Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Malo mi je čudno da se Radonji duguje 7 plata, posebno jer se zna da njegova lova dolazi od CG sponzora. 

 

 

Da, crnogorski sponzori, Etihad, tajni ugovori sa javnim preduzecima, hiljade i hiljade firmi koje dolaze s parama u dzakovima jer ih je Vucic zvrcnuo telefonom i naredio im, sedam miliona budzeta, bla, bla,...

 

Vujosevic je bolestan covek i to ne navodim kao uvredu vec kao konstataciju. Njemu neko sutra da kaze da nama pare stampaju Marsovci sutra bi otisao s tim na konferenciju za stampu, a ne bi me zacudilo da i sam izmisli.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

cuj samo plejmejkera. iznajmis 3 ozbiljne evropske mrge na mesec dana i zavrsis posao. ludilo.

I to se sve samo od sebe uigra za mesec dana. Pa nije kosarka moneyball. 

Link to comment

nije ova igra protiv zadra samo na racun razlike izmedju nas i prosecnog ABA-ligasa iz sredine, nego ima dosta i do toga kako igra ovaj tim kada nije pod pritiskom. o tome smo ispisali na stotine strana ovde, kako je ovo po mnogo cemu najbolji zvezdin tim decenijama unazad ali da prosto ima slabe tacke. zvezdi je teze da igra pred 20.000 u areni nego pred polupunim pionirom.

 

 

Ovo je mit kojeg je veoma lako demantovati, kad bi uoste bilo potrebe za demantijem. Zvezda je neke utakmice u punoj Areni odigrala perfektno, neke je podbacila, a neka korelacija izmedju toga i posete se moze izvuci ne u broju ljudi u hali vec u tome sta su radili i cime su se bavili na pojedinim utakmicama. Protiv Valensije, na primer, bila je fenomenalna atmosfera, izbor navijackih pesama je bio perfektan za dvoranske uslove i igraci su na to reagovali tako sto su pregazili Valensiju kao plitak potok. Protiv Galatasaraja su se navijaci bavili Markom Ivkovicem, guslama, papcima, marsevima na Drinu i zavrsilo se tako kako se zavrsilo. Dakle, 20.000 ljudi mogu da budu i jedno i drugo, samo zavisi od toga cime se tih 20.000 ljudi bavi u hali. S druge strane, prosle godine smo u najbitnijoj utakmici sezone trokirali u polupraznoj Areni, a ove godine smo najgore utakmice u ABA ligi odigrali, sto se Beograda tice, u slabo popunjenom Pioniru (Igokea) ili cak Zelezniku (mislim Krka, ako se ne varam).

 

Prirodno je da slabije poseceni i intimniji dogadjaj proizvodi manji stres kod izvodjaca, nije to slucaj samo u sportu, ali ne mislim da je to nesto sto se izdvaja kao klupski ili timski karakter ovog ili onog kluba ili tima. Ima igraca koji vole velike utakmice, ima onih kojima je to psiholoski zahtevna situacija, zavisi od karaktera.

Link to comment

Drago mi je da Radonjić izlazi i šablona. Inicirao je i protiv Galatsaraya i juče promene u igri. Jenkinsu je vratio ulogu koju je imao prošle sezone i nadam se da će ostati. Najviše raduje je da ima loptu u rukama i da je agresivan prema obruču, a odbrana ne trpi. Slično je bilo protiv Galatasaraya, ali lopta nije upadala. Ista stvar mora da se uradi i sa Blažičem. Tejić nešto čvršći, ali su mu opet skinuli skok u odbrani sa glave. Mitrović mora da vrati svoju igru sa visokog posta, to bi trebao da bude sledeći zadatak uz Blažiča.

 

Za razliku od prošlog meča na kojem smo odmarali Williamsa (Igokea), juče smo delovali izuzetno dobro. Igranje bez Williamsa pomaže timu da nauči da bude konkretan i bez primarnog organizatora igre. 25a na 38fg je u rangu sa prosekom koji ovaj tim ima sa Williamsom. Samo 7 izgubljenih.

Link to comment

Drago mi je da Radonjić izlazi i šablona. Inicirao je i protiv Galatsaraya i juče promene u igri. Jenkinsu je vratio ulogu koju je imao prošle sezone i nadam se da će ostati. Najviše raduje je da ima loptu u rukama i da je agresivan prema obruču, a odbrana ne trpi. Slično je bilo protiv Galatasaraya, ali lopta nije upadala. 

 

 

Pa upravo je to problem sa Jenkinsom - lopta mu upada u kos samo kad gazimo neku buraniju. Masala. Sledecu tekmu u EL opet ce nekako da ne ulazi... To je vec sablon. 

