Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Cele sezone padamo pred kraj, a to se narocito vidi otkako se Jovic povredio pa smo izgubili njegove minute. Levski, Cibona, Galatasaraj obe utakmice, Valensija, Cedevita, Olimpija, sada i derbi. Ili se igraci iz drugog plana malo nakurce kad povedemo velikom razlikom pa krene privatizovanje ili odbrana koju mi igramo tokom veceg dela utakmice kosta, verovatno ima malo do obe te stvari. I mi smo zbog te odbrane i njihove skracene rotacije zamalo preokrenuli Olimpijakos koji nas je do pred kraj utakmice drzao na kratkom lancu i rutinirao. Za intenzitet kojim mi igramo treba ili puna rotacija ili iskusni igraci koji znaju kako da kalkulisu sa snagom a mi nemamo ni jedno ni drugo.

 

Treba momcima dati i kredita. Cinjenica je da su padali na nekim utakmicama u finisu, ali je cinjenica da su uspevali da naprave po 20 razlike protiv Valensije i Galate, 13 razlike protiv evroligasa Cedevite u gostima, i da zadrze te pobede uprkos padanjima. A npr. u Vitoriji cak i nije bilo padanja, gazili smo od pocetka do kraja. A verujem da je juce sam Dejo dozirao kako razlika ne bi bila prevelika i kako se ne bi stvorila slika o prevelikoj razlici izmedju dva tima. Na tom nivou kosarke nije bas ni moguce biti 40 minuta dominantan, i kvalitetan protivnik mora da dodje do daha. S tim sto je bolje da dodje do daha u 4/4 na -20 nego poput klajpedskih kosarkasa koji nam napravise 19-0 u 2/4. To ne sme da se desava.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doduše pad protiv Neptunasa koincidira sa bespotrebnim izvodjenjem Blazica iz igre. Sinoc je pad opet bio vezan za ulazak Tejica. Ali svejedno, kao da se tim skameni na par minuta, bas cudno...

Link to comment

Jenkins dobro deluje kao distributer lopte u poslednjih nekoliko mečeva. Biće interesantno videti da li će povratkom Jovića, ostaviti Jenkinsa sa loptom u rukama u napadu, mada je onda Jović apsolutno beskoristan u fazi napada. U odbrani to ne bi bio problem, jer obojica mogu da brane dosta toga, pogotovo Jović. Mnogo raduju novi elementi u igri Lazića i pogotovo Jenkinsa.

Link to comment

Treba momcima dati i kredita. Cinjenica je da su padali na nekim utakmicama u finisu, ali je cinjenica da su uspevali da naprave po 20 razlike protiv Valensije i Galate, 13 razlike protiv evroligasa Cedevite u gostima, i da zadrze te pobede uprkos padanjima. A npr. u Vitoriji cak i nije bilo padanja, gazili smo od pocetka do kraja. A verujem da je juce sam Dejo dozirao kako razlika ne bi bila prevelika i kako se ne bi stvorila slika o prevelikoj razlici izmedju dva tima. Na tom nivou kosarke nije bas ni moguce biti 40 minuta dominantan, i kvalitetan protivnik mora da dodje do daha. S tim sto je bolje da dodje do daha u 4/4 na -20 nego poput klajpedskih kosarkasa koji nam napravise 19-0 u 2/4. To ne sme da se desava.

 

Ne kritikujem, samo komentarisem. Ovom timu i treneru se zaista nema puno sta prigovarati, mada kapiram da to nece spreciti poslovicno nedokazane navijace Zvezde.

Link to comment

Zašto rijetko (meni se čini skoro nikad) ne igraju na terenu Djenka i Vilijams? Jel samo do povrede Jovića ili...? Ne sjećam se nešto i da su ranije igrali skupa.

Link to comment

Da se upregnu sve snage i da se pokusa dobiti u Valensiji. Onda bi imali mirnih mesec dana utakmica bez rezultatskog imperativa pred nastavak sezone, pocetkom decembra obezbedjen top 16 i 10-0 u ABA, potpuno nenormalna situacija za ovo podrucje

Link to comment

Zašto rijetko (meni se čini skoro nikad) ne igraju na terenu Djenka i Vilijams? Jel samo do povrede Jovića ili...? Ne sjećam se nešto i da su ranije igrali skupa.

 

Igrali su pre povrede Jovica, posto je pre povrede Jovica Djenka igrao iskljucivo dvojku™.

Link to comment

Jbg, prava steta sto nemamo bilo kakvu neku bolju zamenu za Luku. Tejić ne moze da ga menja ni na par minuta u ozbiljnijim utakmicama. Meni deluje da je njemu najveci problem koncetracija, deluje potpuno odsutno. Ne znam kakav je utisak bio onima koji su gledali na tv-u, ali svaki faul koji je napravio na Macvanu je bio, ne znam cemu povika na sudije po tom pitanju.

A zaista impresivno kakav je Luka bio na Macvanu :ziga: , mada je i ovaj bleda senka igraca od pre par sezona.

Sve je ok, nastavljamo po planu, u petak da se overi Top 16. Ne znam dal je stvar psihe , umora, neiskustva..al oni padovi kao juce u 4/4 ili protiv Neptunasa u 2/4 ce valjda vremenom proci, ocigledno je da skoro u svakoj utakmici imamo jednu duuugu zutu minitu... 

 

Nije tacno. Narocito poslednji faul nije imao veze s mozgom, to je bio vise faul u napadu jer se Macvan zagradjivao rukom da bi izgradio sebi poziciju u sredini reketa. Dva faula je Macvan dobio na ime i iskustvo.

Link to comment

Zašto rijetko (meni se čini skoro nikad) ne igraju na terenu Djenka i Vilijams? Jel samo do povrede Jovića ili...? Ne sjećam se nešto i da su ranije igrali skupa.

 

Do povrede Jovica su itekako igrali zajedno, to nam je jedno vreme bila startna petorka.

Link to comment

Zasto jel moguce? Ajde malo batalite sa tim ironisanjem prema Lazicu. Covek vredno radi I trenira, svake sezone je sve bolj, zadatke koje ima obavlja skroz korektno, Radonja voli takve igrace, ne vidim sta nije jasno. Istina I dalje ume da napravi poneku glupost ali je I toga sve manje.Meni je uvek bio gotivan I zasluzuje mesto u timu.

Link to comment

Zasto jel moguce? Ajde malo batalite sa tim ironisanjem prema Lazicu. Covek vredno radi I trenira, svake sezone je sve bolj, zadatke koje ima obavlja skroz korektno, Radonja voli takve igrace, ne vidim sta nije jasno. Istina I dalje ume da napravi poneku glupost ali je I toga sve manje.Meni je uvek bio gotivan I zasluzuje mesto u timu.

 

И ја волим такве играче. Не знам гдје си препознао иронију. Ја се радујем таквом податку, и да је богдо више таквих играча у нашем дресу са 200. наступа.

Link to comment

Imali smo mi i ekipe gde je većina takvih igrača.  jedan po rosteru je dovoljan

 

Наравно, нисам мислио склоп једне екипе од таквих играча. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...