Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Biće najveći problem da se napuni protiv Laborala. Klub nema novac i ja se nadam da će ovim prolaskom u Top16 da se zaokruži budžet, što kroz karte, što kroz nekog novog sitnog sponzora. Ako Zvezda sa 12 domaćih mečeva u EL uspe da isplati dva skuplja igrača kroz karte, mi smo na konju. Ljudi zaboravljaju da smo mi prošle godine prodali Nelsona PAOu, tako što smo se sa njima dogovorili da mu isplate zaostalu platu ili dve da bi poništili onu +1 opciju iz ugovora. Mislim da je to bilo oko 50.000 evra.

 

Mi imamo jedan od najdubljih rostera u EL. Nema puno timova koji mogu da posegnu na klupu i izvuku po 5-6 igrača sa klupe i da donesu nešto na terenu. Odličan balans pre svega u defanzivi. Verovatno samo kandidati za F4 imaju dublje rostere od nas.

 

Kao što je neko spomenuo, novi izazov za Radonjića je način na koji će prilagoditi Jenkinsa sa Jovićem. Ovo što Jenkins prikazuje sa loptom u rukama u poslednjih par mečeva je iznad svih očekivanja i bilo bi jako ružno da mu se otima lopta kada dođe Jović. Opet, Jovićeva uloga u napadu ne može biti kao Lazićeva, jer nema šut, pa je on bez lopte u rukama prilično beskoristan igrač u napadu.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne verujem ni ja da cemo dovoditi igraca osim ukoliko nas bas ne usere neki jeftin a dobar na cetvorci. U minusu smo s parama i dobro ce nam doci bilo kakav dodatni sponzor da smanjimo taj minus. Usput je Markus bio najsrecniji sinoc jer mu je svaka od pet trojki koje je ubacio donela po 10.000 evra bonusa. :lolol:

 

Excuse me, jel ovo tacno, ima neki info?!?!  Onda nije nicudo sto je protekle utakmice forsirao sut, ono u fazonu "assists dont make cash" hahaha

Link to comment

Biće najveći problem da se napuni protiv Laborala. Klub nema novac i ja se nadam da će ovim prolaskom u Top16 da se zaokruži budžet, što kroz karte, što kroz nekog novog sitnog sponzora. Ako Zvezda sa 12 domaćih mečeva u EL uspe da isplati dva skuplja igrača kroz karte, mi smo na konju. Ljudi zaboravljaju da smo mi prošle godine prodali Nelsona PAOu, tako što smo se sa njima dogovorili da mu isplate zaostalu platu ili dve da bi poništili onu +1 opciju iz ugovora. Mislim da je to bilo oko 50.000 evra.

 

Mi imamo jedan od najdubljih rostera u EL. Nema puno timova koji mogu da posegnu na klupu i izvuku po 5-6 igrača sa klupe i da donesu nešto na terenu. Odličan balans pre svega u defanzivi. Verovatno samo kandidati za F4 imaju dublje rostere od nas.

 

Kao što je neko spomenuo, novi izazov za Radonjića je način na koji će prilagoditi Jenkinsa sa Jovićem. Ovo što Jenkins prikazuje sa loptom u rukama u poslednjih par mečeva je iznad svih očekivanja i bilo bi jako ružno da mu se otima lopta kada dođe Jović. Opet, Jovićeva uloga u napadu ne može biti kao Lazićeva, jer nema šut, pa je on bez lopte u rukama prilično beskoristan igrač u napadu.

nema sta da prilagodjava dzenkinsa jovicu, vec eventualno obrnuto

jovic je ovde bio visak od pocetka i to nije bilo tesko pretpostaviti

Link to comment

Excuse me, jel ovo tacno, ima neki info?!?!  Onda nije nicudo sto je protekle utakmice forsirao sut, ono u fazonu "assists dont make cash" hahaha

 

Navodno Markus ima ugovor na 250.000 i po 50.000 bonusa za Top 16 i trofeje, posto kupio informaciju za toliko i prodajem. Ako je to tacno on je od sinoc bogatiji za 50 hiljadarki.

