Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako se tim veceras obilato posrao po ovim retardima koji su jedva docekali prvi tezi poraz da raspale u medijima o tome kako se raspadamo as usual u ovo doba godine. Zao mi je samo sto je ceh morala da plati ova simpaticna ekipa Zadra. A taman lepo krenuse price o nezadovoljnom Vilijamsu, losoj atmosferi, pogubljenom timu i katastrofalnoj formi. :s_a:

 

:thumbsup:

Link to comment

Rebic, zapravo, uopste nije lose izgledao ovih 7-8 minuta koliko je odigrao. Mnogo je sigurniji nego sto je bio na pocetku sezone, nevezano za to sto i tada i sada kupi samo ove garbage minute. Siguran na lopti, lako probija prvu liniju jer je dosta brz, na vreme nalazi dobra resenja nakon prodora, cak mi se cini i da se malo fizicki zategao pa ga nije tako lako oduvati u odbrani. Ne verujem da ove godine planiraju ista vise s njim od ulazaka na 25+ ali bih bas voleo da ga vidim u nekoj aktivnoj fazi utakmice sad kad smo se i matematicki plasirali u PO. Mozda ipak bude nesto od njega.

Link to comment

Top 8 je mogao kao realan da shvati samo onaj ko obicno ne gleda Evroligu. Da bi se tamo otislo moralo bi da se to uradi preko jednog iz cetvorke Real, Barselona, Makabi, Panatinaikos, klubova sa ogromnom tradicijom, iskustvom i kvalitetom, koji prvu fazu Evrolige koriste za razigravanje, uigravanje i procenu toga sta je potrebno doselektirati da bi se napao F4 u konkurenciji ovih drugih azdaja iz druge grupe, CSKA, Olimpijakosa, Fenera i Efesa. U ovom novom formatu Top 16 faze moralo bi da se pogodi jako puno stvari da bi autsajder sa budzetom za igrace manjim od 2 miliona mogao da se prosvercuje u fazu gde pocinje obracun za trofeje. Mogli smo i trebalo je da dobijemo Galatasaraj ali to nista ne bi promenilo u izgledu tabele na kraju ove faze takmicenja, jer ozbiljne ekipe tek sada hvataju pravi zalet u jedinom takmicenju koje ih u sustini zanima.

ono sto je zvezda igrala u prvoj fazi jeste top 8 evropska kosarka u tom trenutku. e, sad, ima i do konkurencije, a ima i do ovog sto ti kazes da ovi najjaci timovi lagano podizu nivo igre, sto tempiranjem forme, sto uigravanje, a ne malo njih i doselekcijom.

kao sto vec vise puta rekoh, mene ta prica o budzetu uzasno iritira i misljenja sam da je zvezdi falilo mnogo manje od tih nekoliko miliona kolika je razlika izmedju zvezdinog i budzeta najjacih evropskih ekipa.

da se imalo nesto para za dovodjenje cetvorke koja ima kvalitet za el i eventualno i za dovodjenje kombo beka koji je u stanju u seriji ubacivati otvorene suteve, zvezda bi danas bila jos konkurentnija ovim najjacim ekipama, njena igra mnogo manje predvidiva, a samim timova dvojica igraca koji su nas nosili u prvom delu vrlo verovatno na mnogo visem nivou

pri tom, da ne bude zabune, ne pricam o nekakvim zverima koje su negde na pola puta izmedju evrolige i nba, vec o nivou igraca koji imaju nekoliko znacajnih evrokup/evroliga sezona iza sebe(npr radnovic)

 

mada, ja i dalje verujem da je zvezda i dalje u igri za prolaz dalje i da evroliga nece postati revijalno takmicenje u najgorem slucaju, bar dva tri kola pre kraja

ponovio sam vec vise puta, smatram i da imamo sanse u barseloni, sto zbog forme i povreda barsinih igraca, sto zbog njihovog "moranja", sto zbog cinjenice da ova zvezdina ekipa igra mnogo bolje kad se nalazi u poziciji autsajdera. po strukturi timova, cak mislim i da nam odgovaraju

sve i ako (ocekivano) izgubimo tamo, opet slede dve utakmice kuci protiv ekipa sa kojima se moze igrati i protiv kojih zvezda jeste (blagi) favorit

Link to comment

Fino sto smo ugazili Zadar, bas su se lepo namestili na volej. Ekipa mi nije delovala da je u nekoj depresiji, stavise dosta nekih osmeha, radovanja posle koseva, 1 pozitivne atmosfere, opustenosti nakon onog guslarskog pakla. Da se sa Galatom igralo u Pioniru u ovakvoj atmosferi ubili bismo boba u njima, siguran sam. Al sta da se radi, idemo dalje.

Link to comment

Imao je klač Moka, igrao je dobro kad treba, a i dao je odlučujući koš protiv Italije u Montrealu '76, što nam je donelo polufinale protiv SSSR-a.

