Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Valencia je sledeća stanica, dobili su u gostima poenom razlike Andoru. Van Rossom i Lishchuk su povređeni i neće igrati protiv nas. Ostaje da se vidi da li će se Sato oporaviti do meča sa nama i zašto Pau Ribas nije igrao za vikend već je samo sedeo na klupi.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми много много мноооого добијамо евентуалном победом ту. Следећих месеца нам је онда бања, прилика да играчи мало прикоче, да се одморе и опусте. Квалитетан ресет, па онда од јануара полако на горе.

Link to comment

Ne kritikujem, samo komentarisem. Ovom timu i treneru se zaista nema puno sta prigovarati, mada kapiram da to nece spreciti poslovicno nedokazane navijace Zvezde.

Cenim da će nam tek za neku godinu, ako tim prestane da napreduje (ili neko prestane da investira) što je konstantan slučaj od kada ga je Ćoki uzeo pod svoje, biti jasno koliko je ovo kvalitetna skupina igrača, pri tom, dobro selektirana, sa dobro raspoređenim ulogama i odličnim mentalnim pristupom, što je možda najbitnije (grupina luzera koliko god individualno dobra, teško pravi rezultat).

 

To sa druge strane prouzrokuje situacije kao sa Đenkom. Meni on zaista nema šta da se dokazuje. Da, manje poentira, pa šta? Imamo dobar tim na svim linijama, više potrošača lopti nego u prošloj sezoni, naravno da ne može da ima slobodu koju je imao prošle sezone, kao i broj šuteva. Ali zato izgleda igrački dosta bolje. Eksplozivan je i prodoran nenormalno, dobra tehnika sa loptom i ove godine dosta bolji u odbrani, šta više? Malo više promašuje što je posledica većeg pritiska zbog veće konkurencije i neminovno manjih minuta. Radonja treba da ga rastereti, da mu da punu slobodu dok je na terenu i da mu skine taj neki teret koji se nadvio nad njim "kad će Đenka da proradi".

 

Prvi sam stavljao znak pitanja ispred Lazićevih minuta, ali on je sjajan igrač koji bi verovatno mnogo više pokazao u lošijoj ekipi sa većom slobodom u napadu. Bitno je da ono što treba da radi, radi odlično.

Link to comment

Cenim da će nam tek za neku godinu, ako tim prestane da napreduje (ili neko prestane da investira) što je konstantan slučaj od kada ga je Ćoki uzeo pod svoje, biti jasno koliko je ovo kvalitetna skupina igrača, pri tom, dobro selektirana, sa dobro raspoređenim ulogama i odličnim mentalnim pristupom, što je možda najbitnije (grupina luzera koliko god individualno dobra, teško pravi rezultat).

 

 

Jasna stvar. Prosecni navijac Zvezde je neuvremenjeni, poluretardirani, pretenciozni i iskompleksirani debil koji nema pojma s kosarkom, zanimaju ga jedino trofeji i pobede nad Partizanom a klub podrzava samo kad ga bas nista drugo tipa slave ili nekog drugog verskog praznika, ubistva navijaca, igranja protiv bratskog kluba i/ili sta god vec Generalstab misli da je umesno, ne omete u tome. Dzaba je tom profilu bilo sta objasnjavati, njemu je Zvezda samo vozilo za cesljanje licnog kompleksa. Da imamo 16:0 umesto 13:3 u svim takmicenjima opet bi se naslo nesto da ne valja. Ovaj ima preveliku minutazu, onaj premalu, ovom se u ocima ne vidi zar za pobedom, onaj se preterano lozi pa pravi pizdarije, ovaj uzima premalo suteva, onaj previse, doveli smo ovog a nismo doveli onog, ovaj presporo napreduje, onaj je prebrzo dobio bitne minute, trebalo je da gazimo do 40 razlike, trebalo je da odmaramo igrace jer nas cekaju teske utakmice, sta me briga kako izgledamo u novembru bitno je kako cemo izgledati za 17 godina, ovaj debeo, onaj visok, onaj treci nizak i mrsav,... Kad nema sta drugo da se kritikuje onda je problem neka klinka koja uzima intervjue sa igracima Zvezde jer joj se, mozes misliti, prosle godine potpisao Boris Dalo na majicu.

