Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Možda je i bolje što Vilijams sada igra ovako. Njegova kulminacija je bila u utakmici sa Galatom. Poslje toga je pad bio evidentan. Kažem, možda je i bolje da je sada tako jer nam je njegova top forma potrebna u polufinalnoj seriji sa komšijama. Mene i dalje brine uloga Đenke.

Trenutno bolje fercera duo Jović-Cirba, nego Vilijams.Bobi, i žao mi je što Cirba ne dobija malo više minuta u ovom trenutku, a mislim da zaslužuje iste.

 

 

PALI I ZMAJČEKI

 

January 4, 2015, Objavljenu u  Izveštaji i analizeKošarkaNema komentara | Edit

 

Autor: CZBG

Večeras je u Stožicama, pred oko 5000 gledalaca,  ekipa Crvene zvezde Telekom  savladala domaću Olimpiju i tako zabeležila i 16. uzastopnu  pobedu u ABA ligi.

Olimpija – Crvena zvezda Telekom 81:91 (22:19, 25:27, 22:21, 12:24)

marcus-williams-red-star.jpg

Foto: ABA

U prvom poluvremenu igrači Olimpije su šutirali veoma dobro za 3 poena (8/15)  i to im je donelo i prednost od jednog poena na poluvremenu. Igrači Zvezde nisu u tim trenutcima igrali onu svoju prepoznatljivu igru (verovatno zbog velike istrošenosti i umora), pa su ljubljančani to iskoristili na najbolji mogući način. Takođe je bilo vidljivo da tandem Vilijams-Marjanović ne funkcioniše kao u nekim ranijim utakmicama, pa je trener Radonjić vrlo brzo na parket poslao Cirbesa i Jovića, koji su koliko toliko doneli stabilnost u našoj igri.

Edited by dacha od bosne
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Али шта рећи за Јакину тројку "својима" на самом крају ...

 

To je bilo dno. Nikada nisam voleo igrače koji šutiraju sami na koš u zadnjoj sekundi meča koji je završen. Tako isto Bogdanović je pucao protiv PAOa na +18 ili +19 u EL u zadnjoj sekundi meča. Ovo je još gore, jer je šutnuo protiv tima za koji je igrao.

Link to comment

Možda je i bolje što Vilijams sada igra ovako. Njegova kulminacija je bila u utakmici sa Galatom. Poslje toga je pad bio evidentan. Kažem, možda je i bolje da je sada tako jer nam je njegova top forma potrebna u polufinalnoj seriji sa komšijama. Mene i dalje brine uloga Đenke.

Trenutno bolje fercera duo Jović-Cirba, nego Vilijams.Bobi, i žao mi je što Cirba ne dobija malo više minuta u ovom trenutku, a mislim da zaslužuje iste.

 

 

Bobiju samo možemo spomenik da dignemo za broj minuta i način na koji ih igra, a čini se da se i Williams malo istrošio. A protivnički timovi na njih vrše najveći pritisak iz očiglednih razloga. Mora valjda i neki pad da se desi, a ovo možda i nije tako loš tajming. Ništa što previše brine. 

 

To je bilo dno. Nikada nisam voleo igrače koji šutiraju sami na koš u zadnjoj sekundi meča koji je završen. Tako isto Bogdanović je pucao protiv PAOa na +18 ili +19 u EL u zadnjoj sekundi meča. Ovo je još gore, jer je šutnuo protiv tima za koji je igrao.

 

Istina, ali mislim da Jaka nije ni mogao da sanja da će ovako biti prihvaćen u Beogradu i da se prilično i on naložio na one povike. Ne znam puno o periodu koji je proveo u Olimpiji ali možda nije bio bajan. Nagađam naravno, ali nekako mi ide uz njegov karakter takvo loženje.

Link to comment

Blazicu nije trebalo ono ali verujem da su ga nalozili pre svega domaci navijaci i igraci. Videlo se da mu je bas stalo, narocito sto je sa druge strane trpao Prepelic koji mu je uzeo mesto u reprezentaciji prosle godine. Plus je bilo nekog peckanja sa Muricem tokom tekme.

Link to comment

Blazicu nije trebalo ono ali verujem da su ga nalozili pre svega domaci navijaci i igraci. Videlo se da mu je bas stalo, narocito sto je sa druge strane trpao Prepelic koji mu je uzeo mesto u reprezentaciji prosle godine. Plus je bilo nekog peckanja sa Muricem tokom tekme.

 

To je viđeno i mislim da je to bila kap za taj zadnji šut, i inače Jaka kada igra  i da je na suprotnoj strani njegov rođeni brat, išao bi na pobedu. Jednostavno, on je takav.

Link to comment

Mene vise nerviraju te odbrane sto pustaju zadnjih 10 sekundi. Igraj muški do kraja.

Ovako se sklone, da tebi bude neprijatno da šutneš.

Pogotovo me to nervira kad mladi igrači dobiju šansu na kašičicu, a protivnik neće da im odigra pristojnu odbranu.

Link to comment

Zato sto koš razlika.

I jel treba Angola i Amerika da ne igraju drugo poluvreme uopste, jer je posle prvog 50 razlike?

 

OK je ako napad neće da igra, pa se ispozdravljaju, ali ako napadač želi da da koš, a odbrana se sklanja, i treba da im zakuca.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...