Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dangubićeva najbolja partija u Zvezdi, odbrambeno apsolutno savršena partija, kako individualno tako i timski. Đuka™ je sveo na statističku grešku. A o skoku da ne govorim.

Link to comment

Novi nacin da se baci govno na pobedu kojoj se ne moze naci nikakva zamerka - oni dosli spustenih gaca. Dosli su spustenih gaca malo sutra, ovakve utakmice su za autsajdere najlakse za igranje. Da i ne govorim o tome da je prva cetvrtina zavrsena jednim poenom razlike. Jednostavno su nasi klinci bili naprzeni da igraju i rasturili su ih odbranom. Vojvodu su Dangubic i Blazic urnisali, a u reketu su Madjari sami sebe izbacili iz utakmice pokusavajuci tucom da zaustave Bobija i da zaustave prodore nasih bekova koji su probijali perimetar kao od sale. Za razliku od nekih utakmica iz rane faze sezone na kraju razlika nije padala jer su Rebic i Tejic odigrali kao matori i to je to. U tome je jedina razlika izmedju ove utakmice i, na primer, utakmice protiv Cibone u Zagrebu na kojoj smo takodje imali 30 razlike jos u trecoj cetvrtini.

 

Teško da možeš da mi pripišeš da ja mažem govnima tim. Sve se ja sa tobom slažem. Samo smo mi dobili Mađare sa 20+ i to oba meča. Vojvoda je odigrao najgori meč sezone, šutirajući 2/13 i oba su bila teška, preko Blažičeve ruke na 30+. Masakrirali smo ih, ali to ne znači da nisu došli spuštenih pantalona. Zvezda dok nije upalila motore u napadu se mučila, jer smo ih manje-više kontrolisali u odbrani ceo meč.

 

---

 

Odličan je bio Dangubić, ali je protiv Albe ipak bio bolji nego večeras, makar za moj ukus.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

 

Odličan je bio Dangubić, ali je protiv Albe ipak bio bolji nego večeras, makar za moj ukus.

ovo je valjda prvi put ove sezone da veze dve dobre utakmice. mnogo bi nam znacili on i dzenkins na ovom nivou do kraja sezone.

sto neko rece steta sto nema bolji sut, bio bi vec sad paklen igrac. mada, sa druge strane meni deluje kao da njemu fali snage pri sutu da bni imao bolje procente, sto jeste resivo

 

bilo bi odlicno da nastave u ovom ritmu i protiv zalgirisa, druga pobeda  bi bas mnogo znacila 

Link to comment

bilo bi odlicno da nastave u ovom ritmu i protiv zalgirisa, druga pobeda  bi bas mnogo znacila 

 

MI bi u ovoj formi Zalgiris trebalo da odvalimo od zivota, jedino ako ne budu imali neko ludo sutersko vece. Pravo pitanje je koliko mozemo u Atini...

Edited by Calavera
Link to comment

naravno da postoji ludo sutersko vece, posebno kad igras sa litvancima, mada ovaj zalgiris i nije u toj meri suterska ekipa

 

 

Dangubiću fali snage? :blink: Vidiš valjda kakve ruke (i noge) dečko ima?

ima on sjajne fizicke predispozicije, ali nacin na koji sutira , meni deluje kao da mu fali jos snage u rukama da vise pogadjao. jbg, moguce da gresim
Link to comment

Teško da možeš da mi pripišeš da ja mažem govnima tim. Sve se ja sa tobom slažem. Samo smo mi dobili Mađare sa 20+ i to oba meča. Vojvoda je odigrao najgori meč sezone, šutirajući 2/13 i oba su bila teška, preko Blažičeve ruke na 30+. Masakrirali smo ih, ali to ne znači da nisu došli spuštenih pantalona. Zvezda dok nije upalila motore u napadu se mučila, jer smo ih manje-više kontrolisali u odbrani ceo meč.

 

---

 

Odličan je bio Dangubić, ali je protiv Albe ipak bio bolji nego večeras, makar za moj ukus.

