Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo, protiv Kuce igramo u Pioniru. Razlog - Sveti Nikola.

 

Verujem da će Dileje u duhu pravoslavlja da pozovu prave™ Srbe da ne idu na utakmicu već na slavu.

Link to comment

sustina je da su ti sutevi dozvoljeni u velikim brojevima, sto implicira uzasnu odbranu, a uzasnom odbranom se ne dobijaju utakmice. 

 

na kraju je metalac sutirao trojke 36%, sto ne ukazuje na neki luksuz koji mozemo da dozvolimo inace. 

 

Ma ne tvrdim ja da smo mi igrali dobro juce. Naprotiv. Da smo ovako igrali odbranu u Valensiji, vratili bi se kuci sa -30. Metalac je u jednom trenutku bio na 10/16 za 3, i to sa dobrim ucescem centara u tim sutevima. Ajd da je Dubljevic sam gadjao pa i da razumem, ali centri Metalca ipak nisu ta klasa. Prosto u prve 3 cetvrtine im je ulazilo dosta suteva, u poslednjoj kada je Zvezda malo podigla odbranu, malo ubrzala igru, doslo je do umora i pada koncentracije igraca Metalca i sut im je otisao u kanal. 

 

Ova utakmica je u rangu onog petog meca u Dejvis kupu kada isti osvojis posle 4. meca, pa onda ona dva mucenika igraju mec koji nema nikakvu rezultatsku vaznost. NAravno, nije bas tako i nama jeste bilo vazno, ali govorim o emotivnoj pa i fizickoj istrosenosti igraca u prethodnih mesec dana...

Link to comment

Laki je legenda, njemu se cela košarka svodi na muda.

 

Pa ne baš, muda idu na sve ostalo. Džaba i njih ako ne znaš ili nemaš čime. I to je otprilike ono što čini pobednički karakter.

Link to comment

ne znam cemu toliko cudjenje sto neko ko se profesionalno bavi kosarkom pogadja otvorene suteva, pa makar taj neko igrao i za metalac

tačno tako. pride što je više nego očito da je ekipa i posložena tako da igra pnr i pnp i da su birani visoki igrači koji su dobri šuteri.

 

gledao sam metalac 3-4 puta ove sezone - mogli su da dobiju partizan u pioniru i nas sinoć, igraju daleko iznad pojedinačnog kvaliteta igrača (npr, onaj plej ljubičić iako ima šmeka i ume da igra, nema fizikalije ni za prvi srpsku ligu), što govori da đokić radi dobar posao.

 

naši su uglavnom bili užasni, posebno lazić i mitrović. kad smo kod mitrovića, ja ne delim opšte oduševljenje njegovim igrama koje ovde, koliko mogu na brzaka da vidim, vlada. ne volim uopšte visoke igrače koji su mekani u skoku i koji su, uglavnom, babe u odbrani, čak i kad su stvarno dobri i raznovrsni u napadu. ta odbrana na poziciji 4 nam je i inace najslabija tacka cele sezone. osim harangodija, sve su nas protivnicke cetvorke u el punile.

Link to comment

Mislim da je posle utakmice sa Olimpijakosom Mitrović značajno poboljšao kvalitet građenja i skoka (bez sinoć), kao i količinu babstva u odbrani. Kod njega mi se čini da je to ponekad pitanje koncentracije, kao i načina na koji uđe u utakmicu (recimo impresivno je dva puta dvoručno zalepio Bilana protiv Cedevite). Ostaje činjenica da je prošle godine delovao malo energičnije nego ove - ne znam da li to ima veze sa količinom minuta koje igra, verovatno da ima. Meni je ok - nije liability defanzivno, a to je najvažnije, obzirom da donosi mnogo napred.

Link to comment

Evo, protiv Kuce igramo u Pioniru. Razlog - Sveti Nikola.

Rece mi drugar pa reko aj ovde da proverim. Navodno smo trazili da se igra dan ranije ali EL nije odobrila.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Mislim da je posle utakmice sa Olimpijakosom Mitrović značajno poboljšao kvalitet građenja i skoka (bez sinoć), kao i količinu babstva u odbrani. Kod njega mi se čini da je to ponekad pitanje koncentracije, kao i načina na koji uđe u utakmicu (recimo impresivno je dva puta dvoručno zalepio Bilana protiv Cedevite). Ostaje činjenica da je prošle godine delovao malo energičnije nego ove - ne znam da li to ima veze sa količinom minuta koje igra, verovatno da ima. Meni je ok - nije liability defanzivno, a to je najvažnije, obzirom da donosi mnogo napred.

 

Mitrovic ima ogromnu minutazu. Protiv Valensije, na primer, igrao je cak sest minuta duze od prvog sledeceg saigraca po minutazi, Kalinica i na toj istoj utakmici je potpuno ponistio Harangodija. Ne moze on da pegla dve utakmice nedeljno a da ne padne u ucinku. Nema godine da zna da se steka sa potrosnjom, preskocio je letos odmor i veci deo priprema i to uzalud, mnogo igra jer Tejic za sada ne moze nista da pokaze cak ni u ABA ligi. Uz sve to stoji da on nikada nece biti Bog zna kakav skakac jer nema ni odraz, ni masu, ni neku narocitu visinu za poziciju na kojoj igra.

 

Uz sve to, odusevljenje njegovim igrama ove godine je sasvim na mestu, ovo sto igra je poprilicno iznad mojih ocekivanja.

Link to comment

Rece mi drugar pa reko aj ovde da proverim. Navodno smo trazili da se igra dan ranije ali EL nije odobrila.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tako piše na zvaničnom sajtu
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...