Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Da, Valensija, Laboral Kuca i Galatasaraj su bas sirotinja. Na kraju krajeva, nije ni bitno, nama od bitnih utakmica ostaju samo ove u lokalu a tu nema velikih protivnika.

 

 

Polako. Doolence je svoj prvi veliki skalp u drugom mandatu u Partizanu skinuo nakon nekih 6 godina, al je za to vreme redovno gazio lokalnu boraniju kiteci se time. Deji ce trebati bar upola manje da dobije velikog protivnika.

bojim se da za visegodisnje vezbanje na boraniji nema vremena. ako sa ovim timom zvezda ne moze da napravi neki bitniji evrorezultat, ne znam sa kojim ce. posebno ako uzmemo u obzir da sadasnja vlast ima, da se tako izrazim, prioritete koji nisu u domenu vrhunskog sporta.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uzgred, ne obracaj paznju na "informacije" s Avangarde. Tom liku tamo se u Pioniru iz izvesnog kluba za koji navija izdiktira sta ce da pusti na forum kao informaciju, sto on predstavlja kao neki satro tajni kontakt koji ima u upravnom odboru Zvezde. Posto u tom izvesnom klubu prilicno dobro znaju sta se radi u Zvezdi bude i tacnih informacija ali se na forum pustaju samo one koje u izvesnom klubu procene da mogu da naskode. Ako mene pitas to je jedno takvo detinjasto gubljenje vremena i budalesanje odraslih ljudi ali samo da znas o cemu se radi.

 

Znam o cemu se tamo radi, vidljivo je na dva citanja, a ta informacija da se Radonjicu duguje sedam plata bas mi je nekako avangardasta™, pa me zanima odakle ti to, jer prosto ne mogu da verujem da je to istina. Zvuci bas kao neka podmetacina sa Avangarde ili nekog slicnog mesta.

Edited by Nikodije
Link to comment

bojim se da za visegodisnje vezbanje na boraniji nema vremena. ako sa ovim timom zvezda ne moze da napravi neki bitniji evrorezultat, ne znam sa kojim ce. posebno ako uzmemo u obzir da sadasnja vlast ima, da se tako izrazim, prioritete koji nisu u domenu vrhunskog sporta.

 

Ja na to ne gledam tako. Ove godine ima dobre kosarke i super je sto moze da se gleda. Ako je bude za deset godina super, ako ne nikom nista. Uostalom, sta je bitniji rezultat? Ljudi sipaju desetine miliona u neki Uniks ili Lokomotivu pa ne dobace dalje od ove faze u kojoj smo mi sada. Da bi u Srbiji mogao da ordinira dugorocno stabilan evroligaski klub moralo bi jako puno stvari da se promeni, od kojih vecina cak i nema veze sa kosarkom.

Link to comment

 

odakle ti ove informacije za kasnjenje plata?

ako je situacija, takva kako je opisujes, ja se svakako slazem da nije trebalo dovoditi igrace po svaku cenu

moja poenta je bila, da mi je utisak dosadasnjeg dela sezone da mi jesmo maltene ravnopravni top 8 ekipama i da nas tog nivoa ne dele milioni, vec jedan, eventualno dva igraca, kvalitetom pribliznih ovima sto vec imamo u ekipi

opet, valja napraviti i razliku izmedju reala, cska i olimpijakosa koji za sad pokazuju daleko najvise i ove druge grupe od 5-6 ekipa

i ne bih se slozio da bi ta eventualna pojacanja donela samo jos jednu, dve utakmice u areni

donela bi u tom slucaju daleko najveci uspeh ovog kluba u skorijoj istoriji, mogucnost plasmana na f4 i nama navijacima priliku da uzivamo u spektaklu (ono o cemu si pisao u postu gde si odgovarao lakiju)

naravno, nista ne garantuje da bi nam ta pojacanja donela bilo kakav rezultatski pomak, ali ako vec pricamo o tome ako bi, onda to svakako ne vidim samo kao priliku da klub zaradi jos xy hiljada evra od ulaznica na toj jednoj ili dve utakmice u areni

ne treba zanemariti ni cinjenicu i da nam se konkurencija u regionalnoj ligi pojacava i da bi ta pojacanja i u tom takmicenju mnogo znacila

