Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

To me i zanima. Da li je prodor plan b ako šut ne ide protiv ove zone ili jedan od "legitimnih" načina da se ona savlada? Ako se zona razbija brziim dodavanjima onda je svejedno da li gradiš otvoren šut sa (polu)distance ili ideš na polaganje, ne?

 

Takođe mi je zaličilo da su naši plejevi protiv te zone bili malo nesnađeni protiv te odbrane. 

 

Izvinjavam se što pitam elementarne stvari. Ove sezone po prvi put gledam košarku manje navijački, a više košarkaški. Hvala u svakom slučaju. 

Edited by McCabe
Link to comment

Играмо баш лоше. То је мени главни утисак после овог турнира. Много личи на прошлу сезону, и статичност у нападу и поново Мега у финалу и поново извлачење из минуса.

Најјачи смо у региону ал мени смета што не играмо ни бблизу свог максимума. Срећом до ПО има још доста времена.

Link to comment

Ako se izuzmu segmenti od po 10ak minuta po meču, ovo je delovalo jako loše. Lošije nego što standardno igramo u ABA ligi, gde nas je želja za takmičenjem napustila pre više od mesec dana. I pored toga najviše brine što nikako ne možemo da raširimo raznovrsnost akcija i kada se na to prikači da ne odigramo fokusirano odbranu i naiđe motivisan protivnik koji je sposoban da pokađa u seriji upadamo u problem.

Link to comment

Kako ovaj topik nepogresivo pokazuje stanje duha Zvezdinog kosarkaskog navijaca. Jedna cestitka za osvojenu titulu, dve kritike tima bez trunke pozitivnog i jedno ad hominem teranje kera. Rekao bi covek da smo poslednju utakmicu odigrali pre mesec dana a i nju izgubili.

 

Smilair, napusti objekat, remetis idilu. :lolol:

 

Zanimljivo je da je od pocetka prve do zavrsetka poslednje utakmice u ovom serijalu proslo ukupno 46 sati, 18 sati od poslednje sirene u polufinalu do prve u finalu. Trebalo bi mozda produziti KRK za jedan dan ili nekako drugacije urediti satnicu, ne razumem zasto je finale igrano u 5 sati popodne.

Link to comment

Не да ми се копати твоје уписе лане у ово време, ал чисто сумњам да си био овако чио ко сад.

 

Nisam. Nisam ni pre, ne znam, sedam godina bio ovako cio kao sada. Pre 24 godine sam hteo da umrem zbog jednog penala na fudbalu, sad me iskreno zabole za taj isti fudbalski klub koji je mogao da me kosta zivota jer se u medjuvremenu pretvorio u svratiste za debile, kriminalce i probisvete.

 

Ali, kakve to veze ima sa time sta se danas desava? Da li zbog toga sto sam pre XY godina mislio nesto drugo o nekoj drugoj situaciji to znaci da sad nikako ne treba da pohvalim igrace i trenera koji su u 46 sati odigrali tri utakmice, pobedili sve tri i osvojili trofej? Mozda ce mi kruna samoljublja pasti sa glave i kurton lazne objektivnosti sa kite? Zao mi je sto se ove pobede i trofeji uzimaju zdravo za gotovo, dovoljno sam mator da mogu da pretpostavim da cete se ovih igara secati kao starih, dobrih vremena kad smo bili toliko dobri da nam je bilo neprijatno cak i da cestitamo igracima na osvojenom trofeju Kupa.

 

Pri cemu su svi komentari o kvalitetu igre kao zalogu za buducnost potpuno deplasirani kad su u pitanju ovakvi turniri. Radi se o mikrociklusima utakmica koje se igraju u posebnom rezimu i, sto bi Radonjic rekao, :lolol: specificnoj situaciji. I mi i Partizan smo daleko od maksimuma, ekipe koje pucaju na zavrsne trofeje znaju da jos ima dosta da se igra do kraja sezone. Uzeli smo trofej, izasli smo iz ciklusa bez povreda, sad imamo dan i po da se odmorimo i odemo pod noz Realu. Tomorrow is another day. Pola tima i sam Radonjic posle finalne utakmice izjavljuju da smo u poslednjih mesec dana van forme, da se polako dizemo i da nas malo ometaju povrede i onda neko dodje i napise "jebo te, daleko smo od maksimuma" kao da je upravo otkrio da Zemlja nije ravna ploca. No shit, Sherlock.

