Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se čini da je 5 pobeda previsoko postavljeno očekivanje, mada 5 ide uz "vrlo zadovoljan". Dosta zavisi od samih protivnika i načina na koji nam oni odgovaraju. Složio bi se sa celim postom samo što bi se moje očekivanje svelo na 2-3 pobede u grupi.

 

Ne osećam omalovažavanje koje dolazi od novinara (mada imam problem sa njima u vezi nečeg drugog), ali osećam da provejava taj neki stav koji je Muta izneo "neuspeh ako se ne ode na F4 ili top8", što god da je već izjavio. Generalno navijači prilično poleću i već nas guraju među favorite u drugoj fazi (bez i da znamo protivnike), a nama tek predstoji meč sa Laboralom koji bi trebao da odluči najverovatnije da li smo drugi ili treći u grupi. Takvi komentari su štetni, jer publika počinje da se zamajava sa nerealnošću i ona postaje "realnost". Jasno je da se on isključivo reklamira, ali da pravi štetu, pravi. Na nekoliko mesta sam pročitao ono što je Empty pominjao o "nekom sponzoru koji bi platio Dubljevića", bez da ljudi sagledaju realne činjenice kao što su da ima izlaznu klauzulu od milion evra i da mu je ugovor do 2016. Ta priča kako "Zvezda ne živi kao da je iz Srbije" i ne saoseća se sa patnjom naroda će dobiti snagu ovim prolaskom u Top16 i serijom pobeda u ABA ligi. Odgovor na ovu lažnu temu će preći sa "nije tačno" u "opravdali smo uloženo", što je potpuno pogrešno.

 

Prolaz u Top 16 je bio i ostao mediokritetski uspeh za nekoga ko pravi tim da dominira u ABA ligi. Nije ni neuspeh, nije ni senzacija, taman neki rezultat po meri, prvi odozdo koji moze da se okarakterise kao uspeh. U evropskoj kosarci objektivno postoji desetak zverskih ekipa protiv kojih je svaka pobeda uspeh a mesta u Top 16 ima, sto mu i ime kaze, za 16 ekipa. No, taj broj zverskih timova takodje znaci da je vec Top 8 vrlo, vrlo ozbiljan rezultat i vrlo, vrlo ozbiljan uspeh.

 

Nije uopste stvar u tome.

 

Stvar je u tome da se stvara klima kako postoji neka tajna drzavna operacija koja treba da pogura Zvezdu na ustrb drugih timova i koja je uz pomoc nepreglednih miliona s budzeta stvorila neki mega-giga-maxi-superdrajv tim sastavljen od sve samih superstarova za koji je normalno i prirodno da pocisti ABA ligu, udje u Top 8 a tamo je, kao sto vec svi znamo, sve moguce. Time se stvara nenormalan pritisak na tim koji je objektivno neki evropski prosek i narocito na trenera za kojeg bi svaki neuspeh sa tom gomilom legitimnih NBA igraca zapravo bio tezak neuspeh i dokaz da se radi o nemacu pojma. Takodje se stvara utisak da je Zvezda klub koji je pun k'o brod i koji moze da dovede koga god hoce. A kad se pogleda i sastav tima i kako se pare trose jasno je da ni jedno ni drugo nemaju veze sa zivotom.

 

Istini za volju, na ovom forumu smo prilicno postedjeni od tih budalastina ali ovo je verovatno jedini preostali javni prostor koji je zadrzao zrno zdravog razuma. Gde god se okrenes, razni portali, forumi, cak i neke televizije se utrkuju u tome ko ce da izvali neverovatniju pricu na racun Zvezde.

Link to comment

Prolaz u Top 16 je bio i ostao mediokritetski uspeh za nekoga ko pravi tim da dominira u ABA ligi. Nije ni neuspeh, nije ni senzacija, taman neki rezultat po meri, prvi odozdo koji moze da se okarakterise kao uspeh. U evropskoj kosarci objektivno postoji desetak zverskih ekipa protiv kojih je svaka pobeda uspeh a mesta u Top 16 ima, sto mu i ime kaze, za 16 ekipa. No, taj broj zverskih timova takodje znaci da je vec Top 8 vrlo, vrlo ozbiljan rezultat i vrlo, vrlo ozbiljan uspeh.

 

Nije uopste stvar u tome.

 

Stvar je u tome da se stvara klima kako postoji neka tajna drzavna operacija koja treba da pogura Zvezdu na ustrb drugih timova i koja je uz pomoc nepreglednih miliona s budzeta stvorila neki mega-giga-maxi-superdrajv tim sastavljen od sve samih superstarova za koji je normalno i prirodno da pocisti ABA ligu, udje u Top 8 a tamo je, kao sto vec svi znamo, sve moguce. Time se stvara nenormalan pritisak na tim koji je objektivno neki evropski prosek i narocito na trenera za kojeg bi svaki neuspeh sa tom gomilom legitimnih NBA igraca zapravo bio tezak neuspeh i dokaz da se radi o nemacu pojma. Takodje se stvara utisak da je Zvezda klub koji je pun k'o brod i koji moze da dovede koga god hoce. A kad se pogleda i sastav tima i kako se pare trose jasno je da ni jedno ni drugo nemaju veze sa zivotom.

 

Istini za volju, na ovom forumu smo prilicno postedjeni od tih budalastina ali ovo je verovatno jedini preostali javni prostor koji je zadrzao zrno zdravog razuma. Gde god se okrenes, razni portali, forumi, cak i neke televizije se utrkuju u tome ko ce da izvali neverovatniju pricu na racun Zvezde.

