Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

To me i zanima. Da li je prodor plan b ako šut ne ide protiv ove zone ili jedan od "legitimnih" načina da se ona savlada? Ako se zona razbija brziim dodavanjima onda je svejedno da li gradiš otvoren šut sa (polu)distance ili ideš na polaganje, ne?

 

Takođe mi je zaličilo da su naši plejevi protiv te zone bili malo nesnađeni protiv te odbrane. 

 

Izvinjavam se što pitam elementarne stvari. Ove sezone po prvi put gledam košarku manje navijački, a više košarkaški. Hvala u svakom slučaju.

 

prodor i brz protok lopte su 2 cesto koriscena napada na zonu. imas jos mogucnosti - napad preko visokog posta, skraceni korner... svrha svakog od njih je da lopta dodje do slobodnog igraca. posto zvezda uglavnom grozno sutira spolja, protivnici igraju 2-3 i to tako sto su prednja dva blize svom kosu nego obicno.
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zvezda je na početku sezone puno koristila napad sa viskog posta preko Mitrovića (nevezano da li je protivnik u zoni ili ne), sem prilagođavanja protivnika i dalje mi nije jasno što se uopšte ne korisiti više. Bili smo prilično uspešni u toj akciji i njegova saradnja za Marjanovićem je bila prilično uspešna.

 

Inače pohvala za Mitrovićevu rolu danas i uprkos dve banane koje je popio od Muslija. On nam se vratio u meč, Kalinić dovršio Mega Leks.

Link to comment

prodor i brz protok lopte su 2 cesto koriscena napada na zonu. imas jos mogucnosti - napad preko visokog posta, skraceni korner... svrha svakog od njih je da lopta dodje do slobodnog igraca. posto zvezda uglavnom grozno sutira spolja, protivnici igraju 2-3 i to tako sto su prednja dva blize svom kosu nego obicno.

Osnovni napad na zonu je kontranapad. Mozda zato nekad izgleda kao da se zalecu previse...

Link to comment

mitrovic je dobar dodavac, utoliko vise smisla imaju akcije sa njim na visokom postu.

 

Zato sam ovo gore i napisao. Zvezda ima dosta dobrih dodavača u timu, praktično u spoljnoj liniji samo, Jaka ne vidi nikoga, a ni Lazić ne odaje jak utisak, mada jako slabo i igra sa loptom. Od centra Boban deluje daleko bolje nego ranije, ali definitivno mora i on bolje, jer nije neinteligentan igrač, dok Zirbes ne pokazuje tu sposobnost dodavanja sa posta. Zvezdi kada bi upadao šut spolja, ne bi trebala da ima problem sa razbijanjem zone. Od kako su ušli u Top16 su upali u šutersku krizu, i čini mi se da je problem više mentalni nego šuterski. Daleko od toga da smo šuterski tim, ali nismo ni kamenjari kakvim se prikazujemo u 2015.u EL. Vraćanjem u tu prosečnu šutersku formu iz prve faze EL, dobili bi dosta na sigurnosti u igri.

Link to comment

 Od kako su ušli u Top16 su upali u šutersku krizu, i čini mi se da je problem više mentalni nego šuterski. Daleko od toga da smo šuterski tim, ali nismo ni kamenjari kakvim se prikazujemo u 2015.u EL. 

 

Upravo. Pritisak ih uništava. Ne želim da ih pravdam, ali nekad se nevezano za sport, previđa koliki je zapravo pritisak igrati u Zvezdi koja ima izuzetno brojne navijače, pogotovu kada je tim i te kako konkurentan i kada su trofeji skoro pa obaveza.. Nije se lako boriti sa tim koliko god da treniraš.

 

Ponavljam, neću da ih branim, 19/0 i slične večeri su sramota za mnogo gore timove/šutere nego što smo mi.

Link to comment

Koliki je tebi? Meni 120 sa 80 kad redovno uzimam terapiju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:Jova:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Aman, jebo vas pritisak, pričamo o profesionalnom košarkaškom timu. Ne seri da smo mi jedini koji imaju pritisak?

 

Jasno, tom logikom bilo koji profesionalni tim ne bi trebao da promaši. 

