decembru. Ja mislim da će makar jedan Amer ostati.

 

Ne znam, ja sam skeptičan u pogledu Tejarine glave, ne znam koliko to može da se menja. Još mi je u glavi ona scena iz ZG, on pada i treba da se bori za loptu sa cedevićaninom, i onda krene to da radi manirom iskusnog lenjivca, mislim da ni mrtvu nismo dobili.

 

Na stranu svi kvaliteti, dečko je mrtvo puvalo.

 

I meni je Tejić veliki znak pitanja. Koordinacija pokreta mu je kriminalna. Ponekad deluje da se različitim delovima njegovog tela upravlja iz različitih, međusobno udaljenih, centara. Uz to, ima jaaako loše ruke tj. slabo hvata pasove, što je za jednog unutrašnjeg igrača izuzetno važno.

Link to comment

To što nedostaje Dangubiću se stiče vremenom i kroz povećanje samopouzdanja i rutine. On je ove godine kontinuirano napredovao i defanzivno i u šutu, tako da sam mnogo veći optimista u vezi njega, nego što sam bio negde u decembru. Ja mislim da će makar jedan Amer ostati.

 

 

Ma kakav nedostatak iskustva, decku ima cirka 80 meceva jadranske lige do sad u karijeri. I u juniorima je imao tu osobinu da pokaze neki flash velikog talenta, ali da veci deo vremena ne zna sta treba da uradi na terenu. Nije on ni mlad toliko, 22 su mu godine. On od pocetka seniorske karijere prosto nije dovoljno napredovao, a imao je prostora za to.

 

Sto se Tejica tice, svasta moze da mu se zameri, ali da je mrtvo puvalo, to tesko. Ima svojih trenutaka, ali imao je i trenutaka kada se muski pobio u odbrani, sto je izumiruca osobina kod nasih visokih igraca. Bice on svakako upotrebljiv za rotaciju, za nesto vise ima prilican broj mana za popraviti.

Link to comment

Ja nemam taj utisak o koordinaciji, samo mi se čini da je dečko opako flegmatičan, not in a good way. Luku smo pola sezone zvali babom, a on je pitbul u odnosu na njega. Šteta takvih fizikalija, igrač sa tom visinom i takvim šutem bi mogao pakao da pravi protivničkim odbranama, opušteno bi pola tekme mogao da sedi spolja i da izvlači centre.

 

 

 

 Ima svojih trenutaka, ali imao je i trenutaka kada se muski pobio u odbrani

 

Imao je, ali mnogo ređe nego ovih prvih. On mora da razgrne sve i da prikuca kad je pod košem, umesto toga mu treba 3 sekunde da uhvati loptu kako treba, i već su tri igrača na njemu.

Edited by ljakse
Link to comment

pa dobro, sta ocekivati od debitanta u evroligi koji ima nekoliko sporadicnih minuta po mecu i glavna uloga mu je da napravi par faulova? niti on ima iskustva niti godina da igra konstatno vrhunsku odbranu na tom nivou, ali bilo je utakmica koje je direktno preokrenuo svojim prisustvom i to je dovoljno ohrabrujuce, bar za tu stranu terena.

 

i da, luka definitivno nije izgledao kao pit bull u odnosu na njega u top 16 fazi. on ja sve do poslednjeg meca bio konstantan krater. 

Link to comment

Ne mislim ovde na odbranu, to glupo ređanje faulova (i to uglavnom kad ga neko izvuče napolje) jeste stvar neiskustva i da se ispraviti. Mislim na agresiju i muda u napadu, igru na lopti i to.

Link to comment

Apsolutno. Jedina začkoljica kod Vilijamsa može biti motivacija za sledeću sezonu, nakon što je ove već sve osvojeno, a on je i na početku došao ovde sa ciljem da se nakon dobre sezone proda za neke veće novce.

 

U principu, najidealnije bi bilo izvršiti samo dve izmene. Bobija zameniti sa nekim mamojebcem, a Jaku sa nekim prospektom (ako ne Gudurić, onda neko od ovih klinaca '98 - kao sedmi spoljni u rotaciji i određene minute u ABA sigurno može da se proba, kad jedan Real daje šansu 16-godišnjaku). Treba voditi računa o tome da Dangubić mora imati veću ulogu sledeće sezone, jer ima strašan potencijal. Inicijalno sam mislio da je potreban još jedan dodatni igrač pod košem (zbog povrede Zirbesa), ali u suštini taj problem se rešava napretkom Tejića + sa još jednim igračem ispod smanjuju se minuti za Kalinića na 4, a samim tim i za Dangubića na 3. Možda eventualno neki prospekt sa dugogodišnjim ugovorom. Radonja je moje najveće simpatije u selekciji upravo pokupio hrabrim insistiranjem na dvojc Mitrović-Tejić.