 

italijani vodili cini mi se oko 20 razlike na poluvremenu, ludacko stizanje.

Link to comment

mada, ja i dalje verujem da je zvezda i dalje u igri za prolaz dalje i da evroliga nece postati revijalno takmicenje u najgorem slucaju, bar dva tri kola pre kraja

 

 

I ako postane revijalno u takmicarskom smislu, ne sme biti revijalna sto se tice pristupa i zelje za pobedom. Nikako nije svejedno da li cemo zavrsiti grupu sa dve ili cetiri pobede. Bar meni koji to gledam, njima koji igraju verujem jos manje je svejedno. A onda to sto je nauceno u 24 evroligaske utakmice preneti na domace terene i pocistiti patos lokalnom konkurencijom. Nakon odmeravanja sa evropskim velikanima iz nedelje u nedelju, nikako ne sme da nam se desi da se useremo od 1 Macvana ili Dragana Milosavljevica, a takve stvari su se desavle nekim prethodnim timovima koji nisu bili bazdareni™ na taj evropski nivo igranja.

Link to comment

ono sto je zvezda igrala u prvoj fazi jeste top 8 evropska kosarka u tom trenutku. e, sad, ima i do konkurencije, a ima i do ovog sto ti kazes da ovi najjaci timovi lagano podizu nivo igre, sto tempiranjem forme, sto uigravanje, a ne malo njih i doselekcijom.

kao sto vec vise puta rekoh, mene ta prica o budzetu uzasno iritira i misljenja sam da je zvezdi falilo mnogo manje od tih nekoliko miliona kolika je razlika izmedju zvezdinog i budzeta najjacih evropskih ekipa.

da se imalo nesto para za dovodjenje cetvorke koja ima kvalitet za el i eventualno i za dovodjenje kombo beka koji je u stanju u seriji ubacivati otvorene suteve, zvezda bi danas bila jos konkurentnija ovim najjacim ekipama, njena igra mnogo manje predvidiva, a samim timova dvojica igraca koji su nas nosili u prvom delu vrlo verovatno na mnogo visem nivou

pri tom, da ne bude zabune, ne pricam o nekakvim zverima koje su negde na pola puta izmedju evrolige i nba, vec o nivou igraca koji imaju nekoliko znacajnih evrokup/evroliga sezona iza sebe(npr radnovic)

 

mada, ja i dalje verujem da je zvezda i dalje u igri za prolaz dalje i da evroliga nece postati revijalno takmicenje u najgorem slucaju, bar dva tri kola pre kraja

ponovio sam vec vise puta, smatram i da imamo sanse u barseloni, sto zbog forme i povreda barsinih igraca, sto zbog njihovog "moranja", sto zbog cinjenice da ova zvezdina ekipa igra mnogo bolje kad se nalazi u poziciji autsajdera. po strukturi timova, cak mislim i da nam odgovaraju

sve i ako (ocekivano) izgubimo tamo, opet slede dve utakmice kuci protiv ekipa sa kojima se moze igrati i protiv kojih zvezda jeste (blagi) favorit

 

Mi i sa ovako skockanom ekipom dugujemo igracima nekoliko plata, Radonjicu citavih sedam. Do odredjene mere moze da se rizikuje sa kasnjenjem, nesto se (kao u slucaju Nelsona) prebije prelaskom u drugi klub i pomaganjem da se potpisu jaci ugovori iz Zvezde, neki igraci hoce i da sacekaju malo duze ako im se ne duguje previse jer gledaju neki dugorocniji interes igranja u klubu koji je na najvecoj evropskoj sceni, ali kad se jednom probije granica dugovanja igracima, kao sto se desilo Partizanu u poslednjih par godina, ulazi se u spiralu dugova gde vise ne znam koliko da zaradis pare ti samo lete na sve strane i nikako ne mozes da se vratis u neku normalu. Ako izuzmemo prodaju igraca i poslovicne ugovore s javnim preduzecima, ne znam da li je ikada neki nas klub ovoliko prihodovao od ulaznica, sezonskih, nekih sitnih marketinskih akcija. Na svaki dinar se obraca paznja, ni na kakvu zaradu nismo gadljivi, a ulazili smo i u neke ozbiljnije poslovne rizike kao sto su iznajmljivanje Arene za prvu fazu Evrolige, sto se, recimo, Partizan nikada nije usudio da uradi. Nije pomoglo ni to sto nam je Evroliga isterala iz dzepa nekih 100.000 evra (50.000 kazne i jedna utakmica bez publike) onom idiotskom kaznom zbog incidenata u Istambulu i ubistva onog navijaca.

