Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cini mi se da ne moze najmanja vrednost  biti bolja, posto je neko otisao u minus :D .

 

edit Vilfan ima -13 i Djogic ima -12

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Izgleda da nisu racunali da ce to nekom uspeti. Provalio sam sta je, ovaj "zbir svih elemenata" je indeks ili neka varijanta toga, a "interval" su minute podeljene sa indeksom.

Link to comment

Najgori deo KK Crvena zvezda su njeni navijači. Velika većina ništa ne zna o košarci, a jedan deo ovih što i znaju nešto su toliko isfrustrirani da im je bolje kada je klubu loše.

 

Kako drugačije komentarisati budaletine koji bi da smenjuju Radonjića i Vilijamsa...u trenutku kada imamo 17:0 u ligi, kada igramo Top 16, MVP-ja prve faze, gotovo pet reprezentativaca Srbije koji napreduju iz meseca u mesec, najposećeniju halu u Evropi. Pukli smo "tri za redom", od budućeg i sadašnjeg šampiona EL i Galate koja je vrhunski tim, i koja je btw odigrala najbolji meč u sezoni. U "krizi smo igre" ... možda zato što igramo protiv najboljih...

Ne valja...realno, kurac smo.

Jesmo, ali ovaj put se to ne odnosi čak ni na ludaka Ćokija, ni na Radonjića, ni na tim, samo na navijače "prvaka sveta".

Link to comment

Izgleda da nisu racunali da ce to nekom uspeti. Provalio sam sta je, ovaj "zbir svih elemenata" je indeks ili neka varijanta toga, a "interval" su minute podeljene sa indeksom.

 

istini za volju, moka je imao najvise asistencija...

Link to comment

Venome, zajebi statistiku. Bukvalno svako ko je ikad gledao Moku će ti reći da je bio vanredni igrač. Ti ljudi iz košarke tog vremena su bili časni ljudi kojima je stalo do obraza. Ne bi sigurno 1 Duda govorio da se divi Moki kao igraču samo zato što ga je Moka "izlobirao". A činjenica je da je korišćen zbog improvizacije i što je umeo tako da vodi tim van uigranih akcija. I neko je napisao pre, korišćen je pre svega da bi se dobio onaj strašni SSSR. Postoji čitav niz anegdota o njemu iz igračkih dana od priprema do utakmica. I činjenica je da je bio jedan od najzaslužnijih za olimpijsko zlato, a sa tim nema zezanja. Bio je avangarda, bio je zvezda, ima medalje: obrni-okreni, čovek je zasluženo stekao status zaslužnog građanina kao igrač.

 

Sve posle toga je čist cirkus i budalaština. Nikakav trener, destruktivan za bilo šta čega se dohvati.

 

 

Najgori deo KK Crvena zvezda su njeni navijači.

Jesmo, ali ovaj put se to ne odnosi čak ni na ludaka Ćokija, ni na Radonjića, ni na tim, samo na navijače "prvaka sveta".

 

Nisu svi navijači isti. Delije su definitivno zlo i uzroci što Zvezda u čak četiri utakmice u Evropi ove sezone nije imala domaću atmosferu. Delije navijaju za Delije, a bole ih kurac za Zvezdu. Ovi navijači što gledaju Jadransku su okej, a nervoza i fatalizam su razumljivi, ali sve bi to nestalo kao rukom odneseno posle neke titule.

Link to comment

Sve posle toga je čist cirkus i budalaština. Nikakav trener, destruktivan za bilo šta čega se dohvati.

 

 

Nikakav trener je omogućio Draženu da igra sa 17 godina finale SFRJ, ima neuspeh sa reprezentacijom ali je izveo desetak igrača na veliku scenu. Neuspeh sa skoro istim igračima zabeležio je i Obradović, pa šta.

Link to comment

Nisu svi navijači isti. Delije su definitivno zlo i uzroci što Zvezda u čak četiri utakmice u Evropi ove sezone nije imala domaću atmosferu. Delije navijaju za Delije, a bole ih kurac za Zvezdu. Ovi navijači što gledaju Jadransku su okej, a nervoza i fatalizam su razumljivi, ali sve bi to nestalo kao rukom odneseno posle neke titule.