 

Upravo zbog te motivacije sam i postavio pitanje. Jenkinsa sam pomenuo, jer znam da bi ga ikar promenio sigurno. Williams očigledno ne može da izdrži sezonu od 80+ mečeva (žalio se na tw pre neki dan) i tu vidim sekundarni problem. Možda mu mogu pomoći druge pripreme sa Radonjićem, kako bi ušao još spremniji u sezonu (mršaviji je u odnosu na početak sezone, a da ne pričam u odnosu na to kako je izgledao prošle godine kada je igra za Lokomotivu). Verovatno da postoji tržište za njega i biće problem da se on zadrži. Jenkinsa ne bi menjao, što više igrača zadržimo iz ove sezone, jači smo u narednoj sezoni, jer većina igrača je ili na početku zenita karijere ili su mladi igrači koji još mogu da napreduju.

 

Slažem se da nam ne treba peti visoki, jer očekujem da Tejić naredne sezone bude sposoban da igra konstantno i da lagano kreće u rešavanje dečijih bolesti. Ono gde vidim mali problem je to što za razliku od većine, ne ostavljam previše prostora da ostane Kalinić. Već sam to napisao par puta. Da li stvarno mislite da će Nebojša Čović da preskoči masno obeštećenje za njega koje može da dobije? Ponuda će sigurno biti, već sam naveo Bayern i Efes kao sigurne opcije, a ni grčki timovi nisu daleko. Pored gubitka izuzetno kvalitetnog igrača, gubi se i igrač koji se savršeno uklpa u small-ball kao igrač na PF. Vrlo je teško naći igrača Kalinićevog profila koji daje sve ono što on daje, a takvi igrači uglavnom koštaju puno.

 

Očekujem da više igrača napusti Zvezdu, ne samo Marjanović i Blažič.

Link to comment

ja sam uvijek za to da se promijeni pokoji igrac, sve i da niko ne mora da ide. pogotovo u sampionskim ekipama, jer mogu da ulete kolotecinu vec postavljenih uloga. Mislim da ima milion slicnih primjera u fudbalu.

Link to comment

Ne mislim ovde na odbranu, to glupo ređanje faulova (i to uglavnom kad ga neko izvuče napolje) jeste stvar neiskustva i da se ispraviti. Mislim na agresiju i muda u napadu, igru na lopti i to.

taj profil igraca moze da se trpi sa manjim ucinkom u napadu. sa 210 i ogromnim i brzim rukama, tajmingm za rampu i negadjenju ka kontaktu u odbrani. To je rare commodity, sve i da se samo u defanzivi profilise. Sa te strane, Zvezda verovatno moze da bude mirna za rezervnu cetvorku. Da li ce on postati vrhunski igrac ili ne, to je druga prica.

 

A i u Zvezdi kad vidis visokog igraca koji ume da udari rampu, to je samo za sebe povod za optimizam.

 

edit: ne verujem da ce Kalinic ici bilo gde, ne znam sto se to stalno pominje kao opcija. i dalje ce pre mitrovic otici nego on, mada i on tesko nakon pada u formi. Kalinic ce moci da se proda i dogodine, ako sve bude u redu.

Edited by Joe D
Link to comment

Očekujem da više igrača napusti Zvezdu, ne samo Marjanović i Blažič.

 

Takodje to mislim. Mada me plasi Blazicev poklic pre neki dan na tviteru "imam ugovor, ne idem nigde", kao da zeli da ostane i dogodine jer nece moci da dobije bas neku spektakularnu ponudu. Ali ipak verujem da ce otici, jedini je igrac koji nije napredovao, skoro da je sada losiji nego kada je dosao. Mislim da mu ne odgovara Radonjina timska igra u kojoj je on samo jedan sraf, on bi vise voleo da moze da bude serif koji ispaljuje 20 lopti i ima slobodu da jurca i sutira. To ne moze u ozbiljnom klubu, te slutim da nakon Zvezde njemu sledi manji, a ne veci klub, i da se i sam toga boji.

 

Iako su MWill i Jenkins jako gotivni likovi, ipak sam za to da se pozdravimo sa njima. Od obojice smo dobili otprilike ono sto mogu da daju, nisam siguran da bi im prijalo da ostanu (posebno sto bi Djenki to bila treca sezona), svakako bi doslo do zasicenja. Nije da ne postoji ponuda dobrih americkih igraca, i to svakako moze da se nadje, posebno sto je Zvezda klub na sve boljem glasu. Nas kvalitet dogodine vise ce zavisiti od ostanka nekih domacih igraca (Kalinic, Mitrovic), i njihovog napretka (Tejic, Dangubic), nego od stranaca, i tu ne treba biti povodljiv i prodavati cim stigne ponuda, vec pokusati ostaviti domacu radnu snagu jos jednu sezonu.

 

Dakle, pozdraviti se sa Amerima, Bobijem i Blazicem, ostalo sacuvati.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...