 

Ovde kod nas se to jako lepo vidi, pa i na samom topiku. 1 dobra partija, najveći car ikad, bog otac, jedna loša, kreten, neznalica, deblo, građa.. Nije da smo baš emancipovana publika, a pogotovu ne tolerantna. Pri tom, Zvezda ne može da se poredi sa bilo kime osim sa top klubovima iz ostalih zemalja. Čak i kada nismo ni blizu zenita (nevezano za basket), nekako se uvek nadamo trofejima (naravno neopravdano). To je ta degeneracija. Nije lako igrati za takve navijače, u takvom klubu. 

 

Još jednom: ne kažem da je to opravdanje za loše šuterske izvedbe, samo navodim to kao potencijalan razlog tome, jer ako smo prošle sezone bolje šutirali, očigledno može bolje, pitanje je što nije tako, daj alternativno objašnjenje slobodno. 

Link to comment

Upravo. Pritisak ih uništava. Ne želim da ih pravdam, ali nekad se nevezano za sport, previđa koliki je zapravo pritisak igrati u Zvezdi koja ima izuzetno brojne navijače, pogotovu kada je tim i te kako konkurentan i kada su trofeji skoro pa obaveza.. Nije se lako boriti sa tim koliko god da treniraš.

 

Ponavljam, neću da ih branim, 19/0 i slične večeri su sramota za mnogo gore timove/šutere nego što smo mi.

 

Po meni, ne postoji u Zvezdi nikakav problem suta koji mora da se objasnjava bilo cime, jednostavno je tim selektiran tako da su neke druge stvari bile prioritet a ne konstantan sut spolja. Mi smo dobijali glatko i dvocifrenom razlikom utakmice u kojima smo imali za trojku 22-3 ili tako nesto, cak i ta na kojoj smo sutnuli 19-0 je bila egal do kraja. Nama sut spolja ne dobija i gubi utakmice, kad iskontrolisemo skok i izgubljene lopte obicno dobijamo i jace ekipe od sebe, nevezano za to kako sutiramo za tri. Uostalom, jedini igrac koji je podbacio u procentu suta u odnosu na ono sto smo svi unapred znali da ce biti je Dzenkins, a Mitrovic i Kalinic su cak prebacili ocekivano. Ostali su tu negde gde smo i ocekivali da ce biti.

 

Ono sto se cesto zanemaruje je umor. Mogu da se kladim da ce medju navijacima biti ritualnog samospaljivanja i jos ritualnijeg smenjivanja Radonjica i otpustanja pola tima ako nas dobije Partizan u nedelju, a meni se cini da mi uopste nismo daleko od poraza u toj utakmici imajuci u vidu sta sve igraci moraju da urade ove nedelje, za razliku od crno-belih kolega koji na programu citave nedelje imaju samo pripremu za tu utakmicu od koje im moze mnogo zavisiti. Mi ulazimo u period sezone kad nam nijedan rezultat nije prioritetan jer smo u Evroligi vec ispali iz konkurencije, u ABA ligi obezbedili prvo mesto, Kup osvojili i stavili ad acta ali ko ce navijacima Zvezde da objasni da neka serija od dva ili tri poraza u ovom trenutku nije nikakav smak sveta. Dovoljno je da izgubimo od Reala i Partizana ove nedelje i vecina navijaca ce se vec pomiriti s tim da smo propali sto se ostatka sezone tice. S te strane si apsolutno u pravu, pritisak je zaista nenormalan i nepotreban, tim pre sto su dva od projektovana cetiri cilja vec ostvarena, a za preostala dva tek treba da se igra.

Link to comment

Ovde kod nas se to jako lepo vidi, pa i na samom topiku. 1 dobra partija, najveći car ikad, bog otac, jedna loša, kreten, neznalica, deblo, građa.. Nije da smo baš emancipovana publika, a pogotovu ne tolerantna. Pri tom, Zvezda ne može da se poredi sa bilo kime osim sa top klubovima iz ostalih zemalja. Čak i kada nismo ni blizu zenita (nevezano za basket), nekako se uvek nadamo trofejima (naravno neopravdano). To je ta degeneracija. Nije lako igrati za takve navijače, u takvom klubu. 

 

Rekao bih i tebi da je čista fantazija to da na igrače utiče neemancipovano pisanije po forumu, da ljudi širom sportskog dela PPP kukumavčke oko svakog navodnog neuspeha tima za koji navijaju a samo se oko KKCZ insistira na nekakvoj idiotskoj sabornosti i obavezi čirliderisanja, ali ne bih da mi opet brišu postove pa neću -_-

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...