Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Ono sto je Luka Mitrovic odigrao u poslednja dva meca nije na nivou seniorske kosarke. Da nisam gledao ostatak sezone, komotno bih mogao da kazem da nisam gledao goreg igraca u zvezdinom dresu, a konkurencija je bas jaka. Tejic je vec neko vreme bolji i ekipa sa njim izgleda bolje, mada to i ne govori mnogo o Tejicu, ali namece pitanje zasto Radonja vise disciplinuje njega kad Mitrovic pravi mnogo gore stvari na terenu.

 

Takav stav sam izneo još posle Olimpijakosa prvi put u Beogradu. Apsolutno je beskoristan protiv jakih četvorki (što su odprilike njegovih 90% meč apova) i to u meri u kojoj izgleda toliko nemoćno da je to jednostavno tužno za gledati. Ako uđemo u EL sledeće sezone, njegova minutaža ne sme da pređe 15ak minuta, mada moram da priznam da bih voleo da ga ne gledam sledeće sezone uopšte. Mačvan ga tako rutinski rešava, kao dete koje dođe na basket pa ga stariji kojima fali igrač puste da igraju. 

 

Đenka u kakvom god obliku je Michael Jordan za ostatak naših bekova. Koliko god gotivio Jaku, ovo što igra u poslednje vreme je jako teško za gledati. 

Problem sa ovim porazom je saznanje Partizanovih igrača da "mogu". Ako dodamo kakav je  Vujošević motivator, raste mi strepnja u pogledu potencijalnih međusobnih susreta. I kada smo gubili rutinski 5 derbija tokom sezone ne sećam se da je Partizan igrao ovako opušteno kao mi večeras - ikada.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

uzasno je prepotentno verovati da je zvezda pustila partizan. zvezda jeste ove sezone bolja, ali je razlika u reputaciji ogromna, sinoc smo videli zasto.

sinoc smo gledali duel kluba koji je nekad bio velik, a danas mu je od te velicine ostalo samo samopouzdanje igraca, i kluba iz predgradja. zalosno, ali je tako.

Link to comment

Samopouzdanje igrača koji nisu ni bili u klubu dok je bio velik. Košarka nam je do guše u kloaki, nema potrebe forsirati nikakve kvalitativne razlike između klubova (ni kada se govori o kulturi navijanja ni pristupu igrača utakmici). Uostalom, sve ovosezonske kurcoboljske dijagnoze Zvezdinih igrača ne mogu da prismrde 1 Saši Pavloviću, koji je došao da svira kurcu dok traje sezona mrešćenja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kralj
Link to comment

E da, i dalje mislim da nam je Cedevita losiji matchup za polufinalnu seriju od groblja, pa ne vidim da smo tankovanjem ovog meca nesto postigli, osim sto smo nabili samopouzdanje i partizanu, a i nekom drugom eventualnom protivniku u polufunalnoj seriji.

 

Ipak gajim nadu da ce Buducnost potonuti na cetvrto mesto porazima od Cedevite i Partizana, to je jedini matchup u kojem sigurno prolazimo, rekao bih. Sa Repesom i Doolencetom ce biti povuci-potegni, i bolje da nam neko od njih dodje tek u finalu ako je moguce.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ako izgubi polufinale od ovakvog Partizana (bez pojačanja) Radonjić da se o kvaku svlačionice obesi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Samopouzdanje igrača koji nisu ni bili u klubu dok je bio velik. Košarka nam je do guše u kloaki, nema potrebe forsirati nikakve kvalitativne razlike između klubova (ni kada se govori o kulturi navijanja ni pristupu igrača utakmici). Uostalom, sve ovosezonske kurcoboljske dijagnoze Zvezdinih igrača ne mogu da prismrde 1 Saši Pavloviću, koji je došao da svira kurcu dok traje sezona mrešćenja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

u tome i jeste kvaka. sampouzdanje igrača i jeste posledica toga što nikome u klubu nikad nije palo na pamet da sa upadljivom kurcoboljom pristupa mecu protiv zvezde. 

Link to comment

partizan ima najmanju dubinu i iskustvo od 4 ekipe i tesko da oni mogu da izdrze dugacku seriju na visokom nivou. 

 

ali zvezda avisi od intenziteta u igri, a ne od individualnog talenta. sa onakvim ladjenjem jaja kao sinoc ne bi mogli da se zakunemo protiv bilo koga, ali to valjda nece biti slucaj i favoriti smo obrni-okreni.

 

mada, ako cedevita izgubi dve utakmice, mozda nam padne i olimpija na kraju, pa eto i nikodije cak moze da bude spokojan.

Link to comment

Edit: Ikaru

 

Preteruješ. Samo to hoću da kažem. Nije da je Pavlović onakvo drugo poluvreme u Kupu igrao pre mesec dana pa da si zaboravio.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kralj
Link to comment

Ako izgubi polufinale od ovakvog Partizana (bez pojačanja) Radonjić da se o kvaku svlačionice obesi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nije mi jasno to slanje Radonjica na Island ili pozivi na samoubistvo ako izgubi od Partizana, kao da on trenira Barselonu, a sa suprotne strane Tamis. Zvezda jeste bolja, ali daleko od toga da je to razlika u kvalitetu koja podrazumeva nasu pobedu. Obaska sto ce ovi sigurno da dovedu pleja narednih dana, ubedjen sam u to.

Link to comment

Ja mislim da je dugorocno za nas bolje da Partizan ispadne u polufinalu i ne obezbedi EL jer ce im to biti udarac od koga ce se oporavljati godinama. A to je najbolje ostvariti tako sto cemo ih u polufinalu izbaciti a ne da se uzdamo u Cedevitu ili Buducnost.

Edited by Moća
Link to comment

Ja mislim da je dugorocno za nas bolje da Partizan ispadne u polufinalu i ne obezbedi EL jer ce im to biti udarac od koga ce se oporavljati godinama. A to je najbolje ostvariti tako sto cemo ih u polufinalu izbaciti a ne da se uzdamo u Cedevitu ili Buducnost.

 

Nisam juce video narocitu zelju da se Partizan posalje na cetvrto mesto kako bi se igralo sa njima. Uzgred, bitan faktor je i to sto u duelu sa Partizanom nemamo prednost domaceg terena, za razlika od preostala dva takmaca.

Link to comment

Nije mi jasno to slanje Radonjica na Island ili pozivi na samoubistvo ako izgubi od Partizana, kao da on trenira Barselonu, a sa suprotne strane Tamis. Zvezda jeste bolja, ali daleko od toga da je to razlika u kvalitetu koja podrazumeva nasu pobedu. Obaska sto ce ovi sigurno da dovedu pleja narednih dana, ubedjen sam u to.

Razlika u kvalitetu je takva da dovođenje tima u pristojnu formu za pik sezone podrazumeva prolaz na tri utakmice. Teško da bismo i dve izgubili, a 3:0 je najrealniji rezultat.

 

Naravno, govorim o kompletnim aktuelnim rosterima - bez pojačanja i povreda.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Jedini osnov koji Zvezda ima da se plasi Partizana u ovakvom odnosu snaga je taj sto se ovi zovu Partizan. E sad, ako su igraci i strucni stab tolike zentare kao njihovi navijaci, onda ko ih jebe.

Link to comment

Nisu zentare, vec je konstatovano da ovi igraci Zvezde nisu simonovici i savovici, nema tu skidanja gaca. Ako bih morao da se kladim u eventualnom polufinalu Zvezda - Partizan, svakako bih se kladio na Zvezdu. Ali jos veci ulog bih stavio ako bi preko puta bila Buducnost, npr.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...