Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Hahaha, sa ciji je klub sad, drustveni?!

Ma to je sve jedno veliko ludilo sastavljeno od hiljadu malih ludila. Ovo što se sada takmiči u ABA jeste Čovićev klub 1/1 i tu nema nikakve spone sa starim klubom CZ. Ja sam shvatila da bi on kupio onaj pravi klub CZ i onda ga samo prispojio svom klubu, kako bi dobio i tu istorijsku sponu.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene zanima kako ce to da se izvede, posto se ovo ne odnosi na fmp, klub koji se sada takmici u el, vec na zvezdu u stecaju. Cini mi se da je to komplikovamo na vise nivoa.

 

Ako se covic upusti, a hoce, bice jedini zato sto vec ima infrastrukturu, treba mu samo ime.

Link to comment

U principu to je i sve što može da se dobije od KK CZ - samo ime. Nemojte pogrešno da me shvatite, Ćoki je odvratan tip, ali ja stvarno ne vidim ko bi se drugi upustio u tako nešto. Nije baš da se pobiše razni bogati ljudi da budu vlasnici kluba. Sa fudbalskim klubovima koji u vlasništvu imaju stadione će biti druga pesma.

Link to comment

Mene zanima kako ce to da se izvede, posto se ovo ne odnosi na fmp, klub koji se sada takmici u el, vec na zvezdu u stecaju. Cini mi se da je to komplikovamo na vise nivoa.

 

Ako se covic upusti, a hoce, bice jedini zato sto vec ima infrastrukturu, treba mu samo ime.

 

Jednostavno ce se spojiti klubovi nakon isteka UPPR-a, Zvezda ce uneti ime a Covic ce uneti FMP i imovinu i postati gazda. Cenim da je citava ova ujdurma sa UPPR-om tome i sluzila, da Covic ocisti originalnu Zvezdu od dugova i tako ociscenu je uzme za sebe, pisali smo o tome bezbroj puta. To sto su Vujosevic i grobari umislili da je on sve to radio da bi njih zajeb'o je budalastina, Covic sve sto je ikada u karijeri radio, radio je za sebe. S obzirom na to kako ovaj klub napreduje mogu da se opkladim u sta god hoces da ce vecina navijaca Zvezde stati iza njega kad bude krenuo u taj proces, da nema tu krimo-politicku reputaciju za sobom to ne bi bila vecina vec maltene konsenzus. I ovako ce biti vecina jer se jako precenjuje taj eticki momenat kod navijaca, ako uzme jednu ili obe titule ove godine oprostilo bi mu se i da je licno pobio celo selo ljudi. Vec smo imali taj primer kod grobara kojima nimalo nije smetalo (ili se bar nisu bunili javno) sto su im predsednici u obe znacajne sekcije bili personifikacija rezima koji je unistio ovu zemlju i bio direktni krivac za smrt nekoliko desetina hiljada ljudi. I kod jednih i kod drugih je to u savrsenom skladu sa karakterom drustva u kojem zivimo -  daj titulu i gazi ovog drugog, nije bitno preko koliko leseva moras da pregazis da bi to postigao.

Link to comment

Ista kolika da budemo/jesmo i pre privatizacije. :lolol:

 

Velike su sanse, na zalost. Za razliku od popularnog misljenja nema bas puno interesovanja za privatizaciju kosarkaskih klubova, narocito ne Zvezde i Partizana od kojih se ocekuju rezultati koje oni ne mogu da prave a da drzava ne ulece s parama.

 

Razumijem, ali kako onda stvari stoje mogli bi proći gore ako nam uleti neki Vučićev brat i rođak. Je li Ćoki najbolje rješenje od svih tih zlih ™ opcija?

Link to comment

Razumijem, ali kako onda stvari stoje mogli bi proći gore ako nam uleti neki Vučićev brat i rođak. Je li Ćoki najbolje rješenje od svih tih zlih ™ opcija?

