Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozda ti razmisljas o tome na takav nacin ali nema dokaza da uprava deli to tvoje misljenje, tim pre sto je taj mit o tome kako je Macvan razbio Mitrovica na derbiju nista drugo do mit. Prosto se radi o tome da nam od pocetka sezone fali jedan igrac na poziciji 4 i Radonjic je jedno sto puta rekao da cemo pratiti trziste i reagovati ako se na njemu pojavi igrac kakav nam treba. To sa nuznim kvarenjem atmosfere u timu i nemanjem poverenja u postojeci roster ukoliko se dovede igrac tokom sezone je budalastina samo takva koja nema veze ni sa sportom ni sa grupnom dinamikom. Da je to tako postojao bi samo jedan prelazni rok izmedju sezona i kraj price. I Dudi dobro ide sa Efesom, razbija kako igra, klinci mu napreduju fantasticno, pa je ipak odlucio da dovede Uertela i "pokvari atmosferu u timu". Sta tacno Duda Ivkovic ne zna sto ti znas o kosarci i o tome kako se vodi tim?

 

Pusti me Efesa, CSKA, Reala i slicnih koji funkcionisu na sasvim drugim postulatima u odnosu na sirotinju kod koje se zacas pojave neke pukotine u sistemu ako se prema istom ne ophodis pazljivo. Uostalom, nije da Zvezda nije pokusavala da funkcionise kano Efes i Makabi, i da dize nogu ne bi li se potkivala, pa evo nas gde smo (u Zelezniku). Prvi put radimo kako treba (kako je recimo Partizan radio godinama, i bivao jak jer su mu igraci kroz sezonu napredovali i bivali bolji nego na pocetku; ali ne, to za nas ipak nije dobro, nama je bolje da budemo Efes).

 

Radonjic je vec na pocetku sezone odredio da mu Luka bude glavni igrac na poziciji 4, i to je fenomenalna odluka koja se sada isplacuje kroz rezultate, a i kasnije ce kroz obestecenje. Da je hteo tu da budzi, valjda bi budzio na pocetku kada jos nije znao na kom nivou ce ovaj igrati. Van svake pameti je da budzi sada kada je taj igrac jedan od trojice najzasluznijih za ovaj istorijski rezultat. Ja sam verovao da Tejic moze da odgovori zahtevima i da zajedno sa Kalinicem pokrije Luku kada je ovaj na klupi. Posto to ne moze, onda neka dovedu igraca koji bi odigrao ono sto je projektovano Tejic da igra, nista vise od toga. 

Edited by Nikodije
Link to comment

"Markus Sloter u Zvezdu? Ma dajte bre, molim vas! Nema ništa od toga. Pa, niko nikada nije ni pominjao mogućnost dolaska u Zvezdu, niti je bilo kontakta sa upravom kluba",rekao je Ražnatović.

Link to comment

kako "Blic" saznaje, njegov menadžer Miško Ražnatović nalazi se u Atini na pregovorima koji su već u završnoj fazi i ostalo je još samo da se dogovre detalji.

Link to comment

Pusti me Efesa, CSKA, Reala i slicnih koji funkcionisu na sasvim drugim postulatima u odnosu na sirotinju kod koje se zacas pojave neke pukotine u sistemu ako se prema istom ne ophodis pazljivo. Uostalom, nije da Zvezda nije pokusavala da funkcionise kano Efes i Makabi, i da dize nogu ne bi li se potkivala, pa evo nas gde smo (u Zelezniku). Prvi put radimo kako treba (kako je recimo Partizan radio godinama, i bivao jak jer su mu igraci kroz sezonu napredovali i bivali bolji nego na pocetku; ali ne, to za nas ipak nije dobro, nama je bolje da budemo Efes).

 

Radonjic je vec na pocetku sezone odredio da mu Luka bude glavni igrac na poziciji 4, i to je fenomenalna odluka koja se sada isplacuje kroz rezultate, a i kasnije ce kroz obestecenje. Da je hteo tu da budzi, valjda bi budzio na pocetku kada jos nije znao na kom nivou ce ovaj igrati. Van svake pameti je da budzi sada kada je taj igrac jedan od trojice najzasluznijih za ovaj istorijski rezultat. Ja sam verovao da Tejic moze da odgovori zahtevima i da zajedno sa Kalinicem pokrije Luku kada je ovaj na klupi. Posto to ne moze, onda neka dovedu igraca koji bi odigrao ono sto je projektovano Tejic da igra, nista vise od toga. 

 

Pricam ti o tome kako razmislja najveci evropski trener mozda u istoriji kosarke ali ako je tebi, kao i Kralju, lakse da poverujes kako njemu neka uprava Efesa kroji kapu i tera ga da svira po njihovim notama, onda ja nemam sta da trazim u ovoj diskusiji.

