Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Dudina kompozicija tima je uveliko urušena povredama i otkazima.

 

Dudin tim ima stabilan budžet.

 

Dudini igrači na dolazak skupih pojačanja ne gledaju iz perspektive neisplaćenih junačina.

 

Duda uporedo razvija mlade igrače i investira u budućnost iako za to ima manje razloga nego Zvezda. Trebalo bi se pre svega na njega ugledati u delu u kome forsira i trpi Osmana i ono dete dve godine mlađe od Tejića.

 

Jebi ga, dzabe je uopste i pisati ako covek 'ladno ne procita post koji je citirao ili ga, sto je jos gore, procita a blage veze nema sta je procitao, nego tera neku svoju pricu koja nema veze ni sa cim, niti je bila predmet rasprave. 

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

I kakve veze ima ovo sto si napisao sa dosadasnjom raspravom? Da te podsetim ili obavestim ako nisi citao pre nego sto si ovo napisao, rasprava je bila o tome da li i koliko kupovina dokazanog igraca nuzno utice na atmosferu u timu i motivaciju nekog od igraca iz postojeceg rostera. Mozda gresim ali smatram da su minimalne sanse da ce se Dudin Efes raspasti ili da ce igraci bojkotovati trenera zato sto je doveo Uertela. No, ko zna, mozda me realnost demantuje.

 

Ovaj odgovor moze da koristi i ovaj sto je ipak dobacio do sedmog razreda, na moje veliko iznenadjenje.

paralela je promasena jer paralele prosto  nema. zvezda i efes nemaju apsolutno nikakvih dodirnih tacaka ni finansijski ni po konstrukciji tima, kratkorocno ili dugorocno. radonja i duda imaju jos manje osnova za poredjenje od toga. 

 

pa i taj ertel je tu kao dugorocno resenje, ne za ostvarivanje neko nedefinisanog cilja sad i odmah krpljenjem rupa u rosteru. ne kazem da je nikodije u pravu, ali ne ide ti poredjenje koje si napravio u prilog.

Edited by Joe D
Link to comment

Sve vreme i mislim da se ova teorija zasniva na Terencijevoj "sto je dozvoljeno Jupiteru nije dozvoljeno volu" interpretaciji kompleksa manje vrednosti. Mi cemo igrati Top 16, to menja finansijsku, igracku i medijsku paradigmu vezanu za Zvezdin tim. Nemam nista protiv ni da ostanemo u ovom sastavu ali ne mislim da bi dovodjenje bilo kojeg kvalitetnog igraca donelo ista lose ovom timu i stoga uopste ne razumem ovoliki histerican otpor pojacavanju tima u situaciji kad ti se konkurencija ubrzano pojacava. Sve sto smo dobili od argumenata protiv toga da se pojaca tim su mitovi o ekipnoj hemiji i mogucnosti da se Mitrovic smori zbog toga sto nece igrati preko 30 minuta dva puta nedeljno. Ne bih rekao da ti "argumenti" uopste imaju smisla.

 

Takodje, uopste ne razumem ovo okretanje slepog oka prema Partizanu, Cedeviti i Buducnosti i glumljenje stava da ne treba da nas zanima protiv koga cemo se boriti za ta dva mesta u Evroligi. Tek to su nevidjene gluposti koje odricu smisao takmicarskoj komponenti u sportu. Cetiri su kandidata za dva mesta koja prave razliku izmedju igranja vrhunske i mediokritetske kosarke, naravno da ce se posebna paznja obracati na ta preostala tri tima koji su konkurencija.

 

Histerican otpor bi valjda bilo nesto sto je samo sebi cilj (dakle otpor kao takav), a bez argumenata, pa ne znam zasto mi to spocitavas, posto zelim da verujem da neke argumente ipak jesam izneo. Mit o ekipnoj hemiji nije nikakav mit vec nesto sto realno postoji i sto treba da se cuva kada postoji, i da se nastoji da svaki igrac bude zadovoljan u svojoj kozi i ulozi koju ima. To je vrlo osetljivo pitanje, i cudim se da tako olako prelazis preko toga.