 

Kad/ako klub preuzmu veliki strucnjaci za kosarku Stric Nacije™, Djuka i Andjus, a trude se iz petnih zila, i na klupu sedne neki Nikitovic ili tako neki drugi retard, bas me zanima kakvi ce se komentari redjati. Tad ce se cekati da prorade Drca i Balaban, igraca kao sto je Dzenkins ili, ne daj Boze, Vilijams moci cemo samo da sanjamo.

Link to comment

Jasna stvar. Prosecni navijac Zvezde je neuvremenjeni, poluretardirani, pretenciozni i iskompleksirani debil koji nema pojma s kosarkom, zanimaju ga jedino trofeji i pobede nad Partizanom a klub podrzava samo kad ga bas nista drugo tipa slave ili nekog drugog verskog praznika, ubistva navijaca, igranja protiv bratskog kluba i/ili sta god vec Generalstab misli da je umesno, ne omete u tome. Dzaba je tom profilu bilo sta objasnjavati, njemu je Zvezda samo vozilo za cesljanje licnog kompleksa. Da imamo 16:0 umesto 13:3 u svim takmicenjima opet bi se naslo nesto da ne valja. Ovaj ima preveliku minutazu, onaj premalu, ovom se u ocima ne vidi zar za pobedom, onaj se preterano lozi pa pravi pizdarije, ovaj uzima premalo suteva, onaj previse, doveli smo ovog a nismo doveli onog, ovaj presporo napreduje, onaj je prebrzo dobio bitne minute, trebalo je da gazimo do 40 razlike, trebalo je da odmaramo igrace jer nas cekaju teske utakmice, sta me briga kako izgledamo u novembru bitno je kako cemo izgledati za 17 godina, ovaj debeo, onaj visok, onaj treci nizak i mrsav,... Kad nema sta drugo da se kritikuje onda je problem neka klinka koja uzima intervjue sa igracima Zvezde jer joj se, mozes misliti, prosle godine potpisao Boris Dalo na majicu.

 

Kad/ako klub preuzmu veliki strucnjaci za kosarku Stric Nacije™, Djuka i Andjus, a trude se iz petnih zila, i na klupu sedne neki Nikitovic ili tako neki drugi retard, bas me zanima kakvi ce se komentari redjati. Tad ce se cekati da prorade Drca i Balaban, igraca kao sto je Dzenkins ili, ne daj Boze, Vilijams moci cemo samo da sanjamo.

 

zahvali se bossu, nemoj da te bije maler.

 

nego, video si onaj klip gde djuka govori o dugovima?! to je signal. bilo je jasno to i ranije kada je andjus krenuo da napada covica.

Link to comment

zahvali se bossu, nemoj da te bije maler.

 

nego, video si onaj klip gde djuka govori o dugovima?! to je signal. bilo je jasno to i ranije kada je andjus krenuo da napada covica.

 

Hvala Bossu. (drugi put da pises Boss velikim slovom da tebe ne bije maler :fantom: )

 

Video sam. To je ta Srbija u kojoj razni Djuke i Andjusi misle da imaju pravo na bilo sta vise od toga da legnu u neku strnjiku i prestanu da disu, posto ovako trose vazduh normalnim ljudima.

