Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Izgubili na nezgodnom gostovanju, uz loše suđenje, 3 dana posle frustrirajućeg poraza u EL. Big deal, gube i Efes i Fener od nekih Karšijaka i to češće nego ovogodišnja Zvezda. Saša Obradović kaže da mu je najveći izazov da motiviše igrače da odigraju svom snagom utakmicu nemačkog prvenstva 2-3 dana posle EL. Tako da nije ovo ništa neobično, pre je 20-0 skor neočekivan. Neobičan je šut 18-0, ali to je toliko očigledno da nema šanse da stručni štab ne reaguje, a vremena do plejofa ima dovoljno.

 

Trebalo je odavno da ubelezimo taj poraz, Cedevitu i Buducnost smo dobili manje-vise slucajno, protiv Igokee su nas sudije debelo pogurale pred kraj, a i u Skoplju bismo izgubili da je utakmica potrajala jos minut jer smo se totalno raspali. Ovaj niz je postao bespotrebno i besmisleno opterecenje za sve i svakoga. Veceras umesto da odmaramo igrace za Atinu i pustimo klince da se malo igraju kad smo ih vec vodili u Sloveniju potrosili smo se i fizicki i mentalno na totalno nebitnoj utakmici. Ako nesto zameram Radonjicu to je cinjenica da se prima na gluposti jer ovo sto se desilo u Novom Mestu se desi kad se svaki poraz dozivljava kao tragedija, dva poraza kao nevidjena kriza a tri kao raspad sistema posle kojeg vise nema potrebe ni gledati utakmice. Naravno, pod pretpostavkom da ovaj performans koji je uprilicio veceras dobijanjem dve tehnicke nije napravio namerno da malo trgne igrace.

 

Mada, sumnjam. U klubu su ocigledno nervozni.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ni meni nikad neće biti jasni ljudi koji nikada ne primete ništa pozitivno (osim tangica, ajde), i koji su ubeđeni da mi sa ovim timom treba da kidamo buraniju kao što je Galata i Žalgiris.

 

Ti si ladno rekao da je Williams bio loš, a sad je užasan. Ko je onda dobar, koji je tim igrao ili igra košarku po tvom ukusu, ikad, igde? Pokušavam da prokljuvim da li postoji išta što je tebi dovoljno dobro u košarci, a da je trenutno u ponudi. Ti se isklučivo iskenjaš po Megi ili Zvezdi, a zaboravljaš da su Marcus, Bobi i Mitrović (pa možda i Blažić) na početku sezone igrali bolje nego ikada pre u karijeri, i da je ta forma bila vrlo očigledno tempirana za početak da bi se ušlo u top 16 što je isticano kao cilj, i da tim ne može da igra iznad maksimuma cele sezone. Mi smo vrhunac igre imali sa Galotom u Istanbulu, od tada ne igramo tako do jaja, ali nemam ni jedan razlog da mislim da ćemo ovako igrati u martu. Ništa nismo izgubili, čak nam je veoma trebao ovaj poraz danas. Radonja i mene nervira svojim ziheraškim pristupom, ali kad se setim kako nam je izgledao pozicioni napad prošle i ove sezone, to je dosta veliki napredak, a ti se do sutra ljuti što Bobi ne igra kao Hakeem celu sezonu. Do juče taj isti Bobi nije mogao ugovor da zabode.

loš u odbrani. čitaj napisano. nije toliko komplikovano.

 

edit: a megu ne znam da li sam ijednom komentarisao ove sezone. zvezdu komentarišem jer jedino nju i gledam redovno od aba košarke.

Edited by ikar
Link to comment

Daj, Ikare, kakav ozbiljan pad u odbrani? Igrali su odličnu odbranu pre 3 i pre 10 dana protiv jačih ekipa od ovih sa kima će igrati za trofeje. Danas trener nije uspeo da ih motiviše za utakmicu bez ikakvog značaja posle frustrirajućeg poraza u EL i to je to, nema sistemskog problema u odbrani i dalje je klasa iznad odbrane ostalih ABA ligaša.

 

A šta bi ti radio u napadu pošto šut nemamo? Radonja forsira pik, jer ima odličnog pik beka i post up jer ima dominantnog centra. Ako odbrana stigne da skupi, onda neko mora da šutne, jbg. Šta drugo da rade? Da odmah šutiraju? Mislim, šta god da igraš odbrana može da skupi, nema tu drugog leka osim da istreniraš igrače da počnu makar pristojno da šutiraju. Možda i nešto propuštam, al ti se buniš što daju loptu centru u situaciji u kojoj bekovi ništa ne mogu da pogode, a posledično nikog ni da prođu jer im se čuvari odmaknu.