 

Dakle, velikih para nema i sva ta prica o nekakvim milionima koje Vucic sipa nemilice u Zvezdu nije nista drugo do najobicniji klubaski spin poturen od onih koji veoma dobro znaju da od toga nema nista nego, eto, prave sebi alibi za slucaj da Zvezda nesto napravi ove godine u lokalnim takmicenjima i time pravdaju ovih 6:4 u Evroligi ove godine. Da nismo otisli u Top 16 vrlo je verovatno da vec sada ne bismo gledali ovaj isti tim i da bismo prihvatili prvu ponudu koju mozemo da iskombinujemo, bilo da je u pitanju obestecenje za nekog od igraca pod ugovorom ili jednostavno rezanje troskova otpustanjem igraca koji su najvise placeni, ali u varijanti da im nadjemo drugi klub kako ne bismo morali da ih isplatimo do kraja ugovora. U toj situaciji razmisljati o dodatnim troskovima za nove igrace da bi se pojurio Top 8 (citaj: obezbedile jos jedna ili dve utakmice u Areni, posto je to sve sto bismo mogli da postignemo) je rizik za koji je ocigledno procenjeno da je preveliki. Neke ranije uprave bi se mozda polakomile ali ta njihova lakomost nas je, izmedju ostalih stvari, oterala u zamrzivac zbog 15 miliona duga.

 

Nemam neke posebne informacije iz kluba ali neki rezon mi govori da Covic planira da veze proces privatizacije Zvezde sa odredjenim promenama koje ce nastupiti u formatu Evrolige, sve ce to biti jasnije verovatno vec tamo negde u maju ili junu. Do tada se sigurno nece zaduzivati vise nego sto moze u trenutku da pokrije, tim pre sto Zvezda vec ima tim koji je dovoljno dobar da bude konkurentan za osvajanje domacih takmicenja. Kao sto sam napisao vec posle utakmice s Makabijem, meni se cini da je Zvezdin domet u Evroligi ove godine vec odredjen u klubu jos pre nego sto je Top 16 poceo i da je jedino o cemu ce se voditi racuna to kako da se sto vise zaradi od utakmica i kako da igraci najvise iskoriste te utakmice u svom individualnom napretku. Rezultat je ocigledno u drugom planu i sumnjam da se neko tamo zanosi njime. Igrace se, naravno, punom snagom ali nece biti mnogo prolivenih suza ako se ne plasiramo dalje.

Edited by harper
Link to comment

Kako se tim veceras obilato posrao po ovim retardima koji su jedva docekali prvi tezi poraz da raspale u medijima o tome kako se raspadamo as usual u ovo doba godine. Zao mi je samo sto je ceh morala da plati ova simpaticna ekipa Zadra. A taman lepo krenuse price o nezadovoljnom Vilijamsu, losoj atmosferi, pogubljenom timu i katastrofalnoj formi. :s_a:

vidis, problem je sto ova sadasnja zvezda pisa po sirotinji, ali se se pogubi cim naleti na tvrdo. jebacki timovi su u stanju da makar tu i tamo pobede bolje od sebe, ovi jok. nisu za velike utakmice.

Link to comment

vidis, problem je sto ova sadasnja zvezda pisa po sirotinji, ali se se pogubi cim naleti na tvrdo. jebacki timovi su u stanju da makar tu i tamo pobede bolje od sebe, ovi jok. nisu za velike utakmice.

 

Da, Valensija, Laboral Kuca i Galatasaraj su bas sirotinja. Na kraju krajeva, nije ni bitno, nama od bitnih utakmica ostaju samo ove u lokalu a tu nema velikih protivnika.

Link to comment

vidis, problem je sto ova sadasnja zvezda pisa po sirotinji, ali se se pogubi cim naleti na tvrdo. jebacki timovi su u stanju da makar tu i tamo pobede bolje od sebe, ovi jok. nisu za velike utakmice.

 

Polako. Doolence je svoj prvi veliki skalp u drugom mandatu u Partizanu skinuo nakon nekih 6 godina, al je za to vreme redovno gazio lokalnu boraniju kiteci se time. Deji ce trebati bar upola manje da dobije velikog protivnika.

Link to comment

Harper, odakle ti da se Deji duguje sedam plata? Nadam se da je sa Avangarde, a ne od nekog kredibilnijeg izvora.

 

Uzgred, ne obracaj paznju na "informacije" s Avangarde. Tom liku tamo se u Pioniru iz izvesnog kluba za koji navija izdiktira sta ce da pusti na forum kao informaciju, sto on predstavlja kao neki satro tajni kontakt koji ima u upravnom odboru Zvezde. Posto u tom izvesnom klubu prilicno dobro znaju sta se radi u Zvezdi bude i tacnih informacija ali se na forum pustaju samo one koje u izvesnom klubu procene da mogu da naskode. Ako mene pitas to je jedno takvo detinjasto gubljenje vremena i budalesanje odraslih ljudi ali samo da znas o cemu se radi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...