Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Novica u prvoj sezoni (ili mozda cak dve) skoro da nije igrao. Ulazio je na 5-10 minuta po utakmici. To je bila ona nesrecna ekipa gde su nadolazeci talenti bili on, Borovnjak i onaj Stefanovic, zaboravio sam kako se zove, sto je sa 18 godina imao pokretljivost Pere Bozica. Posto je Novica iz te trojke jedini izgledao kao da ume da hoda, nije ni cudo sto je napravio neku karijeru.

Ja se sećam dosta nekih utakmica kada je Partizan imao prazne minute dok je Veličković bio u igri, al' ga je Dule držao, svejedno. A nešto mi se čini i da mu je Borovnjak u početku bio ispred Novice, ali se ubrzo pokazalo da je to greška. :)

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Napušiš mi se kurca.

:cry:

Nešto si mnogo nemušt, ranije si se mnogo lepše izražavao.

 

 

 

Da Bog da svaki dinar ili svaku korist koju ste dobili za ovu sramotu iskoristili za lečenje svoje dece.
Link to comment

Луки фали чврстине. Кад крене на обруч делује доста неодлучно, да не кажем уплашено, ту пре свега мислим на ситуације кад прими лопту негде на пеналу па му се укаже прилика да заврши на обручу. Чврстине, и рада на леђној техници.

Link to comment

Uzgred, Zirbes je sve bolji. Sad i ova njegova odbrana počinje da liči na nešto, a ima neverovatno dobre ruke, što je potcenjena, a veoma važna osobina za centra. Treba one Vilijamsove pasove i uhvatiti...

 

Jeste bolji nego na pocetku, ali i dalje bekovi ubacuju preko njega, u skoku je los, u napadu moze da poentira samo kada mu doktor servira na tacni, a on ostane sam protiv kosa. Nisam video da je nekad sam nesto resio iz igre 1 na 1, nikakva je post opcija.

 

Statistika kaze 35:30 za njih u skokovima, sto je mnogo bolje po nas nego sto je izgledalo za vreme utakmice. Solidna smo atletska ekipa, imamo i visinu, ne znam zasto imamo probleme u skoku, cini mi se da je to jedini segment u kojem smo losiji nego prosle sezone.

Link to comment

Jeste bolji nego na pocetku, ali i dalje bekovi ubacuju preko njega, u skoku je los, u napadu moze da poentira samo kada mu doktor servira na tacni, a on ostane sam protiv kosa. Nisam video da je nekad sam nesto resio iz igre 1 na 1, nikakva je post opcija.

 

Statistika kaze 35:30 za njih u skokovima, sto je mnogo bolje po nas nego sto je izgledalo za vreme utakmice. Solidna smo atletska ekipa, imamo i visinu, ne znam zasto imamo probleme u skoku, cini mi se da je to jedini segment u kojem smo losiji nego prosle sezone.

 

Mi smo jedna od najboljih skakackih ekipa Evrolige, utakmica protiv Cedevite nije nikakav reper. Videlo se tokom cele utakmice da smo bili prilicno izduvani, bezbroj nicijih lopti je upadao igracima Cedevite u ruke jer su bili aktivniji u zauzimanju pozicije.

Link to comment

Statistika kaze 35:30 za njih u skokovima, sto je mnogo bolje po nas nego sto je izgledalo za vreme utakmice. Solidna smo atletska ekipa, imamo i visinu, ne znam zasto imamo probleme u skoku, cini mi se da je to jedini segment u kojem smo losiji nego prosle sezone.

 

Ovo je prvi meč u sezoni u kojem nismo dominirali u skoku.

Link to comment

Jeste bolji nego na pocetku, ali i dalje bekovi ubacuju preko njega, u skoku je los, u napadu moze da poentira samo kada mu doktor servira na tacni, a on ostane sam protiv kosa. Nisam video da je nekad sam nesto resio iz igre 1 na 1, nikakva je post opcija.

 

Statistika kaze 35:30 za njih u skokovima, sto je mnogo bolje po nas nego sto je izgledalo za vreme utakmice. Solidna smo atletska ekipa, imamo i visinu, ne znam zasto imamo probleme u skoku, cini mi se da je to jedini segment u kojem smo losiji nego prosle sezone.

 

Sve ređe se bekovi bahate preko njega - sinoć je jednom lepo poklopio Ukića. Što se skoka tiče, ne znam šta da kažem - on je dobar skakač, prema onom što sam ga gledao u Bambergu, mislio sam da mu je to najveća vrlina, ali definitivno je do sada podbacio u tom segmentu. Čini mi se da mu je dosta skokova izmaklo iz ruke, jer ide nekako mlitavo na loptu. A što se tiče post opcije - ne mora ni da bude, nije taj tip igrača. Zvezda trenutno ni nema neku post opciju u timu.  