Link to comment

Jebi ga, dzabe je uopste i pisati ako covek 'ladno ne procita post koji je citirao ili ga, sto je jos gore, procita a blage veze nema sta je procitao, nego tera neku svoju pricu koja nema veze ni sa cim, niti je bila predmet rasprave. 

 

A ti si se uhvatio jednog jedinog kriterijuma i ignorišeš ceo kontekst, pa si uspeo čak i po tom kriterijumu da promašiš.

Link to comment

paralela je promasena jer paralele prosto  nema. zvezda i efes nemaju apsolutno nikakvih dodirnih tacaka ni finansijski ni po konstrukciji tima, kratkorocno ili dugorocno. radonja i duda imaju jos manje osnova za poredjenje od toga. 

 

pa i taj ertel je tu kao dugorocno resenje, ne za ostvarivanje neko nedefinisanog cilja sad i odmah krpljenjem rupa u rosteru. ne kazem da je nikodije u pravu, ali ne ide ti poredjenje koje si napravio u prilog.

 

Ama kakve veze imaju finansije i konstrukcija tima, da li je igrac dugorocno ili kratkorocno resenje?

 

Citaj mi sa usana:

 

- Ne treba nam kvalitetno pojacanje, smorice se Mitrovic, nestace hemija u timu.

- Zasto? Klubovi dovode i otpustaju igrace i u toku sezone. Evo ti primer Dude Ivkovica koji se ne brine zbog toga, taj nesumnjivo zna kako se upravlja timom.

 

Dakle, nigde se uopste ne pominje to kako Duda vodi tim a kako Radonjic, kolike su razlike u finansijama, koliko mladih igraca je Duda uveo u tim, niti bilo sta drugo. Paralela se odnosi iskljucivo na ova dva elementa -  grupnu dinamiku i individualnu reakciju igraca. Uzeo sam Dudu cisto zato sto je autoritet, mogao sam da navedem neki od stotinak klubova koji dovode i otupustaju igrace tokom sezone i to nista ne bi promenilo. Ne mogu da verujem da raspravljam sa tezom da se ne smeju dovoditi pojacanja tokom sezone jer ce, mozes misliti, igrac X da se smori zbog toga.

Link to comment

A ti si se uhvatio jednog jedinog kriterijuma i ignorišeš ceo kontekst, pa si uspeo čak i po tom kriterijumu da promašiš.

 

Uhvatio sam se jednog kriterijuma zato sto je taj jedan kriterijum predmet rasprave. Ti ako imas nameru da uz kaficu pretreses sve sto ti padne na pamet a nije deo prethodne rasprave onda bar nemoj to raditi tako sto ces oponirati necemu sto nigde nisam napisao. To nije nacin da se razgovara s drugim covekom, to mozes ispred ogledala da radis.

Link to comment

Ne mogu da verujem da raspravljam sa tezom da se ne smeju dovoditi pojacanja tokom sezone jer ce, mozes misliti, igrac X da se smori zbog toga.

 

Pre toga cu ja da se smorim od ovako perfidnog podmetanja i pojednostavljivanja.  :lolol:

Link to comment

Histerican otpor bi valjda bilo nesto sto je samo sebi cilj (dakle otpor kao takav), a bez argumenata, pa ne znam zasto mi to spocitavas, posto zelim da verujem da neke argumente ipak jesam izneo. Mit o ekipnoj hemiji nije nikakav mit vec nesto sto realno postoji i sto treba da se cuva kada postoji, i da se nastoji da svaki igrac bude zadovoljan u svojoj kozi i ulozi koju ima. To je vrlo osetljivo pitanje, i cudim se da tako olako prelazis preko toga.

