Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na kraju ispade da je igrao pod injekcijama, verovatno zato sto niko nije znao kako ce Jovic izgledati posle pauze.

 

Vidim da se Jaka dosta kritikuje po forumima, rekao bih nezasluzeno. Odigrao je strasnu odbranu na Pilepicu veceras, +/- indeks mu je bio + 19.

 

Istina, i ja se nekad tokom utakmice zapitam koji ce mu moj Blazic i/ili Lazic u postavi, a onda nakon tekme u bikiniju™ zasija Blazicevih +19, Lazicevih +24!, dok, recimo, Kalina ima citavih -19, a Markus je za ono malo sto je odigrao ostvario -11. Nije ovo preterano relevantno, ali nije ni za odbaciti.

 

Tejine asistencije  :thumbup: , jos kad bi nekada pokazao neku emociju, eventualno promenio facijalnu ekspresiju... Juce je u jednom momentu bila idealna prilika za  tako nesto, posto je Cedevitin tajm aut usledio posle neke nase serije, a poslednji potez je bio bas njegovo delo, da li trojka ili ono dodavanje.... ali ne, stone face je samo odsetao na klupu.

Kontra kada ju trce Luka i Blazic  :isuse:  Ono sinoc je bilo komicno, cak mislim da je sa njima bio jos jedan- njih trojica, a protivnik jedan... i tri genijalca pocnu da se dodaju, nijedan ne sme da krene ka kosu. Valjda je Blazic na kraju u toj situaciji izvukao faul, mada mu ga ja ne bih svirao, i tako ih spasavao blamaze, Bas me je zabolelo to dok sam gledao.

Link to comment

Ne, to je bilo posle ove situacije koju ja opisujem. U prvoj su Luka, Blazic i jos neko (Lazic recimo) isli 3 na 1 i spetljali se, mada im je poklonjen faul. Kasnije je Luka, da ne bi ispao picka kao u prvoj situaciji kada je uvalio loptu Blazicu, odlucio da krene jako i do samog kraja, i onda napravio faul u napadu.

Edited by Nikodije
Link to comment

2 kontre je vukao Luka, u prvoj napravio cist faul u napadu, u drugoj (3 na 1 :isuse:) izvukao Blazic bacanja nekako, prvo promasio, drugo dao.

 

edit: Nikodije, mislim da je bio obrnut redosled kontri, prvo je Luka napravio faul u napadu, u drugoj se, valjda zbog toga, oslobodio lopte brze, dao Jovicu, ovaj Jaki, koji je iz nepoznatog razloga krenuo da fintira umesto da zavrsi

Edited by pantelia
Link to comment

@Nikodije

Jesu razlicite situacije i u toj koju pominjes (3 na 1) jeste lose odradjen napad, ali je faul bio vise nego ocigledan, zalepio ga je igrac Cedevite po ruci. To sto bi ih ti preventivno kaznio je druga stvar. [emoji4]

Edited by Segundo
Link to comment

Ne, to je bilo posle ove situacije koju ja opisujem. U prvoj su Luka, Blazic i jos neko (Lazic recimo) isli 3 na 1 i spetljali se, mada im je poklonjen faul. Kasnije je Luka, da ne bi ispao picka kao u prvoj situaciji kada je uvalio loptu Blazicu, odlucio da krene jako i do samog kraja, i onda napravio faul u napadu.

 

   Lazić je bio treći, asistirao Jaki iz odbojke. Zbunio ih je Gordić koji se samo povlačio i nije reagovao ni na jedan pas. Mada, jeste izgledalo trapavo.

Link to comment

Opet napominjem, igraci moraju biti spremni i na losiji kriterijum, ali mi se ucinilo u pojedinim momentima da sudije bukvalno silje patku i dokazuju nekakvu silu. Zaista nisam video razlog za to, jer je utakmica imala potencijal da bude visokog kvaliteta, sastaju se dva tima iz lige koja su i dalje na frontovima u Evropi.

