Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

To je, naravno, besmisleni mit. Ne postoji trener koji ne bi Draženu dao da igra..

 

Pri cemu to u ta vremena i nije bila nikakva senzacija. Pizon Petrovic je sa 17 godina debitovao protv Liverpula na Enfildu u onoj utakmici na kojoj smo ih rastavili od zivota i pobedili, jos tad igraci pre 28. godine nisu mogli u inostranstvo pa je konkurencija bila neuporedivo veca. Ali to je takodje vreme kad je Zvezda bila poznata po tome da nikada nije menjala trenera u toku sezone, kada je nezadovoljstvo navijaca pocinjalo i zavrsavalo se na stadionu i bilo zaboravljeno do sledece utakmice, jer nije bilo drustvenih mreza, senzacionalistickih medija i foruma da ga podgrejavaju.

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisu svi navijači isti. Delije su definitivno zlo i uzroci što Zvezda u čak četiri utakmice u Evropi ove sezone nije imala domaću atmosferu. Delije navijaju za Delije, a bole ih kurac za Zvezdu. Ovi navijači što gledaju Jadransku su okej, a nervoza i fatalizam su razumljivi, ali sve bi to nestalo kao rukom odneseno posle neke titule.

 

Sažetak.

Link to comment

Da, Moka "ja sam stvorio Drazena" Slavnic i Dragan "ja sam stvorio Bogdana" Jakovljevic. To je taj rad.

 

I Filip Visnjic bi Drazena sa 17 godina stavio da igra finale SFRJ jer je i sa 17 godina Drazen bio zver od igraca.

 

Upravo Moka pominje Filipa Visnjica kada govori o Vladi Djurovicu: "pa i slepom coveku bi 18-godisnji Drazen bio lider ekipe..." Moki je Drazen igrao u prvom timu sa 15.5-16 godina.

 

A evo i intervjua Radje i Kukoca iz '87:

 

...

Radja: Moj otac i danas kaze da sve do prije godinu dana nije davao ni paru na mene. Vjerovatno sam i sam tako razmisljao. Ova nekakva popularnost dosla je ponajprije zbog velikog rada, jos u vrijeme trenera Trninica.

 

Kukoc: Zatim je dosao Moka Slavnic u klub. On nas je sve preporodio, pogotovo psihicki...

 

Radja: On je dosao kao injekcija, unio mnogo zezanja u rad, mislim onog pozitivnog zezanja. Bio je vrlo opusten. Nije bilo nikakve distance izmedju trenera i igraca, sto ne mora nuzno biti lose. I najvaznije: dao je mnogo prilike nama mladjima. 

...

Edited by az67
Link to comment

Upravo Moka pominje Filipa Visnjica kada govori o Vladi Djurovicu: "pa i slepom coveku bi 18-godisnji Drazen bio lider ekipe..." Moki je Drazen igrao u prvom timu sa 15.5-16 godina.

 

A evo i intervjua Radje i Kukoca iz '87:

 

...

Radja: Moj otac i danas kaze da sve do prije godinu dana nije davao ni paru na mene. Vjerovatno sam i sam tako razmisljao. Ova nekakva popularnost dosla je ponajprije zbog velikog rada, jos u vrijeme trenera Trninica.

 

Kukoc: Zatim je dosao Moka Slavnic u klub. On nas je sve preporodio, pogotovo psihicki...

 

Radja: On je dosao kao injekcija, unio mnogo zezanja u rad, mislim onog pozitivnog zezanja. Bio je vrlo opusten. Nije bilo nikakve distance izmedju trenera i igraca, sto ne mora nuzno biti lose. I najvaznije: dao je mnogo prilike nama mladjima. 

...

 

Pa da, to i lici na Moku. Zurka, zezanje, paljevina. Moglo nekad.

Link to comment

To je to. Ne mogu da vjerujem da iko pri zdravoj pameti priziva otkaz.

 

Pa, ima ovih koji smatraju da uvek moze bolje i da bolje moze uvek. Doduse, ne znaju ko, kako i koliko bi to kostalo ali su nepogresivi u tom svom principijelnom stavu.

Link to comment

Venome, zajebi statistiku. Bukvalno svako ko je ikad gledao Moku će ti reći da je bio vanredni igrač. Ti ljudi iz košarke tog vremena su bili časni ljudi kojima je stalo do obraza. Ne bi sigurno 1 Duda govorio da se divi Moki kao igraču samo zato što ga je Moka "izlobirao". A činjenica je da je korišćen zbog improvizacije i što je umeo tako da vodi tim van uigranih akcija. I neko je napisao pre, korišćen je pre svega da bi se dobio onaj strašni SSSR. Postoji čitav niz anegdota o njemu iz igračkih dana od priprema do utakmica. I činjenica je da je bio jedan od najzaslužnijih za olimpijsko zlato, a sa tim nema zezanja. Bio je avangarda, bio je zvezda, ima medalje: obrni-okreni, čovek je zasluženo stekao status zaslužnog građanina kao igrač.

