Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

^Pao je trenutno cetvrti sa 5-4. Imaju do kraja Zalgiris, Galatu i nas na strani, a kuci Real i Albu. Cak i da nekim cudom mi dodjemo do tih 7-7, Pao ima 3 tekme koje mogu dobiti i izbaciti nas iz matematike. Prvi korak ka tome je Kaunas u petak.

 

A ni Alba nije mutava u racunici.

Edited by ducca
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

^Pao je trenutno cetvrti sa 5-4. Imaju do kraja Zalgiris, Galatu i nas na strani, a kuci Real i Albu. Cak i da nekim cudom mi dodjemo do tih 7-7, Pao ima 3 tekme koje mogu dobiti i izbaciti nas iz matematike. Prvi korak ka tome je Kaunas u petak.

 

A ni Alba nije mutava u racunici.

 

Ma, cetvorka koja ide dalje se zna vec par kola, jedino bi Alba nekako, eventualno mogla da zajebe PAO. Ja sam, moram priznati, gajio neke iluzije pre pocetka Top 16 faze a onda sam odgledao utakmicu PAO - Makabi u prvom kolu i sve mi je bilo jasno.

Link to comment

Slazem se, no bi mi dosadno pa reko da se razlozi i ta klimava teorija, da ne bude da je nikad nismo ni dotakli. Kad cemo ako ne na ovih prelomnih 2-7...

Edited by ducca
Link to comment

Radanov je car. Nažalost, Jakovljević je potpuno u pravu što kritikuje to što kod Klipe igra centra. On treba da stalno loptu ima u rukama, makar porađao prelazak preko pola. Jebala ih juniorska znamenja baš.

 

Mene Tejićev karakter potpuno razočarava. Juče je dobio ovacije kad je ulazio u igru, imao je uragan samopouzdanja iz prethodne utakmice i umesto da se u ovakvoh utakmici razleti po terenu, on zaizgleda poput krastavca na tihoj vatri.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Radonjic mora hitno da dovede u red Kalinicevo ponasanje, zbog onih prenemaganja i ironisanja nakon svakog odsviranog faula, pa cak i najociglednijih, uzece ga sudije na zub. Veceras je bas ruzno i seljacki odreagovao kad mu je sudjen treci faul, nesto je objasnjavao Radonjicu pokazujuci onako dziberski palcem prema sudiji, po sistemu "vidi budalu". Naravno, kako se vratio na teren isti sudija mu je smesta zalepio cetvrtu iako nije bilo ni blizu faula, cisto da mu pokaze ko je gazda. I Mitrovic je jednom odmahnuo prema sudiji nakon sto mu je svirao ciste korake koje je napravio, samo sto je u pitanju bio iskusniji Jovcic koji ga je iskulirao. Takve stvari u najskorije vreme moraju da se regulisu.

+1 za Kalinu

 

Upoznao sam ga po utakmici protiv Makabija i delovao mi je kao skroman momak potpuno na mestu. Očito i u njegovoj glavi u zasedi vreba Mister Hajd i izdominira kad god bi ovaj ušao na teren. Nije to ništa tragično, vazda bih više voleo njegova prenemaganja sa sudijama i odurno sugestivni govor tela, od Tejićeve energetske sterilnosti. Rešiće to Kalina suguran sam. U reprezentaciji je bio skroz kako treba.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Klinac je pokazao da se moze igrati i za par minuta na parketu. Cvetkovic i Rebic  su najcesce u ovakvim minutama izgledali kao likovi s basketa iz kraja. 

 

 

Radanov je car. Nažalost, Jakovljević je potpuno u pravu što kritikuje to što kod Klipe igra centra. On treba da stalno loptu ima u rukama, makar porađao prelazak preko pola. Jebala ih juniorska znamenja baš.

 

Mene Tejićev karakter potpuno razočarava. Juče je dobio ovacije kad je ulazio u igru, imao je uragan samopouzdanja iz prethodne utakmice i umesto da se u ovakvoh utakmici razleti po terenu, on zaizgleda poput krastavca na tihoj vatri.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da ne preterujemo pa da nakon par godina i o Radanovu pisemo kako nas razocarava iako je dobio ovacije kad je usao. Klinac je super izgledao ta cetiri minuta, lepo je iskoristio priliku da se predstavi publici i toliko o tome. Na sledecoj utakmici u Pioniru verujem da cemo videti i promociju Aranitovica. Njih dvojica, nadam se, sledece godine upadaju u FMP umesto Gudurica koji ide u prvi tim i Filipa Covica koji ide u Yuhor Svetozarevo da sobom puni kobasice. A ukoliko na kraju ove godine Radonjic ne bude imao da bira dva igraca iz FMP-a za Zvezdu Gurovicu se treba odmah zahvaliti i dati ove klince nekom koji nece igru zasnivati na pokusajima Filipa Covica i Maksima Sturanovica da glume Bobija i Markusa.