 

Nemam misljenje o tome. Covica prezirem iz dna duse ali sam savrseno svestan da nas niko bolji, posteniji i normalniji nece kupiti, ako dodje do toga kupice nas ili on ili neko sa slicnom reputacijom. Kome ne smeta sve ono sto Covic jeste i sto predstavlja pretpostavljam da ce navijati za njega jer ima odlicnu infrastrukturu, solidan menadzment i pozamasno iskustvo u vodjenju kosarkaskog kluba. Sta god ja mislio o njemu, on je jedini "kosarkaski radnik" koji je stvorio nekakvu imovinu a da je stavio u funkciju kosarke, sto znaci da makar razmislja malo duze nego od danas do sutra. S druge strane, Covic je uzasno los gazda jer dopusta manjku centimetara da rukovodi njegovim ponasanjem i odnosom prema ljudima koji bi mu itekako mogli koristiti u vodjenju kluba, a to ce najverovatnije eskalirati kad/ako i zvanicno postane vlasnik.

 

U privatizaciji Zvezde i Partizana nema dobrih resenja jer to su klubovi koji su izgradili reputaciju i nivo rezultata uglavnom na doniranim parama i nemaju pojma kako bi se organizovali da posluju samostalno, cak i kad bi to u Srbiji bilo moguce. A nije moguce. Vrhunska profesionalna kosarka je danas svuda u Evropi sponzorski sport, nema nacina da jedan srpski klub zadrzi nivo do kojeg u proseku dobacuju Partizan i Zvezda (Top 16 a cudo sve preko toga) a da to pokriju sopstvenim sredstvima  kao sto bi bili ticketing, marketing, prodaja igraca, iznajmljivanje prostora i slicno. Covic je nesto pokusao ove godine i ne moze se reci da nije imao nekih uspeha ali rekao bih da su ove posete koje danas Zvezda ima, broj prodatih sezonskih karata i prihod od klupskog marketinga blizu maksimuma, koji je postignut na misice.

Link to comment

 Covica prezirem iz dna duse ali sam savrseno svestan da nas niko bolji, posteniji i normalniji nece kupiti, 

 

Pa sad ovo je malo kontradiktorno. Čović je zlo koje hoda na dve noge, ne znam baš da bi neki gori mogao da vas kupi.

Link to comment

Pa sad ovo je malo kontradiktorno. Čović je zlo koje hoda na dve noge, ne znam baš da bi neki gori mogao da vas kupi.

 

Pa, mogli bi. Dodik, Dacic, ima tu kandidata koji su i vece zlo ali posto nisu aktivni u Zvezdi abolirani su.

Link to comment

Pa i nema gori. Nebojsa Covic je najgori ljudski sljam sa dna kace, to sto trenutno nije na vlasti ne daje za pravo da se zaboravi ko je i sta je i sta je sve radio. To bar valjda necemo da raspravljamo na ovom forumu.

Edited by Joe D
Link to comment

Pa, mogli bi. Dodik, Dacic, ima tu kandidata koji su i vece zlo ali posto nisu aktivni u Zvezdi abolirani su.

 

Bravo.

 

Bravo i za moderaciju.

Link to comment

aj batalite pre no sto "pogine" neko

evo vam nova tema npr

kako ce se Zvezda snaci nakon sto Bobi ode?
igra se dosta bazira na njemu, trebace novi centar, ali gde naci tako dominantnog, itd itd.. cini mi se da je lakse zameniti i M-Willa i Djenku i koga god nego njega..
Hoce li Misko da dogna Jokica?

eto.. go!

Link to comment

pričamo o predsedniku kkcz na topiku kkcz, ne vidim problem sem što neko uvlači u priču dačiće i ostale. to bi trebalo da se razgraniči.

 

a što se jokića tiče ne bi me čudilo da ode u denver već sad

Link to comment

aj batalite pre no sto "pogine" neko

 

evo vam nova tema npr

 

kako ce se Zvezda snaci nakon sto Bobi ode?

igra se dosta bazira na njemu, trebace novi centar, ali gde naci tako dominantnog, itd itd.. cini mi se da je lakse zameniti i M-Willa i Djenku i koga god nego njega..

Hoce li Misko da dogna Jokica?

 

eto.. go!

Ja bih voleo Kuzmica i Jokica

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...