 

Sve posle toga je čist cirkus i budalaština. Nikakav trener, destruktivan za bilo šta čega se dohvati.

 

Mislim da se ne razumemo, pa da pokusam ovako. Da li mislis da Duda Ivkovic ne ceni recimo Zdovca kao igraca? Da li je Zdovc legenda SFRJ kosarke? Nisam rekao da nije imao pojma, nego: kad god se prica o reprezentaciji sedamdesetih, uvek tu negde vreba Moka kao maltene predvodnik te generacije. Moka Kica Praja. Rekao sam u prvom postu da statistika nije sve, i da je sigurno s razlogom bio u ekipi, ali to sto je imao sta da donese ekipama u kojima je igrao, jebiga, nije dovoljno. Ne, ako pogledas njegov fakticki ucinak na terenu. Zato sto je i Zdovc imao sta da donese startnoj petorci nase najbolje ekipe.

 

Danas ako pricamo o bilo kome, valjevackom seljacetu (ili bese djubre?) Teodosicu, necemo reci 'umeo je da improvizuje', ili pricati anegdote. Nego: "fenomenalan asistent, zna u svakom trenutku koji je rezultat, koji minut ili sekund (ni to se ne vidi u statistici), dobar suter, mrzi ga da igra odbranu, a i bolje da ga mrzi itd. itsl". Sta znamo o Moki kao igracu osim da je sutirao 15% gore od proseka ekipe na jednom EP, a bio je u vrhu po minutazi, i da je bio dobar improvizator? Koje je njegovo mesto u toj ekipi pored Kicanovica, Dalipagica, Cosica, Delibasica?

Link to comment

Koje je njegovo mesto u toj ekipi pored Kicanovica, Dalipagica, Cosica, Delibasica?

 

Bio je organizator igre u tom timu. Ne znam ko misli da je Moka predvodnik te generacije, nisam nailazio na takve konstatacije, ali je kao prvi plej bio izuzetno vazan sraf te ekipe. Od ova cetiri igraca koje si nabrojao dvojica su bekovi suteri, jedan krilni suter i jedan, istina genijalan, ali klasican centar. Kica i Praja su obicno vazili za najbolje igrace i najbolje strelce te generacije ali Delibasic cak nije bio ni clan prve petorke, za razliku od Slavnica. Moka nikad nije bio igrac sa mnogo poena u rukama, niti je bilo potrebe za tim pored nekoliko genijalnih napadaca, sutirao bi samo kad nije bilo drugih opcija, uglavnom sa poludistance iz prodora, nekim flouterima i slicno. Tipican pass-first play, nesto kao zastarela, anticka verzija onog Brazilca Uertasa u Barseloni.

Link to comment

Imao je klač Moka, igrao je dobro kad treba, a i dao je odlučujući koš protiv Italije u Montrealu '76, što nam je donelo polufinale protiv SSSR-a.

Link to comment

Imao je klač Moka, igrao je dobro kad treba, a i dao je odlučujući koš protiv Italije u Montrealu '76, što nam je donelo polufinale protiv SSSR-a.

 

A i bio je kolovodja jedne od potencijalno najvecih tuca na reprezentativnim akcijama kad ga je Tkacenko jurio po celom terenu da ga bije jer mu je u skoku uvalio cajper. :lolol:

Link to comment

I peo se na sto da šutira Menegina u onoj tuči protiv Italije '83. :)

 

To kad je Grba pokusavao da otme makaze lekaru reprezentacije da uleti naoruzan u tucu. :lolol:

Link to comment

Bio je organizator igre u tom timu. Ne znam ko misli da je Moka predvodnik te generacije, nisam nailazio na takve konstatacije, ali je kao prvi plej bio izuzetno vazan sraf te ekipe. Od ova cetiri igraca koje si nabrojao dvojica su bekovi suteri, jedan krilni suter i jedan, istina genijalan, ali klasican centar. Kica i Praja su obicno vazili za najbolje igrace i najbolje strelce te generacije ali Delibasic cak nije bio ni clan prve petorke, za razliku od Slavnica. Moka nikad nije bio igrac sa mnogo poena u rukama, niti je bilo potrebe za tim pored nekoliko genijalnih napadaca, sutirao bi samo kad nije bilo drugih opcija, uglavnom sa poludistance iz prodora, nekim flouterima i slicno. Tipican pass-first play, nesto kao zastarela, anticka verzija onog Brazilca Uertasa u Barseloni.

 

I sad ti ostaje samo da odes i kazes sve to Moki u lice :lolol:. Eksplodirao bi verovatno vec 'ne znam ko misli da je...'

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...