Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Samo treba uporediti Zvezdin budzet sa budzetima ostalih EL klubova, videti ko igra kod njih i uporediti ih sa Dangubicem, Lazićem, Cirbesom, Blažićem i kompanijom.

 

Najbitniji igrač nam je centar koji nigdje ništa nije napravio i koji se povređivao dva puta godišnje, došao je kao deblo koje se zabije pod koš pa ako zakuca zakuca. Amerikanac je imao lošu sezonu i dosta je lutao u karijeri, i svako pošten će priznati da on ovako dobro nigdje nije igrao. Cirbes je radilica koji igra sve bolje i bolje i od igrača koji je na početku sezone igrao očajno postao je izuzetno koristan timski igrač. Mitrovića smo iskopali kao talentovanog klinca i još uvek je pod tim ugovorom. Blažić je doveden iz Krke i sigurno ne košta mnogo. Dženkins je igrao za male ugovore(naravno veće nego u Zvezdi) po NBA, često bio trejdovan i na kraju je bio otpušten. Živi od košarke i ne igra za bijedu u D league, pare su redovne, ima pristojan ugovor i nakon Zvezde će dobiti samo bolji. Lazić nije ni vredan pominjanja. Rebić i Tejić su klinci. Ne vjerujem da je Jović mogao naći ozbiljan ugovor u inostranstvu u konkurenciji američkih bekova. Kalinić sigurno nije igač koji je ljetos koštao nešto mnogo.

 

Sve u svemu, par stipendija i kikiriki :lol:

 

Ti si ozbiljan covek, ne prilici ti da ovako pises.

 

 

 

@Apolo, procitaj na sta reagujem, pa pokusaj da izvuces inteligentniji zakljucak.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danas je dan za 15-0, da malo skrenemo temu, pada i grobarski rekord.  -_-

 

Imajuci u vidu evroligaske cigane koji su krenuli da kupuju karte sad kad smo u top 16, a koji, razume se, to nikada ne bi uradili na pocetku dok se jos ne zna sta sezona nosi, ocekujem da danas Pionir bude najpuniji od pocetka sezone. Idealan termin, atraktivan protivnik, prilika da se pozdrave trener i ekipa koji su napravili sjajan rezultat uprkos skromnom budzetu i bocnim udarima po forumima.

Link to comment

Meni je ocigledno da uprava Zvezde zeli da prikrije koliki je realan budget i zato pusta informacije o manjim platama igraca. To je iz njihovog ugla, zbog sve svinjarije koja je prisutna kod nas u sportu, opravdan i logican potez. Zele da sakriju koliko para dobijaju od drzave i sve je to deo rata koji vode sa nasim bolesnicima.

 

Al to ne znaci da navijaci Zvezde treba da slepo veruju sve sto im ovi serviraju. Isto kao i sto nasi ne bi trebalo da veruju svom olosu.

 

Ali realnost je nazalost drugacija, pa sa obe strane ima mnogih koji slepo veruju i postaju vojnici u toj borbi. I to je sve vecina problem za kosarku.

 

Ne verujem ja u te price o sakrivanju. Covic radi drugacije, on izadje sa tacnim ciframa ali ih tako umesi da na kraju niko nema pojma sta je rekao. Kad se malo pazljivije saslusa njegova poslednja izjava o budzetu ispada da je projektovani budzet za ovu godinu 5.6 miliona evra (3.6 tekuci troskovi + 2 miliona nasledjenih obaveza) sto je, realno, ogromna cifra za nase uslove. Takodje se i 1.9 miliona koliko su prikazane plate prvog tima uklapa u tu projekciju ali i u realnu cenu igraca koje imamo na trzistu. Jovic, Kalinic, Mitrovic i Lazic su ispod 100 hiljada, Tejic, Rebic i Kaplanovic ne verujem da primaju vise od par hiljada mesecno, Dangubic je nesto malo preko stotke. To ti je vec osam od 13 igraca prvog tima koji sve skupa ne izadju na 400.000 ukupno. Ostaje ti prva petorka (cetiri stranca i Bobi) za 1.5 miliona, u proseku 300.000 po igracu. To je vrlo, vrlo ozbiljna cifra za nase prilike, verovatno jedan od skupljih rostera koje je neki nas klub ikada imao.

 

Naglasavam da je sve ovo cisto nagadjanje na osnovu nekog zdravog razuma i toga koliko slicni igraci kostaju i u drugim klubovima. Ako je to nagadjanje tacno onda se negde moze izvuci i ta plata mucenog Vilijamsa o kojoj se toliko prica. S obzirom da su Bobi, Cirbes i Jaka debelo ispod tih prosecnih 300 hiljadarki a za Dzenkinsa se govorka da kosta 350.000 onda Vilijams izadje tu negde oko 400-450 hiljada. Kad se pogleda malo evropsko trziste to su sve prilicno realne cifre. Mi smo samo imali srece i Radonjicevu sposobnost da nam neki bitni igraci (Bobi, Vilijams, Kalinic, Luka, Lazic) igraju debelo iznad toga koliko smo ih platili, a i to se negde uklapa sa prethodnim evroligaskim iskustvima koje je Partizan ranije imao.

 

Ono sto meni bode oci kod tih budzeta je ta razlika izmedju toga koliko kosta tim i ukupnog budzeta, te cifre bih voleo da vidim. Na primer, otkud ta dva miliona zaostalog duga i koliko u tom dugu ucestvuju budalesanja sa otpustanjem Silba, preplacivanjem Samardziskog, Brauna, da li se i koliko duguje igracima iz prethodne sezone i slicno. Tim verovatno kosta tacno toliko koliko i kazu da kosta.

Edited by harper
Link to comment

opako smarate sa tim kafanskim licitiranjem visina plata. i ne samo na forumu. ovih dana kad god se pokrene tema kosarke u nekom drustvu, i onaj koji o igri i igracima dve blage nema zna koliko koji od igraca prima i iz kog izvora. eto na to se svelo gledanje kosarke ovde, abrovi i zagledanje u komsijin novcanik. 

+1

 

nije trebalo ni citati sledecih pet strana nakon kobnog pitanja, znao sam da ce biti gomila govana.

Link to comment

Ja se izvinjavam, samo sam hteo da vidim da li ima neke šanse da zadržimo Vilijamsa, pošto je Smilair rekao da je stigla neka nova kinta u klub. Inače nemam pojma koliko su plaćeni igrači, niti sam se ikad interesovao, čak ni u smislu patkometrije.

Link to comment

Tesko da su to neke pare sa kojima mogu da  se planiraju dugorocne investicije, posebno skupe investicije kakva je MWill.

 

Za MWilla nam trebaju psiholabud i Milo, sitna kinta od karata tu ne pomaze mnogo.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ja se izvinjavam, samo sam hteo da vidim da li ima neke šanse da zadržimo Vilijamsa, pošto je Smilair rekao da je stigla neka nova kinta u klub. Inače nemam pojma koliko su plaćeni igrači, niti sam se ikad interesovao, čak ni u smislu patkometrije.

ma nisi ti kriv, nego sam znao sta ce uslijediti nakon bezazlenog pitanja.

Link to comment

A jel se zna okvirno budzet i finansiranje Klajpede? Ima li smisla praviti paralelu ako govorimo o odrzivosti k. kluba kao takvog?

Edited by McCabe
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...