+ 1000000

Link to comment

Na bar još tri foruma je ako ne preovladava takvo mišljenje, ono bar pola, pola. Zapravo skoro svi su svesni da je ovaj ulazak u 16 najboljih ekipa na starom kontinentu izvanredan uspeh i da se u daljem takmičenju može samo uživati u lepoj i kvalitetnoj košarci, kao i da će svaka pobeda biti samo bonus.

 

Ima usijanih glava, ali ja ipak njih ne vidim na forumima kao većinu, neki misle da je pod "mus" da se dovede jedna 4/5 kako bi naš tim bio što konkurentniji, a neki, među kojima sam i ja, a ima ih i na ovom forumu, misle da ovaj tim treba da završi ovaj ciklus, da je ta hemija u timu i već uspostavljena hijerarhija vrlo bitna stavka i da bi dovođenje novog igrača moglo da proizvede više problema nego dobrih stvari.

 

Mišljenja sam da će u narednom periodu Tejić imati mnogo više minuta i da će ga Radonja lagano kroz ABA i KLS pripremati za sledeću godinu kada bi on mogao igrati zapaženu ulogu kao kombo 4/5 sa mekom rukom (nešto kao Dubljević).

Link to comment

mislim da precenjujete uticaj kojekakvih portala i foruma. nije to javnost ni blizu. a stvarno sumnjam da to može da stvori nenormalan pritisak. moguće da vi imate neke informacije iz samog KKCZ koje govore suprotno, ali nije realno da kojekakvi forumu izvrše pritisak na jedan ozbiljan tim

Link to comment

Pa, da nastavimo da meljemo.

 

METALAC – CRVENA ZVEZDA 11. KOLO ABA LIGE

 

Nadam se da će neki igrači uspjeti da se odmore u narednom periodu, jer valja proči ovaj period bez povreda i pretjeranog trošenja.

 

Iskreno (glede ovih koji omalovažavaju uspjeh Zvezde), kere varošanke će lajati i kada treba i kada ne treba, tako da ih treba pustiti da laju. A i za dobrim konjem prašina se diže :)

Link to comment

Priznajem da sam, od dolaska Vučića na vlast, praćenje svih vesti i komentara na vesti sveo na najmanju moguću meru, ali stvarno nemam utisak da ovaj uspeh nije propraćen kako treba.

 

Vujošević - pa i da je neki čovek na čelu Partizana, normalno je da izbaci neku sour grapes izjavu na račun uspeha Zvezde (i obrnuto važi za Zvezdu, naravno), a kamoli ono. Svi su na to već navikli i niko ga ne uzima za ozbiljno (nadam se bar da ga igrači i klub KK CZVBGT ne uzima za ozbiljno). Ne znam koji drugi javni prostor je u pitanju - odem ponekad na FB92 (košarkaški deo) i prijatno sam iznenađen kvalitetom rasprave o košarci tamo, nema ove priče ni blizu. Andjuse, Tegeltije i ine stvarno ne gledam, ali ako ti likovi mogu da stvore neki pritisak na Zvezdu, onda jbg, sami smo krivi ako ljosnemo. Mislim da sam i prošle sezone u ovo vreme napisao da jedini čovek koji može da napravi štetan pritisak na ovaj tim jeste Čović. Za sada on ćuti i ne kenja previše, videćemo dokle će izdržati.

 

Ljudi su i poprilično inertni i ne razmišljaju (ili nemaju čime). Npr da su Luka i Bobi ovoliko napredovali u timu koji trenir jedan Kari (ili Vujošević), ovde bi se ode pravile o čudesnoj moći i genijalnosti drvodeljaca, alhemičarima koji sve pretvaraju u zlato bla bla. Pošto se radi o Radonjiću, onda to niko i ne pominje, valjda ljudi misle da su igrači sami zaslužni za svoj napredak (da se razumemo, igrači su u najvećem procentu uvek sami zaslužni za svoj napredak, samo se to katkad zaboravlja, po potrebi).

Link to comment

Ne postoji nijedan razlog da se od Zvezde ne ocekuje borba za top 8. Ekipa ima 10 igraca na koje moze da racuna, trenera koji brzo napreduje, perfektnu atmosferu i vruc domaci teren. Real, Barsa i CSKA su klasa za sebe, protiv svih ostalih se moze igrati. Ako ne udju u Top 8 nece biti kraj sveta, ali mi se kenja od ocekivanja u vidu 2 pobede. To je toliko daleko od realnosti i pri tom toliko jajaroski, da boli.

Edited by ikar
Link to comment

jedini čovek koji može da napravi štetan pritisak na ovaj tim jeste Čović.

+1

 

Што дуже буде ћутао на Дулетове тираде, боље по Звезду. Ваљда је научио прошлогодишњу лекцију.

Link to comment

Како си се ти нашао овде прозван никако ми није јасно. Чак ми је комично.

Uopste nije poenta u pronalazenju sebe prozvanim, niti je post bio nekakva odbrana ili kako god si ti to shvatio, samo mi dokurcilo konstantno upiranje prstom na temi (generalno), posebno u ovakvom trenutku kad rasprava treba da ide u afirmativnom smeru, u nezapamceno pozitivnom momentumu za klub, a mi po starom dobrom srpskom obicaju i u pobedi moramo pronaci nekog krivca...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...