Link to comment

Excuse me, jel ovo tacno, ima neki info?!?!  Onda nije nicudo sto je protekle utakmice forsirao sut, ono u fazonu "assists dont make cash" hahaha

verovatno midsli da mu je bonus za top 16 50000 :)

Link to comment

Jović može da prenosi loptu, ali da je odmah da Dženkinsu, koji mora da je ima dosta u rukama. Jovićevo u napadu je da ide ispod table, hvata skokove i ostaje sam na ziceru, to je najkorisnije što može. Ko će se nominalno zvati tu plejmejker, nije ni bitno.

Link to comment

Kao što je neko spomenuo, novi izazov za Radonjića je način na koji će prilagoditi Jenkinsa sa Jovićem. Ovo što Jenkins prikazuje sa loptom u rukama u poslednjih par mečeva je iznad svih očekivanja i bilo bi jako ružno da mu se otima lopta kada dođe Jović. Opet, Jovićeva uloga u napadu ne može biti kao Lazićeva, jer nema šut, pa je on bez lopte u rukama prilično beskoristan igrač u napadu.

Jovic je beskoristan igrac u napadu, period. Dobar je da prevede, dobar da povuce kontru, i eventualno da spusti centru loptu na post. U sustini, da rastereti plejmejkera, to je ono sto je njemu naslo ulogu u reprezentaciji, a dalje od toga ne treba da bude ni u zvezdi. Ali tu mu ostaje malo minuta.

Link to comment

Kao što je neko spomenuo, novi izazov za Radonjića je način na koji će prilagoditi Jenkinsa sa Jovićem. Ovo što Jenkins prikazuje sa loptom u rukama u poslednjih par mečeva je iznad svih očekivanja i bilo bi jako ružno da mu se otima lopta kada dođe Jović. Opet, Jovićeva uloga u napadu ne može biti kao Lazićeva, jer nema šut, pa je on bez lopte u rukama prilično beskoristan igrač u napadu.

 

Toliko o teorijama s pocetka sezone da Dzenkins ne moze da igra na poziciji jedan. No, te teorije nisu bile bez osnova jer je Djenka nas prosle godine zaista izgledao kao neko ko ne moze da organizuje prelazak preko ulice na pesackom prelazu ali kad treniras svaki dan sa Vilijamsom svasta nesto mozes da naucis.

 

Zanimljivo je da su u poslednje vreme nasi protivnici izuzetno skoncentrisani na to da sprece Markusove asistencije po dubini direktno pod kos, po cenu da ne brane nas sut iz coskova i sa 45 stepeni. I protiv Cedevite, Neptunasa, Partizana ali i sinoc imali smo more otvorenih suteva sa tih pozicija koje smo ubacivali s promenljivim uspehom. Sinoc je Bobi mislim po prvi put pokupio vise asistencija sa pomocnih pozicija nego od pleja.

Link to comment

Za razliku od većine ja vidim prostor za napredak u budućnosti kod Jovića, nevezano što nije izuzetno mlad igrač. Dobra atletika otvara vrata, pogotovo što ima korektnu kontrolu lopte koja za koju mislim da se može još zategnuti. Time bi otvorio i prostor za osnovnu igru u p&r, jer mislim da nije igrač bez košarkaške inteligencije. Ono što ne valja je to što bez lopte nema nikakvu ulogu u napadu, sem da lovi neki back door cut ili da ide da pomaže u skoku u napadu.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Evo Nedovic nije sretan u Valensiji, i bukvalno se nudi, samo neznam da li bi nam nesto pomogao...

 

Nedović je sjajan čovek, ali kao košarkaš nema kvalitet za ono što nam je potrebno. A naš nivo trenutno je odličan ka vrhunski.

 

Druga stvar, ni na koji način se ne uklapa u Radonjićevu viziju, s obzirom da mu je defanziva uz košarkašku inteligenciju najlošiji segment igre.

Link to comment

Ja pratim košarku od vremena Ranka Žeravice, kad su igrali Karadžić, Radović, Žižić, Janković, Bogosavljev, Ivo Petović i drugi. Nismo imali bolju sezonu nikada, realno, a i nikada nismo bolje ni izgledali. Nikada nismo imali boljeg pleja. Jedva nekoliko centara Bobijeve klase - Žižić, Ekezie, dalje ne mogu da se setim. Ovo smo zaista zaslužili, svi mi nesrećnici koji smo navijali za KKCZ sve ove godine.

 

Bezgranično sam srećan.

Imali ste.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...