Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Videli smo dosta drugačijih stvari danas i to raduje. Imali smo dobru odbranu opet ceo meč, pa čak i određenim momentima kada su pravili seriju. Ima tu problema, ali sve u svemu daleko sam zadovoljniji nego sa mečom od pre 7 dana u Valjevu. Pogotovo dobra odbrana nakon kriznih momenata, mislim da u poslednjih četiri minuta su imali jedan izrađen šut na koš, a ostalo su bile ili izgubljene lopte ili šutevi Dragovića nakon "bežanja" od Bobija. Lepo je Radonjić rešio posledji njihov napad menjajući čuvara nad Dragovićem što je rezultaralo sa 5 sek.

 

Tejić je imao opet finih momenata, ali su mu opet skidali loptu sa glave nakon što zagradi igrača i još je slabašan da čuva petice, par puta su ga unosili. Nemac je čak par puta i ispeo da natera beka da izgubi dribling, ali problem što to uspeva samo u ABA ligi.

 

Jedino je možda trebao Radonjić da ostavi Bobija na klupi, čisto da se izbore i bez njega, ali razumem ga, Budućnost je pre meča bila na poraz od nas i treba biti što sigurniji napraviti što veću razliku, jer smo samo protiv Cedevite domaći od kandidata za play-off. Bilo bi potpuno nezasluženo da su nam uzeli pobedu.

 

Meni se ovaj finiš npr nije uopšte svideo (+ ovih par sudijskih odluka koje su izazvale čak i preteranu reakciju i navijača Zvezde, valjda nenaviknutih da sudije navlače za njih, mada stvarno ostaje gorak okus kad vidiš neku smešnu odluku u tvoju korist). Radonjić ne samo da je vratio Bobija, već je i prvih 4 ili 5 napada prozvao za njega, što mi govori da u nekim naznamaka kriznih situacija opet bira rešenja koje on smatra najsigurnijima, što i protivnici sigurno znaju. Da podsetim da smo mi dobili Cedevitu, koja je kudikamo ozbiljnija ekipa i to još u Zagrebu, sa Zirbesom u petorci i bez Bobija celo drugo poluvreme. Zašto se sad vratio u prošlogodišnji mod, pojma nemam. Možda je stvarno hteo rekord.

 

Da, ona zona nakon ulaska Bobija, kad nam je Jorović ubacio iz ćoška je stvarno neobjašnjiva,

Link to comment

Meni se ovaj finiš npr nije uopšte svideo (+ ovih par sudijskih odluka koje su izazvale čak i preteranu reakciju i navijača Zvezde, valjda nenaviknutih da sudije navlače za njih, mada stvarno ostaje gorak okus kad vidiš neku smešnu odluku u tvoju korist). Radonjić ne samo da je vratio Bobija, već je i prvih 4 ili 5 napada prozvao za njega, što mi govori da u nekim naznamaka kriznih situacija opet bira rešenja koje on smatra najsigurnijima, što i protivnici sigurno znaju. Da podsetim da smo mi dobili Cedevitu, koja je kudikamo ozbiljnija ekipa i to još u Zagrebu, sa Zirbesom u petorci i bez Bobija celo drugo poluvreme. Zašto se sad vratio u prošlogodišnji mod, pojma nemam. Možda je stvarno hteo rekord.

 

Da, ona zona nakon ulaska Bobija, kad nam je Jorović ubacio iz ćoška je stvarno neobjašnjiva,

tacno tako. super 28 minuta i onda potpuna katastrofa krunisana bespotrebnim ziherasenjem.
Link to comment

Ovo je bila cista nedisciplina u igri nakon sto smo nabili 15 razlike i mislili da smo zavrsili. Mi nismo dobili na silu vec smo silovanjem dosli u situaciju da moramo da stisnemo u odbrani poslednjih par minuta kako se ne bismo izblamirali. Imali smo isti broj suteva za dva i za tri a nismo ih sutnuli jer je Igokea nesto skupljala u odbrani vec zato sto su se igraci ispucavali za sve pare. Sto se uzasne tenzije i nervoze tice jesi li probao sa bromazepanom?

Pa Igokea je stala u zonu kad je krenula seriju, naravno da su skupljali.

Link to comment

hi hi hi... beskrajno smesno.

