Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

jao, izgleda da nisam u stanju da napisem razumljiv post

 

ne, nije problem u dangubicevoj odbrani, cak sta vise

 

pisao sam da bi zvezdina igra sa dangubicem kao organizatorom eventualno mogla biti problem protivniku, jer a) protivnik u vecini slucajeva ostaje sa fizicki slabijim plejom da brani dangubica b) ostaje da brani sa fizickim slabijim plejom zvezdinog beka/krilo c) prilagodjava situaciju u odbrani fizicki jacim igracem kao organizatorom (moja pretpostavka je da malo timova poseduje ovakvog igraca zadovoljavajucih kvaliteta) d)protivnik vrsi hokejaske izmene posle svakog napada odbrane kad se za to ukaze prilika

 

e) smaram

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, meni deluje da bi se više gubilo time da Dangubić treba nešto da organizuje nego što bi se dobijalo činjenicom da će on ili Lazić ili Blažič imati neki mismatch.

 

Dakle, staviš Dangubu na keca, i onda on proba da igra nisko 1 na 1 protiv nekog manjeg od sebe, super. Onda oni stave višeg da ga čuva i šta, proba Jaka da igra low post jer je na njemu ostao taj mali? Ako ne ide, proba neko treći? Za to vreme Bobi i Luka samo popunjavaju broj. A da si umesto tog lova na mismatch imao Williamsa koji tri puta zaredom asistira Marjanoviću, imao bi 6 zagarantovanih poena.

 

Insistiranje na korišćenju mismatcha za spoljne igrače ima smisla ako je baš upadljiva razlika i ako hoćeš da opteretiš tog malog što treba da čuva (npr. Bogdanović-Rakočević onomad). Dangubić (još) nema taj ofanzivni potencijal od kog možeš da očekuješ da pravi velike probleme odbrani igrajući jedan na jedan.

Link to comment

nismo pricali uopste o aktuelnom trenutku, nego:

Tesko da ce moci drasticno da popravi sut, zato njega treba gurati da igra pleja sto vise, sa tom visinom, dobrom odbranom i dobrim ball handlingom, a pride ima smisla da doda, podvali... Bolje ga je prodavati kao pleja nego kao sutera, i nadam se da ce dogodine, kada se roster malo rascisti odlascima, on biti pomeren na dole.

sve je to, sbbkbb
Link to comment

Da se i ja uključim ovde, inače se ne upuštam u diskusije. Pozdrav svima ;)

 

Timmi, sam si rekao da nominalne pozicije više nisu bitne, s čim se svakako slažem. Imam utisak da generalno košarka ide u pravcu polivalentnosti, npr. neke ekipe u petorkama imaju i po 4 igrača koji mogu da zavrte pik, više je ekipa koje sve preuzimaju u odbrani itd...Ok, i dalje tu uglavnom možemo da razaznamo ko je plej, al npr. u petorci gde su zajedno Teo, De Kolo i Džekson, to je teže reći. Jedan će da prevede loptu preko pola, dodaće drugom, on će da zavrti pik, a ako ne prođe, igraće se slično sa trećim itd...Ko je tu onda plej? Teo verovatno najviše, ali su i ova druga dvojica, ne radi se više o apsolutnim vrednostima. Hoću da kažem da nije mnogo korisno govoriti o igračima u tim pozicionim terminima, nego da ima više smisla igrače definisati/opisivati funkcionalno. Da li zna da pošalje precizan i pravovremen kick out pass posle picka, kakva mu je "drška", kakav skok šut sa poludistance, a kakav sa trojke, generalni decision making...? To su skoro pa jednako relevantna pitanja za sve spoljne igrače danas (a u spoljne opet možemo i mnoge nominalne 4ke da ubrajamo), ili se bar ide u tom smeru.

 

Da se vratimo na Dangubu - on nikad neće biti taj primarni (tradicionalni, znate već na šta mislim) plej tipa recimo Tea, Ćaća ili 3D-a, ali u igrača otprilike Spanulisovih funkcionalnosti može da izraste. Sigurno postoji bolji igrač za poređenje od bilija, al me mrzi da razmišljam, i očigledno ne pričam o kvalitetu šuta ovde (o tome ste svi već dosta rekli, i tu Danguba mora mnoooogo da radi), niti o veličini i tvrdoći bilijevih vs. dangubinih muda  :naughty:, ali taj tip organizatora, pik, prodor/skokšut/pas, zasigurno može da postane. Ima i neke očigledne prednosti u odnosu na bilija - npr. značajno je duži i ima drastično veći odraz, a to sve treba da mu pomogne i za pas iz pika, i za neke aspekte skok-šuta, i za prodor, i da omogući igru iznad obruča itd. Nije mi namera da ih poredim kao kompletne igrače, nema tu šta da se poredi, nego da kažem da Danguba ima dobre (fizičke i tehničke, mada mislim i da mu košarkaški IQ nije neki problem) predispozicije da postane moćan pik igrač, i da pre svega od njega zavisi koliko će taj potencijal da iskoristi. Da li će da vrti pik sa pozicije 1, 2 ili 3 nema ni smisla postaviti kao pitanje.

 

Druga je tema i eventualni post-up, gde bi mnogi imali problema da ga sačuvaju 1-1, što isto govori da bi mogao da postane jako zanimljiv igrač. Problem je što mi se čini da uči malo sporije, i što mi taj njegov šut deluje malo teže popravljivo.

Link to comment

Ne može da bude moćan pik igrač bez šuta iz driblinga sa 6-7 metara, najbolji primer je Nelson, i zbog toga će teško postati igrač na čijem će se pikenrolu saznivati napad njegove ekipe. Fizikalije su mu najjači adut i bilo bi šteta terati ga da ostane da prenese loptu umesto da istriči kontru. A i morao bi da se vraća nazad češće umesto da ide na skok u napadu. Nije on za primarnog ball handlera u petorci po meni.

Link to comment

Jebote O.o

Ovo ne pamtim kad sam video kod nas, bolje je i od onog Nedovicevog u ABA od pre par sezona.

 

Нешто слично је урадио Екезије у Подгорици пре доста година.

Али Дангубићу свака част.Сјане атлетске способности има дечко.

Link to comment

decko nije plej, niti ce to ikad biti. kraj rasprave.

 

E steta ako je kraj, i ako je tako. Covek kad vidi Jovica i Tepica kako bivaju plejmejkeri (nazovimo ih plejmejkeri iako je u napadu nebitna nominalna pozicija vec stvarna uloga, igrao keca ili trojku), a za to imaju manje osnova nego Dangubic, dodje mi nekako zao. 

Link to comment

Krećemo u odbranu kupa u petak, u eventualnom polufinalu sa KKP. Nakon toga ide meč sa Realom u Madridu.

 

Koji bre petak!?  :P

Ima do Kupa ihaaa-kuci Zalgiris, pa @Krka,  pa @Pao, pa kuci Cedvita, pa tek onda Kup...polako...

Link to comment

Нешто слично је урадио Екезије у Подгорици пре доста година.

 

Jest, polećeo ko sivi soko. Puškom su ga tukli da ga prizemlje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...