 

Nisu samo Delije, oni su destruktivni na drugaciji nacin. Zapatilo se oko kluba mnogo likova koji su naprasno poceli da gledaju kosarku kako je Zvezda pocela ozbiljno da je igra i ne snalaze se bas najbolje kad je taj sport u pitanju. To je isti scenario kao i pojava miliona srpskih eksperata za tenis kad se Novak pojavio, samo u nesto manjem obimu posto je klupski a ne nacionalni kontekst. Ponekad kad citam neke stvari tacno mogu da prepoznam stecene navike, stavove i razmisljanja sa fudbala novijeg datuma u Srbiji.

 

Oko Moke se slazem, mada sam bio tinejdzer kad je on bio u prajmu pa mi procena sigurno nije ozbiljna. Moka je imao fantastican pregled igre i kontrolu lopte, ne znam da li mogu da se setim da je on ikada tokom utakmice spustio pogled na parket. Imao je i taj stav kao pevac-kikirez koji je dosta znacio za tim, narocito tokom bitnih utakmica, u toj generaciji finih likova, pored poslovicne Prajine mizantropije. Vrlo nepredvidiv i inteligentan kao igrac pretvorio se u karikaturu samog sebe nakon zavrsetka karijere.

Edited by harper
Link to comment

Nikakav trener je omogućio Draženu da igra sa 17 godina finale SFRJ, ima neuspeh sa reprezentacijom ali je izveo desetak igrača na veliku scenu. Neuspeh sa skoro istim igračima zabeležio je i Obradović, pa šta.

 

Da, Moka "ja sam stvorio Drazena" Slavnic i Dragan "ja sam stvorio Bogdana" Jakovljevic. To je taj rad.

 

I Filip Visnjic bi Drazena sa 17 godina stavio da igra finale SFRJ jer je i sa 17 godina Drazen bio zver od igraca.

Edited by harper
Link to comment

Касније је и негирао све приче око смене Дејана Радоњића са клупе Црвене Звезде.

„Ма, какав отказ, то су жеље појединих медија…“, закључио је Небојша Човић.

To je to. Ne mogu da vjerujem da iko pri zdravoj pameti priziva otkaz.

Link to comment

Šta s njom? Misliš da je bio veliki uspeh što je ušao u plej-of?

 

Питам јел тамо радио добар посао. Ја чух од матораца да је био добар за рад са младим играчима, да је са Драженом индивидуално радио до изнемоглости, да је Ђорђевића саветовао да се посвети улози плеја и да не дозволи да га било ко стави на бека.. Ал то су приче, ја сам '87. па питам вас маторије.

Edited by EmptyClip
Link to comment

Nikakav trener je omogućio Draženu da igra sa 17 godina finale SFRJ, ima neuspeh sa reprezentacijom ali je izveo desetak igrača na veliku scenu. Neuspeh sa skoro istim igračima zabeležio je i Obradović, pa šta.

 

To je, naravno, besmisleni mit. Ne postoji trener koji ne bi Draženu dao da igra. A to da je on izveo generaciju '87. je isto debilizam, jer je on preuzeo postojeći spisak iz KSS-a. Na njegovim treninzima se dan pre velike utakmice trči 20 minuta i slične budalaštine. Ne znam da li si gledao njega kako vodi utakmice, to veze nema ni sa čim. Ovo nije preterivanje, smem kuću da uložim da bi nekoliko učesnika ove diskusije bolje vodili utakmicu od Moke.

 

Nisu samo Delije, oni su destruktivni na drugaciji nacin. Zapatilo se oko kluba mnogo likova koji su naprasno poceli da gledaju kosarku kako je Zvezda pocela ozbiljno da je igra i ne snalaze se bas najbolje kad je taj sport u pitanju. To je isti scenario kao i pojava miliona srpskih eksperata za tenis kad se Novak pojavio, samo u nesto manjem obimu posto je klupski a ne nacionalni kontekst. Ponekad kad citam neke stvari tacno mogu da prepoznam stecene navike, stavove i razmisljanja sa fudbala novijeg datuma u Srbiji.

 

Pre Delija najdestruktivniji je bio zloglasni parter B, ali ja znam bar neke od tih likova i oni definitivno vole i gledaju košarku samo što su budaletine uglavu. Ima, naravno, i toga što ti pišeš, ali ne mislim da su oni neki presudni faktor u lošoj atmoferi na tribinama u EL.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...