 

Da, to je vrlo osetljivo pitanje koje ne zavisi nuzno od toga da li ce doci neki nov igrac u tim, narocito ne zavisi samo od toga. Postoji nesto sto se zove skauting igraca, klupska organizacija, sistem uklapanja u postojecu infrastrukturu grupe, brdo nekih stvari o kojima se vodi racuna kad se formira i/ili nadogradjuje tim. Nadam se da ne mislis da je ova grupa ljudi tek tako kliknula i da bi svaki poremecaj u tom smislu doveo do raspada grupe jer ako to mislis onda si ti taj koji zapravo nema ni minimum poverenja u tu timsku hemiju o kojoj toliko pises ali ni minimum svesti o tome o kojim se sve stvarima vodi racuna kad se bira igrac i sta se sve radi da bi se jedan igrac, narocito stranac, lakse i brze prilagodio zivotu u novom klubu.

 

Samo jednu stvar da ti kazem u vezi sa Mitrovicem. Decko je kapiten Zvezde, samim tim koliko je deo te grupe igraca takodje je i deo te kupske infrastrukture koja treba da olaksa adaptaciju novog igraca. Ideja da ce se on iz te pozicije smoriti zbog povecanja konkurencije na njegovoj poziciji je komicna. Potpuno sam siguran da je Luka direktno ukljucen u sve razgovore o potencijalnim pojacanjima koji se odvijaju u klubu, ako takvih razgovora uopste ima.

Link to comment

Da, to je vrlo osetljivo pitanje koje ne zavisi nuzno od toga da li ce doci neki nov igrac u tim, narocito ne zavisi samo od toga. Postoji nesto sto se zove skauting igraca, klupska organizacija, sistem uklapanja u postojecu infrastrukturu grupe, brdo nekih stvari o kojima se vodi racuna kad se formira i/ili nadogradjuje tim. Nadam se da ne mislis da je ova grupa ljudi tek tako kliknula i da bi svaki poremecaj u tom smislu doveo do raspada grupe jer ako to mislis onda si ti taj koji zapravo nema ni minimum poverenja u tu timsku hemiju o kojoj toliko pises ali ni minimum svesti o tome o kojim se sve stvarima vodi racuna kad se bira igrac i sta se sve radi da bi se jedan igrac, narocito stranac, lakse i brze prilagodio zivotu u novom klubu.

 

Samo jednu stvar da ti kazem u vezi sa Mitrovicem. Decko je kapiten Zvezde, samim tim koliko je deo te grupe igraca takodje je i deo te kupske infrastrukture koja treba da olaksa adaptaciju novog igraca. Ideja da ce se on iz te pozicije smoriti zbog povecanja konkurencije na njegovoj poziciji je komicna. Potpuno sam siguran da je Luka direktno ukljucen u sve razgovore o potencijalnim pojacanjima koji se odvijaju u klubu, ako takvih razgovora uopste ima.

 

Imam poverenja samo u ono sto vidim na terenu u ovih dva meseca, i diskutujem iz pozicije nekoga ko je zadovoljan vidjenim i ko ne bi voleo da se to narusi. Moguce da sam neopravdano oprezan, i da bi bas dodatak Markusa Slotera ovu ekipu podigao na jos visi nivo i napravio je top 8 ekipom. Ali ne mislim da je neopravdano kada kazem da ovaj tim dobro funkcionise, da mu ne trebaju zvucna pojacanja, i da momcima treba dati sansu da opstanu na nivou do kojeg su sami dosli, i fer je imati poverenja da oni to mogu.

 

Ova grupa ljudi nije tek tako kliknula, ovaj tim je stvaran i selektiran dve godine. Proslog leta tu je ostalo dosta restlova od ranije koji su imali ugovore (Katic, Simonovic, Nelson), i tek sada kada su oni ocisceni i dovedeni novi, moze se reci da je trener napravio ekipu po svom ukusu, i to dobru ekipu koja je kliknula. Dakle, nista ne moze preko noci da klikne, ali zato preko noci moze da se srusi ako tu stigne neko ko se ne uklapa, koga saigraci ne prihvate ili neko ko pozeli da bude protagonista uprkos saigracima koji su postigli inicijalni uspeh. Tu treba biti oprezan kada se bira, a cini mi se, poznavajuci Radonjica u ovih godinu i po dana, da nije sklon da dovodi protagoniste u sred sezone kada je krvna slika tima vec formirana, vec da ce biti skloniji, cak i sada kada bi imao argumente da dovede jako ime, ipak odabrati nekoga ko bi tu bio tek pomocno osoblje i dodatak rotaciji, a ne potencijalno glavni igrac. 