Link to comment

Pa upravo je to problem sa Jenkinsom - lopta mu upada u kos samo kad gazimo neku buraniju. Masala. Sledecu tekmu u EL opet ce nekako da ne ulazi... To je vec sablon. 

 

Bas cudno. Odbrane Zadra i Reala su onako, tu negde. :lolol:

Link to comment

Ne mislim da je imao loše šuteve protiv Galatasaraya, samo nije davao koševe. On je igrač koji je sposoban da kreira za sebe na ovom nivou košarke i to treba da radi. Sedenje u ćošku ničemu ne služi.

Link to comment

postoji i treba opcija. da mu tim iskreira akciju a da on istrci iz bloka. ne mora se camo coskariti.. 

 

mislim, ako je mihajlo andric u stanju to da radi, ne vidim zbog cega ne bi mogao jenkins. 

Link to comment

postoji i treba opcija. da mu tim iskreira akciju a da on istrci iz bloka. ne mora se camo coskariti.. 

 

mislim, ako je mihajlo andric u stanju to da radi, ne vidim zbog cega ne bi mogao jenkins. 

 

To su dva sasvim razlicita tipa igraca i besmisleno je porediti ih po tom segmentu. Dzenkins se ne krece bas sjajno bez lopte i nije, niti ce ikada biti catch & shoot tip igraca. On ima ubedljivo najvecu produkciju iz igre 2 na 2 i izolacije, a obe te situacije podrazumevaju da ima loptu kod sebe. Po meni je ta prica sa Djenkinom krizom isforsirana zbog toga sto je on tip igraca koji kad mu ne ide ne siluje mnogo vec, cim vidi da je krenuo s promasajima, ode u senku i nestane s terena, pa izostane poneki user zbog kojeg ljudi kazu "a eto, bar je ovo uradio". U poslednje vreme mnogo veci problem nam je Blazic, sinoc smo mnogo bolje izgledali kad je on sedeo na klupi.

 

Onog trenutka kad njih dvojica budu istovremeno nasli formu Zvezda ce biti skroz zajebana ekipa za igrati protiv nje. Kad oni zaprete sutem i sprece da se odbrane skupljaju oko Bobija mi onda izgledamo kao sto smo izgledali u prvoj cetvrtini protiv Zadra dok smo imali visok procenat suta za tri (prve tri su dali upravo Blazic i Dzenkins).

Link to comment

Ja mislim da Radonjić ne voli takve akcije što mene nervira i da je to glavni razlog. Ne mora da igra za Dženkinsa, može za nekog drugog. Partizan svake godine ima jednu-dve takve akcije, Zvezda za Radonjinog vakta još ni jednu.

 

A Dženkinsa su mogli za godinu ipo da nauče da navede na blok i šta već treba, mada ja mislim da on to sve zna jer se radi o fundamentima, a on nije Indijanac. Ne kreće se jer su nam takve akcije, nema u 5 na 5 previše improvizacije, a i Radonja je pokazao da ume da unapredi igrače, a ovde se radi o mnogo manjem potrebnim napretku nego što je uspeo da izvuče od Bobija na primer.

Link to comment

Meni je neverovatno da on takve stvari nije u Americi naučio, sve i da je isključivo igrao ball-handlera.

 

U svakom slučaju, Dženkins je rasipanje para ukoliko se ne insistira na onome u čemu je najopasniji, a to je trenutak kad na svojoj polovini dobije brz prvi pas.

Link to comment

Istina, nismo imali puno takvih akcija za Jenkinsa, ali većina kojih je šutnuo iz tih pozicija je promašio. Nemam njegovu naprednu statistiku, ali imam utisak da bolje šutira nakon driblinga nego iz mesta, što je apsurd, ali nije jedinstveni primer. Šut nakon kretnje iza bloka je teža verzija šuta iz mesta i pokazalo se na malom uzorku da to nije sposoban da pogađa. Ne vidim ko drugi može da u Zvezdinom šuterski siromašnom timu pogađa trojke na ovaj način. Nije to baš tako lagan šut kako se čini.

Link to comment

Istina, nismo imali puno takvih akcija za Jenkinsa, ali većina kojih je šutnuo iz tih pozicija je promašio. Nemam njegovu naprednu statistiku, ali imam utisak da bolje šutira nakon driblinga nego iz mesta, što je apsurd, ali nije jedinstveni primer. Šut nakon kretnje iza bloka je teža verzija šuta iz mesta i pokazalo se na malom uzorku da to nije sposoban da pogađa. Ne vidim ko drugi može da u Zvezdinom šuterski siromašnom timu pogađa trojke na ovaj način. Nije to baš tako lagan šut kako se čini.

 

Apsurd ili ne, čovek ima drastično veći procenat kada šutira iz driblinga nego iz mesta.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...