Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Posedovao je i jedno i drugo. Osnovna Lukina prednost je što podjednako dobro koristi obe ruke. Novica je, onomad, ipak bio bolji defanzivac, mada se Luka i tu ubrzano popravlja.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posedovao je i jedno i drugo. Osnovna Lukina prednost je što podjednako dobro koristi obe ruke. Novica je, onomad, ipak bio bolji defanzivac, mada se Luka i tu ubrzano popravlja.

Meni se čini da Novica nije imao ni leđnu tehniku, nek me isprave eksperti.

Ali, imao je zversku samouverenost i taj neki killer instinct, to mu se mora priznati. I imao je trenera koji ga je, u prvoj sezoni kada je igrao za Partizan mnogo trpeo. Luka nije imao taj luksuz, pasao je klupu u prvoj zvezdinoj sezoni, samo tako.

Link to comment

Posedovao je i jedno i drugo. Osnovna Lukina prednost je što podjednako dobro koristi obe ruke. Novica je, onomad, ipak bio bolji defanzivac, mada se Luka i tu ubrzano popravlja.

 

Bogami ne. Daleko slabiji što se tehnike (naročito pivot) tiče, lošija leva ruka, slabije razumevanje igre.

 

Prednosti - fizički jači i killer instict što Luka (još) nema.

 

Zašto? Postoji još neko ko ozbiljno shvata njegova lupetanja?

 

Napušiš mi se kurca.

Link to comment

Meni se čini da Novica nije imao ni leđnu tehniku, nek me isprave eksperti.

Ali, imao je zversku samouverenost i taj neki killer instinct, to mu se mora priznati. I imao je trenera koji ga je, u prvoj sezoni kada je igrao za Partizan mnogo trpeo. Luka nije imao taj luksuz, pasao je klupu u prvoj zvezdinoj sezoni, samo tako.

 

Nije imao na početku, posle je počeo da ubacuje neke post poteze. Nema ni Luka neka mnogo raznovrsna rešenja na postu - uglavnom bira levi polu-horog, valjda nema dovoljno samopouzdanja u ostale poteze.

 

Inače, bio je sinoć jedan interesantan detalj na početku utakmice. Doktor košarke je vodio jednu polukontru sa desne strane, dok mu je po sredini trčao Tejić, relativno sam. On je krenuo da, po navici, kao Luki, baci taj pas na pola terena i da ovaj rešava kontru, ali se onda u poslednjem trenutku setio da je Tejić taj koji trči po sredini, povukao pas u deliću sekunde (tačno se vidi momenat) i bacio na stranu Dangubiću na 6.75. Interesantan pokazatelj kako mu brzo radi mozak (mada tu ima i mnogo rutine i škole).

Link to comment

Nije imao na početku, posle je počeo da ubacuje neke post poteze. Nema ni Luka neka mnogo raznovrsna rešenja na postu - uglavnom bira levi polu-horog, valjda nema dovoljno samopouzdanja u ostale poteze.

 

Meni se čini da je to problem snage nego bilo čega drugoga. Isti problem se oseća i u fazi odbrane kada brani post. Luka mora dodatno da popravi kontrolu lopte da bi dodatno kapitalizovao svoje košarkaški IQ.

Link to comment

Nije imao na početku, posle je počeo da ubacuje neke post poteze. Nema ni Luka neka mnogo raznovrsna rešenja na postu - uglavnom bira levi polu-horog, valjda nema dovoljno samopouzdanja u ostale poteze.

 

Inače, bio je sinoć jedan interesantan detalj na početku utakmice. Doktor košarke je vodio jednu polukontru sa desne strane, dok mu je po sredini trčao Tejić, relativno sam. On je krenuo da, po navici, kao Luki, baci taj pas na pola terena i da ovaj rešava kontru, ali se onda u poslednjem trenutku setio da je Tejić taj koji trči po sredini, povukao pas u deliću sekunde (tačno se vidi momenat) i bacio na stranu Dangubiću na 6.75. Interesantan pokazatelj kako mu brzo radi mozak (mada tu ima i mnogo rutine i škole).

