Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Ja stvarno ne znam za koliko igra. Sad da me neko pita da pogađam - nakon što bih razmislio dve sekunde, povezao njegovu prošlogodišnju platu, činjenicu da ruski klubovi (a naročito provincijski) preplaćuju debelo igrače u odnosu na tržište, da je imao lošu sezonu nakon koje mu je pala cena, da Zvezda igra EL i u izlogu je, da mu je Miško menadžer itd - rekao bih nekih 400k.

 

Ne znam samo zašto je ova tema tako omiljena, kad apsolutno niko osim igrača, menadžera i Ćokija, nema pojma za koliko ovaj igra? Je l uobičajeno da npr navijači Reala tako razglabaju za koliko im igra Ayon, a za koliko Noćioni? I da im navijači Barse spočitavaju da su naivni ako misle da ovi ne igraju za ne znam koliko više...Možda jeste, ne znam.

pa cista patkometrija, eto zasto.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa cista patkometrija, eto zasto.

 

Ali, ovo je neka reverzibilna patkometrija. Veća je patka, ako igrača plaćaš manje, i dodatno se povećava ako seiriš nad tim kako tvoj rival plaća više. Wtf.

Link to comment

Ne znam samo zašto je ova tema tako omiljena, kad apsolutno niko osim igrača, menadžera i Ćokija, nema pojma za koliko ovaj igra? Je l uobičajeno da npr navijači Reala tako razglabaju za koliko im igra Ayon, a za koliko Noćioni? I da im navijači Barse spočitavaju da su naivni ako misle da ovi ne igraju za ne znam koliko više...Možda jeste, ne znam.

 

Zapravo, jeste, ovo je neka česta tema razgovora među samim igračima i ove podatke nije teško saznati. Što je meni posebno interesantno, recimo u it-u, koji je moja branša, o ovim stvarima se nerado govori.

Link to comment

Zapravo, jeste, ovo je neka česta tema razgovora među samim igračima i ove podatke nije teško saznati. Što je meni posebno interesantno, recimo u it-u, koji je moja branša, o ovim stvarima se nerado govori.

 

Ok, keitele, moja plata je 2 hiljade eura mesečno. Eto, sad imaš tu informaciju. Ili možda nemaš.

 

btw, to nem veze sa IT branšom. Plate su tajna u svakoj normalnoj Kompaniji.

Link to comment

Igra za 300 000€ fiksne plate + 300 000€ bonusi.Bonusi su:150 000€ Top 16 i po 50 000€ za svaki trofej !!!

Stim sto Covic daje fiksnu platu a bonuse obezbedjuju Crnogorci.

 

Nemoj ta podmetanja s Avangarde, kumim te Bogom. Ta "informacija" je potekla sa tribine juzne nakon jednog od poslednjih Partizanovih blamiranja i sluzi jedino zaludjivanju dokonih grobara.

Link to comment

Najveća plata u D league je 25.500 dolara. U situaciji gdje ce gomila ruskih i turskih klubova skresati budžete moći će se u sadašnjem budžetu naći mjesta za odličnog pleja. Samo treba dobro kopati. Ako imamo reputaciju tima koji uredno plaća igrače, u kome se dobro radi i iz koga igrači potpisuju odlične ugovore mislim da ne bi trebalo da imamo problema sa pronalaskom dobrog americkog plejmejkera.

 

Veći problem će biti centar. Kada nam Bobi ode, a otići će za milionski ugovor, nema šanse da nađemo adekvatnu zamjenu. Potpuno ćemo promijeniti igru i pitanje je kako će to izgledati. 

Link to comment

Ja stvarno ne znam za koliko igra. Sad da me neko pita da pogađam - nakon što bih razmislio dve sekunde, povezao njegovu prošlogodišnju platu, činjenicu da ruski klubovi (a naročito provincijski) preplaćuju debelo igrače u odnosu na tržište, da je imao lošu sezonu nakon koje mu je pala cena, da Zvezda igra EL i u izlogu je, da mu je Miško menadžer itd - rekao bih nekih 400k.

 

Ne znam samo zašto je ova tema tako omiljena, kad apsolutno niko osim igrača, menadžera i Ćokija, nema pojma za koliko ovaj igra? Je l uobičajeno da npr navijači Reala tako razglabaju za koliko im igra Ayon, a za koliko Noćioni? I da im navijači Barse spočitavaju da su naivni ako misle da ovi ne igraju za ne znam koliko više...Možda jeste, ne znam.

Uz dužno poštovanje, tema je interesantna, jer pare delom ili većinom dolaze iz državnog budžeta...
Link to comment

Veći problem će biti centar. Kada nam Bobi ode, a otići će za milionski ugovor, nema šanse da nađemo adekvatnu zamjenu. Potpuno ćemo promijeniti igru i pitanje je kako će to izgledati. 

 

Nema potrebe tako razmišljati na sred sezone. Ako sve bude kako treba, nešto veće pare će se dati za startnog centra, dok će se mesto stranca koje sad popunjava Jenkins, popuniti domaćim igračem (nadam se Gudurićem). Zato je jako važno da svake sezone pripremaš jednog do dva mladca za veću ulogu u narednoj - nešto što je Partizan dugo uspešno radio. Samo tako je moguće biri konkurentan na duži rok u EL.

 

Doći će neki drugačiji centar, modifikovaće se malo igra (kao što se i ove modifikovala u odnosu na prošlu). Ništa strašno. Uostalom, ne igramo mi tako loše bez Bobija, ni ove sezone. 

Link to comment

Znaci MW trenutno ima 450k obezbedjeno i to je razlog cele diskusije? Mos misliti.

 

Gotivno mi je skroz kako ispada da je on bio san snova pojacanje, za koga su apsolutno svi znali da ce se uklopiti i predvoditi ekipu, totalni zicer.

Covek je igrao u Kini, i bio manje vise epizodista sa opadajucom formom po sezonama...Nije macka u dzaku ali...

Link to comment

Dok je 250K proverena i istinita cifra.

 

Ne znam da li je, ali za ovu o 300.000 plate i 300.000 bonusa koji placaju Crnogorci znam i ko je pustio i zasto je pustio.

Link to comment

Znaci MW trenutno ima 450k obezbedjeno i to je razlog cele diskusije? Mos misliti.

 

Gotivno mi je skroz kako ispada da je on bio san snova pojacanje, za koga su apsolutno svi znali da ce se uklopiti i predvoditi ekipu, totalni zicer.

Covek je igrao u Kini, i bio manje vise epizodista sa opadajucom formom po sezonama...Nije macka u dzaku ali...

 

U kakvoj, bre, Kini? Igrao je u Kubanju za 1.3 miliona zelembaca.

Link to comment

2011-2012 jiansu dragons ili tako nesto

 

Pre Spanije je bio u Kini, posle Spanije Kuban.

 

Covek je mogao da bude mnogo losija investicija, nije takav  zicer kakav se predstavlja.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...