Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Bio je organizator igre u tom timu. Ne znam ko misli da je Moka predvodnik te generacije, nisam nailazio na takve konstatacije, ali je kao prvi plej bio izuzetno vazan sraf te ekipe. Od ova cetiri igraca koje si nabrojao dvojica su bekovi suteri, jedan krilni suter i jedan, istina genijalan, ali klasican centar. Kica i Praja su obicno vazili za najbolje igrace i najbolje strelce te generacije ali Delibasic cak nije bio ni clan prve petorke, za razliku od Slavnica. Moka nikad nije bio igrac sa mnogo poena u rukama, niti je bilo potrebe za tim pored nekoliko genijalnih napadaca, sutirao bi samo kad nije bilo drugih opcija, uglavnom sa poludistance iz prodora, nekim flouterima i slicno. Tipican pass-first play, nesto kao zastarela, anticka verzija onog Brazilca Uertasa u Barseloni.

 

Pri cemu je takvu ulogu imao samo u reprezentaciji, pored Kice, Praje i ostalih.

 

U Zvezdi je davao i vise od 20 poena u proseku (nikad manje od 15), u Huventudu oko 20 poena uz pet-sest asistencija (pri cemu je u prvoj od dve sezone koliko je igrao kod njih, Huventud bio jedini sampion Spanije u periodu 1968-1990, osim Reala i Barselone), a sa 33 godine je u cetvrtoplasiranoj Sibenki bio treci strelac prvenstva sa 25+ poena po utakmici.

 

U najbitnijim Zvezdinim utakmicama u Evrokupovima 70ih (dve pobede protiv Reala u Kupu sampiona, dva finala Kupa kupova), redovno je davao 20ak poena.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pri cemu je takvu ulogu imao samo u reprezentaciji, pored Kice, Praje i ostalih.

 

 

Da, o reprezentaciji govorim posto ga je Venom stavio u kontekst odredjenih igraca sa kojima je igrao u dresu SFRJ. U klupskim takmicenjima je sigurno imao daleko bolju individualnu statistiku. Nisam znao za ove podatke koje si izneo (hvala) jer ne pratim ni sada statistiku a kamoli statistiku od pre 30+ godina ali je logicno da je davao vise poena kad nije bio okruzen takvim masinama za davanje koseva kakvi su bili Kicanovic i Dalipagic.

 

Igraci iz te reprezentacije, pa i Slavnic medju njima, su bili zveri u odnosu na druge igrace. Secam se one sezone kad se Kicanovic vratio iz inostranstva u Partizan i bukvalno sam osvojio titulu, bilo je smesno gledati sta je radio protivnicima.

Link to comment

Čak i u ovoj situaciji, gdje smo u maloj krizi igre, mi smo i dalje NBA za većinu ABA ligaša. Bobi radi posao koji se ne može samo golom statistikom iskazati. Jedino čekam da Danguba pokaže rast, makar i sledeće sezone. 

Link to comment

Odlican je Radonjic sa idejom da ce odmarati igrace ako se za to stekne potreba. Umesto da posalje oba centra na klupu, pusti Tejica i Luku na Ivanova i Baraca a Markusa i Djenku na parket da isterorisu ovu jadnu zonu Zadra, pa da u drugom poluvremenu na 30 razlike igraju oni sa najmanjom minutazom, mi cemo se do kraja vuci na 10-15 razlike, igrace svi igraci koji ce nam trebati u Barseloni a Vilijams ce i dalje da se odmara od odmora.

 

Ali, kako Zvezda lako igra kad imamo sutersku produkciju sa pozicije dva, ne znas odakle ti duva promaja.

Edited by harper
Link to comment

Није ми јасно чиме је то опчињен Радоња у Јовићевој игри.

 

Zvezda je verovatno jedini tim na svetu kojem pleja igra najneinteligentniji igrac u timu. Mislim da Bobija stavi na pleja i on bi smislenije zapocinjao akcije od Jovica.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...