 

ko je rekao da treba da bude smešno? tvoja izjava je u suštini tužna, na nju ne znam kako bih u lepim manirima odgovorio pa sam je samo fejspalmovao. ne znam kakvu raspravu dalju želiš od toga? ja sam te citirao čisto da se i na ovoj strani vidi koliko dobacuješ.

Edited by theanswer
Link to comment

Radonjić ne samo da je vratio Bobija, već je i prvih 4 ili 5 napada prozvao za njega, što mi govori da u nekim naznamaka kriznih situacija opet bira rešenja koje on smatra najsigurnijima, što i protivnici sigurno znaju.

uz to je taj napad pogresan i zvezda ne treba da ga igra. bobi ne moze da primi loptu 4 metra od kosa i igra na low postu.

Link to comment

u zivotu nista gluplje nisam procitao. svemir ce sasvim izvesno nestati nakon ovoga.

 

A ti, moj Ikare, odi dostojanstveno. Uzmi lopatu, u šumu hitaj, duboko se ukopaj.

Link to comment

uz to je taj napad pogresan i zvezda ne treba da ga igra. bobi ne moze da primi loptu 4 metra od kosa i igra na low postu.

 

+ nema povratni pas i napad se nakon double tima raspada. To je moglo sa Raškom da se igra (kad ovaj nije bezobrazan i neće da doda), sa Bobijem ne.

 

Ajmo reći da je do odsustva Williamsa, ništa drugo.

Link to comment

Meni se ovaj finiš npr nije uopšte svideo (+ ovih par sudijskih odluka koje su izazvale čak i preteranu reakciju i navijača Zvezde, valjda nenaviknutih da sudije navlače za njih, mada stvarno ostaje gorak okus kad vidiš neku smešnu odluku u tvoju korist). Radonjić ne samo da je vratio Bobija, već je i prvih 4 ili 5 napada prozvao za njega, što mi govori da u nekim naznamaka kriznih situacija opet bira rešenja koje on smatra najsigurnijima, što i protivnici sigurno znaju. Da podsetim da smo mi dobili Cedevitu, koja je kudikamo ozbiljnija ekipa i to još u Zagrebu, sa Zirbesom u petorci i bez Bobija celo drugo poluvreme. Zašto se sad vratio u prošlogodišnji mod, pojma nemam. Možda je stvarno hteo rekord.

 

Sem onog "faula" nad Kalinićem nisam video da su nas sudije gurale. Gledao sam iz malo nezgodnijeg ugla iz hale, pa ostaje da verujem utisku sa foruma. Oko ostalog se slažemo. Čak i u momentima kada smo klizili igrali smo pristojnu odbranu, mnogo veći problem za nas je danas bila igra u napadu, imali smo dosta loših rešenja, pasova, izolacija. Bobiju se lopta ne daje 4m od koša, previše nerezonskih izolacija smo imali. Nisam fan Zirbesa, ali bi zaista morali da ga neuporedivo bolje koriste u napadu. On postavlja kamene blokove i morali bi da to kažnjavamo, jer Williams koji nije ni brz ni atletičan bek uspeva da uz pomoć njega dođe do obuča sa loptom i položi. Blažič, Jenkins i Dangubić bi morali da ga više koriste, mada imam utisak da se on slabo odvija nakon p&r da primi pas.

 

Ima još vremena, treba tražiti alternativne načine da se postiže koš, jer ima goriva u ovom timu za raznovrsnost.

Link to comment

Poslednjih 15 min za zatvor, sudije su nam donele ovu pobedu.

Cirbes je potpuni zajeb, covek ni na ovom nivou nista ne pokazuje. Kad se setim da je alternativa bio onaj Palasios dusa me zaboli. Sad bi ovo bio 30% jaci tim.

Dzenkins, Blazic i Kalinic zajedno nemaju ni gram kosarkaske inteligencije.

 

Kalinić nakon MVila i Luke i najveći košakaški IQ u ovom timu. Besmisleno ga je uopšte upoređivati sa ovom dvojicom.

 

:isuse:

 

Pa za koga ti navijaš?

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

 

 

Pa za koga ti navijaš?

 

Aj nemoj. Nema potrebe da pišemo 10 strana sad o tome. Al ako ti misliš da je termin kk duje dostojan nekog starijeg od 13 godina,onda ok.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...