 

Zvezda, ako uopste dovodi nekoga, treba da dovede ili ozbiljnog igraca koji moze da igra odmah ili nekog talentovanog klinca na visegodisnji ugovor, od dovodjenja poluigraca koliko da se popuni roster nema vajde. Kome to nije jasno nakon ispala sa Samardziskim, Tadijom ili Lipovijem tesko da ce mu ikada biti jasno. Sto rece JoeD, koji je smisao dovesti igraca da sedi pored Tejica na klupi dok Luka lipsava na terenu?

Link to comment

Ne, nego na Dudu Ivkovica. Paralela je jasna svakome sa vise od sest razreda skole.

Paralela bi bila da nama igraju igraci iz nase skole. Duda ima 4 tinejdzera sa minutazom, plus Sarica od 20 godina kao glavnog igraca.

Link to comment

Ne, nego na Dudu Ivkovica. Paralela je jasna svakome sa vise od sest razreda skole.

 

Paralela je dobra u smislu da dovođenje Ertela nema ama nikakvu dodirnu tačku sa eventualnim dovođenjem Slotera. Ruku na srce, da bi bila paralela, potrebna je jedna zajednička ravan, a ovo dvoje nisu ni u istom koordinatnom sistemu. 7 razred. Touché!

Link to comment

Pricam ti o tome kako razmislja najveci evropski trener mozda u istoriji kosarke ali ako je tebi, kao i Kralju, lakse da poverujes kako njemu neka uprava Efesa kroji kapu i tera ga da svira po njihovim notama, onda ja nemam sta da trazim u ovoj diskusiji.

 

Zvezda, ako uopste dovodi nekoga, treba da dovede ili ozbiljnog igraca koji moze da igra odmah ili nekog talentovanog klinca na visegodisnji ugovor, od dovodjenja poluigraca koliko da se popuni roster nema vajde. Kome to nije jasno nakon ispala sa Samardziskim, Tadijom ili Lipovijem tesko da ce mu ikada biti jasno. Sto rece JoeD, koji je smisao dovesti igraca da sedi pored Tejica na klupi dok Luka lipsava na terenu?

 

Ako se dovodi ozbiljan igrac, skloniji sam ga dovesti na pocetku sezone, ili ukoliko ekipi ne ide, pa se dobrim igracem makar dize individualni kvalitet ekipe, kao sto je bilo sa Omarom Tomasom u Karijevoj sezoni koji je sam potpuno promenio izgled ekipe. Kada ekipi ide i kada ekipa ima kvalitet protiv sam budzenja ekstrakvalitetom zato jer si tako u mogucnosti, bez razmisljanja kako ce to delovati na ekipu ("ishendlovace to Dejo, ako je mogao da napravi hemiju, lako ce jos jednog igraca da uklopi"). To je zapravo principijelan stav, i ne bih povlacio paralele sa najboljim trenerom i njegovom trenutnom situacijom, jer nije isto. On verovatno ima ambiciju da igra na F4 i procenio je da mu trenutno fali kvaliteta za taj domet, pa se popunjava. Mi, s druge strane, izgledamo kako nikada nismo izgledali, i ja to ne bih dirao zbog nekih nerealnih ambicija, poredjenja sa bogatasima, a jos manje zbog uboge domace konkurencije.

Edited by Nikodije
Link to comment

Paralela bi bila da nama igraju igraci iz nase skole. Duda ima 4 tinejdzera sa minutazom, plus Sarica od 20 godina kao glavnog igraca.

 

I kakve veze ima ovo sto si napisao sa dosadasnjom raspravom? Da te podsetim ili obavestim ako nisi citao pre nego sto si ovo napisao, rasprava je bila o tome da li i koliko kupovina dokazanog igraca nuzno utice na atmosferu u timu i motivaciju nekog od igraca iz postojeceg rostera. Mozda gresim ali smatram da su minimalne sanse da ce se Dudin Efes raspasti ili da ce igraci bojkotovati trenera zato sto je doveo Uertela. No, ko zna, mozda me realnost demantuje.

 

Ovaj odgovor moze da koristi i ovaj sto je ipak dobacio do sedmog razreda, na moje veliko iznenadjenje.

Link to comment

Čekaj Nikodije, znači ne treba nikog kupovati dok ekipi dobro ide, inače se kvari atmosfera? U kom si sportu ti video klub da tako posluje?

 

Jedna stvar je proceniti da teško da bi neko dao ogromne pare za kvalitet ako ne postoji proporcionalna rupetina u rosteru; potpuno druga stvar je reći da ne bi trebalo to da se radi iz principa, čak i da se ima para za bacanje.

