Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Onda se opet vraćamo na očekivanja. Ako je očekivanje da Zvezda kako tako dođe do EL sledeće sezone i da ništa drugo nije bitno, onda treba Bobi sa početka sezone i neko će već ubaciti neki šut u 3 od 5 utakmica i ćao zdravo.

Klub je saopštio da su ciljevi top16 i titule u ABA i KLS-a i racionalan navijač će da ima očekivanja u skladu sa time. Dakle, "kako-tako" titula su moja očekivanja i kao što si sam napisao, deluje da će ekipa uspeti da ispuni ta očekivanja. Ispunjavanje ovih očekivanja bi bio korak napred u odnosu na prošlu sezonu u svim takmičenjima i teško mi je da razumem navijača koji time ne bi bio zadovoljan.

 

Pošto pominješ i veća očekivanja od ovih, napomenuo bih da ona u najskromnijem slučaju podrazumevaju top8 i sezonu bez poraza u ABA. Tako nešto jednostavno nije racionalno očekivati.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ne ulazim dublje u priču, Vilijams ne da nije najmanji problem nego je sve i svja. Opet kažem, zaboravi na današnju utakmicu nego generalno posmatraj igru tima od kako je on počeo da pada. Pre početka top16 sam pisao o tome da bez njega na nivou iz prve faze EL Zvezda ne može da ostvari neku ozbiljniju pobedu u EL, ljudi su ovde pisali da može, ali očigledno je da ne može. Onda se opet vraćamo na očekivanja. Ako je očekivanje da Zvezda kako tako dođe do EL sledeće sezone i da ništa drugo nije bitno, onda treba Bobi sa početka sezone i neko će već ubaciti neki šut u 3 od 5 utakmica i ćao zdravo.

 

Ako nama igra sto posto zavisi od raspolozenja Vilijamsa onda Radonjic jeste diletant i treba da oterati. Medjutim, to nema veze s istinom. Neke od utakmica koje se danas bacaju na sto kao argument nase velicanstvene igre na pocetku sezone prelomili smo u situacijama kad Markus nije bio na terenu, ukljucujuci po meni nasu najbolju utakmicu u sezoni, pobedu u Baskoniji. Naravno da nam igra umnogome zavisi od Vilijamsa, uzmi Oliju Spanulisa pa vidi sta ce da igraju, ali nije to bas tako da kad je on na klupi mi nemamo pojma sta cemo s loptom. 

Link to comment

...većina je prouzrokovana lošim partijama Mitrovića. Slabi smo na toj poziciji, pa nas odatle pune, a trpi i skok po prirodi stvari.

 

Upravo to. Luka je sve iznenadio na pocetku sezone neverovatnim partijama ali u poslednje vreme vise raspravlja sa sudijama nego sto igra. On nikad nije bio narocito sposoban da se izbori s jacim cetvorkama ali je bar u napadu sabijao sutem, akcijama s visokog posta za sebe i za Bobija. Nebrojeno puta je preko njega isao pas na Bobija kad Vilijams nema dobar ugao dodavanja ili zatvore Bobija prema njemu. Kapiram da je pao u formi ali mi se ne svidja nacin na koji reaguje na taj pad forme, narocito mi se ne svidja to sto pokusava da se izvadi forsiranjem suta spolja. Poceo je sve vise da lici na Tadiju a nema ni blizu tako dobar sut.

Link to comment

Ako nama igra sto posto zavisi od raspolozenja Vilijamsa onda Radonjic jeste diletant i treba da oterati. Medjutim, to nema veze s istinom. 

 

Nisam siguran da to nema veze sa istinom. Naš pad u igri se podudara sa padom forme Vilijamsa mada ja to više povezujem sa onim što sam rekao posle prvih njegovih loših partija kada sam rekao da će teško da pruži partije u drugom krugu kao u prvom, ukratko: ako se odbrana fokusira na njega, odbranu pick and rola i branjenje šuta za tri što su mu najveći aduti u napadu - on jednostavno nema fizikalije i kvalitete za alternativu, a čini mi se da se upravo to dešava. Nije visok, nije previše brz, nema dovoljno dobar i brz skok šut da može lako sebi da obezbedi poziciju, već gomilu puta šutira nerezonski, bacanje u stranu, unazad i sl što uglavnom rezultuje promašajima. Pri tom, imamo sezonu u kojoj nam se bekovi šuterski raspadaju nikad gore. Drugim rečima, bez Vilijamsovih 10ak poena i barem 7, 8 asistencija mi smo već u problemu, sa Mitrovićem koji je mrtvo puvalo, Jakom koji se raspada mesec i jače, Đenka koji slabo šutira, mi smo već u problemima. Vilijams teoretski može da nadoknadi njihove propuste kada se raspuca i razigra, ali ovi dosta teže/ređe mogu da nadoknade kada je on loš. Pogotovu Jović ne može, mada mu je forma očigledno u usponu.