Link to comment

Jasna stvar. Prosecni navijac Zvezde je neuvremenjeni, poluretardirani, pretenciozni i iskompleksirani debil koji nema pojma s kosarkom, zanimaju ga jedino trofeji i pobede nad Partizanom a klub podrzava samo kad ga bas nista drugo tipa slave ili nekog drugog verskog praznika, ubistva navijaca, igranja protiv bratskog kluba i/ili sta god vec Generalstab misli da je umesno, ne omete u tome. Dzaba je tom profilu bilo sta objasnjavati, njemu je Zvezda samo vozilo za cesljanje licnog kompleksa. Da imamo 16:0 umesto 13:3 u svim takmicenjima opet bi se naslo nesto da ne valja. Ovaj ima preveliku minutazu, onaj premalu, ovom se u ocima ne vidi zar za pobedom, onaj se preterano lozi pa pravi pizdarije, ovaj uzima premalo suteva, onaj previse, doveli smo ovog a nismo doveli onog, ovaj presporo napreduje, onaj je prebrzo dobio bitne minute, trebalo je da gazimo do 40 razlike, trebalo je da odmaramo igrace jer nas cekaju teske utakmice, sta me briga kako izgledamo u novembru bitno je kako cemo izgledati za 17 godina, ovaj debeo, onaj visok, onaj treci nizak i mrsav,... Kad nema sta drugo da se kritikuje onda je problem neka klinka koja uzima intervjue sa igracima Zvezde jer joj se, mozes misliti, prosle godine potpisao Boris Dalo na majicu.

 

Kad/ako klub preuzmu veliki strucnjaci za kosarku Stric Nacije™, Djuka i Andjus, a trude se iz petnih zila, i na klupu sedne neki Nikitovic ili tako neki drugi retard, bas me zanima kakvi ce se komentari redjati. Tad ce se cekati da prorade Drca i Balaban, igraca kao sto je Dzenkins ili, ne daj Boze, Vilijams moci cemo samo da sanjamo.

Prilično neumerene rečenice, uvredljive konstatacije prema "prosečnom navijaču", da si rekao "Organizovana grupa", najverniji ili nešto što bi asociralo na grupaciju oko ograde na Severu, pa da bude prihvatljiv stav.

Oni nisu prosečni navijači, prosečan navijač je pre onaj semenkar sa Istoka, koji je poveo svog sina, mlađeg brata i slično.

Link to comment

Cenim da će nam tek za neku godinu, ako tim prestane da napreduje (ili neko prestane da investira) što je konstantan slučaj od kada ga je Ćoki uzeo pod svoje, biti jasno koliko je ovo kvalitetna skupina igrača, pri tom, dobro selektirana, sa dobro raspoređenim ulogama i odličnim mentalnim pristupom, što je možda najbitnije (grupina luzera koliko god individualno dobra, teško pravi rezultat).

 

To sa druge strane prouzrokuje situacije kao sa Đenkom. Meni on zaista nema šta da se dokazuje. Da, manje poentira, pa šta? Imamo dobar tim na svim linijama, više potrošača lopti nego u prošloj sezoni, naravno da ne može da ima slobodu koju je imao prošle sezone, kao i broj šuteva. Ali zato izgleda igrački dosta bolje. Eksplozivan je i prodoran nenormalno, dobra tehnika sa loptom i ove godine dosta bolji u odbrani, šta više? Malo više promašuje što je posledica većeg pritiska zbog veće konkurencije i neminovno manjih minuta. Radonja treba da ga rastereti, da mu da punu slobodu dok je na terenu i da mu skine taj neki teret koji se nadvio nad njim "kad će Đenka da proradi".

 

Prvi sam stavljao znak pitanja ispred Lazićevih minuta, ali on je sjajan igrač koji bi verovatno mnogo više pokazao u lošijoj ekipi sa većom slobodom u napadu. Bitno je da ono što treba da radi, radi odlično.