Link to comment

Ma ok znam šta je sve loše, jel ima nešto da ti se sviđa ovako generalno u sportu pod obručima?

ne znam šta znaš ali čitanje ti očito ne ide baš sjajno od ruke. budući da se tako jako zanimaš za moje mišljenje, predlažem ti da pretražiš i pročitaš sve moje postove na ovoj temi. to će ti omogućiti dve dobiti odjednom:

 

1) saznaćeš šta se meni sviđa ovako generalno u sportu pod obručima, a to te vidim zanima

2) vežbaćeš čitanje

 

ako budeš imao problema sa razumevanjem napisanog, slobodno ovde napiši, potrudiću se da ti razjasnim.

Edited by ikar
Link to comment

Trebalo je odavno da ubelezimo taj poraz, Cedevitu i Buducnost smo dobili manje-vise slucajno, protiv Igokee su nas sudije debelo pogurale pred kraj, a i u Skoplju bismo izgubili da je utakmica potrajala jos minut jer smo se totalno raspali. Ovaj niz je postao bespotrebno i besmisleno opterecenje za sve i svakoga. Veceras umesto da odmaramo igrace za Atinu i pustimo klince da se malo igraju kad smo ih vec vodili u Sloveniju potrosili smo se i fizicki i mentalno na totalno nebitnoj utakmici. Ako nesto zameram Radonjicu to je cinjenica da se prima na gluposti jer ovo sto se desilo u Novom Mestu se desi kad se svaki poraz dozivljava kao tragedija, dva poraza kao nevidjena kriza a tri kao raspad sistema posle kojeg vise nema potrebe ni gledati utakmice. Naravno, pod pretpostavkom da ovaj performans koji je uprilicio veceras dobijanjem dve tehnicke nije napravio namerno da malo trgne igrace.

 

Mada, sumnjam. U klubu su ocigledno nervozni.

Ja mu ne zameram to. I on je čovek, utiče ova bolesna atmosfera lečenja kompleksa preko uspeha voljenog kluba i na njega. A i nema toliku moć u klubu da može da nametne atmosferu, ambicije itd. Hoću da kažem da mislim da nije on taj koji unosi nervozu, već da su to oni koji su u hijerarhiji više od njega. A i odlepio je zbog suđenja, i za to imam razumevanja. Čovek je 24/7 pod pritiskom a zavisi od sudija koju mu prirede iživljavanje.

Link to comment

Daj, Ikare, kakav ozbiljan pad u odbrani? Igrali su odličnu odbranu pre 3 i pre 10 dana protiv jačih ekipa od ovih sa kima će igrati za trofeje. Danas trener nije uspeo da ih motiviše za utakmicu bez ikakvog značaja posle frustrirajućeg poraza u EL i to je to, nema sistemskog problema u odbrani i dalje je klasa iznad odbrane ostalih ABA ligaša.

 

A šta bi ti radio u napadu pošto šut nemamo? Radonja forsira pik, jer ima odličnog pik beka i post up jer ima dominantnog centra. Ako odbrana stigne da skupi, onda neko mora da šutne, jbg. Šta drugo da rade? Da odmah šutiraju? Mislim, šta god da igraš odbrana može da skupi, nema tu drugog leka osim da istreniraš igrače da počnu makar pristojno da šutiraju. Možda i nešto propuštam, al ti se buniš što daju loptu centru u situaciji u kojoj bekovi ništa ne mogu da pogode, a posledično nikog ni da prođu jer im se čuvari odmaknu.

evo gde vidim ozbiljan pad u odbrani:

 

1) slabije gradimo pod košem - dopuštamo više skokova u napadu protivniku - imamo manje prilika za trčanje

2) odbrana pozicije 4 nam je slaba tačka od početka sezone ali sad je to doseglo kritične razmere. počelo je sa rejesom koji je odlučio utakmicu protiv reala, a danas je hukić bio poslednji primer. varijanta sa kalinicem nije više toliko efikasna kao u početku. očito su se protivnički treneri prilagodili i brzo koriste njegov manjak visine i snage (iako je dečko natprosečno jak) za tu poziciju.