Link to comment

Nisam siguran da to nema veze sa istinom. Naš pad u igri se podudara sa padom forme Vilijamsa mada ja to više povezujem sa onim što sam rekao posle prvih njegovih loših partija kada sam rekao da će teško da pruži partije u drugom krugu kao u prvom, ukratko: ako se odbrana fokusira na njega, odbranu pick and rola i branjenje šuta za tri što su mu najveći aduti u napadu - on jednostavno nema fizikalije i kvalitete za alternativu, a čini mi se da se upravo to dešava. Nije visok, nije previše brz, nema dovoljno dobar i brz skok šut da može lako sebi da obezbedi poziciju, već gomilu puta šutira nerezonski, bacanje u stranu, unazad i sl što uglavnom rezultuje promašajima. Pri tom, imamo sezonu u kojoj nam se bekovi šuterski raspadaju nikad gore. Drugim rečima, bez Vilijamsovih 10ak poena i barem 7, 8 asistencija mi smo već u problemu, sa Mitrovićem koji je mrtvo puvalo, Jakom koji se raspada mesec i jače, Đenka koji slabo šutira, mi smo već u problemima. Vilijams teoretski može da nadoknadi njihove propuste kada se raspuca i razigra, ali ovi dosta teže/ređe mogu da nadoknade kada je on loš. Pogotovu Jović ne može, mada mu je forma očigledno u usponu.

 

Vilijams uopste nije u nekom narocitom padu forme. neka nasi igraci krenu da pogadjaju otvorene suteve pa ces da vidis u kakvom je padu forme. Uostalom, danas je imao tih desetak poena i 7 asistencija pa smo svejedno izgubili.

Link to comment

Naravno da nam igra umnogome zavisi od Vilijamsa, uzmi Oliju Spanulisa pa vidi sta ce da igraju, ali nije to bas tako da kad je on na klupi mi nemamo pojma sta cemo s loptom.

 

Nije toliko problem kad je na klupi koliki kad je na terenu a ne zna šta bi sa loptom. Ima čovek neki svoj nepredvidiv ritam.

 

Naravno da nije sve do njega, poklopila se loša forma nekoliko igrača, ali kad njemu dobro ide, ubrzo krene i ostalima.

Link to comment

Nisam siguran da to nema veze sa istinom. Naš pad u igri se podudara sa padom forme Vilijamsa mada ja to više povezujem sa onim što sam rekao posle prvih njegovih loših partija kada sam rekao da će teško da pruži partije u drugom krugu kao u prvom, ukratko: ako se odbrana fokusira na njega, odbranu pick and rola i branjenje šuta za tri što su mu najveći aduti u napadu - on jednostavno nema fizikalije i kvalitete za alternativu, a čini mi se da se upravo to dešava. Nije visok, nije previše brz, nema dovoljno dobar i brz skok šut da može lako sebi da obezbedi poziciju, već gomilu puta šutira nerezonski, bacanje u stranu, unazad i sl što uglavnom rezultuje promašajima. Pri tom, imamo sezonu u kojoj nam se bekovi šuterski raspadaju nikad gore. Drugim rečima, bez Vilijamsovih 10ak poena i barem 7, 8 asistencija mi smo već u problemu, sa Mitrovićem koji je mrtvo puvalo, Jakom koji se raspada mesec i jače, Đenka koji slabo šutira, mi smo već u problemima. Vilijams teoretski može da nadoknadi njihove propuste kada se raspuca i razigra, ali ovi dosta teže/ređe mogu da nadoknade kada je on loš. Pogotovu Jović ne može, mada mu je forma očigledno u usponu.

Znači, kada nam prvi plejmejker, prva četvorka i kapiten i dva stranca (4 od 6 glavnih igrača) odigraju loše onda smo u problemima. Jel si to hteo da kažeš? I to protiv Barse, Reala i Makabija, na jadranu gazimo i pored toga. Kad na to još cela ekipa ne pogodi ni jednu trojku onda igramo egal kući sa Žalgirisom.

 

Mi smo sada na najnižoj tački što se tiče forme od početka sezone. Ne znam zašto se očekuje da ćemo u plejofu biti na istom mestu na kom smo sada. Možda budemo tamo gde smo bili u novembru, a možda i negde između. Imamo dobru ekipu i uopšte ne moramo da budemo na vrhuncu forme da bi bili veliki favoriti u plejofu. Ako u plejofu forma bude na najnižem nivou u celoj sezoni ili ista kao sada, onda Radonja definitivno nije trener za trofeje, mada mislim da bi Zvezda i u ovkvoj formi (Alba, žalgiris) bila favorit za ABA titulu.