Edited by harper
Link to comment

Па не играмо лоше само на овом турниру, играмо лоше већ скоро 2 месеца. Срамота то констатовати јбт.

Ти си лане причао како батаљујеш да пратиш КК, како ти је пун палац накарадног рада у клубу, пуцања у сопствена колена и сличних ствари које се понављају из године у годину. Ове године поново имамо приличан пад у квалитету игре, баш осетан, поново смо тееешком муком узели Куп уз поново лошу игру. Јел тако? Тако је. Разлика у односу на лане је што ове године није било шилбовања. Да ли ће то бити ставка која ће ове године донети другачију завршницу сезоне или ће то бити нешто друго или ће се можда сезона завршити ко ланска, остаје да видимо. У сваком случају

до ПО има још доста времена.

 

Link to comment

Па не играмо лоше само на овом турниру, играмо лоше већ скоро 2 месеца. Срамота то констатовати јбт.

Ти си лане причао како батаљујеш да пратиш КК, како ти је пун палац накарадног рада у клубу, пуцања у сопствена колена и сличних ствари које се понављају из године у годину. Ове године поново имамо приличан пад у квалитету игре, баш осетан, поново смо тееешком муком узели Куп уз поново лошу игру. Јел тако? Тако је. Разлика у односу на лане је што ове године није било шилбовања. Да ли ће то бити ставка која ће ове године донети другачију завршницу сезоне или ће то бити нешто друго или ће се можда сезона завршити ко ланска, остаје да видимо. У сваком случају

 

To je velika, ogromna razlika. Ona razlika koja cini da se nadjes sa jedne ili druge strane utakmice za trofej. Bogu hvala da su naucili lekciju iz prosle godine pa sada Radonjic gotovo panicno brani igrace cim oseti da se na nekog ostri patka. Pisao sam to i tada, ponovicu, cim se spolja udje i pocepa tim igraci vise nemaju osecaj da su zajedno u necemu, drasticno se menja ne samo kompozicija igre (za koju je Silb bio veoma bitan) vec i mentalna stabilnost ekipe. Posto se vec secas mojih postova iz tog perioda verovatno se secas i da sam napisao da ce nam taj otkaz sjebati sezonu, sto se na kraju i desilo.

 

Uzgred, ovaj Kup nema nikakve veze sa proslogodisnjim, kao sto ni ovaj pad u igri nema nikakve veze sa proslogodisnjim. Ove godine je itekako bilo za ocekivati da u finale udjemo fizicki i motivaciono istroseni zbog snage i imena rivala u polufinalu. Dobili smo teskom mukom? Ko god misli da je u ovoj fazi sezone lako dobiti Partizan neka proda recept trenerima svih ekipa ABA lige koje Partizan terorise vec deset kola. Takodje, prosle godine tim s pocetka sezone nije bio isti kao onaj s kraja, tako da se nije radilo samo o padu forme. Zapravo se najmanje radilo o padu forme.

 

No, cak ni to nema nikakve veze, svako ima pravo da komentarise sta god hoce. Moj komentar je bio samo usmeren ka tome da je ekipa koja je upravo uzela trofej a ima na stotine navijaca na ovom forumu, dobila ukupno jednu cestitku. Meni je to, sa nekog karmickog stanovista, mnogo indikativnije da, bar kad se navijaci pitaju, necemo uzeti trofeje ove godine nego bilo kakva igra. Niko ko ne zeli trofej i ne raduje mu se ne treba ni da ga osvoji. Sreca je sto se navijaci ne pitaju. Igraci ce se, pak, radovati jos dva puta ove godine, kao sto su se radovali i veceras. Mnogima od njih je ovo prvi seniorski trofej u zivotu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...