3) i spoljna linija je dosta poroznija nego na početku - puštamo puno prodora, a onda to bobi ne zatvara kao što je radio u prvom delu sezone. to se najlepše videlo protiv žalgirisa, a bilo je i danas sličnih situacija. doduše, to koincidira sa izostankom dangubića i jovića, tako da verujem da će se to brzo ispeglati.

 

meni je forsiranje pika odlično rešenje - moderna košarka je 85% pnr. problem je što praktično nikad nemamo opciju b kad pik ne prođe. skoro uvek u takvoj situaciji ide lopta bobanu koji je predaleko od kosa da bi bio efikasan. danas je i sa cirbesom odrađena jedna takva "akcija", pa je ovaj sa 5 metara sutnuo poluhorog i promasio za barem pola metra. nas pnr je dominantno kec sa peticom. mozda i gresim, ali se ne secam da smo precesto pokusavali sa drugim varijantama. recimo vilijams i luka, gde luka moze kao solidan suter i da ostane vani. ili dangubic i boban/cirbes ili jaka i boban (cini mi se da se to poneki put i zavrti).

 

u pravu si kad kazes da nam los sut limitira opcije. zato ja i kazem da treba da trcimo i da zavrsavamo napade u najkracem mogucem roku. moramo da drzimo visok tempo 40 minuta - imamo dubinu, treba samo da se cesce rotiraju igraci i da tako ostanu svezi. niko u aba ligi tome ne moze da se suprostavi, a videli smo kako to izgleda u evropi na primerima nekoliko dobrih tekmi protiv spanaca u prvoj fazi i albe u drugoj.

Edited by ikar
Link to comment

ne znam šta znaš ali čitanje ti očito ne ide baš sjajno od ruke. budući da se tako jako zanimaš za moje mišljenje, predlažem ti da pretražiš i pročitaš sve moje postove na ovoj temi. to ti omogućiti dve dobiti odjednom:

 

1) saznaćeš šta se meni sviđa ovako generalno u sportu pod obručima, a to te vidim zanima

2) vežbaćeš čitanje

 

ako budeš imao problema sarazumevanjem napisanog, slobodno ovde napiši, potrudiću se da ti razjasnim.

Pročitao sam u poslednjih par strana, u klubu su debili i paćenici, Radonja je bandoglavi bizgov, Borko je Radonja, kakav qurac spuštanje Bobanu, ekipa je labilna, a svi koji ne vide to su sektaši. Mislim ok, znam kako je kad se prati tekma live, ali ti ostaneš u tom fazonu i kad se glave ohlade.

Link to comment

Pročitao sam u poslednjih par strana, u klubu su debili i paćenici, Radonja je bandoglavi bizgov, Borko je Radonja, kakav qurac spuštanje Bobanu, ekipa je labilna, a svi koji ne vide to su sektaši. Mislim ok, znam kako je kad se prati tekma live, ali ti ostaneš u tom fazonu i kad se glave ohlade.

dakle, pročitao si poslednjih par strana. e, vidiš, to prosto nije dovoljno da saznaš šta ja mislim. ja mislim da je ekipa izuzetno talentovana za ove naše uslove i da uopšte nije nerealno da se bori za evropski top 8. da je u ranoj fazi sezone u nekim utakmicama igrala vrhunsku košarku, baš po mom ukusu (tvrdo u odbrani + trčanje + paljba po volji - ja mrzim košarku koja se bazira na zidarskim sposobnostima petice i napadima koji moraju da traju 20+ sekundi).

 

a radonja je bandoglavi bizgov i spuštanje lopte bobanu da zida je ubedljivo najgluplji način da se taj dečko koristi. i prošle godine, kad nam se igra raspala, radonjin napad na postavljenu odbranu se sveo na spuštanje lopte rašku katiću, da zida. pa smo videli na šta je to ličilo. a radonja je bandoglav zato što ništa iz toga nije naučio.

Edited by ikar
Link to comment

Daj, Ikare, kakav ozbiljan pad u odbrani? Igrali su odličnu odbranu pre 3 i pre 10 dana protiv jačih ekipa od ovih sa kima će igrati za trofeje. Danas trener nije uspeo da ih motiviše za utakmicu bez ikakvog značaja posle frustrirajućeg poraza u EL i to je to, nema sistemskog problema u odbrani i dalje je klasa iznad odbrane ostalih ABA ligaša.

