Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nakon utakmice bobi je prisao sudijama I izvinio se. Tejic mora da poradi na nogama. Kao da nije dovoljno radio na atletskim sposobnostima. Kad to unapredi bice zvijer od igraca. Glavna bobijeva karakteristika u prvom dijelu sezone je bila to sto je popravio kretanje I u stvari se jako malo rvao sa protivnickim centrima. Ne razumijem zasto to ne koristimo nego smo se vratili na zidanje I nekakve besmislene akcije gdje dobija loptu na 4 metra ledjima okrenut kosu. Sudjenje jeste bilo lose.

 

Dobar decko, trebalo je po nekoliko samara da im nalupa.

Link to comment

Jači smo i od sudija. Svaka čast na drugoj, a posebno posljednjoj četvrtini. Ubili smo ih u pojam. Ovako treba da igramo do kraja. Još da Markus izađe iz kanala i nema zime.

Evo i slika.

Edited by dacha od bosne
Link to comment

Jači smo i od sudija. Svaka čast na drugoj, a posebno posljednjoj četvrtini. Ubili smo ih u pojam. Ovako treba da igramo do kraja. Još da Markus izađe iz kanala i nema zime.

Evo i slika.

 

Na kraju ispade da je igrao pod injekcijama, verovatno zato sto niko nije znao kako ce Jovic izgledati posle pauze.

 

Vidim da se Jaka dosta kritikuje po forumima, rekao bih nezasluzeno. Odigrao je strasnu odbranu na Pilepicu veceras, +/- indeks mu je bio + 19.

Link to comment

Na kraju ispade da je igrao pod injekcijama, verovatno zato sto niko nije znao kako ce Jovic izgledati posle pauze.

 

Vidim da se Jaka dosta kritikuje po forumima, rekao bih nezasluzeno. Odigrao je strasnu odbranu na Pilepicu veceras, +/- indeks mu je bio + 19.

Radonja kaže da su poštedili Vilijamsa. Mislim, usponi i padovi su normalna stvar, a ja sam ubjeđen da će se Markus dotjerati za najvažnije utakmice.

Jaka jeste malo u kanalu, ali i dalje daje 100% sebe u svakoj utakmici, tako da nema razloga za kritiku...ali znaš ti nas.

Link to comment

Radonja na konferenciji po ko zna koji put javno podrzao igraca kome ne ide. Slaze se da je Vilijams igrao lose, ali i istice da ljudi veoma brzo zaboravljaju... pa se osvrnuo na partije protiv Laborala i Valensije - prosecnih ekipa. [emoji1] Imao je i dodatak za tu injekciju koju je Harper pomenuo.

 

Slazem se da sudjenje ne sme biti razlog za onoliku nervozu, prosto u pitanju su igraci profesionalci koji moraju biti psiholoski pripremljenji

i na gore stvari, ali da su imali dosta losih odluka, imali su... pratimo ekipu cele sezone i ponasanje igraca, kao i trenera su obicno primereni, a sada na dve utakmice imamo vezanih 7,8 tehnickih gresaka. Da kazemo i da su opravdane nekim naglim reakcijama ili psovkama, ali uzroci su u vecini slucajeva bile lose sudijske odluke. Srecom, kao sto neko rece, imamo izuzetno dubok sastav za ovu ligu, pa se na kraju i ne prica previse o tome kada se zavrsi sa +15.

Link to comment

Ipak je cudno to da recimo imaju lose sudjenje i protiv Pao, pa nije bilo tehnickih i prigovaranja u ovoj meri, ne znam sto se tolko drndaju u Abi.

Овдје очекују већи респект од судија?

Link to comment

Bobi je izgubio zivce jer ga je cetiri puta pre toga Barac branio rukama (u nekom jacem kriterijumu dve od te cetiri situacije verovatno i nisu za faul alli svima drugima je to uredno sudjeno veceras) a dobio je samo jednom faul, da bi onda njemu sviran faul za onaj kontakt sakom koji je bio bukvalno nista za te prethodne situacije u drugom reketu. Sad, moze biti da je Barac namazaniji igrac, jer Bilanu su redovno sudili takve stvari ali ipak je utisak da Bobija sudije generalno lose stite u ABA ligi i da kalkulisu kad treba da se sude faulovi na njemu. Imamo onu akciju kad bek pravi ledjni blok za Bobija da primi loptu ispod kosa, ne mogu da se setim kad su poslednji put sudili protivnickim bekovima hvatanje i povlacenje Bobija u tim situacijama, iako to redovno rade. Kapiram da covek ima 221 cm i da se odbranama zbog toga malo gleda kroz prste ali ne mora bas ni tolike batine da pije iz utakmice u utakmicu. S druge strane, Kalinicu bih stalno davao tehnicke za svako zanovetanje sudijama jer on uredno siri ruke i iscudjava se cak i kad napravi ocigledan faul.

 

Ovo je odgovor Segundu, jedva se izborih sa ovim reply-em. :lolol:

Edited by harper
Link to comment

@harper

Jasno mi je, gledao sam, samo nisam ulazio u detalje u objasnjavanju pojedinacnih situacija. Bobi jeste div i tesko je igrati protiv njega, ali neke granice koriscenja sredstava koje se koriste u igri protiv valjda moraju postojati. Veceras su naredjali sve to sto si napisao i nikome nista... da bi na kraju nonsalantno dosudili onaj presmesan faul gde je bukvalno pomazio protivnika. A onda mu uterujes strah u kosti momentalnom tehnickom, jer je, gle cuda, on sebi dozvolio da ti se obrati. Jedan Bobi, lik za koga verovatno ni jedan protivnik nije mogao ruznu rec ikada da kaze kada je ponasanje u pitanju.

Opet napominjem, igraci moraju biti spremni i na losiji kriterijum, ali mi se ucinilo u pojedinim momentima da sudije bukvalno silje patku i dokazuju nekakvu silu. Zaista nisam video razlog za to, jer je utakmica imala potencijal da bude visokog kvaliteta, sastaju se dva tima iz lige koja su i dalje na frontovima u Evropi.

 

Za Kalinica se slazem, ali to i dalje ne menja cinjenicu da se ekipa kao kolektiv ponasa vise nego korektno i pristojno od samog pocetka sezone.

Link to comment

Izgleda da je i Yabemti Familiou bio na basketu :)

 

10649945_789777067725578_322235674124732

Jel to neki fudbaler?

Drugar mi reče da jeste kada su ga doveli na utakmicu. Ali, vidim da nije ni Salami ni Parker.

 

@Harper: Bobi je popizdeo i zbog jednog faula pod našim košem. Pri jednom skoku ga je jedan od nižih igrača odalamio po faci, a sudija to nije video jer je bio krenuo da trči na drugu stranu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...