Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Aman, jebo vas pritisak, pričamo o profesionalnom košarkaškom timu. Ne seri da smo mi jedini koji imaju pritisak?

 

Naravno da nismo. Dosta se u poslednje vreme zbog losih rezultata i kojecega drugog kritikuje i osporava cak i Vujosevic, covek koji sa Partizanom godinama dominira srpskom kosarkom, a kamoli Radonjic koji jos uvek nije dobacio dalje od osvajanja Kupa. Sportska nekultura i navijacka iracionalnost ne prepoznaju klupske granice.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

sramota da se kritikuju treneri i igraci na fakin forumima. Poslusajte nekad podcaste s najpoznatijim sportskim novinarima u americi cisto da se vidi sta je kritikovanje. Kako se ti nesrecnici nose s the pritiskom...

Link to comment

sramota da se kritikuju treneri i igraci na fakin forumima. Poslusajte nekad podcaste s najpoznatijim sportskim novinarima u americi cisto da se vidi sta je kritikovanje. Kako se ti nesrecnici nose s the pritiskom...

 

O kakvom kritikovanju govoris?

Link to comment

Ono sto se cesto zanemaruje je umor. Mogu da se kladim da ce medju navijacima biti ritualnog samospaljivanja i jos ritualnijeg smenjivanja Radonjica i otpustanja pola tima ako nas dobije Partizan u nedelju, a meni se cini da mi uopste nismo daleko od poraza u toj utakmici imajuci u vidu sta sve igraci moraju da urade ove nedelje, za razliku od crno-belih kolega koji na programu citave nedelje imaju samo pripremu za tu utakmicu od koje im moze mnogo zavisiti. Mi ulazimo u period sezone kad nam nijedan rezultat nije prioritetan jer smo u Evroligi vec ispali iz konkurencije, u ABA ligi obezbedili prvo mesto, Kup osvojili i stavili ad acta ali ko ce navijacima Zvezde da objasni da neka serija od dva ili tri poraza u ovom trenutku nije nikakav smak sveta. Dovoljno je da izgubimo od Reala i Partizana ove nedelje i vecina navijaca ce se vec pomiriti s tim da smo propali sto se ostatka sezone tice. S te strane si apsolutno u pravu, pritisak je zaista nenormalan i nepotreban, tim pre sto su dva od projektovana cetiri cilja vec ostvarena, a za preostala dva tek treba da se igra.

 

Sigurno, samo bih dodao i mentalno zasićenje i pad motivacije u pristupu.

 

Na kraju pasusa si samo slikovito argumentovao ono što sam rekao u svom postu. Jeste tako, zato sam rekao da za te navijače nije lako igrati. Jedino merilo uspešnosti sezone je osvajanje ABA i domaće lige. Da li će se dotle doći bez poraza ili kroz iglene uši, apsolutno nije bitno sa obzirom na sve dosadašnje rezultate i tempo u kome momci igraju. Šetnja kroz ABA pa i kroz prvu fazu EL, osvajanje kupa. Kome je sve to malo, i očekuje sve do jedne pobede i da trpamo reala i barsu, taj ima problem sa percepcijom, to nema veze sa klubom. Pad forme postoji i više se mučimo u poslednjih cca 2 meseca, ali nije to ništa čudno tj nedopustivo kada se sve okolnosti uzmu u obzir. Ali verujem kada dođe vreme za odlučujuće mečeve, da ćemo fercerati dosta bolje i više ličiti na tim sa početka sezone.

Link to comment

To sve stoji, sećam se kako smo svih ovih godina drali Partizan u sezoni, pošto su oni igrali top 16, 8 i F4 pa su bili umorni. Doduše, njihovi navijači nisu bili zahtevni ko naši, pa im je bilo apsolutno svejedno.

Link to comment

o ovakvom kao sto je na forumu ako im se ne svidja kako neko posluje, vodi tim ili igra.

 

To kritikovanje niko niti spori niti komentarise. Prirodno je da svako ima pravo da kritikuje.

 

Sigurno, samo bih dodao i mentalno zasićenje i pad motivacije u pristupu.

 

Na kraju pasusa si samo slikovito argumentovao ono što sam rekao u svom postu. Jeste tako, zato sam rekao da za te navijače nije lako igrati. Jedino merilo uspešnosti sezone je osvajanje ABA i domaće lige. Da li će se dotle doći bez poraza ili kroz iglene uši, apsolutno nije bitno sa obzirom na sve dosadašnje rezultate i tempo u kome momci igraju. Šetnja kroz ABA pa i kroz prvu fazu EL, osvajanje kupa. Kome je sve to malo, i očekuje sve do jedne pobede i da trpamo reala i barsu, taj ima problem sa percepcijom, to nema veze sa klubom. Pad forme postoji i više se mučimo u poslednjih cca 2 meseca, ali nije to ništa čudno tj nedopustivo kada se sve okolnosti uzmu u obzir. Ali verujem kada dođe vreme za odlučujuće mečeve, da ćemo fercerati dosta bolje i više ličiti na tim sa početka sezone.

 

Naravno, samo to nije bas lako objasniti onima koji se pitaju zasto je Tejic imao 0 minuta kad ce nam dobro doci u nastavku sezone. U utakmici za trofej. :lolol: Nadugacko i nasiroko se raspreda o kvalitetu igre na finalnoj utakmici turnira na kojoj je jedini cilj da se po svaku cenu dobije i ide kuci. :lolol: To je jednostavno neznanje i potpuno odsustvo perspektive. Igras usred sezone turnir na kojem ako hoces trofej moras da odigras tri utakmice u 46 sati, protiv ekipa kojima je taj turnir jedina dodatna obaveza u odnosu na ligasko takmicenje. Tu se igra i hrkljush ako treba samo da se dobije.

Link to comment

To sve stoji, sećam se kako smo svih ovih godina drali Partizan u sezoni, pošto su oni igrali top 16, 8 i F4 pa su bili umorni. 

 

I bili 10x kvalitetniji, onako usput.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...