 

A šta bi ti radio u napadu pošto šut nemamo? Radonja forsira pik, jer ima odličnog pik beka i post up jer ima dominantnog centra. Ako odbrana stigne da skupi, onda neko mora da šutne, jbg. Šta drugo da rade? Da odmah šutiraju? Mislim, šta god da igraš odbrana može da skupi, nema tu drugog leka osim da istreniraš igrače da počnu makar pristojno da šutiraju. Možda i nešto propuštam, al ti se buniš što daju loptu centru u situaciji u kojoj bekovi ništa ne mogu da pogode, a posledično nikog ni da prođu jer im se čuvari odmaknu.

 

    E, to, odličan post. Recimo Žalgiris, šta je tu bilo rađeno pogrešno? Zašto nije više spuštano na Bobija? Spuštano je svaki put kad je bilo moguće, ljudi zaboravljavaju da ima nekog i na drugoj strani terena i da se taj neko za nešto pita i da nisu u pitanju totalni šalabajzeri poput Levskog. Tranzicija je bila dobra uprkos nepodeljenom mišljenju plebsa, skok možda ne toliko dominantan kao pre ali opet dobar (17 napadačkih). Odbrana više nego dobra. Išlo se dosta na prodor samo se promašilo nekoliko čistih polaganja, koji plan b nije sproveden? Razlog poraza ne može biti očigledniji i sa takvim šutem koji se ni Zvezdi neće više desiti, slobodan sam da tvrdim, ne može da se dobije iole ozbiljnija ekipa. A mi smo čak bili na korak od toga. 

 

    Večeras... sve je već rečeno o lošem ulasku u meč itd, ali bih zaista voleo da mi neko navede samo jednu utakmicu slične važnosti i naboja gde je jednom timu svirano 5 tehničkih grešaka. Sa ovakvim kriterijumom u tom famoznom polufinalu neće se dobaciti do kraja poluvremena. Čemu to služi?

Link to comment

I u vreme kad smo dobili Valensiju u gostima imali smo totalno traljave utakmice i neverovatne padove u igri, ta utakmica nije nikakav reper. Uostalom, Alba je bolja ekipa od Valensije.

 

Gomilaju se utakmice, mnogi igraci ne igraju ono sto su igrali na pocetku sezone, u hodu prolazimo kroz povrede i bolesti a svaka povreda i izostanak treninga mora da se odrazi na igraca. Vilijams je najmanji problem, on je danas bio los iz prostog razloga sto je igrao previse, problem je totalno odsustvo Luke i Jake u poslednjih mesec i kusur dana i povrede Jovica i Dangubica. Vilijams je, takodje, sada vec debelo skautiran, svaka asistencija pod kos mu je sada duplo teza nego sto je bila na pocetku sezone jer ekipe skupljaju unutra i radije se oslanjaju na to da nam puste sut spolja, njegov ili nekog drugog beka.

 

Problem je i to sto se ova ekipa posle svakog poraza ili pobede ali u lose odigranoj utakmici proglasava za gubitnicku i diletantsku. Ne smem ni da pomislim sta bi se pisalo da odigramo kao sto je Cedevita odigrala veceras protiv jedva skupljene grupe klinaca i dobila na volseban nacin. Ili da nas je Mega razvalila kao kantu na nacin na koji je to uradila Buducnosti. Ili da smo ispali u prvoj fazi Evrokupa u konkurenciji trecerazrednih evropskih ekipa.

 

Da ne ulazim dublje u priču, Vilijams ne da nije najmanji problem nego je sve i svja. Opet kažem, zaboravi na današnju utakmicu nego generalno posmatraj igru tima od kako je on počeo da pada. Pre početka top16 sam pisao o tome da bez njega na nivou iz prve faze EL Zvezda ne može da ostvari neku ozbiljniju pobedu u EL, ljudi su ovde pisali da može, ali očigledno je da ne može. Onda se opet vraćamo na očekivanja. Ako je očekivanje da Zvezda kako tako dođe do EL sledeće sezone i da ništa drugo nije bitno, onda treba Bobi sa početka sezone i neko će već ubaciti neki šut u 3 od 5 utakmica i ćao zdravo.

Link to comment

dakle, pročitao si poslednjih par strana. e, vidiš, to prosto nije dovoljno da saznaš šta ja mislim.

Zato sam te i pitao upravo to od početka, ali si se odlučio za lekcijašenje umesto da odmah kažeš ko čovek. Ne slažemo se u jednoj stvari, što sam i pretpostavljao, a to je domet ove ekipe. Naš krajnji domet je eventualno igra sa početka sezone, a nerealno je očekivati od mladog i neiskusnog tima održavanje tog nivoa tokom čitave godine, bez ovakvih padova, koji meni uopšte nisu tako strašni. Naravno sve zavisi od plejofa ABA. Ako to ne osvojimo, prvi ću da se pokenjam po klubu i Radonji i svima.