kao prvo, da se ogradim, ovo je najbolji tim kk crvena zvezda koji sam ja ikad gledao i daleko od toga da se zalim

rezultati i igra (zvezdu ove sezone u takmicarskim utakmicama niko nije nadigrao, donekle olimpijakos, ali i tu smo bili nadomak pobede) su na najvisem nivou

ipak, ne bih se slozio sa tobom

kao prvo ovo da tim neprestano napreduje od kad je covic preuzeo klub, jednostavno nije tacno

seti se samo prosle sezone i slucaja silb, zvezda je od tog trenutka postala za klasu losija ekipa

ovogodisnja ekipa ima jako dobru osnovu, prvenstveno zato sto se krenulo od jednog od najosnovnijih principa, a to je: popuni najpre dve "osnovne" pozicije (plej i centar) i posle ce sve biti lakse

kad se na to doda da ostatak ekipe ima "energiju" i u stanju je da pegla vrhunsku odbranu manje vise celu tekmu lako je doci do zakljucka da je osnovni cilj zadovoljen i da je za dosadasnji deo sezone odnos kvaliteta ekipe i ulozenog novca vise nego zadovoljavajuci

ipak, mora se priznati da nasa dva najbolja i svakako najvaznija igraca igraju iznad predvidjanja i da i tu lezi jedan od razloga ovakvih rezultata

vilijams igra neuporedivo bolje nego prosle sezone, a za marjanovica do pre nekoliko meseci je slabo ko verovao da moze da igra u kontinuitetu 20+ minuta vrhunske kosarke, a pogotovo da to radi na ovom nivou (a on igra 30 minuta po utakmici u el)

ono cega se ja pribojavam i sto me nervira je sto imam osecaj da se za istu kolicinu novca ili neznatno vise, ekipa mogla nadograditi za jedan korak iznad

ne znam koliko je kostao jovic, ali sa obzirom kako je odigrao sp, pretpostavljam da cena nije bila beznacajna, siguran sam da se za te pare mogao dovesti plej kom je osnovni kvalitet organizacija igre, a ako bi pri tom imao i solidan sut za tri sa tim bolje

takodje, ubedjen sam da je bilo vise volje da se mogao i radenovic privoleti da odigra jos jednu sezonu, posto ocigledno nije bio zatrpan ponudama pa da zvezda nije mogla ispratiti cenu

sa takva dva igraca mi bi imali vilijamsa sa nesto manje minuta, dzenkinsa koji igra na poziciji koja mu vise odgovara, kalinica koji igra iskljucivo na krilu, mitrovica sa nesto manje minuta i vrlo moguce indirektno i marjanovica sa nesto manje minuta (a svi nabrojani su igraci za koje je vidno da su najvise potroseni + dzenkins, za kog opet vazi misljenje da je najvise podbacio ove sezone)

drugim recima za nesto malo vise para imali bi smo dublji roster i vise napadackih opcija

ono sto je u ovoj sbbkbb situaciji vrlo verovatno je da bi izgubli u igri u odbrani kad je vilijams van terena

 

za sada sve ovo dobro izgleda, ali ako prodjemo u top 16, plasim se da ce nam ovo malo faliti da budemo ravnopravni u borbi za cetvrtfinale

pri tom ne mislim da budemo ravnopravni sa cska, olimpijakosom, realom, barsom,panatenaikosom to i nije realno, ali sa zalgirisom, unikahom, mozda i efesom, fenerom, makabijem bi i mogli biti ako odrzimo ovaj nivo igre, ali ce to biti jako tesko dok nam dva glavna igraca igraju 30+ minuta i u situaciji kad nam je igra u napadu prilicno predvidljiva

ovaj tim nazalost ima vrlo malo rezervi na krace staze, eventualno nesto vise mozemo dobiti od cirbesa, dzenkinsa i dangubica u napadu, a u odbrani ne vidim neki veci prostor za napredak

 

u svakom slucaju radonjic je napravio odlican posao (pretpostavljam da je on zasluzan za selekciju, a i ako nije, odlicno vodi ovu ekipu), ali ponavljam imam osecaj da nam malo fali (a da je imalo prostor za to malo) pa da budemo blizu samog vrha el kosarke ( za sam vrh su ipak potrebna daleko veca ulaganja)

Link to comment

Prilično neumerene rečenice, uvredljive konstatacije prema "prosečnom navijaču", da si rekao "Organizovana grupa", najverniji ili nešto što bi asociralo na grupaciju oko ograde na Severu, pa da bude prihvatljiv stav.