 

mada meni se uopste ne svidja ovo o cemu ti i ja sad pisemo

u smislu, da se snalazim u tome, niti me sport i kk crvena zvezda zanima u tom smislu

nemam uvid u nase finansije, nemam nikakvog insajdera u klubu, nemam predstavu kako razmisljaju covic i ekipa, na kraju krajeva ne volim ni da se igram kosarkaskog menadzera

ono malo sto znam iz iskustva kad je nas klub u pitanju je to da nemam ama bas nikakvog poverenja u ekipu koja ga vodi, niti verujem da se tu nesto radi planski i dugorocno. ono sto sa sigurnoscu znam, to je da mi do evrolige i ovog nivoa nismo dosli dugogodisnjim mukotrpnim radom, mudrim sportskim potezima, selekcijom...

to opet ne znaci i da se na ovakvim temeljima ne moze napraviti dugorocno stabilan klub, samo sam ja u velikoj meri skeptican kad su te stvari u pitanju

 

ono sto mene zanima i o cemu volim da piskaram, jesu sportski rezultati, kvalitet nase igre, generalno desavanja na terenu

u tom smislu sam i pomenuo na tvoju (ko zna koju po redu (ne samo tvoju nego generalno na temi)) opasku o tome kako nemamo sta da trazimo na ovom nivou sa budzetom za igrace od 2 miliona da mi deluje da smo i ovako tu negde sa njima, a da nas potpune ravnopravnosti odvaja taj jedan ili dva igraca kvaliteta slicnog onome sto vec imamo u ekipi

mada, mozda smo veceras napokon dobili tog jednog, a posto ce mitrovic imati verovatno i najtezi posao u barseloni i posto ce mu svakako trebati pomoc, mozda budemo te srece pa dobijemo i ovog drugog iz postojece ekipe

Link to comment

ono sto mene zanima i o cemu volim da piskaram, jesu sportski rezultati, kvalitet nase igre, generalno desavanja na terenu

u tom smislu sam i pomenuo na tvoju (ko zna koju po redu (ne samo tvoju nego generalno na temi)) opasku o tome kako nemamo sta da trazimo na ovom nivou sa budzetom za igrace od 2 miliona da mi deluje da smo i ovako tu negde sa njima, a da nas potpune ravnopravnosti odvaja taj jedan ili dva igraca kvaliteta slicnog onome sto vec imamo u ekipi

mada, mozda smo veceras napokon dobili tog jednog, a posto ce mitrovic imati verovatno i najtezi posao u barseloni i posto ce mu svakako trebati pomoc, mozda budemo te srece pa dobijemo i ovog drugog iz postojece ekipe

 

U ovome otprilike lezi i paradoks toga da se Radonjic procenjuje kao trener koji nije adekvatan za Zvezdu. Po meni covek radi fantastican posao s obzirom na to kakvu ekipu ima. Postoji taj neki trip o Zvezdinoj velicini iz kojeg se onda prave analize nasih igara u Evroligi ali taj trip je uglavnom rasiren kod ovih navijaca mladjih od 16 godina ili sa vise godina ali sa tim nekim nivoom zrelosti i nije realan. Objektivno govoreci, Zvezda ima spoj igraca koji se rehabilituju ili pokusavaju da nametnu kroz igre u njoj i klinaca od kojih se kao nesto ocekuje i nije ni blizu toliko mocan sastav koliko se misli. Privid da mi igramo Top 8 kosarku je posledica mnogo faktora ali pre svega, mislim, toga da je Radonjic uspeo tu grupu igraca da formira u solidan tim koji na najvecem broju obrtaja moze da igra tvrdo sa svima i da pobedjuje ozbiljnom razlikom ekipe iz druge kategorije.