 

Što se skoka tiče - malo faktor Radenović, koji je odlično gradio i skakao, malo faktor Nelson, koji je bio odličan skakač za svoju poziciju. Luka je u početku isto bio prilično miltav u skoku, sad se popravio.

Link to comment

Ovo je prvi meč u sezoni u kojem nismo dominirali u skoku.

 

Hm, istina (skoro). Sad sam isao utakmicu po utakmicu u Evroligi, ove sezone samo je Galata u Areni imala vise skokova od nas (i to svega jedan vise), u ostalih pet utakmica mi smo bili bolji u skoku, od Buducnosti smo bili bolji, juce smo bili losiji. Uzimam za parametar ozbiljne protivnike. Svejedno mi se cini da nam je skok losiji nego prosle sezone, a u medjuvremenu je i Petovic dodao dva bitna faktora zasto je to tako.

 

Ipak, u globalu nije lose.

Link to comment

Hm, istina (skoro). Sad sam isao utakmicu po utakmicu u Evroligi, ove sezone samo je Galata u Areni imala vise skokova od nas (i to svega jedan vise), u ostalih pet utakmica mi smo bili bolji u skoku, od Buducnosti smo bili bolji, juce smo bili losiji. Uzimam za parametar ozbiljne protivnike. Svejedno mi se cini da nam je skok losiji nego prosle sezone, a u medjuvremenu je i Petovic dodao dva bitna faktora zasto je to tako.

 

Ipak, u globalu nije lose.

 

Oly nas je rastavio u skoku, ali se to ne vidi u goloj statistici. Prvi meč sa Galatasarayom mi nije ostao u sećanju po tome, jer smo kontrolisali ceo meč do 4/4 kada su nas tu i stigli po skokovima verovatno.

 

Tačno, nedostaje Radenović i Nelson je dobar skakač za svoju poziciju. S druge strane, Mitrović radi odličan posao u skoku, imamo Kalinića koji to daleko bolje radi od Simonovića ili Tadije. Nemac je bolji skakač od Raška. Nisam siguran da smo lošiji u skoku.

Link to comment

Oly nas je rastavio u skoku, ali se to ne vidi u goloj statistici. Prvi meč sa Galatasarayom mi nije ostao u sećanju po tome, jer smo kontrolisali ceo meč do 4/4 kada su nas tu i stigli po skokovima verovatno.

 

Tačno, nedostaje Radenović i Nelson je dobar skakač za svoju poziciju. S druge strane, Mitrović radi odličan posao u skoku, imamo Kalinića koji to daleko bolje radi od Simonovića ili Tadije. Nemac je bolji skakač od Raška. Nisam siguran da smo lošiji u skoku.

 

Losiji smo spolja. Silb i Simonovic su solidni skakaci tako da Kalina nije napravio neku razliku, a Nelson je u skoku neuporediv s Vilijamsom. Ono sto se odbije daleko od kosa nesto slabije kupimo, pod samim kosem po meni nismo nista izgubili.

Link to comment

I Vilijams je prisutan u skoku... 4,2 prosecno u evroligi, primera radi Nelson je prosle sezone imao 4. Doduse, Markus kupi uglavnom defanzivne, Nelson je neretko umeo u napadu da skoci.

Link to comment

Losiji smo spolja. Silb i Simonovic su solidni skakaci tako da Kalina nije napravio neku razliku, a Nelson je u skoku neuporediv s Vilijamsom. Ono sto se odbije daleko od kosa nesto slabije kupimo, pod samim kosem po meni nismo nista izgubili.

 

Williams ima nešto veći prosek skokova u EL od Nelsona, ali i više minuta. Verovatno per40 Nelson je nešto bolji. Nije ni bitno, bez napredne statistike teško se može doći tačnog podatka, ali moj osećaj je da sem protiv Olympiakosa u EL i sinoć nismo imali meč u kojem nismo bili osetno bolji u skoku. Ako/kada izađe napredna statistika za EL moći ćemo da diskutujemo na ovu temu i upoređujemo, ali meni se čini da smo tu egal.

 

edit. FPLS brži, ali sam ga dopunio.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Što se skoka tiče - malo faktor Radenović, koji je odlično gradio i skakao, malo faktor Nelson, koji je bio odličan skakač za svoju poziciju. Luka je u početku isto bio prilično miltav u skoku, sad se popravio.

 

Je l' Radenovic na kraju uopste nasao klub?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...