Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Питање је да ли је он физички способан да игра НБА.

 

А уме и у скоку да има проблема јер није баш покретан, па му се деси ко данас да остане укопан и да га Тајус претрчи и пре њега дође до лопте.

Link to comment

Imaće on problem i sa skokom, jer sa prelaskom na viši nivo njegove visinske prednosti se smanjuju. Tamo su centri i visoki i imaju veliki raspon ruku i velika većina su atletski sposobni. Daleko od toga da će imati ozbiljan problem sa skokom, ali se dominacija neće preslikati.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ja mislim da njemu nece biti problem ni skok ni odbrana koliko tempo koji je tamo ludacki i brzi od evropskog. Pekmen je pricao o tome, i zasto centri poput Sofoa ne mogu u NBA.

Link to comment

Posle odgledanog snimka:

 

1. Blazic je, ako iskljucimo komican sut za tri poena, bio odlican.

2. U poslednjoj cetvrtini smo primili 15 poena trojkama i 2 poena iz kontre, sto znaci da smo bukvalno isterali Makabi iz reketa.

3. Jovic nije za ovaj nivo kosarke.

4. Interesantno je koliko je Radonjic zategao Tejica kad su u pitanju oni njegovi besmisleni faulovi rukama u zauzimanju pozicije. Veceras tri faula od kojih dva mala u sprecavanju kontre.

Link to comment

Pričate kao da je definitivno da ide u NBA. Je li to realno?

 

Što da ne? Da li će da uradi nešto tamo i da dobije uopšte priliku to je druga stvar i zavisi od sto faktora, ali generalno mislim da je realno da ga neko pozove da dođe tamo.

Link to comment

Nisam siguran da treba da ide, s obzirom kako je danas ljosnuo u drugom poluvremenu, tamo će biti dosta takvih odbrana na njemu. Bojim se njegove krhkosti. :)

A i nešto ne verujem da bi ga držali u bilo kom timu kao startnog centra. A on je specifičan igrač koji zahteva da se taktika bazira na njemu.

Link to comment

Jebote, pa ne ide na svemirsku misiju, vec da igra kosarku. Najgore sto moze da mu se desi je da se ne snadje i da se vrati. Ima 27 godina, i sad ako ne ode, nece nikad.

Link to comment

Istina, al' ako provede jedno dve godine tamo a ne snađe se vratiće se već praktično kao veteran. Ma ne znam, ja se uvek setim Čabarkape i one sekirice koja mu je sjebala karijeru, a Bobi mi je tako nekako fragilan. :)

Link to comment

Nije Boban jedini nas igrac za koga si napisao da je bolje da ostane, u stvari to si napisao za svakog oko koga se povela polemika. Ako je povreda Cabarkape ta zbog koje imas averziju prema NBA ligi, morao bih da te podsetim da se te povrede desavaju svuda i u svakom sportu.

 

On covek ima veliku sansu da ostvari san ogromne vecine klinaca koji kao deca uhvate loptu u ruke. Jedini razlog da ne proba je da on nema taj san, a s obzirom na to da je vec jednom bio blizu odlaska, ne verujem u to. Uostalom, kad pogledas koliki put je on prevalio za ove 2-3 godine, besmisleno je pretpostavljati da on nesto ne moze. 

 

A i NBA timovi imaju mnogo bolju brigu o fizickoj spremi igraca, on tamo moze samo da se unapredi.

Link to comment

Pa jeste, pisao sam uglavnom to za sve naše igrače, ali šta kad mi nemamo praktično ni jednog igrača oko koga bi se tamo vrtela igra nekog tima, osim možda Teodosića, a i to je veliko pitanje. A sve su bili igrači koji su zvezde u Evropi.

A ako ima želju onda će i otići, to je do njega, ne vidim kakve veze to ima sa mojim pisanijem na forumu.

Povredu Čabarkape sam pomenuo jer je slučaj prilično simptomatičan,  dobio je samo sikiricu, to nije bilo ni za flagrant foul, samo prosto njegove kosti to nisu izdržale, jbg. Mnogo su jači fizički igrači u NBA, nekada prosto to nečije telo ne može da izdrži. Doduše i to se menja, pošto je Evropa sada puna igrača koji dolaze iz Amerike, tako da za koju godinu možda i neće biti tolika razlika.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...