 

Ne mozes za tim koji je drzao egal 15 minuta a onda se pod pritiskom protivnika raspao da kazes da je dosao spustenih gaca. Oni su se ljudi drzali dok su mogli ali cim smo ih odbranom naterali na nerezonske suteve koje smo kupili pod nasim kosem i razvijali tranziciju bilo je samo pitanje koliko cemo ih ugaziti. Od pocetka sezone se zna da je jedan od kljuceva igre protiv Zvezde zaustavljanje njene tranzicije jer je ekipa atletski match i za fizicki najsposobnije evroligaske ekipe a kamoli za grupu gradjana iz banje Solnok, onog trenutka kad su Madjari ispustili ritam utakmice iz ruku bilo je pisi propalo. Sinoc ama bas nista nije zavisilo od njih i savrseno je nebtino u kakvom su fizickom, mentalnom ili emotivnom stanju dosli, stoga nema ni razloga da se manjkom motivacije Solnoka "objasnjava" igra Zvezde i velika razlika na kraju.

 

Ovakvih partija je vec bilo u ABA ligi, samo su intervali dobre igre praceni odredjenim padovima pa je utisak bio slabiji nego utisak koji je sinoc ostavljen. Treca cetvrtina protiv Olimpije, treca cetvrtina protiv Solnoka u Madjarskoj, drugo poluvreme prve utakmice protiv Levskog, veci deo utakmice protiv Cibone u Zagrebu, pa cak i delovi nekih evroligaskih utakmica kao, na primer, trece cetvrtine u Baskoniji i u Areni protiv Valensije, u svim tim utakmicama je bilo intervala surove dominacije i perfektne igre u kojima su pravljeni ogromni brejkovi cak od po dvadesetak poena. Ovaj tim Zvezde mozda nije uvek najsposobniji da "drzi rezultat" ali ima strasan upside kad se vecem broju igraca pogodi dobar dan ili dobar trenutak na utakmici, narocito kad se ukljuce "epizodisti" tipa Dangubica, Cirbesa, da i ne pominjem Rebica i Tejica koji su sinoc sasvim lepo odigrali kad se Solnok izduvao i totalno pao u igri.

 

Ali, da je nerealno i nije toliko. Mi smo u jednom trenutku imali Valensiju i Laboral Kucu na -25, zasto ne bismo imali Solnok na -40.

Link to comment

Bebica Rebic je doktor kosarke za madjarske crnce. Nema potrebe da skidaju gace, toliko smo bolji da mozemo da im penetriramo i ako imaju gace na sebi, hulahopke, pa i termo pantalone.

Link to comment

naravno da postoji ludo sutersko vece, posebno kad igras sa litvancima, mada ovaj zalgiris i nije u toj meri suterska ekipa

 

 

ima on sjajne fizicke predispozicije, ali nacin na koji sutira , meni deluje kao da mu fali jos snage u rukama da vise pogadjao. jbg, moguce da gresim

 

Nije do snage, nema balans u sutu kad se odrazi. Ako uspe da potpuno umiri telo u trenutku kad izbacuje loptu taj njegov sut ce biti prakticno neodbranjiv. On kad se odrazi iz driblinga imam utisak kao da mu je glava u visini obruca  a loptu odozgo spusta u kos.ali ga taj odraz vuce prema kosu i gornji deo tela mu je ispred nogu.

Link to comment

naravno da postoji ludo sutersko vece, posebno kad igras sa litvancima, mada ovaj zalgiris i nije u toj meri suterska ekipa

 

 

ima on sjajne fizicke predispozicije, ali nacin na koji sutira , meni deluje kao da mu fali jos snage u rukama da vise pogadjao. jbg, moguce da gresim

ne fali mu snage, nego mu je sut izlomljen. i izvija telo neprirodno na levu stranu kad izvlaci loptu na gore.

Link to comment

Ovaj naskok sto je poceo da praktikuje iz driblinga sa poludistance jos i ne izgleda lose, ali kada sutira tricu, to je vise guranje lopte nego sut.

 

Izgleda kuku majko. Kao da postoji magnet na obrucu koji mu vuce loptu pa mora da je pusti da se ne bi prevrnuo na nos. Steta sto Rakocevic nije u klubu da mu objasni kako se sutira iz naskoka, on je majstor za te suteve.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...