 

U ovom timu Zvezde objektivno imas samo jednog igraca visoke klase, Markusa Vilijamsa, a i on je poznat po tome da "bira utakmice", to jest, da je sklon velikim oscilacijama, plus je kroz celu karijeru imao upitne procente suta. Ostale udarne igle tima su Bobi Marjanovic, koji je do pre par godina sluzio za sprdnju, Luka Mitrovic koji se tek upoznaje sa ozbiljnom kosarkom (plus je prosle godine imao ozbiljnu povredu), Nikola Kalinic koji od klupske kosarke ima Radnicki KG u svom portfoliu, bivsi treci centar Bamberga koji je izvisio za mesto u tom klubu, trinaesto prase slovenacke reprezentacije, refuz iz NBA lige koji tamo nije uspeo, drugi plej istog tog Radnickog koji se dokopao srebrne medalje sa reprezentacijom zbog silnih povreda igraca koji je trebalo da odu pre njega, legendarni Branko Lazic i par klinaca koji tek treba da odigraju svoje karijere. Ja tu grupu ljudi obozavam i mislim da nikad nisam gledao Zvezdu koju vise volim da gledam ali, objektivno govoreci, za evroligaske standarde to sigurno nije tim za koji se moze reci da bi sa jos jednim igracem bio Top 8 format, pod uslovom da taj igrac nije ili NBA zvezda ili neki evropski superstar tipa Teodosica ili Spanulisa, to jest, da nam je dostupan cak i u vlaznim snovima.

 

Ono sto je u citavoj toj prici sjajno i sto daje Radonjicu dosta kredita je cinjenica da svi ti igraci kad igraju svoju najbolju kosarku izgledaju izvanredno, da je kod vecine njih napredak za vreme koje provode u Zvezdi ocigledan, da uglavnom imaju fantasticnu atmosferu unutra (i pored nikad gore atmosfere oko tima spolja) i da, sve u svemu, kao tim izgledaju neuporedivo bolje nego kao skup kosarkaskih imena. I meni je jasno da bismo izgledali jos bolje kad bi nam, recimo, Real pozajmio Kerola i Slotera u paketu da resimo svoje dve najvece rupe ali to je to sto imamo i s tim mora da se igra.

 

Dakle, odgovorio sam ti svojim misljenjem na ono sto si rekao da te zanima. Samo cu jos da dodam da mi do Evrolige mozda nismo dosli mukotrpnim radom i selekcijom ali do ovog nivoa igre jesmo i uopste se ne slazem da su nase ovogodisnje igre rezultat sticaja okolnosti. Sa igracima se ocigedno veoma dobro i pozrtvovano radi, o mnogim stvarima se vrlo pedantno vodi racuna. Pogledaj samo kako stojimo s povredama u odnosu na druge ekipe ABA lige koje imaju slican nivo opterecenja nasem, sa eksploatacijom igraca, koliko su neki igraci napredovali u pojedinim segmentima igre. Pogledaj kakva je potrosnja igraca na ovolikom broju utakmica, u situaciji kad imamo devet igraca koji su takmicarski sposobni da pokriju neke solidnije minute u Evroligi. I na kraju krajeva, pogledaj rezultat svega toga. Zvezda izgleda bolje ove nego prosle godine, prosle je izgledala bolje nego pretprosle. Verovatno da je moglo i bolje ali nije bas toliko katastrofalan trend da se nema "ama bas nikakvog poverenja" u ekipu koja nas vodi.

Edited by harper
Link to comment

Malo mi je čudno da se Radonji duguje 7 plata, posebno jer se zna da njegova lova dolazi od CG sponzora. Do duše, moguće je da mu duguju, ali onda će on to sa svojima da sredi :D

 

Mene posebno raduje sinoćnji stav igrača poslje utakmice- nasmijani, rapoloženi...ništa ne liči na to da imaju neke probleme u ekipi, kao ni da postoji problem sa lovom.