Link to comment

Imam poverenja samo u ono sto vidim na terenu u ovih dva meseca, i diskutujem iz pozicije nekoga ko je zadovoljan vidjenim i ko ne bi voleo da se to narusi. Moguce da sam neopravdano oprezan, i da bi bas dodatak Markusa Slotera ovu ekipu podigao na jos visi nivo i napravio je top 8 ekipom. Ali ne mislim da je neopravdano kada kazem da ovaj tim dobro funkcionise, da mu ne trebaju zvucna pojacanja, i da momcima treba dati sansu da opstanu na nivou do kojeg su sami dosli, i fer je imati poverenja da oni to mogu.

 

Ova grupa ljudi nije tek tako kliknula, ovaj tim je stvaran i selektiran dve godine. Proslog leta tu je ostalo dosta restlova od ranije koji su imali ugovore (Katic, Simonovic, Nelson), i tek sada kada su oni ocisceni i dovedeni novi, moze se reci da je trener napravio ekipu po svom ukusu, i to dobru ekipu koja je kliknula. Dakle, nista ne moze preko noci da klikne, ali zato preko noci moze da se srusi ako tu stigne neko ko se ne uklapa, koga saigraci ne prihvate ili neko ko pozeli da bude protagonista uprkos saigracima koji su postigli inicijalni uspeh. Tu treba biti oprezan kada se bira, a cini mi se, poznavajuci Radonjica u ovih godinu i po dana, da nije sklon da dovodi protagoniste u sred sezone kada je krvna slika tima vec formirana, vec da ce biti skloniji, cak i sada kada bi imao argumente da dovede jako ime, ipak odabrati nekoga ko bi tu bio tek pomocno osoblje i dodatak rotaciji, a ne potencijalno glavni igrac. 

 

Ali, pazi koliko kontradiktornosti imas u jednom ovako kratkom postu. Ako imas toliko poverenja u Radonjica da ce povuci pravi potez cega se zapravo plasis? Ako je toliko truda ulozeno da se pravilno selektira ovaj tim, otkud ti ideja da ce isti covek koji je taj trud ulozio sve to da baci kroz prozor tek tako?

Link to comment

Ali, pazi koliko kontradiktornosti imas u jednom ovako kratkom postu. Ako imas toliko poverenja u Radonjica da ce povuci pravi potez cega se zapravo plasis? Ako je toliko truda ulozeno da se pravilno selektira ovaj tim, otkud ti ideja da ce isti covek koji je taj trud ulozio sve to da baci kroz prozor tek tako?

 

Jos nije bio u ovako jakoj poziciji, mozda mu slava udari u glavu pa i sam pomisli da sa Markusom Sloterom moze u 8, i da ce sa njim pocistiti regionalnu boraniju.

 

Ipak, zelim da verujem da ne misli tako i da mu slava nece udariti u glavu, a posebno se nadam da mu nijedan ekscentricni i preambiciozni saradnik nece krojiti tim i dovoditi mu igrace mimo njegove volje. Al ajde, pretpostavimo da toga nema, i da ce eventualna pojacanja biti samo njegov izbor.

Link to comment

Naravno da je pojacanje na 4 potrebno. Pitanje dovodjenja je ipak vezano za budzet i finansije. Da li para ima da uglavimo jos jednog igraca? Da li je bolje da ga ne uglavimo a da na kraju uz neka manja kasnjenja isplatimo sve plate? Mislim, uvek moze da se nategne, prolongira itd. Ali zar nisu nas i komsiski fk, nas kk pre 15 godina i kk komsije bas bolan primer zasto je ipak prvo proveriti koliko si dugacak pa tek onda mahati sloterima pa cak i tadijama i radenovicima...

Link to comment

Ako je Radenovic iole u voznom stanju ja bih mu ponudio da odigra (maltene)volonterski do kraja sezone. Isplatilo bi se i njemu ako misli posle negde da zabode ugovor.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...