 

 

Problem je to sto otkako smo resili prvenstvo nama uglavnom sude totalni diletanti. Ne mogu da se setim kada su nam poslednji put sudili Pukl, Dozai ili Radovic, koji mogu biti ovakvi ili onakvi ali su vrhunske sudije sto se kvaliteta tice. Umesto toga nam stalno salju neke Rutesice, Majkice, Hordove, Hercege i slicne retarde koji pokusavaju da steknu ime na nasim utakmicama stavljajuci sebe u prvi plan. Sinoc je u prvom poluvremenu bilo lepih stvari s obe strane, Repesa nam se usrao u zivot pripremom utakmice, mi odreagovali sjajno i preokrenuli, trebalo je do kraja da gledamo odlicnu utakmicu dva dobra tima u punom Pioniru. Umesto toga gledali smo festival sudijskog samoisticanja i onda u cetvrtoj cetvrtini nasu odbranu "zainat" kojom smo prebili igrace Cedevite, sudije, zvanicnike, prva tri reda publike i televizijske kamere. :lolol:

 

Prosla godina je ubedljivo pokazala da se ABA liga ne kocka sa ugledom tako sto ce stelovati utakmice da bi dobila "nacionalno prihvatljive" parove polufinala i koliko god da ce obavezno da krenu razne teorije zavere mislim da su klubovi na tom planu bezbedni. Problem je izgleda to sto u regionu nema dovoljno kvalitetnih sudija, par nasih, par sudija iz Slovenije i Hrvatske i to je to.

Link to comment

Vazno je da plej of sude najbolji, pa makar se u celom plej ofu izvrtelo svega njih sestorica. Znaju i u samoj ligi ko je u stanju da hendluje potencijalni dvoboj Zvezde i Partizana, a ko nije. Nece se kockati sa time.

Edited by Nikodije
Link to comment

Istina, i ja se nekad tokom utakmice zapitam koji ce mu moj Blazic i/ili Lazic u postavi, a onda nakon tekme u bikiniju™ zasija Blazicevih +19, Lazicevih +24!, dok, recimo, Kalina ima citavih -19, a Markus je za ono malo sto je odigrao ostvario -11. Nije ovo preterano relevantno, ali nije ni za odbaciti.

 

Tejine asistencije  :thumbup: , jos kad bi nekada pokazao neku emociju, eventualno promenio facijalnu ekspresiju... Juce je u jednom momentu bila idealna prilika za  tako nesto, posto je Cedevitin tajm aut usledio posle neke nase serije, a poslednji potez je bio bas njegovo delo, da li trojka ili ono dodavanje.... ali ne, stone face je samo odsetao na klupu.

Kontra kada ju trce Luka i Blazic  :isuse:  Ono sinoc je bilo komicno, cak mislim da je sa njima bio jos jedan- njih trojica, a protivnik jedan... i tri genijalca pocnu da se dodaju, nijedan ne sme da krene ka kosu. Valjda je Blazic na kraju u toj situaciji izvukao faul, mada mu ga ja ne bih svirao, i tako ih spasavao blamaze, Bas me je zabolelo to dok sam gledao.

 

Blazic i Lazic su igrali u obe serije kojima smo najpre preokrenuli rezultat a onda prelomili utakmicu, dok su Dzenkins i Jovic na kecu, Luka i Tejic na cetvorci i Bobi i Cirbes na petici podelili te minute.

 

Steta za Lazica sto nema duze ruke i bolji ball-handling da moze napadacki nesto da odigra 1 na 1, s odbranom koju igra bio bi vrlo, vrlo zahvalan igrac i za bolje timove od ovog Zvezdinog..

Link to comment

Vazno je da plej of sude najbolji, pa makar se u celom plej ofu izvrtelo svega njih sestorica. Znaju i u samoj ligi ko je u stanju da hendluje potencijalni dvoboj Zvezde i Partizana, a ko nije. Nece se kockati sa time.

 

Ma, PO ce suditi najbolji, tu nema dileme, samo mi nije jasno da se za derbi lige ciji je rezultat znacajan za konacni poredak na tabeli delegiraju nekakvi rutesici, koljensici i majkici.

Link to comment

E jbg, nije realno da nam svaku utakmicu sude Belosevic, Radovic i Dozai. Moraju i ovi mladji da stasaju, a gde ce da stasavaju ako ne na ovakvim utakmicama koje nose odredjenu tezinu, a opet nisu presudne. Recimo da je to neka logika. Mada je istina da je ovaj drugi sudijski esalon dosta losiji od prvog.

 

Ova trojica juce su cak bili neusaglaseni u par navrata, upadali jedan drugom u teritoriju (onaj sto je neposredno blizu ne svira faul, pa mu ulece ovaj drugi sa 10 metara da svira, time na neki nacin ponizava ovoga sto je bio blizu, kapiram da se to tako ne radi, tj. ne bi trebalo).

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...