Link to comment

Ako se dovodi ozbiljan igrac, skloniji sam ga dovesti na pocetku sezone, ili ukoliko ekipi ne ide, pa se dobrim igracem makar dize individualni kvalitet ekipe, kao sto je bilo sa Omarom Tomasom u Karijevoj sezoni koji je sam potpuno promenio izgled ekipe. Kada ekipi ide i kada ekipa ima kvalitet protiv sam budzenja ekstrakvalitetom zato jer si tako u mogucnosti, bez razmisljanja kako ce to delovati na ekipu ("ishendlovace to Dejo, ako je mogao da napravi hemiju, lako ce jos jednog igraca da uklopi"). To je zapravo principijelan stav, i ne bih povlacio paralele sa najboljim trenerom i njegovom trenutnom situacijom, jer nije isto. On verovatno ima ambiciju da igra na F4 i procenio je da mu trenutno fali kvaliteta za taj domet, pa se popunjava. Mi, s druge strane, izgledamo kako nikada nismo izgledali, i ja to ne bih dirao zbog nekih nerealnih ambicija, poredjenja sa bogatasima, a jos manje zbog uboge domace konkurencije.

 

Sve vreme i mislim da se ova teorija zasniva na Terencijevoj "sto je dozvoljeno Jupiteru nije dozvoljeno volu" interpretaciji kompleksa manje vrednosti. Mi cemo igrati Top 16, to menja finansijsku, igracku i medijsku paradigmu vezanu za Zvezdin tim. Nemam nista protiv ni da ostanemo u ovom sastavu ali ne mislim da bi dovodjenje bilo kojeg kvalitetnog igraca donelo ista lose ovom timu i stoga uopste ne razumem ovoliki histerican otpor pojacavanju tima u situaciji kad ti se konkurencija ubrzano pojacava. Sve sto smo dobili od argumenata protiv toga da se pojaca tim su mitovi o ekipnoj hemiji i mogucnosti da se Mitrovic smori zbog toga sto nece igrati preko 30 minuta dva puta nedeljno. Ne bih rekao da ti "argumenti" uopste imaju smisla.

 

Takodje, uopste ne razumem ovo okretanje slepog oka prema Partizanu, Cedeviti i Buducnosti i glumljenje stava da ne treba da nas zanima protiv koga cemo se boriti za ta dva mesta u Evroligi. Tek to su nevidjene gluposti koje odricu smisao takmicarskoj komponenti u sportu. Cetiri su kandidata za dva mesta koja prave razliku izmedju igranja vrhunske i mediokritetske kosarke, naravno da ce se posebna paznja obracati na ta preostala tri tima koji su konkurencija.

Edited by harper
Link to comment

Čekaj Nikodije, znači ne treba nikog kupovati dok ekipi dobro ide, inače se kvari atmosfera? U kom si sportu ti video klub da tako posluje?

 

Jedna stvar je proceniti da teško da bi neko dao ogromne pare za kvalitet ako ne postoji proporcionalna rupetina u rosteru; potpuno druga stvar je reći da ne bi trebalo to da se radi iz principa, čak i da se ima para za bacanje.

 

A sta je toliko cudno u stavu da klub kojem ide kao nikada u poslednjih 40 godina ne treba pojacavati jakim imenima, cak i ako imas kesa na bacanje? Doveli smo jako ime onda kada je to trebalo - na pocetku sezone, i na najvaznijem mestu u timu, ovi ostali su lepo legli oko njega i sve dobro funkcionise. Iskristalisali su se nosioci, oni koji su trebali da napreduju, napredovali su iznad ocekivanja, sto bi Laki rekao imamo i muda, i ako nam nesto fali, to je eventualno neka zakrpa da masina ne bi popustila usled preopterecenja, a nikako neko novo deljenje karata u okviru ekipe.

Link to comment

I kakve veze ima ovo sto si napisao sa dosadasnjom raspravom? Da te podsetim ili obavestim ako nisi citao pre nego sto si ovo napisao, rasprava je bila o tome da li i koliko kupovina dokazanog igraca nuzno utice na atmosferu u timu i motivaciju nekog od igraca iz postojeceg rostera. Mozda gresim ali smatram da su minimalne sanse da ce se Dudin Efes raspasti ili da ce igraci bojkotovati trenera zato sto je doveo Uertela. No, ko zna, mozda me realnost demantuje.

 

Ovaj odgovor moze da koristi i ovaj sto je ipak dobacio do sedmog razreda, na moje veliko iznenadjenje.

 

Dudina kompozicija tima je uveliko urušena povredama i otkazima.

 

Dudin tim ima stabilan budžet.

 

Dudini igrači na dolazak skupih pojačanja ne gledaju iz perspektive neisplaćenih junačina.

 

Duda uporedo razvija mlade igrače i investira u budućnost iako za to ima manje razloga nego Zvezda. Trebalo bi se pre svega na njega ugledati u delu u kome forsira i trpi Osmana i ono dete dve godine mlađe od Tejića.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...