Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Za Galatu  ima itekako osnova za kaznu, za nas apsolutno ne. Ovo je najbesmislenija i najpokvarenija odluka ovog govneta od lige. 

 

 

:isuse:

Zasto da se ne zalimo kad smo bez razloga kaznjeni!? Verovatno da od te zalbe nema nista, ali treba do kraja iskoristiti sva moguca pravna sredstva. 

 

Ne znam zasto :isuse: kad i sam kazes da od zalbe verovatno nema nista. Slazem se da je kazna nebulozna i da su govna sto su i nas kaznili. I da su okolnosti drugacije, trebalo bi da se zalimo svakako. Nadam se da ce neko to da prouci u klubu.

 

Ja kazem da se ne zalimo cisto sa takmicarskog aspekta, jer ako se zalba resi posle tekme sa Kucom, ocekivano lose po nas, moracemo u Top16 da igramo pred praznim tribinama, npr. protiv Reala. Sto ce biti jos oko 50K gubitka za klub, ili koliko vec, zbog propustene sanse da se Arena napuni. Ovako, protiv Kuce, em se igra u Pioniru, em je Sveti Nikola pa je pitanje da li bi i Pionir bio pun, em nam nije toliko bitna utakmica, em nece biti preterano velike zarade.

Link to comment

Mogli bi taman i da prestanu da vode navijace na gostovanja :ss1:

 

Nisu problem navijaci koje je klub vodio na gostovanje vec oni koji su se odveli sami. Evroliga ocigledno ne zeli fudbalske navijace, ne zeli gostujuci navijacki korteo na ulicama, ne zeli da ovaj incident postane uzrok nekih novih incidenata, generalno ne zeli nikakvo mesanje sa metodologijom navijanja organizovanih navijackih grupa i uopste njihovom subkulturom. To jos uvek nije jasno samo nama na Balkanu i Turcima, zato mi, Grci i Turci i dominiramo u placenim kaznama. Vrhunski sport i organizovano navijanje jednostavno vise nisu kompatibilni i Evroliga nas je na to podsetila kaznom od 50.000 evra i jednom utakmicom bez publike. Ko je kriv, ko nije kriv, ko je zapoceo, ko je odgovorio, to njih ne zanima, ono sto ih zanima je da se u Istanbulu pojavio korteo sa navijacima Zvezde koji su hteli organizovano i bez unapred kupljenih karata da udju u halu a to nije nesto sto oni zele da vide.

Link to comment

Pa da, apsolutno mi je to jasno. I da budem iskren ne vidim nista lose tu, retko kada se gostovanje tih 50 tak navijaca u bilo kom sportu vidi kao neko pozitivno iskustvo, u bilo kom sportu. Napamet mi recimo samo padaju oni ludi Skoti sto su cistili sneg kod nas. Pritom samim sportistima apsolutno nista ne znace. 

Link to comment

Ma kapiram ja da su 50.000€ jaka kazna, samo ne razumem da sa jedne strane potvrdjuje kaznu (igracemo pred praznim pionirom) ali bice zalbe, znaci da se zalba odnositi samo na novcanu tj. deo celopkupne kazne, ako je to uopste moguce...

Link to comment

Ma kapiram ja da su 50.000€ jaka kazna, samo ne razumem da sa jedne strane potvrdjuje kaznu (igracemo pred praznim pionirom) ali bice zalbe, znaci da se zalba odnositi samo na novcanu tj. deo celopkupne kazne, ako je to uopste moguce...

 

Više mi se čini da Čović povlači potez da bi se zaštitio od eventualnog zatvorenog meča u Top16. Juče je bio info da je meč protiv LK u Pioniru (slava + već smo prošli), tako da je ovo kontrola štete. Ako uloži žalbu i ona ne prođe (što je skoro uvek izvesno) mi ostajemo sa mečom bez publike u Top16 što je ogromna šteta.

 

Čak i da nam ponište kaznu, neće biti velike ekonomske štete, jer bi igrali u Pioniru.

Link to comment

Mene prilično zabole za ekonomsku štetu (te novce bi ionako sasvim moguće iskoristili za neko pojačanje koje držimo na nišanu i kojime bismo sjebali koncepciju tima). Pitanje dostojanstva obavezuje da se pruži otpor ovako ponižavajućim i uvredljivim odlukama. Mada, ja uopšte ne isključujem mogućnost da je EL došla do saznanja da je klub učestvovao u organizaciji putovanja navijačkih trupa, dakle i da ima svoj deo odgovornosti za izgubljen život.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...