:) Misliš, u magnovenju je shvatio da ne treba Tejiću dati loptu? Joj, siroma' Tejić, vidim da ti je na tapetu. Jeste, ne igra nešto, ali mlad je još, da sačekamo ipak.

Što se Luke tiče, ne znam stvarno da li je na nivou najboljeg Novice, samo se nadam da mu karijera neće završiti kao Novičina.

Link to comment

Meni se čini da je to problem snage nego bilo čega drugoga. Isti problem se oseća i u fazi odbrane kada brani post. Luka mora dodatno da popravi kontrolu lopte da bi dodatno kapitalizovao svoje košarkaški IQ.

 

Mislim da je Petovic kao i obicno u pravu. Nije slucajno kapitenska traka zavrsila bas kod Mitrovica, on je tip igraca koji mora da se gura da preuzima odgovornost.

Link to comment

Mitrović je bio u juniorima jedna od najvećih nada ako se ne varam, tj. od onih koji igraju pod košem. Novica nekako nije bio u prvom planu, tu su nešto pre njega bili Dragović i Dašić, možda Labović, ako se dobro sećam tih juniorskih prvenstava Evrope. U tom smislu je njegova seniorska karijera kasnije bila veliki uspeh. Mitrara bi možda, iz tog ugla gledano, mogao i bolje.

Link to comment

:) Misliš, u magnovenju je shvatio da ne treba Tejiću dati loptu? Joj, siroma' Tejić, vidim da ti je na tapetu. Jeste, ne igra nešto, ali mlad je još, da sačekamo ipak.

Što se Luke tiče, ne znam stvarno da li je na nivou najboljeg Novice, samo se nadam da mu karijera neće završiti kao Novičina.

 

Samo zato što sam mislio da može biti top igrač na EL nivou. 210, levoruk, sa dugim rukama, tajmingom za rampe, osećajem za pas i solidnom praćkom - takvi se ne pojavljuju svaki dan. A opet, njegov govor tela, potezi koji uključuju bilo kakvo razmišljanje i pokreti mrtvog puvala govore mi da će teško od njega biti neka zverina - voleo bih da grešim. Kad mu je Arapović sinoć skinuo loptu sa glave, hteo sam televizor da razbijem.

 

Nije Luka još na nivou najboljeg Novice, treba konstantno da igra ovako celu sezonu, pa da bude u toj priči, ali ovo sada je miljama bolje u odnosu napočetak sezone (zaključno sa Olimpijakosom).

Link to comment

Mitrović je bio u juniorima jedna od najvećih nada ako se ne varam, tj. od onih koji igraju pod košem. Novica nekako nije bio u prvom planu, tu su nešto pre njega bili Dragović i Dašić, možda Labović, ako se dobro sećam tih juniorskih prvenstava Evrope. U tom smislu je njegova seniorska karijera kasnije bila veliki uspeh. Mitrara bi možda, iz tog ugla gledano, mogao i bolje.

 

Mlađi su Dragović, Labović i Dašić. Novica je Tadijin klasić.

Link to comment

Meni se čini da Novica nije imao ni leđnu tehniku, nek me isprave eksperti.

Ali, imao je zversku samouverenost i taj neki killer instinct, to mu se mora priznati. I imao je trenera koji ga je, u prvoj sezoni kada je igrao za Partizan mnogo trpeo. Luka nije imao taj luksuz, pasao je klupu u prvoj zvezdinoj sezoni, samo tako.

 

Novica u prvoj sezoni (ili mozda cak dve) skoro da nije igrao. Ulazio je na 5-10 minuta po utakmici. To je bila ona nesrecna ekipa gde su nadolazeci talenti bili on, Borovnjak i onaj Stefanovic, zaboravio sam kako se zove, sto je sa 18 godina imao pokretljivost Pere Bozica. Posto je Novica iz te trojke jedini izgledao kao da ume da hoda, nije ni cudo sto je napravio neku karijeru.

Link to comment

Mlađi su Dragović, Labović i Dašić. Novica je Tadijin klasić.

Nešto mi se sve činilo da su oni bili u onoj ekipi sa Pekovićem, moguće da sam zabagovao.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...