 

A Vilijams igra ok. U pravu si da ne može da izdominira u EL kad se odbrana fokusira na njega a ostali ne mogu da pogode ništa, ali ko može? Ti što bi možda i mogli nikada ni ne igraju sa saigračima kvaliteta Vilijamsovih saigrača. A i brate nije Vilajms Teo da sam rastura ekipe iz top16. Pričamo o liku koji je prošle godine grejao glupu u top16 ekipi.

Link to comment

Vilijams uopste nije u nekom narocitom padu forme. neka nasi igraci krenu da pogadjaju otvorene suteve pa ces da vidis u kakvom je padu forme. Uostalom, danas je imao tih desetak poena i 7 asistencija pa smo svejedno izgubili.

 

Nema to veze sa tim, možda malo ali ja ne govorim o njegovim brojkama nego o utisku dok je na terenu i nekim odlukama koje donosi. Dal je ovo pad forme ili je ovo povratak u  realnost posle sjajnog početka kao što je imao i u Kubanu prošle godine, to je druga priča. 

Link to comment

Nema to veze sa tim, možda malo ali ja ne govorim o njegovim brojkama nego o utisku dok je na terenu i nekim odlukama koje donosi. Dal je ovo pad forme ili je ovo povratak u  realnost posle sjajnog početka kao što je imao i u Kubanu prošle godine, to je druga priča. 

 

Pa dobro, ja govorim o brojkama. Koje su tu negde gde su i bile pocetkom sezone. Utiske ima svako svoje, tu nemam o cemu da raspravljam.

Link to comment

Znači, kada nam prvi plejmejker, prva četvorka i kapiten i dva stranca (4 od 6 glavnih igrača) odigraju loše onda smo u problemima. Jel si to hteo da kažeš? I to protiv Barse, Reala i Makabija, na jadranu gazimo i pored toga. Kad na to još cela ekipa ne pogodi ni jednu trojku onda igramo egal kući sa Žalgirisom.

 

Ne, odakle ti da sam to hteo da kažem? Hteo sam da kažem kada se na lošije partije Vilijamsa nadovežu loše partije pomenutih, naravno da će to osetno da se odrazi na našu igru tj da je to otežavajuća okolnost pored te da Vilijams ne pruža iste partije kao sa početka sezone. Pri tom, mislim da je mnogo veći problem za našu igru lošija forma Vilijamsa nego pad forme ostalih jer jednostavno ima veći uticaj na igru. Do nedavno se na sva usta pričalo da ceo tim igra mnogo bolje sa njim, ali to izgleda ne važi u kontra smeru. 

 

Napomena: ja njemu ništa ne zameram što ne igra isto kao na početku, sve je to normalno. Provaljena nam je igra sa njim, odbrana mu posvećuje više pažnje, malo zasićenosti i pad voljnog momenta (što verujem da je problem celom timu i da ćemo biti mnogo bolji i konkretniji kada krenu odlučujuće utakmice). Isto važi za celu ekipu. Jedna stvar je bitna, da tim uzme Jadran, i osvoji domaće prvenstvo (mnoge briga, mene ne). Što se EL tiče, ulaskom u top 16 smo odradili sasvim dovoljno za ovu sezonu. Da, igrali smo odlično prvi krug, ali jednostavno je suludo očekivati da pružamo iste partije protiv Reala, Panatinaikosa, Barselone i ostalih... To je jednostavno nerealno i nemam nikakav problem sa svim tim porazima. Koja pobeda više nam ne bi donela prolaz, a sa druge strane, mnogo je bitnije da ekipa prihvati te poraze kao realnost, pre nego ne znam kakve katastrofe koje bi uticale na pad morala pred odlučujuće mečeve. To je već na Radonjiću da iskontroliše. 

 

Inače, statistika kaže za Vilijamsa:  

 

U grupama: 12.5 poena, 6.9 asistencija. 38% za 2, 32% za tri. 

Top 16: 9.2 poena, 5,8 asistencija. 30% za 2, 26% za tri. 

 

Nije da je neka razlika, ali nije ni da je zanemarljivo. Procenti u top 16 su za pleja dosta loši.

 

 

Link to comment

Ne znam tačno šta je u pitanju ali ja mogu da nabrojim more Amera koji su kod nas odlično počinjali sezone, a posle se totalno raspadali, Williams nije čak ni loš u tom smislu - Ovens, O'Benon, pa Gist u Partizanu, posle se za potonjeg saznalo da je vario, možda je u tome ključ? Albanski skanak razbija koncentraciju, hm.... :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...