 

O Rebicu sam malo korigovao misljenje nakon odgledanog snimka. Ipak se vidi kod njega neki napredak, pre svega u cvrstini u fazi odbrane ali i u sigurnosti kod prenosa lopte, prepoznavanju i reakciji na pokusaje udvajanja i tako te neke stvari. Da je pogodio makar jednu od one dve trojke koje je sutnuo i bacanja ne bi nista losi ucinak imao od nezainteresovanog i odsutnog Blazica. Mislim da je vec neko vreme jasno to da kod Radonjica nijedan igrac nece eksplodirati i oduseviti preko noci ali ce svi koji budu hteli da napreduju i koriguju neke svoje slabosti na kraju izaci kao kompletniji igraci. I dalje mislim da Rebin plafon nece biti dovoljan za nivo trenutnog Zvezdinog tima ali taj nivo u buducnosti niko nece garantovati tako da neka ga Reba, bolje on nego ponovo da popunjavamo roster starijim igracima koje niko nece, kao pre nekoliko godina. Svakako njegovom razvoju nece pomoci da mu genijalna Zvezdina publika zvizdi zato sto u jednoj akciji nije poslao loptu slobodnom Radanovu.

 

Sve u svemu, da Covic dr Nebojsa nije Covic dr Nebojsa i da ne voli da se petlja u stvari o kojima nema pojma, mogao bi da da Radonjicu odresene ruke da upravlja selekcijom i kompletnim strucnim radom u klubu od mladjih selekcija, preko FMP-a, do prvog tima, sa ciljem da se kompletan strucni i igracki pogon stavi u funkciju napretka mladih igraca i njihove prohodnosti do prvog tima kao vec relativno osposobljenih igraca. Koliko god bili maliciozni da priznamo sinoc je utakmicu zavrsila petorka u kojoj je ubedljivo najstariji igrac bio Dangubic sa svojih 21. Ta petorka, naravno, ne bi mogla mnogo da uradi da je igrala nekih desetak minuta ali je, eto, makar najava neke orijentacije i ohrabrenje za klince koji dolaze.

Link to comment

Možda Kalina dečko ne zna pravila, tako deluje ponekad

 

Šteta što nije zaživela inicijativa da uslov za registraciju igrača (i trenera) bude položen sudijski ispit. Mnogi nesporazumi bi bili izbegnuti :fantom:

Link to comment

O Rebicu sam malo korigovao misljenje nakon odgledanog snimka. Ipak se vidi kod njega neki napredak, pre svega u cvrstini u fazi odbrane ali i u sigurnosti kod prenosa lopte, prepoznavanju i reakciji na pokusaje udvajanja i tako te neke stvari. Da je pogodio makar jednu od one dve trojke koje je sutnuo i bacanja ne bi nista losi ucinak imao od nezainteresovanog i odsutnog Blazica. Mislim da je vec neko vreme jasno to da kod Radonjica nijedan igrac nece eksplodirati i oduseviti preko noci ali ce svi koji budu hteli da napreduju i koriguju neke svoje slabosti na kraju izaci kao kompletniji igraci. I dalje mislim da Rebin plafon nece biti dovoljan za nivo trenutnog Zvezdinog tima ali taj nivo u buducnosti niko nece garantovati tako da neka ga Reba, bolje on nego ponovo da popunjavamo roster starijim igracima koje niko nece, kao pre nekoliko godina. Svakako njegovom razvoju nece pomoci da mu genijalna Zvezdina publika zvizdi zato sto u jednoj akciji nije poslao loptu slobodnom Radanovu.

 

Stoji ovo za odbranu i prenos, kontam da je njegov plafon da eventualno bude neki Jović. Iz aviona se vidi da nema nikakvu ideju u napadu, sa njim na pleju uglavnom imamo praznih 10-15 sekundi trčkaranja, koje se završe ili mašenjem trojke ili alibi pasom prvom do sebe.

Link to comment

Radanov je car. Nažalost, Jakovljević je potpuno u pravu što kritikuje to što kod Klipe igra centra. On treba da stalno loptu ima u rukama, makar porađao prelazak preko pola. Jebala ih juniorska znamenja baš.

 

Mene Tejićev karakter potpuno razočarava. Juče je dobio ovacije kad je ulazio u igru, imao je uragan samopouzdanja iz prethodne utakmice i umesto da se u ovakvoh utakmici razleti po terenu, on zaizgleda poput krastavca na tihoj vatri.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pleja igra Radanov kod Klipe.

Link to comment

Stoji ovo za odbranu i prenos, kontam da je njegov plafon da eventualno bude neki Jović. Iz aviona se vidi da nema nikakvu ideju u napadu, sa njim na pleju uglavnom imamo praznih 10-15 sekundi trčkaranja, koje se završe ili mašenjem trojke ili alibi pasom prvom do sebe.

 

Uh, kamo te lepe srece da dostigne nivo Jovica ali nece. Jovic ima skoro dva metra i jak je kao bik, bar na nasoj strani terena moze da doprinosi bez obzira na snagu protivnika.

Link to comment

Pleja igra Radanov kod Klipe.

 

i ja kad sam gledao igrao je spolja, jakovljevic lupeta.

 

@joe

 

ma ne, pricao je o radanovu, da je igrao cetvroku. mislim, pricao je i za simanica, a ovo za radanova je bilo kada je pricao o reprezentaciji.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...