Link to comment

ja mislim da je ekipa izuzetno talentovana za ove naše uslove i da uopšte nije nerealno da se bori za evropski top 8. da je u ranoj fazi sezone u nekim utakmicama igrala vrhunsku košarku, baš po mom ukusu (tvrdo u odbrani + trčanje + paljba po volji - ja mrzim košarku koja se bazira na zidarskim sposobnostima petice i napadima koji moraju da traju 20+ sekundi).

Ceniš da su dovoljno talentovani za evropski top 8 na osnovu niza utakmica koji su odigrali odlično kad to niko nije očekivao. Zar nije verovatnije da su tada igrali iznad realnih mogućnosti, tj. da su sredinom sezone prosto pali na neki svoj standardni nivo?

 

Inače, ta run & gun košarka koju si navodno gledao je dovela do toga da Bobi Marjanović bude prvi strelac EL.

 

spuštanje lopte bobanu da zida je ubedljivo najgluplji način da se taj dečko koristi. i prošle godine, kad nam se igra raspala, radonjin napad na postavljenu odbranu se sveo na spuštanje lopte rašku katiću, da zida. pa smo videli na šta je to ličilo. a radonja je bandoglav zato što ništa iz toga nije naučio.

Ovo je nažalost tačno, ali izgleda da ne zavisi previše od Radonje. Kad je Williams raspoložen da igra košarku, Bobi dobije loptu na pola metra od koša - da li lob pasom, da li iz nekog solo ulaza, svejedno. Kad Williams nije raspoložen, onda se Bobiju uvali lopta van reketa pa se čeka da on nešto izmađija svojom fantastičnom motorikom (ili da je vrati napolje da neko baci još jednu ciglu).

 

Ali da je on sposoban da konstantno drži formu na nivou koji smo gledali početkom sezone, verovatno ne bi igrao u Zvezdi.

Link to comment

Mi kao da nismo gledali iste utakmice. Bobi je dao gomilu poena iz zidanja ove godine. Dečko je postao dobar jedan na jedan igrač. Nekad ne uspe da se izbori za poziciju ili pas zakasni pa dobije loptu predaleko ali ne može uvek sve idealno da bude, ipak ga čuvaju najbolji centri Evrope i još im saigrači pomažu.

 

Pa pre tri dana je ubio Žalgiris iz tog zidanja, stvarno ne vidim u čemu je problem. Naravno, to da se nekome ne sviđa takav stil košarke ne računam u problem. Ekipa je takva da je petica najbolji jedan na jedan igrač u ekipi i naravno da će da mu spuštaju dole da odigra, kao što spuštaju Tomiću, Krstiću, Sofou...

 

 

@ ikar

Hvala na pojašnjenju. Slažem se sa većinom stvari i većina je prouzrokovana lošim partijama Mitrovića. Slabi smo na toj poziciji, pa nas odatle pune, a trpi i skok po prirodi stvari. Opet, nije sistemska greška nego je Mitrović trenutno nedovoljno dobar igrač. Doduše, verovatno da može više da se izvuče iz Tejića. Meni je odbrana spoljnih igrača i dalje odlična, tu se ne slažemo.

 

Inače, Radonja forsira upravo stil igre kakav ti predlažeš, samo nekad ne ide. Čak i često menja igrače osim petica i Kaline koji pokriva

dve pozicije.

Link to comment

Sto rece Harper bolje da smo ranije izgubili, bar bi klinci imali vise minuta prethodnih par utakmica, veceras takodje. Veliko je ovo rasterecenje za momke, na stranu danasnja nervoza. Mada ne iskljucujem mogucnost da Radonjic i u nastavku ne promeni mnogo u rasporedu minuta. Protiv Partizana verovatno nece, sumnjam ni sa Cedevitom. Ostaju im dakle 3 tekme da nesto odigraju i da se odmore udarne snage.

 

Sto se tice problema u igri, Ikar je sasvim dobro objasnio da je pad u odbrani (po stavkama) osnovni uzrocnik svih problema. Ako zategnemo nazad, trebalo bi da to ipak bude dovoljno za tu kvalifikaciju za EL sledece godine, a to je apsolutni prioritet. 

Edited by ducca
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...