Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

mislio sam na jovića.

 

My bad. Mada je i Jovic veceras bio solidan. Drugo poluvreme je prodala prva ekipa koju je mrzelo da zivi.

 

Sa Bobijem i sudijama ce biti problem u ABA ligi, veceras sam ga prvi put video da se bukvalno izdrao na jednog od ove trojice degenerika koji su nam sudili. Ne mogu da verujem da je covek deset puta zasticeniji u Evroligi gde se pustaju mnogo jace odbrane nego u ABA ligi gde sviraju bukvalno sve i svasta, samo Bobija mozes da mlatis koliko god ti padne na pamet i da ti nista ne sude.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

nisam gledao prvih pola sata, ali ako je tejic bio dobar u svojih 9 minuta, stvarno ne vidim logiku da ne pocne i drugo poluvrijeme.

 

Pretpostavljam da je Radonjic hteo malo da istrci prvu petorku, nekih pet minuta, ali ovi su zatrokirali big time. Prve dve akcije Zvezde, najpre Cvele izbacuje Blazicu loptu iz ruke i trci za njom a Jaku boli kurac da se pomeri vec gleda nezainteresovano sta se desava, odmah iza toga Vilijams drnda loptu, uzima neki suludi sut s pete i promasuje obruc za pola metra. Vec tad mi je bilo jasno kakvo gluvo glamocko se desilo na poluvremenu. Petovic je u pravu, ova ekipa nije sposobna da drzi rezultat na minimumu energije i zalaganja cim je stane sut. Jednostavno nisu toliko dobri.

Link to comment

Pretpostavljam da je Radonjic hteo malo da istrci prvu petorku, nekih pet minuta, ali ovi su zatrokirali big time. Prve dve akcije Zvezde, najpre Cvele izbacuje Blazicu loptu iz ruke i trci za njom a Jaku boli kurac da se pomeri vec gleda nezainteresovano sta se desava, odmah iza toga Vilijams drnda loptu, uzima neki suludi sut s pete i promasuje obruc za pola metra. Vec tad mi je bilo jasno kakvo gluvo glamocko se desilo na poluvremenu. Petovic je u pravu, ova ekipa nije sposobna da drzi rezultat na minimumu energije i zalaganja cim je stane sut. Jednostavno nisu toliko dobri.

pre bih rekao da ova ekipa i nema sut , onog trenutka kad prestanu da trce i daju maksimum u odbrani gube svoja dva najveca kvaliteta

Link to comment

Ali to je savršeno normalno za ekipu koja sve zasniva na agresivnoj odbrani i trčanju do iznemoglosti (duga klupa i stalne rotacije spoljnih igrača)

 

Taj stil prosto ne može da se igra sa pola snage, rutinerski; to ili igraš skroz ili ne igraš uopšte.

Link to comment

pa slazem se, to sam i napisao valjda

mozda bi radonjicu bilo bolje da odmara igrace tako sto jednog ili dvojicu uopste nece uvoditi u igru nego na ovaj nacin

naravno mislim na ove najopterecenije mitrovica, marjanovica, vilijamsa, kalinica

moguce da bi i pristup bio drugaciji

Link to comment

Ali to je savršeno normalno za ekipu koja sve zasniva na agresivnoj odbrani i trčanju do iznemoglosti (duga klupa i stalne rotacije spoljnih igrača)

 

Taj stil prosto ne može da se igra sa pola snage, rutinerski; to ili igraš skroz ili ne igraš uopšte.

 

Ma, ne mislim da je u trcanju problem. Dobijamo mi i na mali i na veliki rezultat, s tranzicijom i bez nje, na pozicioni napad i na ludilo par igraca, s odlicnim sutem i bez suta. Dobijamo kako god hoces. Problem je u tome sto pojedini igraci kad stanu onda stanu u picku materinu, kao da zaborave da igraju kosarku. Ovom ispada lopta, onaj se zabada u pet igraca, onaj treci bleji kao da nije na terenu, cetvrti pravi neverovatno glupe faulove na deset metara od kosa dok smo u bonusu, peti pokusava nemoguce, sesti ne moze vola da ubode a na prosloj utakmici, ponekad cak i od poluvremena do poluvremena, ubacuje sve zivo. Kao da im mozak totalno ode na ispasu a samo telo je na utakmici. Nekako imam utisak kao da je stvar u tome kakve se odluke donose na parketu kad fokus nije prisutan.

 

OK je da se lose odigra i izgubi, tesko je drzati nivo kroz celu sezonu, ali kad bismo barem izgubili ili u ovakvo sranje odveli utakmicu zbog loseg suta, loseg skoka ili nekog elementa u igri a ne zbog kurcenja i zajebavanja na terenu nekako bi mi bilo lakse.

Edited by harper
Link to comment

zapamtite sta sam napisao ovde - karma ne prasta.

:lolol:

 

btw: Cvetković je odigrao fantastično. Zajebao jeste onaj bitan napad na oko minut do kraja. Ali, nije ni čudo da je zajebao kada je proveo 36 minuta u igri, trošio se i u odbrani (ukrao tri lopte, praktično iz ruke igrača) i u napadu.

 

Sa Bobijem i sudijama ce biti problem u ABA ligi, veceras sam ga prvi put video da se bukvalno izdrao na jednog od ove trojice degenerika koji su nam sudili.

Ne jednom, već tri puta. Prvi put mislim da nije bio u pravu, ali druga dva puta definitivno jeste.

I onaj faul Mitrovića na par sekundi do kraja, smejurija.

Link to comment

Suđenje je (ponovo) bilo tragikomično. Teško mi je da poverujem da ljudi baš toliko ne znaju i namaju nikakav osećaj za košarku i igru.

 

Npr, suđenje sinoć i između nas i Laborala, kao da nije u pitanju isti sport.

Link to comment

Suđenje je (ponovo) bilo tragikomično. Teško mi je da poverujem da ljudi baš toliko ne znaju i namaju nikakav osećaj za košarku i igru.

 

Npr, suđenje sinoć i između nas i Laborala, kao da nije u pitanju isti sport.

 

Zanimljivo je da nama u poslednje vreme delegiraju neke sudije da te Bog sacuva. Otprilike treca sudijska liga. Protiv Igokee Milijin burazer, onaj Alfred Jovovic i neki Slovenac koji nije ni Pukl, ni Javor, ni Boltauzer, sinoc ona trojica anonimusa. Mozda je ABA liga resila da skoluje slabije sudije tako sto ce da ih salju na nase utakmice da se upoznaju sa evroligaskim odbranama. :lolol:

Link to comment

I onaj faul Mitrovića na par sekundi do kraja, smejurija.

 

Uh, taj je stvarno bio jak™. Čovek krene na ulaz, minimalan kontakt telom sa Lukom, sudija svira a svi igrači na terenu se okreću zbunjeni :D

Link to comment

Nisam gledao tekmu. Dodjem ovde vidim komentare, mislio izgubili :D

 

Armagedon brale- karma, vreme je da izgubimo, Radonja konzerva, navijalo se i za mzt u jednom trenutku...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...