Oni nisu prosečni navijači, prosečan navijač je pre onaj semenkar sa Istoka, koji je poveo svog sina, mlađeg brata i slično.

ovaj put je manje vise u pravu

prosecan navijac zvezde nema veze sa kosarkom, niti je razume, niti moze bar da "oseti samu igru" ako vec sa samom teorijom lose stoji, niti ga kosarka kao sport preterano interesuje

uzrok toga verovatno lezi u cinjenici da je navijaca zvezde ipak najvise u srbiji, a da je partizan daleko uspesniji u kosarci u poslednjih 30 godina, pa samim tim vecina onih koji vole kosarku su jednostavno bili okrenuti ka tome da gledaju partizan

otud je taj odnos onih koji vole kosarku i navijaju za neki od ova dva kluba daleko u korist partizana

 

takodje, partizan vec 15ak godina igra u kontinuitetu el, pa njihovi navijaci imaju i odredjenu kosarkasku kulturu

 

a, ti semenkari o kojima pricas i nisu toliko navijacki obojeni, pa samim tim i vecina tih sinova nekako izabere klub koji ima bolje rezultat, jednostavno to tako ide

da nije tako, ne bi za nasa dva najuspesnija sd navijalo 90% srbije

Link to comment

ipak, mora se priznati da nasa dva najbolja i svakako najvaznija igraca igraju iznad predvidjanja i da i tu lezi jedan od razloga ovakvih rezultata

vilijams igra neuporedivo bolje nego prosle sezone, a za marjanovica do pre nekoliko meseci je slabo ko verovao da moze da igra u kontinuitetu 20+ minuta vrhunske kosarke, a pogotovo da to radi na ovom nivou (a on igra 30 minuta po utakmici u el)

ono cega se ja pribojavam i sto me nervira je sto imam osecaj da se za istu kolicinu novca ili neznatno vise, ekipa mogla nadograditi za jedan korak iznad

ne znam koliko je kostao jovic, ali sa obzirom kako je odigrao sp, pretpostavljam da cena nije bila beznacajna, siguran sam da se za te pare mogao dovesti plej kom je osnovni kvalitet organizacija igre, a ako bi pri tom imao i solidan sut za tri sa tim bolje

takodje, ubedjen sam da je bilo vise volje da se mogao i radenovic privoleti da odigra jos jednu sezonu, posto ocigledno nije bio zatrpan ponudama pa da zvezda nije mogla ispratiti cenu

sa takva dva igraca mi bi imali vilijamsa sa nesto manje minuta, dzenkinsa koji igra na poziciji koja mu vise odgovara, kalinica koji igra iskljucivo na krilu, mitrovica sa nesto manje minuta i vrlo moguce indirektno i marjanovica sa nesto manje minuta (a svi nabrojani su igraci za koje je vidno da su najvise potroseni + dzenkins, za kog opet vazi misljenje da je najvise podbacio ove sezone)

drugim recima za nesto malo vise para imali bi smo dublji roster i vise napadackih opcija

 

 

Citirao sam samo ovaj deo posto je dug post a odgovorio bih samo na ovo.

 

1. Vilijams je prosle godine delio minutazu sa Mantasom Kalnietisom i prirodno je da su mu brojke bile slabije nego ove godine kad ima apsolutnu slobodu u timu. On ne igra nista bolje nego sto je igrao u Malagi, te su mu igre u krajnjoj liniji napravile ugovor od 1.3 miliona dolara u Lokomotivi. Ocekivanja su individualna stvar i u to ne ulazim samo hocu da kazem da Markus uopste ne igra iznad mojih ocekivanja. I dalje je to isti igrac sa upitnim procentima suta za dva i za tri, izvanrednim pregledom igre i sposobnoscu da kad ga krene sut unisti protivnika velikim serijama, za kojeg nije izvesno na pocetku utakmice da li ce se na njoj uopste pojaviti ili nece. Mi prosto nismo navikli na taj kalibar igraca u nasem dresu pa zbog toga cenimo igre koje pruza u Zvezdi ali ja ga gledam bas dugo i tvrdim da on cak i od ovoga moze bolje i da mi jos uvek nismo videli njegove najbolje partije. Mada su neke bile stvarno blizu.