 

Slike sa utakmice imate ovdje, ali ova donja razbija :D

 

bts1521.jpg

Edited by dacha od bosne
Link to comment

Meni se jos vise dopala reakcija one normalne publike u Pioniru, na 30 razlike mozda oko minut ili manje do kraja na napad Zadra krenulo je zvizdanje gostima ali ne ono u fazonu mrzimo Hrvate, pravili su neka sranja sinoc pa na svaki kontakt im treba jebati majku jer je Zadar skroz korektna ekipa uz trenera vec je zvizdanje usledilo kao podrska Zvezdinom timu. Ovi momci zasluzuju mnogo, tek ce to i pokazati, a da ih stoka ne zasluzuje to je vec odavno jasno

Link to comment

Radonji se duguje 7 plata.

Inace ne postoje CG sponzori.Postoji Voli koji je letos dao neku bankarsku garanciju evroligi pre takmicenja i zauzvrat dobio reklame.To je cela prica.Nema love.

Klub duguje oko milion evra za prethodne dve sezone igravima i strucnom stabu.Da nismo usli u top 16 bila bi.ozbiljna drama sa lovom, ovako je ima...

Link to comment

Radonji se duguje 7 plata.

Inace ne postoje CG sponzori.Postoji Voli koji je letos dao neku bankarsku garanciju evroligi pre takmicenja i zauzvrat dobio reklame.To je cela prica.Nema love.

Klub duguje oko milion evra za prethodne dve sezone igravima i strucnom stabu.Da nismo usli u top 16 bila bi.ozbiljna drama sa lovom, ovako je ima...

 

kako je ima, kad duguju?

Link to comment

nije ova igra protiv zadra samo na racun razlike izmedju nas i prosecnog ABA-ligasa iz sredine, nego ima dosta i do toga kako igra ovaj tim kada nije pod pritiskom. o tome smo ispisali na stotine strana ovde, kako je ovo po mnogo cemu najbolji zvezdin tim decenijama unazad ali da prosto ima slabe tacke. zvezdi je teze da igra pred 20.000 u areni nego pred polupunim pionirom.

 

inace ako je tacno da ABA liga dozvoljava da registrujes nove igrace do pred sam pocetak play offa sto je neko pisao ovde, onda koristim priliku da im se poserem u pravila. to znaci da prakticno mozes da tempiras da igras prvenstveni deo sa minumom investicije koji je potreban da se plasiras u top4. i onda pred maj lepo pogledas sta je najbolje sto je ostalo bez ugovora ili gde se gotova prvenstva, napravis dil na 2 meseca i voila:  sastavis kompetentan tim za 5-6 najvaznijih tekmi. ziv nisam da vidim ko i kako ce ovo da iskoristi.

Link to comment

kako je ima, kad duguju?

eh tičeru...ima je ...a dugovi nikada nijednoj firmi u srbiji nisu prioritet. prvo isplatiš igrače koji igraju, putovanja, pa zaposlene, pa stručni štab, itd....

Link to comment

inace ako je tacno da ABA liga dozvoljava da registrujes nove igrace do pred sam pocetak play offa sto je neko pisao ovde, onda koristim priliku da im se poserem u pravila. to znaci da prakticno mozes da tempiras da igras prvenstveni deo sa minumom investicije koji je potreban da se plasiras u top4. i onda pred maj lepo pogledas sta je najbolje sto je ostalo bez ugovora ili gde se gotova prvenstva, napravis dil na 2 meseca i voila:  sastavis kompetentan tim za 5-6 najvaznijih tekmi. ziv nisam da vidim ko i kako ce ovo da iskoristi.

 

Pocetak marta je deadline, mi smo prosle godine doveli Lipovija 3. marta, sto je valjda bio poslednji rok za ABA. Ne znam kako je ove godine, ali nisam cuo da se nesto menjalo. U tom slucaju, igraca je moguce dovesti nakon 23. kola regularnog dela, sto je stvarno nonsens. A plej of pocinje tek sredinom aprila. Dakle, Dulence uopste ne mora jos da zuri sa tim plejmejkerom, dovoljno je da ga dovede 3. marta, i ovaj ima sasvim dovoljno vremena da se spremi za plej of.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...