Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

eh tičeru...ima je ...a dugovi nikada nijednoj firmi u srbiji nisu prioritet. prvo isplatiš igrače koji igraju, putovanja, pa zaposlene, pa stručni štab, itd....

 

U konačnici je nema. Prelivanje iz šupljeg u prazno i ne plaćanje davno dospjelih potraživanja nisu nešto što bi se moglo okarakterizirati kao "imanje para".

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

 


inace ako je tacno da ABA liga dozvoljava da registrujes nove igrace do pred sam pocetak play offa sto je neko pisao ovde, onda koristim priliku da im se poserem u pravila. to znaci da prakticno mozes da tempiras da igras prvenstveni deo sa minumom investicije koji je potreban da se plasiras u top4. i onda pred maj lepo pogledas sta je najbolje sto je ostalo bez ugovora ili gde se gotova prvenstva, napravis dil na 2 meseca i voila:  sastavis kompetentan tim za 5-6 najvaznijih tekmi. ziv nisam da vidim ko i kako ce ovo da iskoristi.

 

E ako su ostale ekipe takve, da satrapi sastavljeni od 2mesecnih ugovora stranaca-skartova vecih klubova mogu da ih pobede, onda nek ide sve u majcinu, ne treba ni gledati basket.

Edited by Blud
Link to comment

Imamo bar dve takve akcije koje sam prepoznao. Jedna je iz duplog bloka za sut sa 45% stepeni za Blazica i Lazica, druga je iz centralnog bloka, obicno za Vilijamsa, iz urucenja kad je Cirbes na parketu. Ne igramo ih cesto (ovu drugu nesto cesce) jer je Bobi uzasan u postavljanju blokova a mnogo vecu pretnju predstavlja kad se blok pravi za njega pa se dobro pozicionira pod kosem nego kad mora da izlazi na uzastopne blokove i da se iz njih odmotava daleko od kosa. Nama u sustini te dodatne akcije za sutere i ne trebaju jer zbog skupljanja na Bobiju obicno imamo sijaset otvorenih suteva nakon pika (koje, recimo, Kalinic koristi u visokom procentu) ali ih ne pogadjamo onoliko koliko bi jedan dobar strelac trebalo otvorenih suteva da pogodi. Moje misljenje je da bi nam mnogo vise dobro dosao neki spot-up suter sa brzim izbacajem koji ce stalno da trci i otkriva se za inside-out pas nego catch & shoot suter.

To akcija za plejmejkera nije primarna za šut nego mu ti blokovi olakšavaju prijem lopte, a on odatle u većini slučajeva igra pik. Opaliće ako je skroz sam ali to nije primarna ideja, bar meni tako izgleda, Ovu drugu akciju nisam primetio, pa se izvinjavam što sam preterao. Kako god, pogledaj kako to igra Partizan ili većina EL ekipa i videćeš da Zvezda to ne radi ni blizu toliko često i kvalitetno. Bobi po meni tu nije nikakav problem, on može da postavi blok na ivici reketa i da rola u sredinu odakle je i najopasniji. Partizan je to igrao sa Vranješom, mogla bi i Zvezda sa Bobijem kada bi trener to hteo.

 

Mislim, očigledno je da se Radonjić slaže sa tobom da nam tako nešto ne treba, možda su vam čak i motivi isti, mada ja pre mislim da je kod njega to stvar stila košarke koji želi da igra i da principijelno ne želi da forsira takve akcije iako bi ovaj tim itekako mogao da to iznese. Nije ovo neka kritika Radoniića, nisam baš toliki egoista da mislim da bolje umem da izaberem akcije od profi trenera, više navijačka želja jer volim takav stil igre.

Edited by Heaviside
Link to comment

Malo se preteruje sa tim da je u timu sve sam go kamenjar do kamenjara, nije bas tako, to se vidi i prostim pogledom na statistiku (u ABA cak imamo najbolji %). Ono sto je trenutni problem, to je MWill-ov suterski kanal koji traje u 2015., ali to ce doci na svoje, pa ce i opsta slika biti bolja.

Edited by Nikodije
Link to comment

Dabome, ne mislim da je najbolji % u ABA ligi neko vanserijsko postignuce, ali ajde, da su bas totalni kamenjari promasivali bi i kada su sami na sutu protiv Levskog. Ali ni u Evroligi to nije bas kriminalno s obzirom na kvalitet takmicenja.

 

edit: zapravo samo Malaga ima gori procenat :) Al ipak smo preko 30%, sto je podnosljivo.

Edited by Nikodije
Link to comment

Гледао неко ФМП? Читам да је Бориша сабио првих 15 минута са 5 тројки а онда га из неког разлога Чича више није врачао. Ја се укључио крајем треће у нади да га видим кадоно ништа.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...