 

2. Jovic je tacno onakav profil igraca kakav odgovara za back-up Vilijamsu, odgovoran i racionalan pass-first plej, tvrd u odbrani i sposoban da brani sve tri spoljnje pozicije, sa kojim menjamo ritam i drzimo rezultat pojacanom odbranom dok nam prvi plej odmara. Bio sam protiv toga da se on dovede iz razloga koje sada gledamo u igrama Dzenkinsa otkako je Jovic povredjen ali on po profilu sigurno nije greska u skautingu. Uostalom, primetno je da od njegove povrede ekipa prilicno pada sa snagom pred kraj utakmice sto nesto govori o tome koliko nam je potreban u rotaciji.

 

3. Sa Radenom je dugo pregovarano i nudjeno mu je onoliko para koliko je klub mogao da odvoji, sto nije bilo dovoljno. Njega svi u klubu mnogo cene i hteli su da ga zadrze ali Raden je igrac sa odredjenom reputacijom i mislio je da moze da zabode jaci ugovor. Koliko para imamo vidi se po tome koga smo doveli umesto njega - doveli smo nikoga. Radenovic je prosle godine imao ozbiljan ugovor, nije to igrac kojeg mozes da dovedes za kikiriki.

Edited by harper
Link to comment

Ne žalim za Radenovićem uopšte, vjerovatno se očekivala ova eksplozija Luke ali i malo veći napredak Tejića koji bi ga mijenjao 10-15 minuta, uz još neke kombinacije u rotaciji na 4. Malo je Tejić podbacio, ali poslije Valensije eto prilike da se kroz utakmice podigne i dokaže da nije greška što se kockalo sa ovom varijantom. 

Link to comment

ovaj put je manje vise u pravu

prosecan navijac zvezde nema veze sa kosarkom, niti je razume, niti moze bar da "oseti samu igru" ako vec sa samom teorijom lose stoji, niti ga kosarka kao sport preterano interesuje

uzrok toga verovatno lezi u cinjenici da je navijaca zvezde ipak najvise u srbiji, a da je partizan daleko uspesniji u kosarci u poslednjih 30 godina, pa samim tim vecina onih koji vole kosarku su jednostavno bili okrenuti ka tome da gledaju partizan

otud je taj odnos onih koji vole kosarku i navijaju za neki od ova dva kluba daleko u korist partizana

 

takodje, partizan vec 15ak godina igra u kontinuitetu el, pa njihovi navijaci imaju i odredjenu kosarkasku kulturu

 

a, ti semenkari o kojima pricas i nisu toliko navijacki obojeni, pa samim tim i vecina tih sinova nekako izabere klub koji ima bolje rezultat, jednostavno to tako ide

da nije tako, ne bi za nasa dva najuspesnija sd navijalo 90% srbije

 

Класично лупање глупости.Остало је још само да напишеш како је њих неколико са трибине научило да игра кошарку гледајућу партизан у еуролиги.

 

Ово за културу и навијаче је нешто најлепше што сам могао да прочитам.Фина и културна заједница,која спомиње жену и децу Гуровићу,жену Човићу,Бранкицу Станковић,мурију,судове,поруке.....Свашта се научи гледајући утакмице.

Link to comment

Radenovic nas je odbio iz razloga sto mu je bilo ponudjeno onoliko novca za koliko je smatrano da ce igrati kao druga ili treca opcija u timu jer se ozbiljno racunalo na Luku kao na prvu opciju na cetvorci. Raden je imao prosle godine ugovor izmedju 150-200k, sklon je povredama, nazalost nije pristao iako se dugo pregovaralo tako da nije potpisao za nas.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...